Posao i novac

detelinaS4lista Zahvaljujem!

Najpre da istaknem, totalni sam laik kada je astrologija u pitanju i do skora nisam znala ni sta sam u podznaku! Mislila sam de bi mi mozda imala sanse za posao sa Jupiterovim tranzitom, ne samo kroz I polje, vec aspktima sa Neptunom (vladar II), sa Venerom, Jupiterom pocetkom godine... Obzirom da sam pocetnik, resih da se posavetujem sa iskusnijima :-)
Inace godine 2000 sasvim neocekivano i bez ikakvog zalaganja dobila sam super posao (prevodilac,mada ne po struci) posle cega je citav moj zivot poprimio totalno drugu dimenziju a ja uplovila u sasvim nove vode..... Ogroman proepkret na svim poljima! (v. solar!!!) Kada sam sklopila ugovor stanje je bilo sledece:
Sun Trine Mercury 1.47 140
Mercury Square Jupiter 0.58 -109
Mars Trine Neptune 0.40 73
Jupiter Conjunction Jupiter 1.13 351
Neptune Square Mercury 0.29 -92
Pluto Trine Venus 1.40 63
Pluto Trine Mars 0.33 65
Pluto Opposition Jupiter 1.58 -94
Pluto Trine Saturn 0.40 46

Da bi se za nekoga culo taj mora imati jak mesec, ili sunce u desetoj, ili vladara asc na MC-u, ili naglasen MC ili... a ti nemas nista od toga.
To te ne cini ni manje vrednom ni manje posebnom, ali nije neophodno da budes poznata, a jos manje da verujes svakome ko ti kaze da ces biti. To pricanje o karmi, o dalekoj buducnosti u kojoj je neko poznat, o grehovima predaka i sl. se zove popunjavanje vremena sto se mene tice.

Slazem se. Apsolutno je mi je nebitno da li cu jednoga dana biti neko i nesto, vec da posao radim kako treba i bude drugima od koristi (psiholog). Ono sto je interesantno je da sam ovaj odgovor dobila na pitnje sasvim emotivne prirode! Kontaktirala sam dva priznatija astrologa (domaceg i stranog) pokusavajuci da saznam hocu li se pomiriti sa doticnom osobom, da bi mi odgovorili (verovatno za utehu jer od pomirenja nije bilo ni P.) istom pricom vezano za karijeru!
Za slucaj da ipak dodjem do posla tokom 2009 - javljam!

z:kiss:
 
vec 5 meseci trazim posao, volela bi da ga nadjem u struci i u bg-u ali polako pocinjem da se oprastam od toga...help...
Koja je struka?
Jaaaako skoro ce jupiter da udje u sesto polje, a uran koji vlada sestim da pravi trigon na merkur i saturn, od cega merkur natalno vlada karijerom. Najdalje ovo leto (juni), ali zbog trigona jupitera na veneru verovala bih da su sanse od marta-juna
 
Industrijski dizajn... Dizajn enterijera,namestaja.
Ja se sve nadam da cu naci posao u struci,a ako ne...Gine mi sekretarski ili kancelarijski posao,sto ne bi bilo tako lepo...
Ja sam u septembru diplomirala, do tada kada god bi poslala cv zvali bi me na razgovor i ulazila bi u uzi krug, a od septembra nista, isto tako se nadam da cu promeniti mesto prebivalista.
Hvala na brzom odgovoru :)
 
Da bi se za nekoga culo taj mora imati jak mesec, ili sunce u desetoj, ili vladara asc na MC-u, ili naglasen MC ili... a ti nemas nista od toga.

Meni je astrolog objasnio baš da mi zbog toga što mi je MC u raku i mars u lavu u 10 kuči,a imam po njegovim rečima jak mesec u raku u 9 kuči, da ču biti kasnije u životu poznata ličnost:confused:

A za pare kažu da je najbolje da je Jupiter smešten u 2 kuči - ja ga imam u 2 kuči ali se je URan isto podmetnuo unutra , pa mi je celi život situacija sa parama da kako mi pare dodju još brže pobegnu od mene - ko grom sa vedra neba:evil:
 
Meni je astrolog objasnio baš da mi zbog toga što mi je MC u raku i mars u lavu u 10 kuči,a imam po njegovim rečima jak mesec u raku u 9 kuči, da ču biti kasnije u životu poznata ličnost:confused:
Nebuloza!
Ne kazem da neces, ali ako je to jedino na osnovu cega je objasnio mrka kapa.
Vratimo se na statistiku. Ako pretpostavimo da se ljudi radjaju neovisno o vremenu u toku dana, onda je jednaka verovatnoca da se MC "zabode" na bilo koji od 360 stepeni.
Evo tvoj konkretan slucaj MC u raku bi imala 1/12 ljudstva.
Evo da to ne bi bilo toliko siroko, onda sracunaj koliko ce biti onih koji imaju mesec u raku. Presek svih tih ljudi bi bio poznat prema tvom astrologu?!

