Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zdravo svima.danas su zvali iz velesstroja mom suprugu i rekli su da treba opet ide na atest,a to je vec treci put... A na pitanje kad che otprilike da putuje,rekli su od 15 do 25 januara. dal su zvali jos nekoga?
Klasicna navlakusa kao nesto nije u redu. ne nasedajte opipavaju. Cim pozovu za neku nebulozu odjebite ih da vidite kako se slihtaju posle. To je da drze ljude na broj jer ko zna kad ce da idu a uzeli dokumente. Neka kaze da nije zadovoljan umesto klasicnog uvlacenja pa da vidis pesmu. A kako mi se meni cini pre februara niko za sabetu.
 
Tako je kolega, i ja sam bio dva puta po mesec dana kao turista(na cemu sam velesstroju zahvalan) a amateri su dobili papire na tri do sest meseci da rade
Њима је потребна машинерија, бројке.. ту се ваља лова.. Хоће ли бити Пера грађевинац или Мика пекар њих то не интересује. Зато се не секирам и стрпљиво у нади чекам своје место под сунцем. Добар дан свима..
 
Danas sam zvao Velestroj na broj koji jezaduzen za masince,javili su mi se i zadovoljan sam odgovorom koji sam dobio,nakon provere u kompijuter receno mi je da sam u obradi za radnu vizu i po poslednjoj informaciji koja je juce potvrdjena iz moskve da papiri stizu do polovine decembra i rade mi se za Sabetu.Time mi je potvrdjen poziv koji sam dobio pre desetak dana iz Velestroja i tada mi je receno da mi papiri stizu do 12.12.2013 i da bi trebao krenuti do 20.12.2013.naravno put Sabete....:super::klap::super::klap:
 
Meni je rečeno da stizu najkasnije do 07.11 (predati za priglašenje 23.9 za NPS-1), pa zatim, sigurno do kraja novembra......i još ih nema, tako da primi tu informaciju sa rezervom...jer se moze desiti i da ne bude tako.Mora se priznati, da su se poprilično izveštili u ''obmanjivanju'' oko datuma...doduše mogu one koji su silom prilika primorani da čekaju.Naravno i uvek peru ruke da su oni nemoćni, da je to sve do Moskve,mada, ne čini mi se da je to baš sve tako!Sve više mi liči na priču o štapu i šargarepi.;)
 
Poslednja izmena:
Da dodam i ja nesto posle duzeg vremena: Bio sam u Tyumenu turisticki sa jednim presekom ukupno nesto manje od dva meseca, vratio se za Srbiju i posle 2 nedelje su me poslali na NPS1 sa biznis vizom i tamo sam proveo nesto manje od 2 meseca. Vratio sam se 20 avgusta i vec 21 su me pozvali da idem opet neke ateste da dajem ( inace sam zavarivac i ukupno sam dao 9 atesta za Velestroj sto u Tyumenu sto u Lestane ) I evo od 20 avgusta pa sve do danas me zavlace kako mi rade radnu dozvolu, prvo je bilo bice u septembru, pa kasne, pa u oktobru me pozvali na lekarski za Tyumen, pa posle nekog vremena mi rekli da su tek posle lekarskog poslali papire, pa poslednja informacija je da su tek 18 novembra poslali i da cu za Tyumen oko nove godine.. Evo sad ce 4 meseca kako ih cekam, bas su me unazadili, juce sam bio po svoj pasos i radnu knjizicu. Do 12h njih 12 je bilo po svoje papire, zale se ljudi oko plate i tako dalje.. U svakom slucaju katastrofa, mene su ruku na srce sve ispostovali finansijski sto sam zaradio ali koliko vidim stanje u firmi je trenutno katastrofa i ide sve nekako nizbrdo.. Inace ja sam odustao od Rusije kao i veci broj mojih kolega jer se vise nista ne zna i vise nista nije sigurno. Ni kada ce se ici, gde ce da nas posalju, kada ce plata, da li ce da me uhapse na gradilistu ili na aerodromu... Nazalost situacija u nasoj zemlji je takva da smo primorani na rizik. Samo sam napisao sta se meni izdesavalo, zelim vam svima sve najbolje !
 
