Pojačani osjećaj usamljenosti nakon duljeg vremena provedenog s više ljudi

Eto, proteklih nekoliko dana se dogodilo to da su se neki ljudi znatno udaljili, na neke situacije sam ja o mogao utjecati, a na dosta toga ipak ne



Koliko ima smisla,, popravljati" neke odnose? I to one odnose koji su i inače bili promjenjivi, ali došlo je do nekog razdoblja prejakih razlika?

Kako odlučiti barem donekle ispravno?
ja sam se prilicno onamcorisao za poslednjih 12 godina.
 
A ono, čudan je, ali opet, većinom je ipak koliko toliko zabavan
Dešavalo mi se ranije da se osećam usamljeno ili bolje rečeno neadekvatno posle druženja sa ljudima koji su zabavni, što deluje paradoksalno jer oni bi svojim duhom trebalo da me ispune. I onda sam shvatila da je to zato što se iza te zanimljivosti nekad (ne uvek, ali nekad) krije egoističnost, samoljubivost, egocentričniost i još neke propratne osobine te visokocenjene šarmantnosti i duhovitosti koje kao droga isisaju dušu kad prođe njeno opojno dejstvo.
 
Dešavalo mi se ranije da se osećam usamljeno ili bolje rečeno neadekvatno posle druženja sa ljudima koji su zabavni, što deluje paradoksalno jer oni bi svojim duhom trebalo da me ispune. I onda sam shvatila da je to zato što se iza te zanimljivosti nekad (ne uvek, ali nekad) krije egoističnost, samoljubivost, egocentričniost i još neke propratne osobine te visokocenjene šarmantnosti i duhovitosti koje kao droga isisaju dušu kad prođe njeno opojno dejstvo.
I to je cak moguće. Neki mozda nekad i glume da su sretniji nego sto jesu
 
Kako okreneš, svačiji dojam o tom Dalmatincu je negativan, samo ti nešto upireš , pokušavaš pronaći nešto pozitivno, zašto?
A pa zavisi....opet covjek ima svoje faze...inace on radi kao dostavljac na biciklinu, a u slobodno vrijeme svira po gradu....on je glazbenik koji ima nekoliko singlova na YouTubeu, ali se nije medijski probio.
 
Dešavalo mi se ranije da se osećam usamljeno ili bolje rečeno neadekvatno posle druženja sa ljudima koji su zabavni, što deluje paradoksalno jer oni bi svojim duhom trebalo da me ispune. I onda sam shvatila da je to zato što se iza te zanimljivosti nekad (ne uvek, ali nekad) krije egoističnost, samoljubivost, egocentričniost i još neke propratne osobine te visokocenjene šarmantnosti i duhovitosti koje kao droga isisaju dušu kad prođe njeno opojno dejstvo.
To se i meni dešavalo ranije, eto konkretno ponekad bi mi bilo dosadno i bilo bi mi drago viditi ta dva blizanca u kavani ili kladioni. Ali isto ponekad sam se znao uhvatiti u samopitanju, što sam ja točno činio s njima, kakve su to osobe i sl. Iz današnjeg kutka gledanja mogu reći da su to dvije loše osobe, dva idiota i dvi rugalice koje su samo nalazile načina da se narugaju bilo kome( naravno i meni). Nismo više u kontaktu i hvala bogu i ne viđamo se, pa ni slučajno.
 

Back
Top