Posao i novac

ja se izvinjavam nerazumem se nimalo u polja i kuce,ali me astrologija na neki nacin zanima.Jedno pitanje nadam se da je na pravom mestu.da li ce mom suprugu biti isplacena zarada od prosle godine iz sada vec bivse firme,i kakva nam je finansijska situacija u ovoj god?Unapred hvala...
 
Gleda se 6. kuća kao kuća koja govori o radnom mestu i poslu koji obavljamo, a 10. je kuća karijere i statusa.

Potrebno je da povežeš znake kojima počinju (i nastavljaju se) ove kuće, sa planetama koje se u njima nalaze. Bitno je i čime vladaju (kojim kućama) te planete.
 
meni 2 polje pocinje u jarcu a saturn mi je posao u 9 polju,zatim se nastavlja u vodoliji a uran mi je u scorpiji u 11polju,inace mi je jupiter u 8 polju.Kakvi su moji prilivi novca?(16.11.1978. u 8;15AM u Podgorici)
 
Moe li mi ko odgovoriti na ovo?Ja imam sunce u 10 u jarcu,merkur u 10 u vodoliji.U 6 su mi jup,sat plu u vagi.Ja sam jarac/bik:idea:

mislim da ces istovremeno imati 2 ili vise zanimanja,tj.profesija kojima ces se baviti.ako su ti sunce i merkur u 10 u konjukciji trebalo bi da znaci da te nadasve interesuje intelektualni rad i istrazivanje(MERKUR U VODOLIJI)ali ipak treba pogledati cijelu kartu kao i stepene na kojima se nalaze ove planete
 
ja sam ovu natalnu kartu postavila na temi 'fizicki izgled', ali sam mnogo vise komentara i pitanja dobila u vezi materijalnog stanja, zapravo, sve do sad sam veneru i jupiter tumacila u prvoj kuci, ali su mi rekli da su oni toliko daleko od AC-a, da se zapravo odnose na drugu kucu, i veliki priliv novca...Sad...Ja to nekako bas i ne osecam (jos uvek)...da li se taj novac 'zaradjuje' ili 'nasledjuje'...u kom pravcu da tumacim ovaj natal....?

 
mislim da ces istovremeno imati 2 ili vise zanimanja,tj.profesija kojima ces se baviti.ako su ti sunce i merkur u 10 u konjukciji trebalo bi da znaci da te nadasve interesuje intelektualni rad i istrazivanje(MERKUR U VODOLIJI)ali ipak treba pogledati cijelu kartu kao i stepene na kojima se nalaze ove planete
:):o:D Hvala! Jos kad bi mi rekla sta znaci 6 kuca u vagi pa ti bi bila dina:heart:
 
Jupi u 2. moze da zezne, jer se ljudi previse opuste u vezi novca, ne umeju da stede, a on obicno dolazi u velikim sumama u naletima, ali postoje i periodi kad ga nemaju, jer ga brzo potrose.Meni bliska osoba ima Jupitera u 2 i zna da potrosi veliku kolicinu novca, bas veliku za 3 dana, a da ne ume da objasni zasto. Imaju sklonost ka lagodnom zivotu i razbacivanju novca ne razmisljajuci mnogo. Velikodusni su pa ga "dele" okolo drugima, izvode sve prijatelje "u zivot", "placaju pitje celoj kafani" i sve tako u tom stilu:)).Moraju nasilno da nauce sami sebe da novac stede, da ne jedu stalno po restoranima, da ne idu stalno na godisnje odmore vise puta godisnje sa skupim aranzmanima itd.
Kazu da mnogi siromasni ljudi i cak beskucnici imaju bas Jupitera u 2. kuci, zbog svega ovoga, tako da se sa Jupiterom ne treba opustati, on donosi srecu i novac ali ne uvek, pa kad donese novac onda taj novac treba stedeti, za investicije ne znam, ali znam da je Pluton u 2. dobar za ulaganja i investiranja, ulaganja u akcije itd, odnosno osoba mora da "obrce sredstva" stalno sa Plutonom u 2. i ne sme nikad da se opusta, mora stalno da ima vise izvora prihoda.
Sto se Jupitera tice, on me buni, mozda osoba mora da da nekom drugom da stedi novac za nju/njega???Mislim da ljudi sa Jupiterom u 2. takodje nemaju osecaj vrednosti prema materijalnim stvarima koje poseduju pa se prema tome ponasaju bahato, ali uglavnom ne znam ih puno, tako da samo nagadjam i na kraju ne moze ovako da se generalizuje, opet tu i ostatak karte igra ulogu a ona je kod svih nas razlicita.
 
