Pokloni za rođake

Millena:
to samo kod nas ima, daju se pare, nose se pokloni. a oni ako su raspolozeni kupice ti neku figuru.
...ili neku krpu sa sebe sa kojom mi nebi ni pod obrisali.A kukaju toliko da se skoro razalimo.Ma mi sa mnogo manje para bolje,bogatije i kvalitetnije od njih zivimo a pri tom nismo stipse ni snobovi
 
Serbian cookbook - ima i na engleskom, čoko bananice Štarkove (onaj paket od 100 komada) i pravu, onu meku a prepečenu, šljivovicu...
mislim da ide do 2 l žestine za unos (kako gde), ili 3 flaše vina..
šta momcima? Dresove naše reprezentacije :mrgreen:
 
Dresovi bi stvarno bili fora. Bili bi glavni. Ma vi ste super, inače moji rođaci baš i nisu stipse, ali me interesuje da li će mi nešto pokloniti kad sam tamo. Oni godišnje dođu kod nas pa onda donesu poklone. Ne neke velike, i eure nikada ne daju.
 
stvarnooooo :confused:
ako pod "oni" mislite na gastarbajtere sta vi ocekujute uopste?da vam daju pare?svasta
pa nisu im te pare pale s neba nego su ih zaradili a ako mislite da im je lakse e pa nije jer su se odrekli stvari kojih vi niste hteli da se odreknete
btw ja dobijam te rakije,domaci med,domace marmelade,liciderska srca i opanke,kutijice za tamjan i ikone,rokovnik sa fotografijom druga tita u pozadini :mrgreen: ,i takoooo
 
jucika:
Dresovi bi stvarno bili fora. Bili bi glavni. Ma vi ste super, inače moji rođaci baš i nisu stipse, ali me interesuje da li će mi nešto pokloniti kad sam tamo. Oni godišnje dođu kod nas pa onda donesu poklone. Ne neke velike, i eure nikada ne daju.


Ma to je da se ti ne uvredis, da ne pomislis da si siromah covek
 
hanibaI77:
stvarnooooo :confused:
ako pod "oni" mislite na gastarbajtere sta vi ocekujute uopste?da vam daju pare?svasta
pa nisu im te pare pale s neba nego su ih zaradili a ako mislite da im je lakse e pa nije jer su se odrekli stvari kojih vi niste hteli da se odreknete
btw ja dobijam te rakije,domaci med,domace marmelade,liciderska srca i opanke,kutijice za tamjan i ikone,rokovnik sa fotografijom druga tita u pozadini :mrgreen: ,i takoooo

Čemu bi se ti stvarno obradovala da ti dođe neko odavde? Hajde stvarno me interesuje. Obraduješ li se tim stvarima koje dobijaš, domaći med, marmelade...
 
da,zaista
obradovala sam se i nasim knjigama i casopisima ali ako ne pricaju srpski nije fora
takodje i cd koji mi je brat napravio sa nasom muzikom
rakiji se muz obradovao,svako jutro po casicu
ja sam bila presrecna kad mi je jedna forumasica poslala paket cokolada od zivotinjskog carstvaa preko najlepsih zelja do krem bananica
kore za pitu me obraduju(ove turske nisu dobre)
ajvar i to
pozovi ambasadu i pitaj sta smes da preneses,da ti daju neki papir gde pise ili vidi na netu sto se tice hrane ima limita...kako putujes?
 
Kolima do Budimpešte, pa avionom do Štutgarta.
Nego da vas pohvalim, zaista se nisam nadala toliko dobrim savetima.
Sigurno ću nešto od ovih stvari poneti, ali primam i dalje savete.
Cmok
 
Iz kog grada si ti? Naravno ako ti nije neugodno da napišeš.
Rođaci su nam već spremili neki program(idem sa sinom, 12 godina), ali sigurno znaš i ti neka interesantna mesta. Oni žive blizu Stuttgarta.
 
ja sam u francuskoj ali jako blizu stutgarta(colmar,50km od freiburg)
kad se ide avinom cini mi se da su stroge kontrole u odnosu na autobus(mama je isla i kaze da daju po 2 eura svako i carinici ih puste)
 
hanibaI77:
ja sam u francuskoj ali jako blizu stutgarta(colmar,50km od freiburg)
kad se ide avinom cini mi se da su stroge kontrole u odnosu na autobus(mama je isla i kaze da daju po 2 eura svako i carinici ih puste)

Ja idem u Waldenbuch, tamo gde se prave ritter sport čokolade.U programu je i poseta fabrici, njamm, njamm. Valjda će biti i degustacija proizvoda.
 
