Pocelo je,pocelo

Još će mnogo vremena proći dok se srozaju na mesto gde je sada Srbija, verujte mi.
Ti izgleda nisi procitao ceo tekst,ako Blic laze onda i ja lazem

Obrati paznju!!!!!!

Islandska kruna zabeležila je protekle nedelje pad od više od 20 procenata u odnosu na američki dolar, i po vrednosti je samo ispred valuta Zimbabvea i Turkmenistana.

Jedva cekate da ponovo proradi sverc?
I da se pljuge kupuju na ulici, to je bilo vreme.
Ja se nadao nekom pametnijem postu,od naseg Ubera.
Ko li je na vlasti na Islandu,mozda Zloba;)
Pa i Goran Knezevic bi do juce "najbolji gradonacelnik" :hahaha::hahaha::rotf:
I ovi imali ''viziju''

:hahaha::hahaha::hahaha:
A gde cemo onda mi? Jesi li razmisljao da Srbija moze da stane na noge jedino uz pomoc Eu posle decenije bezumlja i ratova koji su je upropastili 90tih godina?

Stvano ne razumem totalnu autodestrukciju radikala posle izgubljenih izbora...
Pa ne nadate se valda da ce opet bezumlje da vlada kao 90tih godina? Ccc... Licemerno nema sta.
Radikali nisu svesni 21. veka :(

E,sram bilo ove radikale,kako se oni pocepase,toliko prasnu,cak do Islanda:hahaha::hahaha:
 
Ti izgleda nisi procitao ceo tekst,ako Blic laze onda i ja lazem

Obrati paznju!!!!!!

Islandska kruna zabeležila je protekle nedelje pad od više od 20 procenata u odnosu na američki dolar, i po vrednosti je samo ispred valuta Zimbabvea i Turkmenistana.


Ja se nadao nekom pametnijem postu,od naseg Ubera.
Ko li je na vlasti na Islandu,mozda Zloba;)

I ovi imali ''viziju''

:hahaha::hahaha::hahaha:


E,sram bilo ove radikale,kako se oni pocepase,toliko prasnu,cak do Islanda:hahaha::hahaha:

Tako je brate . Nisu oni svesni kolike su svinje . Samo ti njima jebi srpskog vepra u cmarce .
 
ROKAJ SNIMAJ :hahaha:

inace ovaj islandski scenario ceka i srbiju kao i sve druge drzave sa visokim deficitima koji taj deficit pokrivaju zaduzivanjem u inostranstvu.

Jos jedno prorocanstvo druga nam Tihog u tarabickom stilu.
Samo sto se nesto i ne ostvaruju.
Ih,kad se samo setim win-win situacije.

A sve te drzave sa visokim deficitima imaju prosto resenje ,koje je prvi uvideo ustaski vojvoda seselj. Sva primanja isplacivati u balvanima.
 
Evo malo citata za autora teme, a iz bastiona slobode 'Kurira'
Kad si bato zloban - teraj ga do kraja: nek puknu i Srbi i Srbija samo da patiJotama bude srce na mestu. Iz inata - demokratama...

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-10-2008/nadrljali-smo

Njegov optimizam ne deli ekonomista Milan Kovačević, koji ističe da globalna kriza ne može da mimoiđe Srbiju, kao što to predstavljaju neki političari. O tome možda najbolje govori podatak Kreditnog biroa da su Srbi krajem juna bankama dugovali čitavih 315 milijardi dinara, to jest 3,9 milijardi evra. Ekonomista Miroslav Zdravković je u izjavi za Kurir upozorio da banke daljim podizanjem kamata neće nauditi samo građanima i privrednicima, već će najverovatnije izazvati ozbiljne probleme na domaćem finansijskom tržištu, koji će se zatim upravo njima obiti o glavu.

- Banke su se nemoralno ponašale jureći profit, ali treba da budu svesne da daljim rastom kamata mogu da izazovu kreditnu krizu u Srbiji, jer građani više neće moći da plate ratu. Nadam se da one ne očekuju da ih tada spasava NBS - kaže Zdravković, koji je pre nekoliko meseci tačno predvideo tok finansijske krize.
- Centrale domaćih banaka u inostranstvu mogle bi zbog tamošnje krize da uskrate novac ovdašnjim bankama, što bi dovelo do toga da mala i srednja preduzeća koja obrtna sredstva i investicije obezbeđuju iz kredita više nemaju gde da pozajme novac - upozorio je tada on.
Član UO Sosijete ženeral banke Miroslav Rebić takođe smatra da građani koji su podigli kredite indeksirane u evrima ne mogu da očekuju dobre vesti.
- Banke kamatu određuju tako što na stopu libora ili euribora dodaju jedan fiksni deo. Nažalost, euribor je za poslednje dve godine porastao sa 2,643 procenta na čitavih 5,242 odsto - rekao je Rebić.
 