Posmatrati:
1. 2. i 8. kuću
2. Vladara 2. i 8. kuće
3. Jupitera kao prirodnog signifikatora za novac
4. znak Bika

Venera ne govori toliko o novcu, i ako je prirodni vladar 2, kuće. Ona više govori o materijalnim dobrima.

Po ovakvom nacinu gledanja meni je
vladar 2. kuce lav tj sunce
vladar 8. kuce vodolija tj uran
sunce je u 10 kuci
uran je u 6 kuci
jupiter je u 10. kuci u ovnu
a znakom bika pocinje 11. kuca,
u kojoj se nalazi mars na 26 stepenu

valjda sam dobro sve napisala....
sta mislite o svemu ovom?
 
Bi li netko malo opširnije opisao čime bi se osobe sa MC - om u Ribama mogle baviti ( u smislu karijere )? Za taj položaj MC se uvijek vežu nekakve nedorečenosti, nejasnoće i sl., ima li se ipak za istaknuti nešto ihrabrujuće:)?
 
Bi li netko malo opširnije opisao čime bi se osobe sa MC - om u Ribama mogle baviti ( u smislu karijere )? Za taj položaj MC se uvijek vežu nekakve nedorečenosti, nejasnoće i sl., ima li se ipak za istaknuti nešto ihrabrujuće:)?

Moze biti psiholog,svestenik,mistik,takodje neko ko radi u tajnoj policiji inspektor,znacava i rad u zatvorenim ustanovama,bolnicama i sl.
A moze isto tako biti neko ako je aspektovana lose mc neko ko se bavi prevarama i krijumcarenjem svega sto nije dozvoljeno.
Ima vise znacenja zavisi sa kojim kucama i planetama aspektuje.
 
MC se gleda kao uspeh u poslu kojim se bavimo i nas polozaj i neke povlastice koje mozemo dobiti zahvaljujuci poslu u javnosti ili tako nesto , a za profesiju , posao kojim ce se neko baviti gleda se sesta kuca ... naravno za sve je potrebna cela karta , bez nje ne moze , da bi se videli vladari odredjenih polja u ovom slucaju sestog , planete u njima i jos milion drugih stvari ... 8) :-o :o
 
Bi li netko malo opširnije opisao čime bi se osobe sa MC - om u Ribama mogle baviti ( u smislu karijere )? Za taj položaj MC se uvijek vežu nekakve nedorečenosti, nejasnoće i sl., ima li se ipak za istaknuti nešto ihrabrujuće:)?

Moze biti psiholog,svestenik,mistik,takodje neko ko radi u tajnoj policiji inspektor,znacava i rad u zatvorenim ustanovama,bolnicama i sl.
A moze isto tako biti neko ako je aspektovana lose mc neko ko se bavi prevarama i krijumcarenjem svega sto nije dozvoljeno.
Ima vise znacenja zavisi sa kojim kucama i planetama aspektuje.

Ja bih se samo nadovezala,moze biti i neka vrsta umetnosti,mora se videti cela karta,ima li nekih planeta u 10.polju,gde je vladar,itd.
 
Šta znači kad je vladar 6. kuće u kvadratu sa vladarom 10. a u dobrim aspektima sa vladarima druge? Neću imati karijeru ali ću imati para? :P

Evo karte:

http://i134.photobucket.com/albums/q89/lateblooming/natalna-1.gif

Uran u drugoj kući, rekli su mi da to daje ako ne neredovan prihod, a onda bar honorarni posao pored redovnog tako da priliv novca nikad nije ujednačen. Honorarni posao je za sada jedino što imam...pevanje je u pitanju (ima li veze sa tim što je Uran vladar pete? zarađivanje kroz neki vid umetnosti?) inače studiram farmaciju, duuuuugo već i ne mnogo uspešno...

Negde sam čitala da MC u Raku može da da javni posao a da sa Uranom u trigonu sa MC osoba dugo ne zna čime bi se bavila...U suštini ne znam koliko su važni ovi dobri aspekti Meseca i Sunca sa MC.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, ako neko bude imao vremena da pogleda moje karte, prva je moja, a druga je moje firme tek registrovana, a upravo sada sredjujemo prostor i nabavljamo opremu. Pa kako vama izgleda u narednom periodu...i kakav ce imati "zivot"...u pitanju je ugostiteljski objekat sa tradicionalnom klopom-rostilj- i "ludim" kolacima zaista nesvakodasnjim, bice i canape-a i jos raznih ideja cemo pretociti u stvarnost.
Puno Vas pozdravljam i nadam se odgovoru :bye:

 

Back
Top