Serija "Sablja" je odložena: RTS poslao zvanično saopštenje

Pa moje licno vidjenje je u nekim stvarima itekako validnije nego javna ili zvanicna verzija..
Npr moja verzija mitinga i kontramitinga je sigurno validnija od zvanicne...
Procesi oko rata 1999 , to je tek validnije od zvanicne verzije, mada ne znam ni koja bi bila zvanicna verzija....
Kad slusam neka dogadjanja sa ratista u bosni i hrvatskoj, tu takodje milion potvrda za neke stvari koje ja znam da su sigurno drugacije odradjene, ali ljudi na terenu su ih videli drugacije...kako pojma nemam...kao da su sinhronizovali verzije, a uopste nije bilo tako , jer relacija bg bosanski ili hrvatski teren nije bila takva...
Ali oni znaju kako je bilo i sta ces...
Meni je tu lakse da kazem da onom iz rova sve izgleda prilicno jednostavno , a nije, ili jasno , a nije..
Ali ne mozes da se dzapas sa nekim ko je stavljao glavu da mu zuje meci i noge u vodi do kolena, i zna sta je preziveo , a ti znas sta se supacki dogovaralo jer si samo cuo razgovore ljudi koji su mocni i upleteni..
 
Pa moje licno vidjenje je u nekim stvarima itekako validnije nego javna ili zvanicna verzija..
Npr moja verzija mitinga i kontramitinga je sigurno validnija od zvanicne...
Procesi oko rata 1999 , to je tek validnije od zvanicne verzije, mada ne znam ni koja bi bila zvanicna verzija....
Kad slusam neka dogadjanja sa ratista u bosni i hrvatskoj, tu takodje milion potvrda za neke stvari koje ja znam da su sigurno drugacije odradjene, ali ljudi na terenu su ih videli drugacije...kako pojma nemam...kao da su sinhronizovali verzije, a uopste nije bilo tako , jer relacija bg bosanski ili hrvatski teren nije bila takva...
Ali oni znaju kako je bilo i sta ces...
Meni je tu lakse da kazem da onom iz rova sve izgleda prilicno jednostavno , a nije, ili jasno , a nije..
Ali ne mozes da se dzapas sa nekim ko je stavljao glavu da mu zuje meci i noge u vodi do kolena, i zna sta je preziveo , a ti znas sta se supacki dogovaralo jer si samo cuo razgovore ljudi koji su mocni i upleteni..
U sjeni rata, tama i vatra,
Stvarnost se krivi, priče se svata.
Istina sputana, laži na vlasti,
Svaki korak sumnje, svaka misao časti.

Mitingi i kontramitingi, kao pozornica spletka,
Svako ima svoju priču, svako svoj trenutak.
Procesi iza kulisa, ratna čarolija,
Između istine i iluzije, granica je tanka, krajnja.

Svaki rov krije svoju priču, svoj bol i strah,
Ali tko će znati, tko će doista saznati pravi trag?
Jer svjedočenje istine nije samo riječi skup,
To je junački korak, hrabrost i duboki tup.

Moje viđenje, moje riječi, moj glas,
Probuđena svijest, borba za spas.
I dok se svijet okreće, mijenja se kraj,
Samo istina, ona uvijek ostaje, vječna i sjajna, najslađa.
 
Jeste, ja nisam blesav, ako je svima najbolje da gledaju iz fotelje, ta verzija je i meni dobra...
Razumijem tvoj cinizam, prijatelju. Ali zar nije upravo u takvim trenucima kada se suočavamo sa beznađem i apatijom da se rađaju najdublje istine? Zar ne leži u ljudskoj prirodi da se, suočeni sa izazovima i moralnim dilemama, uzdignemo iznad svakodnevnih sitnica i osjetimo pravu suštinu života?

Fotelje mogu pružiti prividnu udobnost, ali istinsko iskustvo leži u hrabrosti suočavanja sa stvarnošću, ma koliko bolna bila.
 
Jok, kad svi znaju istinu , onaj ko niji u istoj, taj biva proglasen ludim....
Takvi su zakoni ljudski...

Svi bolje znaju iz fotelje, jer nigde nisu bili a sve bolje znaju...

Ovo za ovog penzosa, ja sam samo cuo , znaci nit video nit bio direktno upleten, ono sto sam bio upleten je vise na racun Djindjica da je muljavio previse sa krimosima, a nije morao , nego je hteo nesto da mulja i smuljali ga....ako je po krimi zakonu , ko ga je nasledio taj ga je i koknuo....ili bar imao debeo udeo u tome...

Tako da najmanje imam zelju da ispravljam nesto sto nisam licno video...sto sam samo zapamtio pa mi bilo cudno sta se desava....a vidis drugima je bilo cudno kako su lecili djindjica tih poslednjih sati , a meni to nije bilo cudno , pojma nemam nista o tome..
 
У незгодно време по Вучића би кренуло приказивање серије.