ROKAJ SNIMAJ :hahaha:

inace ovaj islandski scenario ceka i srbiju kao i sve druge drzave sa visokim deficitima koji taj deficit pokrivaju zaduzivanjem u inostranstvu.

Verovatno i ceka ali mi smo naviknuli na mnogo sta, sankcije, ratovi, neimastina, sverc, bezakonje pa cemo lako preziveti i ekonomsku krizu. U takvim vremenima smo "svoji na svom". Svi ti koji su nam i napravili sve to devedesetih pokleknuce pred i najmanjom nevoljom i samo pogorsati situaciju. Razmazeni...:p
 
Jedva cekate da ponovo proradi sverc?
I da se pljuge kupuju na ulici, to je bilo vreme.
Ма зар то да се деси с моћним демократама на власти?
Немогуће!:eek:

Баш ме занима како ће да наставе своју владавину сад кад ммф не буде више могао да шаље паре за одржавање социјалног мира?!:hahaha:
 
Verovatno i ceka ali mi smo naviknuli na mnogo sta, sankcije, ratovi, neimastina, sverc, bezakonje pa cemo lako preziveti i ekonomsku krizu. U takvim vremenima smo "svoji na svom". Svi ti koji su nam i napravili sve to devedesetih pokleknuce pred i najmanjom nevoljom i samo pogorsati situaciju. Razmazeni...:p

Situacija u Srbiji

Kupac ulazi u supermarket,widi prazne rafofe i kaze:"**** mi se bas,imam ja basticu iza kuce,a za prasice se uwek naprawi mesta,srusicu supu majka mu stara i eto ti mesa"

Situacija u USA

Kupac ulazi u supermarket i widi da su zalihe cackalica smanjene,histericno pocne da trpa swe u kolica-to wide i ostali i pocnu i oni...I dok lupis dlanom o dlan-propast sweta:D:D
 
Evo malo citata za autora teme, a iz bastiona slobode 'Kurira'
Kad si bato zloban - teraj ga do kraja: nek puknu i Srbi i Srbija samo da patiJotama bude srce na mestu. Iz inata - demokratama...

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-10-2008/nadrljali-smo

Njegov optimizam ne deli ekonomista Milan Kovačević, koji ističe da globalna kriza ne može da mimoiđe Srbiju, kao što to predstavljaju neki političari. O tome možda najbolje govori podatak Kreditnog biroa da su Srbi krajem juna bankama dugovali čitavih 315 milijardi dinara, to jest 3,9 milijardi evra. Ekonomista Miroslav Zdravković je u izjavi za Kurir upozorio da banke daljim podizanjem kamata neće nauditi samo građanima i privrednicima, već će najverovatnije izazvati ozbiljne probleme na domaćem finansijskom tržištu, koji će se zatim upravo njima obiti o glavu.

- Banke su se nemoralno ponašale jureći profit, ali treba da budu svesne da daljim rastom kamata mogu da izazovu kreditnu krizu u Srbiji, jer građani više neće moći da plate ratu. Nadam se da one ne očekuju da ih tada spasava NBS - kaže Zdravković, koji je pre nekoliko meseci tačno predvideo tok finansijske krize.
- Centrale domaćih banaka u inostranstvu mogle bi zbog tamošnje krize da uskrate novac ovdašnjim bankama, što bi dovelo do toga da mala i srednja preduzeća koja obrtna sredstva i investicije obezbeđuju iz kredita više nemaju gde da pozajme novac - upozorio je tada on.
Član UO Sosijete ženeral banke Miroslav Rebić takođe smatra da građani koji su podigli kredite indeksirane u evrima ne mogu da očekuju dobre vesti.
- Banke kamatu određuju tako što na stopu libora ili euribora dodaju jedan fiksni deo. Nažalost, euribor je za poslednje dve godine porastao sa 2,643 procenta na čitavih 5,242 odsto - rekao je Rebić.

nismo mi patriote zlobni pa prizeljkujemo propast srbije, nego smo znali da ce to da se desi i pricamo odavno da ce ovakvom ekonomskom politikom srbija da nayebe. al rezim ne slusa.

to ti je ko kad zena prica muzu da ne bude svaki dan koma pijan i da ce tako da zavrsi na groblju, al on ne slusa , nastavlja da loce, loce, loce. e taj bolesni alkos ti je danas vlast u srbiji, koja loce, loce , loce mesto da ide na kliniku od odvikavanja zavisnosti....

poenta cele price jeste "MOZES KAKO HOCES - AL NE MOZES DOKLE HOCES"
 
Situacija u Srbiji

Kupac ulazi u supermarket,widi prazne rafofe i kaze:"**** mi se bas,imam ja basticu iza kuce,a za prasice se uwek naprawi mesta,srusicu supu majka mu stara i eto ti mesa"

Situacija u USA

Kupac ulazi u supermarket i widi da su zalihe cackalica smanjene,histericno pocne da trpa swe u kolica-to wide i ostali i pocnu i oni...I dok lupis dlanom o dlan-propast sweta:D:D

Razumemo se mi vakcinisani protiv patnje siromastva!;)
 
Tihi ima nas jos tihih koji smo tihi,Nicija nije gorela do zore pa nece ni njihova.