Pitanje je vremena kada ce kola krenuti nizbrdo u vezi isplata i visine satnica. Te price da ce vecina odustati od Rusije i ako satnice padnu ispod 5 dolara nema veze sa istinom. U Srbiji je stanje katastrofalno a bice jos gore. Moze biti da mnogo njih odustaje a zato ce ih biti nekoliki puta vise koji se prijavljuju. Ja cu se drzati firme jer su za sad plate i vise nego zadovoljavajuce. Ako bi potrajalo jos godinu dve bilo bi odlicno da se jos koji dinar uzme.

Sent from my GT-S6310
 
Danas sam zvao Velestroj na broj koji jezaduzen za masince,javili su mi se i zadovoljan sam odgovorom koji sam dobio,nakon provere u kompijuter receno mi je da sam u obradi za radnu vizu i po poslednjoj informaciji koja je juce potvrdjena iz moskve da papiri stizu do polovine decembra i rade mi se za Sabetu.Time mi je potvrdjen poziv koji sam dobio pre desetak dana iz Velestroja i tada mi je receno da mi papiri stizu do 12.12.2013 i da bi trebao krenuti do 20.12.2013.naravno put Sabete....:super::klap::super::klap:

Daj boze da je istina i da ce i drugi sabetanci krenuti sa vama drzim vam palceve !!:super::metla::zkez:
 
Pozdrav svima.
Tražim posao u Rusiji da li neko može da mi preporuči neku kompaniju koja legalno šalje radnike tamo.
Unapred zahvalan.

Malo čudno , ovako si pisao pre par meseci, misliš da ti više odgovara polarna od kontinentalne klime:per:

3.07.2012., 19:30 #47

brx
brx nije na forumu
Početnik

Učlanjen
10.11.2006.
Pol
muški
Lokacija
u snu
Poruke
13

Reputaciona moć
0

Podrazumevano Re: Zašto naši ljudi ne ostaju u Rusiji?

Ja sam radio u Sočiju.Nisam mogao da podnesem vlažnu i toplu klimu.Vratio sam se zbog zdravstvenih problema.Nekoliko Srba je umrlo za 6 mes. dok sam bio tamo.Jako je loš odnos prema radnicima.Nema lekara.Pre 20-tak dana hitnoj pomoći je trebalo 1,5h da dođe i naravno čovek je umro.
 
Poslednja izmena:
igrom slucaja danas sam pricala sa gradjevincem koji radi ovde za velestroj problem sto se tice radnih viza dozvola je sto nisu uplatili dovoljan broj istih jer je mnogo radnika i ne znaju tacan broj koliko bi im bilo potrebno sto znaci da nece da bacaju pare inace do marta se radi ulata dozvola tako da sam ja shvatila da do nove godine nece biti vecih odlazaka nazalost a ni za platu mi nije jasno jer njima je uveliko isplacen i januar a nasim ljudima tek oktobarska plata i kazu i za to treba reci hvala pa hvala velestroj
 
Pitanje je vremena kada ce kola krenuti nizbrdo u vezi isplata i visine satnica. Te price da ce vecina odustati od Rusije i ako satnice padnu ispod 5 dolara nema veze sa istinom. U Srbiji je stanje katastrofalno a bice jos gore. Moze biti da mnogo njih odustaje a zato ce ih biti nekoliki puta vise koji se prijavljuju. Ja cu se drzati firme jer su za sad plate i vise nego zadovoljavajuce. Ako bi potrajalo jos godinu dve bilo bi odlicno da se jos koji dinar uzme.

Sent from my GT-S6310

kolega imas PP....ako nije problem da mi odgovoris
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top