Plaćati RTS pretplatu ili ne ???

Власник стана је моја старица мајка, и она је инсистирала да се плаћа РТС, иако плаћамо кабловску, и тако је било до априла ' 09. Е, тада рече моја стара мајка: '' Е, вала, нећете више, а ако треба да вам платим, водите ме у затвор, ствари ми нећете пописивати...'' Бака је упорна у тој својој намери; имам осећај да жели, пре него што се опрости од овоземаљских радости, да проба како је бити у затвору... унука је завитлава да ће је у '' кутији '' спопадати лезбејке, а она одговара да ће радије и то прегрмити него да плаћа лоповима који се обогатише на грбачи пензионера и ојађеног народа!
Ето, сад чекамо тужбу, па како буде! :D
Да додам: Мама има 83 године! :cool:

П.С. Мало сам скренула са теме, али боље и са теме него са ''правога пута '':mrgreen:... не замерите! :hvala:
:bye:

:ok::D E jos da mi das recepAt kako da nagovorim roditeljku da i ona prestane il da joj vec jednom pukne film i prestane placati ovaj namet na selamet i castim te cim hoces ?!?:D
 
Pa nije gledanje RTS-a isto što i pušenje :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf: :zcepanje:

Мислио сам на плаћање... Е, то је нездраво. :super: А иначе, када сам могао да престанем да пушим, могу да престанем и да плаћем РТС... :mrgreen: Ма и пљуге ћу баталити... Неће мене више ова држава пљачкати... :lol:
 
Tako je i Dos svojevremeno pozivao, nemojte plaćati grejanje, struju ovo ono pa kada su došli na vlast posle 2000. uredno su počele da stižu narodu sudske tužbe za neplaćene račune

Ja ne pozivam nikog da ne plaća, radite šta hoćete. Ja samo znam zašto ja ne plaćam...
Nije isto kad zoveš nekog da ne plati ono što je potrošio i dobio uredno i kad mu kažeš da misliš da ne treba plaćati ono što ne dobijaš...
 
s obzirom na kvalitet celokupnog programa RTS kao i na cinjenicu da isti koristi EPP kao i komercijalne televizije da li gradjani srbije treba da placaju pretplatu RTS-u ??

Само будале финансирају Тијанићеве спонзоруше!!!
(Знате ли колике су плате тих његових незаменљивих новинарки:?:)

.
 
necu da gledam...sto se mene tice nek iskljuce predajnike i sta onda??? nemoj samo da je to zakon...pa meni drzava duguje po zakonu onoliko pa ne ispunjava zakon...i sta cemo onda...i ja placam kablovsku koju isto skoro da ne gledam....na RTS ima vise reklama nego na komercijalnim TV...reklame su stavili i u nacionalni dnevnik EEEJJJ...pa da gledam necu..ni da gledam ni da placam....ko je pravnik neka mi objasni mogu li dug da odrobijam...a da ga ne platim ???

Ne možeš, nisam pravnik ali toliko znam, ako ne platiš ide prinudna naplata. Po ZAKONU O OBLIGACIONIM ODNOSIMA plaća se samo zadnjih godinu dana plus sudska taksa. Znači da ko nije plaćao tri godine platiće zadnjih 12 meseci + sudska taksa.
Nego tu postoji drugi pravni problem kako može RTS nekoga tužiti tj. dobiti tužbu kada nema potpisan ugovor sa svakim domaćinstvom posebno. Sve države koje imaju RTV pretplatu imaju ugovor sa svakim domaćinstvom posebno.
 
Ne možeš, nisam pravnik ali toliko znam, ako ne platiš ide prinudna naplata. Po ZAKONU O OBLIGACIONIM ODNOSIMA plaća se samo zadnjih godinu dana plus sudska taksa. Znači da ko nije plaćao tri godine platiće zadnjih 12 meseci + sudska taksa.
Nego tu postoji drugi pravni problem kako može RTS nekoga tužiti tj. dobiti tužbu kada nema potpisan ugovor sa svakim domaćinstvom posebno. Sve države koje imaju RTV pretplatu imaju ugovor sa svakim domaćinstvom posebno.


E da...ovo je interesantno?!?:think:

Oni su to svakom domacinstvu uveli odokativno...kao normalno je da svi imaju TV aparate. Kako to dalje i jel mi uopste imamo te ugovore...vi drugi ?:think:
 
Nisam bas pravnik ali blizu:D

Ukratko,dan kostanja zatvora je toliko i toliko,mislim da je oko 600 dinara. I onda racun je recimo 6000=10 dana zatvora. Mada to je smesno.. Za toliko cimanje policije oko rts-a nema pojma! Prvo treba da dodju kuci da te vode u zatvor,a i ako te odvedu 99% upravnika zatvora ce te poslati kuci posle rucka..:lol:

ako je tako utesno...
 
Не плаћати.Нек тужи држава,па скупи два милиона тужби одазовемо се лепо испред скупшине да их поштено исплатимо.

ma nece opni tako...nego selektivno ...po malo...zanemarljivo za svaki grad da bi se organizovao bunt...provereno...proveri...ako je promenjeno a ti javi...
 

Back
Top