Nece da moze... MC u raku i mesec na MCu da se diskutovati, ali ovo nikako!!!
Jos narocito KASNIJE u zivotu. Rak je znak koji opisuje prvu polovinu zivota, detinjstvo, mladost..
Mesec u devetoj kao vladar devete dace lako zavrsavanje fakulteta (ako je zapocet) i jos vaznije lepe boravke u inostranstvu. Sa ovom postavkom osoba najcesce ne zivi u inostranstvu jer je mesec sam po sebi simbol kuce, doma, pa i domovine, ali osoba voli da putuje, dobro se oseca u inostranstvu i ima bolje kontakte sa strancima nego je ocekivano/prosecno. Najcesce daje lagodine ucenje stranih jezika takodje, ali ovo zavisi i od postavke merkura i vladara trece.
Mars u desetom ne znaci da je neko poznat nego da neko ulaze energiju u karijeru!
A za pare kažu da je najbolje da je Jupiter smešten u 2 kuči
Topla preporuka -menjaj kvaziastrologa.

Jupi u drugoj samo znaci da je osobi put do para iole olaksan, i uz mnogo srece.... dakle to moze znaciti i da je socijala, ali u odnosu na druge iz istog socijalnog miljea prosto ce nesto ici lakse. Nista preko toga.
Jedna od najboljih postavki za novac je vladar druge u konjunkciji sa jupiterom i u sedistu prvog ili drugog. E to obecava novac i vrlo je jednoznacno.
Uran ne godi u drugoj.... jedino gde ima smisla je kod honorarnih poslova, sve ostalo je plima i oseka. S druge strane postavka uran + jupi obecavaju da uz pracenje plodnijih intervala mozes ocekivati dobitak na kladionicama, lutrijama... prati vladara petog i osmog za dodatne informacije

:cmok2:
 
showgif.cgi
 
Moj slučaj, ali ništa od novca. Uvek kasni, ili ga nema ili pozajmim nekome, pa mi ne vrate, dakle, beži od mene kao đavo od krsta :lol: Sve u svemu, uvek neka muka s njim. :confused:
Pa daj kartu da prodiskutujemo.
Pre svega boldovala si DEO moje recenice i negirala ga. Moja tvrdnja je i dalje validna ako je neka od te dve planete u sedistu. Takodje ako nije ugrozena od urana, saturna i sl?
 
Koje studije meni najvise odgovaraju:tease:
Malo sam zbunjena jer ipak imas punih 26godina. Pa i ako si omasila ili ni ne upisivala fakultet....vreme je da se suocis da 27ma nije godina u kojoj ces krenuti nesto novo.

Ako je pitanje sta bi svojevremeno bio najbolja opcija za tebe pored prava poprilicno je prosto. Vaga je esteta, ti imas 6 planeta u vagici!!!!!
Venera kao prvi vladar devete je i vladar tvog cetvrtog polja -ti si neko ko voli sredjen dom, lepe stvari... dizajn enterijera je idealna solucija u ovakvim slucajevima.

S druge strane imamo dugi problem.... ovakvi horoskopi su jako teski sa energetske tacke. Ocigledan nedostatak kvadrata i opozicija daje vrlo malo impulsa i pokretacke enerije. Prakticno lenjost i jedan vrlo mediokritetski zivot, bez preteranih uspona i padova. Oni nailaze u talasima, sa tranzitima sporijih planeta. :thumbdown:

Nekako zao mi je ako neko sa sest planeta u vagi ne radi u nekom date-ing servisu, ili u organizaciji vencanja.... prosto ovo su ljudi za koje zivot nema smisao bez drugih polovina :heart:
 
Da li cu meni bolje da trazim posao u marketingu ili pravima? Imam ispit da zavrsim prava,ali bih mnogo vise volela da radim u marketingu,to je verovatno zbog vecine planeta koje su mi u vagi,gde je i Saturn. Nege sam procitala da je to jako dobar aspetk za advokate. Sta ti mislis Detelina?
 
