PONOS

evo vam jedne ekstra pesme... ponekad mi zao sto ovakve stvari nisam ja uradio... bio bi tako ponosan na sebe...

PONOS

Bolje je da me ne znaš,
Bolje da sam ti stran
Ne bi mogla da zatvoriš usta
Od želje da pobegneš glavom bez obzira.

Treba da shvatiš,
Svako ima svoj put.
Svako je čudo na svoj način,
Svako je strejt i svako je glup i tup.

Budi mi dobra, nemoj praviti pakosti.
Budi ono što ne voliš biti,
Samo još danas,
Danas smo sami ja i ti.

Nećeš moći da stigneš
Ove godine porozne,
Ali nemoj da brineš,
Ponos ostaje, ponos ostaje.

Mogla bi reći, ova veza je prevara
Jedno govorim, drugo radim,
Tu sam na tren,
A posle još ko zna kad.

Ne znaš da sanjaš,
Ne znaš pravila ludosti.
Svako je čudan na svoj način,
Svako je strejt, svako govori gluposti.

Budi mi dobra, nemoj praviti pakosti.
Budi ono što ne voliš biti,
Samo još danas,
Danas smo sami ja i ti.

Nećeš moći da stigneš
Ove godine porozne,
Ali nemoj da brineš,
Ponos ostaje, ponos ostaje.
 
Julian_Duranona:
Evo vi ste ove umni ljudi, pa bih voleo da cujem sta mislite o tim principima.
Sta je u stvari princip?
Princip je ideja ili stav kojeg se covek pridrzava prilikom delanja, je l'?
Da li bi se za nekog ciji je stav da se ne pridrzava nikakvih principa moglo reci da je principijelan?
Da li u tom slucaju sam pojam principa postaje besmislen?
Da li principijelan covek moze da menja principe? Da li i tada ostaje principijelan? Ako je odgovor da, da li to znaci da usled frekventnog menjanja principa opet principijelnost postaje besmislen pojam jer se princip menja od situacije do situacije?

Koristim ovu rec, ali kad bih u ozbiljnom razgovoru pokusao da objasnim stav ili misljenje, ne bih bio slobodan da je upotrebim.

Lepo si se setio te reči, odavno je nisam čula. I moje zapažanje je da je reč odumrla kao takva i izgubila smisao. Bilo je raznih principa, uglavnom su ih koristili nadmeni i ograničeni, a vrlo česo baš od onih koji su na nekoj "vlasti", pa da ne bi reko "neću iz inata", nije hteo iz principa. Eelem, vremena su se promenila, timski rad, tolerancija, ... i nestalo je mesta za preincipime.
 
znas koliko toga ima da se kaze? znas da neki ljudi ne vole da cuju ne vole da kazu toliko nemaju nista da se ne usudjuju
ne mozes svakome da kazes nekada ne mozes nikome nije tako lako i ja sam govorila kazi mi sve cu razumeti bas sve ako mi kazes ako ne kazes mogu pogresiti a ne zelim da pogresim i bas zato na kraju je sve bilo pogresno
da li si nekada u drugome video da ima vise da je veci potencijal kvalitetniji i hrabriji nego sto je sam svestan toga i da si hteo da sacekas da se razvije u to po cenu da se mozda nikada ne desi da si imao toliko vere i ljubavi a da taj neko nije razumeo o cemu govoris da se nije usudio
i da ti u tome nadjes onu poslednju kap i pozelis da srusis planinu na kojoj stojis vriskom
to nije krik za lecenje neuroze
to je krik za izlazak iz uobicajenog normiranog
 
Ako ja moram da gazim sebe zarad nekog, taj definitivno nije pravi lik za mene, a ja sam postao totalno nenormalan...
Po-nosu je bolja varijanta :mrgreen:
De si Strujo drugarko?:)
 
možeš svakome da kažeš...samo što to košta.........nema veze da li si hrabar.... ali tako se razbistre vode.........jesam, video sam u drugome neverovatne potencijale.... hrabrio je...ali nije kapirala da je hrabrim zbog nje same...srećan sam kad ona ne stoji u mestu...a ona se zakopala, ni makac.....bila je usresređena da ne pogreši prema meni......obožavala...a ja to nisam mogao da podnesem.....oboje smo shvatili da smo došli do ćorsokaka.......pa se pogoobila i ništa nismo uradilii....jer se nismo razomeli....jer ona nije bila srećna...a nije to znala i onda smo zaćootali...zaoovek...
 
Fibo:
Ako ja moram da gazim sebe zarad nekog, taj definitivno nije pravi lik za mene, a ja sam postao totalno nenormalan...
Po-nosu je bolja varijanta :mrgreen:
De si Strujo drugarko?:)
ja bih volela da budem kao ti
kada ces da me naucis,drugare?
 
pa i ja sam nenormalna.
ja bih da naucim to po nosu,onako kratko
u stvari ja bih da budem kao nekada
u stvari ja jesam skoro prema svima
ali me ovo skoro unakazilo
kojim sportom da se bavim?
gde u centru ima neki streljacki klub,da ne moram da prelazim most
 
ma sex sa tom je bio fantastičan...najbolji na svetu....pretvorili smo se bili samo u tela.....od tolikog potencijala....i to me je ugušilo....ali imam ja svoj princip... hleb i vodu....
 
cuti munjo molim te

fibo prijatelju ja stvarno pitam
nemoj da me zezas
njih mogu s prozora snajperom da gadjam ali kad iskuliram kad naucim i kad mi ruka olaksa
 
Bila je jedna na Banjici, al ti ni to nije bas blizu ako si u centru... Ima jedna u Luci Bgd cini mi se ali evo sad pogledah na netu, nema nista od blizih info...
 
kučka:
Koliko daleko u vezi, vas ponos moze da ode? Moze li biti toliko visok da dodjete u situaciju da sebi nanesete bol time sto necete pogaziti svoje stavove ili ste spremni da progutate neke stvari i idete dalje?
NEMA NISTA GORE OD PONOSA.TESKO DA BI TO MOGAO DA URADIM
 
Одавно више не размишљам о поносу као некој вредности која би ми била битна.
Постоје неке ствари преко којих не бих могла да пређем...али не верујем да би то било због бриге око тога да ли ћу нарушити свој понос...
 
Struja:
htela si reci ponos limitira.
ako je limitiran onda mozes izbeci povredjivanje.

Moze i tako mada je tesko odrediti gde pocinje a gde prestaje ponos.Ni ljubav ni prijateljstvo nemaju granica osim onih koje mi postavimo i mislimo da mozemo da idemo.Postoje oni koji ce odbaciti ljubav zarad ponosa..
 
Lusy Lusy:
mnogo sam ponosna,ali zarad njega dosta toga znam da bacim u vodu (sto se mog ponosa tice),a kad je od mene dovoljno je...mada ponos u mojoj porodici je toliko visok da to samo nama moze biti dovoljno....
i ON onda ode:?

Ponos kao uostalom i sve drugo stice se u najranijoj mladosti u nasim porodicama.Kasnije je on odraz naseg sazrevanja, samopuzdanja,svesti o vlastitoj vrednosti i najvaznije kako dozivljavamo i postujemo sami sebe..Stara je poslovica : Postuj sebe da bi te drugi postovali..
 
Ok..postujem ali sta mislis na ovo:Covek bez ponosa nije ni vredan ljubavi..on je kao krpa kojom se brise pod..neko ko je dozovlio da trguje sa svojim Ja...
 

Back
Top