Utjecaj vremena na psihu

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Koliko vremenske promjene imaju utjecaj za raspolozenje?

Meni osobno izuzetno zanimljiva pojava je istodobno suncano veijeme uz kisu.

Kada se to dogadja tijekom ljetnih vrucina, onda je nakon te pojave vrlo sparno, ali kada nije vruce, onda se osjeti bas lijep miris vremena.

Cini mi se da se tada prepoznaje ljepota prirode.

Koji vam je najdrazi stil vremena i da li vam bas neka vremenska pojava toliko pase da ste motiviraniji neg
o inace?
 
Koliko vremenske promjene imaju utjecaj za raspolozenje?

Meni osobno izuzetno zanimljiva pojava je istodobno suncano veijeme uz kisu.

Kada se to dogadja tijekom ljetnih vrucina, onda je nakon te pojave vrlo sparno, ali kada nije vruce, onda se osjeti bas lijep miris vremena.

Cini mi se da se tada prepoznaje ljepota prirode.

Koji vam je najdrazi stil vremena i da li vam bas neka vremenska pojava toliko pase da ste motiviraniji neg
o inace?
mi uticemo na vreme a ne obrnuto. Kad si sretan i najveca hladnoca, pljusak, vetar, vrucina, ........su ti "prijatni" a ako si neraspolozen ni zimske idile sa novogodisnjih razglednica, ni romanticni zalsaci sunca juznih mora, ni miris proletne kise na cvetnoj livadi............bice ti "grozni".
 
mi uticemo na vreme a ne obrnuto. Kad si sretan i najveca hladnoca, pljusak, vetar, vrucina, ........su ti "prijatni" a ako si neraspolozen ni zimske idile sa novogodisnjih razglednica, ni romanticni zalsaci sunca juznih mora, ni miris proletne kise na cvetnoj livadi............bice ti "grozni".
Pa, tu negdje. Vjerojatno su većini nas kroz djetinjstvo roditelji pričali, kad su npr. kiśni i oblačno dani prečesto nanizani - da je to kao loše vrijeme - jer - ipak je manje prirodne svjetlosti
Onda je tu možda i taj medijski utjecaj - puno serija i filmova ima takav dojam - sivo vrijeme - dramatičnost - puno sunca i topline - to onda bude većinom neke romantične teme....
 
Kad pada kiša tokom letnjeg dana to nosi čar nekog detinjstva...mada mi je to sad malo izbledeo gušt nekako.
Zanimljivo, ali volem oblačne dane. :) Nevezano za god.doba. Ali i neke prolećne, jako sunčane, aprilske, npr.
Ja sam prije, npr nakon srednje škole tijekom ljeta volio oblačne dane - s temperaturama oko 20 do 25, za što dulje vožnje biciklina, ili da je od tri do cca pet, śest popodne oblačno, a krajem dana i neka dođe sunce
 
Nagle promene vremena smetaju osobama koje imaju zdravstvene probleme. Pored obične, postoji i biometerološka prognoza u kojoj savetuju npr asmatičarima da ne izlaze iz kuće, ljudima sa kardiovaskularnim bolestima da se više odmaraju..etc..

Ne volim sva godišnja doba i ne volim kišu, sneg.. Volim proleće i leto, a najviše volim temperaturu oko 25-26 stepeni.
 
Nagle promene vremena smetaju osobama koje imaju zdravstvene probleme. Pored obične, postoji i biometerološka prognoza u kojoj savetuju npr asmatičarima da ne izlaze iz kuće, ljudima sa kardiovaskularnim bolestima da se više odmaraju..etc..

Ne volim sva godišnja doba i ne volim kišu, sneg.. Volim proleće i leto, a najviše volim temperaturu oko 25-26 stepeni.
Plus na psihu zna da utiče nervozom, trnjenjem prstiju, glavoboljom i ostalim gadostima
 

Back
Top