A gde vam je Prle?

A sta ce biti kada ( i ako ) vasa bude gorela? Kako ce vasi ekonomski strucnjaci ( samo ne znam koji,jer vas je i Jorgovanka odjebala) da rese ovu situaciju? Tako sto ce opet umesto u novcu penzioneri penzije dobijati u balvanima?
 
Desavanja na ruskoj berzi...Gazprom belezi pad od preko 20% za jedan dan, a ni drugi ne prolaze bolje...bilo bi interesantno da neko ko se razume prokomentarise (ja sam totalan laik):


GAZP -24.42%
GMKN -37.67%
LKOH -24.16%
MTSS -21.21%
SBER -16.32%


Indeksi:


RTS Index -19.10%
RTS-2 Index -6.10%


Sectoral Indices

RTS – Oil & Gas -22.29%
RTS – Consumer & Retail -5.27%
RTS – Metals & Mining -15.32%
RTS – Industry 0.00%
RTS – Telecom -10.88%
RTS – Electric Utilities -9.14%
RTS – Financials -11.47%
 
objasnios am to vec cakiju. ruska berza je takodje kao srpska bila zavisna od inostranog kapitala tj u akcije ruskih preduzeca su ulagali najvise stranci jer su te akcije donosile ogromne profite tj vece nego recimo akcije nemackih ili francuskih preduzeca. i zbog ove svetske finansijske krize i nedostatka novca, investitori vise nemaju para, automatski pada traznja za akcijama a u ekonomiji cena necega se uevk odredjuje na principu sudara traznje i ponude, i tako svaka roba pa i akcije gubi na ceni ako je ponuda velika a traznja mala. to se upravo sada desava, i indeksi svih svetskih berzi su uglavnom u padu pogotovo onih berzi na kojima su glavni kupci bili ljudi sa inostranim tj zapadnim kapitalom.
 
Beograd -- Narodna banka Srbije prodala je danas na međubankarskom deviznom tržištu 40 miliona evra kako bi sprečila preveliku dnevnu oscilaciju kursa.

Ipak, dinar je oslabio prema evru za 1,25 odsto, a procenjuje se da će evro sutra vredeti više od 79 dinara. Najveća vrednost evra zabeležena je danas u deset časova, kada je srednji kurs bio 79,9 evra.
Da bi stabilizovala kurs, Narodna banka Srbije tokom dana intervenisala je tri puta, pa se evro tokom popodneva prodavao za 76,8 dinara.

Građani veruju da se devizni kurs neće zaustaviti na ovom nivou i, kako kažu, do kraja godine očekuju znatno slabljenje dinara.

Ekonomista Goran Nikolić kaže da je vrednost evra skočila jer na domaćem tržištu nema dovoljno deviza. To je, kako objašnjava, povezano sa globalnom krizom koja se sada prenela i na Evropu, iz koje Srbija uzima najviše kredita.

Kako Nikolić objašnjava, svetska finansijska kriza dovešće i do manje ponude kapitala u Srbiji. To se, kako kaže, već vidi i na Beogradskoj berzi, gde se strani investitori povlače.

-----------------

40 miliona eura drzavnih deviza mora drzava da upumpava u finansijski sektor da bi se dinar odrzao na 78 din za 1 euro. To je 1.2 milijarde eura MESECNO :hahaha: :hahaha: :hahaha:

da bi upumpavala 1.2 milijarde svojih para u finansijski sektor mesecno drzava koja tih svojih para nema jedino to moze da postigne dodatnim zaduzivanjem u inostranstvu. sobzirom da ni to vise nije izlaz, jer para na zapadu vise nema za pozamljivanje, dinar ce lagano da krene da klizi do 100 dinara pa 120 pa 140 pa 160 , ko zna mozda dodje i do 1000 dinara za 1 euro :hahaha:
 
"Nemamo veze sa Hipo ril estejtom"
16:33 | izvor:B92
Hipo alpe adria banka nije ni na koji način povezana sa Hipo ril estejt bankom, koja je pred bankrotstvom, kažu u toj banci.


--------------
cim kazu da nisu to znaci da jesu :lol:

jel ima ko pare u hipo alpe adria banci? :sad2:

ako ima trcite brze bolje na salter i vadite to dok jos ima vremena :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top