'де сад кад мора поново на београдске изборе, плус општинске и локалне. :(

Још га прозивају из ЕУ Парламента, а таман је натемпирао серију кад прођу парламентарни избори и све буде мирно (тј. тако му се чинило).
😡

Vidi ovog što sve zna i u sve se razume.

🐈
 
Serija „Sablja“ je odložena: RTS poslao zvanično saopštenje

Danas online19.02.2024. 15:04
sablja
Serija Sablja, Foto: This and That Production
Iako je čitav grad izlepljen plakatima na kojima se najavljuje da serija „Sablja“ počinje u subotu, skinuta je sa programa RTS-a.

Premijera serije „Sablja„, najavljena je za subotu na RTS-u, ali u programu te televizije stoji da se u tom terminu emituje serija „Tajna vinove loze“.
RTS, je nakon prvih natpisa u medijima o odlaganju serije poslao saopštenje:

„Seriju „Sablja“ gledaćemo u novom terminu. Prvi zvanični trejler serije „Sablja“ privukao je veliku pažnju kako domaće, tako i svetske javnosti. Politički triler o atentatu na srpskog premijera Zorana Đinđića, posle prvih najava izazvao je veliko interesovanje evropskih televizijskih kuća, kao i najvećih svetskih filmskih distributera. Uz zainteresovanost evropskih Javnih servisa za emitovanje serije – stigao je još jedan poziv koji sanjaju filmski autori širom sveta. Jedan od najprestižnijih festivala filmskih i serijskih sadržaja razmatra mogućnost da „Sablju“ i priču koja je te 2003. godine potresla Srbiju, ali i čitavu svetsku javnost, uvrsti u svoj program. Zato, poštujući pravila evropske i svetske filmske industrije, a u cilju promocije domaće kinematografije u svetu, serija„Sablja“ na RTS-u biće emitovana u novom terminu o čemu ćemo blagovremeno obavestiti gledaoce“, piše u saopštenju koje je poslao RTS.


https://www.danas.rs/kultura/serija-sablja-odlozena/

У незгодно време по Вучића би кренуло приказивање серије.

'де сад кад мора поново на београдске изборе, плус општинске и локалне. :(

Још га прозивају из ЕУ Парламента, а таман је натемпирао серију кад прођу парламентарни избори и све буде мирно (тј. тако му се чинило).

Одложиђе серију на неодређено време. Ко зна кад ће моћи да се гледа.
Eee na šta se bacaju pare...
 
Хоће ли у серији бити и овог цитата са митинга вучићеве странке?

„Ako neko od vas u idućih mesec ili dva vidi negde Zorana Đinđića, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema s nogom“ – rekao je pred ubistvo Zorana Đinđića taj pomenuti Tomislav Nikolić,
Jedino što se zna, to je da neće biti nikakvog pominjanja onog "bivšeg" američkog marinca, koji ga je i upucao, a onda prebačen u bazu u Tuzli.
 
daj ne zezaj cus na jesen, nek pustaju to sto prije cus izbori koga briga
Serija “Sablja” takmičiće se u kategoriji dugog formata na Kanskom festivalu serija (Canneseries), objavili su danas organizatori tog najprestižnijeg svetskog festivala.

“Sablja” je jedna od osam serija iz celog sveta koje su odabrane za ovogodišnju glavnu takmičarsku selekciju festivala koji se održava od 5. do 10. aprila.

serija Sablja, Dragan Mićanović, Tihana Lazović
foto: This and That Productions

Serija će imati svoju svetsku premijeru 8. aprila 2024. u Velikoj dvorani “Limijer” (Grand Auditorium Lumière) uz prisustvo glumačke i autorske ekipe, a nakon prikazivanja na letnjim festivalima, naći će se i pred gledaocima Radio-televizije Srbije.
Podsećamo, glavne uloge u seriji tumače Dragan Mićanović, Milica Gojković, Ljubomir Bandović i mladi Lazar Tasić. Reditelji serije su Goran Stanković i Vladimir Tagić, a scenaristi Dejan Prćić, Marjan Alčevski, Maja Pelević, Vladimir Tagić i Goran Stanković. Produkciju serije, za koju je ideju dao RTS, potpisuju Radio-televizija Srbije i „This and That Productions“.

Inače, prvobitno je planirano da serija "Sablja" televizijsku premijeru doživi 24. februara, što je tada odloženo.

RTS je tada u saopštenju naveo da je ovo ostvarenje privuklo pažnju jednog od najprestižnijih festivala, što je i bio razlog ove odluke.
 
Prvi put za ovo cujem?
Mozes da mi kazes nesto vise?
Znam da su ovog Krijestorca rijesili jer je kao svjedok video Vladu Budalu ili nekog od njih.. ima to u epizodi kod Masana Lekica ali ovo za nekog penzionera prvi put cujem
Pa ne baš.Kriještorac je ubijen od strane neke druge bande (reketaša).Bio je nevažan svedok u procesu protiv Legije i dr.
 

Back
Top