detelina: ako imaš vremena zamolijo bi te da mi malo pogledaš finansije u karti,jer me baš interesuje taj deo astrologije....i taj jupi i uran u 2 kuči - ako bi se dalo malo objašnjenja ,život mi je od prilike takav: imam - nemam dok si rekao keks:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::evil: pa me zanima jel se moram to zahvaliti vezi uran - yupi:evil:
:hvala:
neimenovana.png


a ono da neču biti poznata ličnost,to se pravim da nisam čuo:besna::mrgreen::cool:

puno hvala:cmok:
 
Da bi bilo koji tranzit imao smisla i doneo poboljsanje ili pogorsanje, neophodno je da dotice glavne ose horoskopa ili prelazi preko natalnih planeta ili ih aspektuje. Tranzit jupitera kroz tvoje prvo polje u 2009 ne radi nista od ovoga (da minorniji tranziti , ali nisu podrzani ostatkom)

Promena na bolje ide u 2010 tek. Tada jupiter ulazi u drugu kucu, prelazeci preko 3 planete -poboljsanje na materijalnom planu preko posla, ili napredak na poslu ako si vec zaposlena

Ono sto ti u 2009 ne ide ne ruku je retro hod saturna kroz tvoje osmo polje (tudji novac) koji ce duze vreme biti u opoziciji sa mesecom koji vlada kucom rada a u drugom polju je - ako postoji posao to su teski dani, ako ga ni nema to zasigurno nije momenat kad ce naici.



Da bi se za nekoga culo taj mora imati jak mesec, ili sunce u desetoj, ili vladara asc na MC-u, ili naglasen MC ili... a ti nemas nista od toga.
To te ne cini ni manje vrednom ni manje posebnom, ali nije neophodno da budes poznata, a jos manje da verujes svakome ko ti kaze da ces biti. To pricanje o karmi, o dalekoj buducnosti u kojoj je neko poznat, o grehovima predaka i sl. se zove popunjavanje vremena sto se mene tice.

detelinaS4lista Pozdrav! Pre par dana sam dobla poziv za intervju za jedan odlican posao, za koji mislim da sam kompetentna a imam i visegodisnje iskustvo. Rano je reci ali Ipak mislim da moze da upali. Tek par meseci se 'zanimam" astrologijom, totalni sam laik, no ipak mislim da mi ovaj tranzitni jupiter (iako ne dotice uglove) koji pravi lepe aspekte a Ma 0 Ve i Pl (vlad. 10; identicni aspekti u natalu) moze da donese nekaav poslic... Uzgred, evo prikaza tranzita na dan dankada sam dobila pziv:
Orb Transit
1° 17' Saturn Trine your Sun

0° 15' Uranus Sextile your Sun

0° 33' a Mercury Square your Mercury

1° 13' a Venus Conjunction your Venus

1° 12' a Mars Sextile your Venus

1° 39' a Jupiter Sextile your Venus

0° 14' a Venus Conjunction your Mars

0° 13' a Mars Sextile your Mars

0° 40' a Jupiter Sextile your Mars

0° 3' a Venus Trine your Saturn

0° 2' Mars Opposition your Saturn

0° 29' a Jupiter Opposition your Saturn

1° 28' Mars Square your Uranus

1° 1' Jupiter Square your Uranus

1° 6' a Venus Opposition your Pluto

1° 4' a Mars Trine your Pluto

1° 31' a Jupiter Trine your Pluto

0° 26' a Saturn Sextile your Medium Coeli

1° 59' Uranus Trine your Medium Coeli

0° 2' Neptune Trine True Node

Sama se "poducavam" i moguce je da ozbiljno gresim....
Proverila sam i onaj izvestaj ranije pomenutog astrologa; mislim da se nece za mene "cuti" vec cu nekada u zivotu (moguce pred kraj) dobiti priznanje za svoj posao. Totalno nebitno! Cmokic i javljam se kad se zaposlim ;-)
 
Malo sam zbunjena jer ipak imas punih 26godina. Pa i ako si omasila ili ni ne upisivala fakultet....vreme je da se suocis da 27ma nije godina u kojoj ces krenuti nesto novo.