Ja zivim u Nemackoj i uvek me obraduje kada mi neko donese krema bananice, dvd- ove sa aktuelnim srpskim filmovima, cd- ove sa muzikom.
Uglavnom se veselim sitnicama, mada ne ocekujem nista, jer znam da se u Srbiji puno loshije zivi i manji je standard i bude mi glupo da mi neko poklanja nesto skuplje za sta znam da se zaduzio u banci ili kod familije.
Bitna je misao i znak paznje!!!!Vrednost poklona tako je nebitna.
I najbitnije u svemu je da je od srca poklonjeno!
 
Ja otkidam na cajnu, polimarkov majonez, senf... :D Od slatkisa sve moguce, mozda najvise munchmallow, krem bananice, euro blok, eurokrem, smoki, ledene kocke, kiki i 505 bombone, zivotinjsko carstvo, milku sa rizom, cedevitu, tvrde punjene bombone... Ma sveeee :lol: Obradujem se kao dete. :)
 
cokolado i bejbi a je l im dajete eure?vidis da ljudi ocekuju:lol:
ja sad stvarno ne znam sta da nosim jer sam vec ispucala garderobu i kozmetiku kao i kucne gluposti...eeee vi u matici sta biste voleli (da me inspirisete)?
francusko vino mozda:? moji nisu neke vinopije(ja sam izrod ocigledno :lol: )a ni sireve ne gotive sem domaceg stvarno ne znam...mislila sad kevama da napravim paket sa raznim mirisljavim proizvodima za tusiranje i posle tusiranja ubacim esarpu za svekrvu(ona to voli) za mamu ne znam ona bre nista ne OBOZAVA njoj je sve "onako,nista posebno" aaa volela je neke cokoladne bombone koje sam joj poslala ali kako je leto bojim se za ishod
 
Ja i ne očekujem evre, samo sam rekla da od rođaka ne dobijam to, nego druge poklone. Evo kojem poklonu se ja jako obradujem. Ikeinim sitnicama, tipa ukrasna saksija (oni već znaju koje boje preovladavaju u mom stanu), pa takve i donesu, saksije, ukrasne čašice za sveće, itd.
Naravno donesu mi kilograme Ritter Sporta. (pre nisam odolela, pa smo mi to u vrlo kratkom roku smazali, moji ukućani to još čine, ali ja sam se disciplinovala.)
Kozmetici.
 
ma nisam ni napisala za tebe nego za ove dobronamerne koje su te upozorile da se ne nadas:lol:
eee poklon iz ikee dobra ideja kozmetika to sam vec donosila (radim u parfimeriji mozes misliti da nema sta im nisam odnela)
svekrva voli te dzidza bidze za kucu lampe i slike jastuke
 
hanibaI77:
cokolado i bejbi a je l im dajete eure?
Meni je to izuzetno glupo da nekome poklanjam pare, jer mislim da ce taj neko kome poklanjam da se oseca kao najveci bednik, ali se zato maximalno isprsim za poklone i na tome nikad ne stedim.Nekako mi to lepsha gesta, nego da nekome tutnem pare, ako razumete sta hocu da kazem!
 
°bejbica°:
Meni je to izuzetno glupo da nekome poklanjam pare, jer mislim da ce taj neko kome poklanjam da se oseca kao najveci bednik, ali se zato maximalno isprsim za poklone i na tome nikad ne stedim.Nekako mi to lepsha gesta, nego da nekome tutnem pare, ako razumete sta hocu da kazem!
naravno.davanje para je bas ponizavajuce sem ono kao deci za cokoladu
 

Back
Top