Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada je radnik prijavljen u firmi knjizice se odrade za cas.Mislim da mogu da ih odrade i prilikom prijave radnika. Trebalo bi na istom salteru da se sve odradi. Bar kod nas u manjem mestu je tako. Na jednom salteru se rade i prijave i odjave radnika u socijalnom, i knjizice...

Nema manjeg ili veceg mesta, svuda je takva organizacija. Ali boze moj, sto da ne prodju sa jednim mesecom manje(za uplatu prenadleznosti) ako mogu-lepe su to pare.

Ne volim ovakve stvari, lepo bi bilo da zaposle milion ljudi ako mogu-ali brate neka to logisticki isprate kako valja.
 
Мислим да се мисли о 10.000 кандидата за рад у Русији, евидентираних са предатом комплетном документацијом. Река пријављених људи. Срећници ће отпутовати, а најсрећнији остати да раде дуже време без отказа.
 
Majka jedno pitanjce da rešimo dilemu a pošto si ti modelator i ekononomista šta sve ulazi u bazu podataka,tačnije kandidati ili i oni koji već rade?

Pa zavisi koja je baza.
U bazu za isplatu plata ulaze samo oni koji rade pa im se obračunava zarada
U ovu drugu bazu, kandidati, ulaze svi koji su potencijalni radnici, dakle još ne rade.
Mislim da se ovde radi o toj, drugoj bazi.
Svaka cvelika firma ima zu drugu bazu. nekad se desi da pozovu kandidata i posle godinu-dve jer im se ukazala potreba baš za takvim profilom.

- - - - - - - - - -

Viš majka kaka firma "boli glava" sve obezbeđivaju :super:.Samo se još ne zna tačan datum polaska :rotf:

vidim...a živci vam kao strune...........uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuf :zag::zag::
 
Pa zavisi koja je baza.
U bazu za isplatu plata ulaze samo oni koji rade pa im se obračunava zarada
U ovu drugu bazu, kandidati, ulaze svi koji su potencijalni radnici, dakle još ne rade.
Mislim da se ovde radi o toj, drugoj bazi.
Svaka cvelika firma ima zu drugu bazu. nekad se desi da pozovu kandidata i posle godinu-dve jer im se ukazala potreba baš za takvim profilom.

- - - - - - - - - -



vidim...a živci vam kao strune...........uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuf :zag::zag::

Fala,rešeno.E sad smo ga ufitiljili do daske :rida:
 
Fala,rešeno.E sad smo ga ufitiljili do daske :rida:

Ma nijew bre....:rtfm::evil:..,mora da ja nisam napisala jasno....sve zavisi od firme i kako koristi bazu. nema tu pravila dušo. I ta baza se deli na više delova...koji im odmah trebaju, koji će im trebati uskoro....vidiš da ima mnogo elelmenata od kojih sve zavisi i neplaniranih situacija. Ajde, glavu gore, rečeno mu je da ide,gde ide, papiri stigli, rečeno da čeka
A da je strašno to čekanje..jeste vala :zag:
 
Ma nijew bre....:rtfm::evil:..,mora da ja nisam napisala jasno....sve zavisi od firme i kako koristi bazu. nema tu pravila dušo. I ta baza se deli na više delova...koji im odmah trebaju, koji će im trebati uskoro....vidiš da ima mnogo elelmenata od kojih sve zavisi i neplaniranih situacija. Ajde, glavu gore, rečeno mu je da ide,gde ide, papiri stigli, rečeno da čeka
A da je strašno to čekanje..jeste vala :zag:

Ja na višoj medicinskoj imala statistiku ako se dobro sećam kad smo unosili podatke napr.pacijenti oboleli od tbc unosili smo novootkrivene i već na lečenju i to je bio zbir obolelih od tbc za određeni vremenski period ili ustanovu.Znači svi,zato mi ovo nije jasno.
 
Poslednja izmena:
firma hopex,papire sam kompletne predao 15marta za farbara sam konkurisao,rekli su mi da se ocekuje priglasenje 29aprila i jos uvek mi nista nisu javili.da li iko ista zna kada idu farbari i u koje mesto?unapred veliko hvala
 
Опуштено Ја сам војску служио од септембра до маја 12км од http://en.wikipedia.org/wiki/Sjenica која је иначе други град у свету са највећом температурном разликом у току године, скоро 70 степени ;-)
И осетио сам, само да ветра не буде :amen::zima2::zima::zima2::zima::smrcka::zbanana::zbanana::zbanana:

Ja sam trenutno u Jakutsku...Tamo je po Wikipwdiji,razlika 102,7 stepeni... :-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top