Sad sam se skroz razocarala. To znci da necu nist da upisem??:dash:
Studirala sam pravo, ali sa promenom drzave doso je novi jezik koji ne mogu da savladam da bi nastavila pravni. A i skreno ne svidja mi se. Zelela sam nesto drugo:besna:


Ako je pitanje sta bi svojevremeno bio najbolja opcija za tebe pored prava poprilicno je prosto. Vaga je esteta, ti imas 6 planeta u vagici!!!!
Venera kao prvi vladar devete je i vladar tvog cetvrtog polja -ti si neko ko voli sredjen dom, lepe stvari... dizajn enterijera je idealna solucija u ovakvim slucajevima.
To i ja mislim da bi bilo idealno. Bravo za to, to si super videla:ok: Ali nazalost za to nemam mogucnosti. Ovde ima jedino primenjene umetnosti na koje je nemoguce uupasti, a i to nije to.


S druge strane imamo dugi problem.... ovakvi horoskopi su jako teski sa energetske tacke. Ocigledan nedostatak kvadrata i opozicija daje vrlo malo impulsa i pokretacke enerije. Prakticno lenjost i jedan vrlo mediokritetski zivot, bez preteranih uspona i padova. Oni nailaze u talasima, sa tranzitima sporijih planeta. :thumbdown:

Nekako zao mi je ako neko sa sest planeta u vagi ne radi u nekom date-ing servisu, ili u organizaciji vencanja.... prosto ovo su ljudi za koje zivot nema smisao bez drugih polovina :heart:

Organizacija vencanja... to je moj san. Time bi najviseeee zelela da se bavim. :zurka:


Jel mozes sad da mi kazes kakve su sanse da ja bilo sta u buducnosti upisem i to da zavrsim. To mi je jako bito !!!!
Hvala:bye:
 
Jel mozes sad da mi kazes kakve su sanse da ja bilo sta u buducnosti upisem i to da zavrsim. To mi je jako bito !!!!
Pa kako moze da ti bude bitno nesto sto 26 godina nisi sama otkrila?
Nije da si ti vec na kraju faxa, pa da imas jos malo. Ti pred kraj prve trecine zivota ne znas ni sta bi da upises?!
Prosto lenjost i nedoslednost.

Nije svako za fakultet, ali ne treba patiti za time. Nije diploma sve sto vredi.

Ako ti je zaista bitno nesto, posveti mu se. Nebitno sta je!
 
....i taj jupi i uran u 2 kuči - ako bi se dalo malo objašnjenja ,život mi je od prilike takav: imam - nemam dok si rekao keks:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::evil: pa me zanima jel se moram to zahvaliti vezi uran - yupi:evil:
:heart: prototip koncarskog horoskopa

Da uran je tvoja klackalica, jupiter u sedistu, daje VRLO jake oscilacije na polju materijalnog.

Medjutim kako su obe planete u trigonu sa vladarom drugog, ono sto je ovde SUPER su igre na srecu. Prati efemeride 2010 i 2011 ce uran iz pete kuce praviti trigon na te dve planete, trigon na vladara drugog polja mislim da je 2014 i to je zaista SJAJNO po pitanju novca

Srecno :-)
 
:heart: prototip koncarskog horoskopa:confused: ha?:confused:

Da uran je tvoja klackalica, jupiter u sedistu, daje VRLO jake oscilacije na polju materijalnog.

Medjutim kako su obe planete u trigonu sa vladarom drugog, ono sto je ovde SUPER su igre na srecu. Prati efemeride 2010 i 2011 ce uran iz pete kuce praviti trigon na te dve planete, trigon na vladara drugog polja mislim da je 2014 i to je zaista SJAJNO po pitanju novca

Srecno :-)

Vidiš,u igrama na sreču baš nisam imao sreče:think:...probao sam a neče grom u koprive pa da si bog:sad2:
Taj moj kvaziastrolog mi je rekao da nisam rodjen za igre na sreču, što je živa istina....:gace: 10-11 i 2014 godine igram loto i igre na sreču,pa ako pogodim delimo 50:50:mrgreen::D

U mom slučaju nema hleba bez lopate,to sam shvatio odavno:mrgreen:

Hvala na svemu:hvala:
 
Poslednja izmena:
Ja samo da potvrdim odgovor SRECNE DETELINE , rekoh da cu javiti, pa eto javljam , od kraja februara pomak u karijeri ...:-) tranzitni JU dotakao ic osu solarnog povratka i krenuo mi posao...pa polako ...:-)
HVALA na objasnjenju jos jednom ..ucim od iskusnijih :-*
 

Back
Top