Plaćati RTS pretplatu ili ne ???

necu da gledam...sto se mene tice nek iskljuce predajnike i sta onda??? nemoj samo da je to zakon...pa meni drzava duguje po zakonu onoliko pa ne ispunjava zakon...i sta cemo onda...i ja placam kablovsku koju isto skoro da ne gledam....na RTS ima vise reklama nego na komercijalnim TV...reklame su stavili i u nacionalni dnevnik EEEJJJ...pa da gledam necu..ni da gledam ni da placam....ko je pravnik neka mi objasni mogu li dug da odrobijam...a da ga ne platim ???

Nisam bas pravnik ali blizu:D

Ukratko,dan kostanja zatvora je toliko i toliko,mislim da je oko 600 dinara. I onda racun je recimo 6000=10 dana zatvora. Mada to je smesno.. Za toliko cimanje policije oko rts-a nema pojma! Prvo treba da dodju kuci da te vode u zatvor,a i ako te odvedu 99% upravnika zatvora ce te poslati kuci posle rucka..:lol:
 
Ebi ga sad.Ne placam.A sta sad da radim?Da iskljucim cable da ne bi placo dvaput?

:eek::eek::eek:
Ево ти и одговор и решење!!

Kad stigne tuzba za sud odnesem sudiji lepo ugovor od TOTAL tv-a i odnesem racune u poslednje dve godine od totala i u svim racunima je osnovni paket totala.Koji sadrzi rts.Dakle nmg mi nista jer ja taj njihov bedni rts placam preko totala...Njima nek se obrate...

Да се дода још и то
да сви кабловски дистрибутери МОРАЈУ ДА ИМАЈУ ДРЖАВНУ ЛИЦЕНЦУ!!!
 
Власник стана је моја старица мајка, и она је инсистирала да се плаћа РТС, иако плаћамо кабловску, и тако је било до априла ' 09. Е, тада рече моја стара мајка: '' Е, вала, нећете више, а ако треба да вам платим, водите ме у затвор, ствари ми нећете пописивати...'' Бака је упорна у тој својој намери; имам осећај да жели, пре него што се опрости од овоземаљских радости, да проба како је бити у затвору... унука је завитлава да ће је у '' кутији '' спопадати лезбејке, а она одговара да ће радије и то прегрмити него да плаћа лоповима који се обогатише на грбачи пензионера и ојађеног народа!
Ето, сад чекамо тужбу, па како буде! :D
Да додам: Мама има 83 године! :cool:

П.С. Мало сам скренула са теме, али боље и са теме него са ''правога пута '':mrgreen:... не замерите! :hvala:
:bye:
 
U redu ali onda je bio 1,5 kanala i normalno je da platis.A koliko se secam niko se nije bunio zbog nje?

Za mnogo štošta se tad ljudi nisu bunili... A situacija danas i tada ne mogu da se porede.

Problem sa RTS-om je što nije javni servis. To je prvo.

Drugo - Ponaša se, dakle, kao i svaka druga TV stanica, s tim što su uveli još i porez na sebe. Zašto onda ne bismo plaćali porez na sve TV stanice?

Treće - naplaćuje se po brojilu, što je prilično glupo... Treba da se naplaćuje po domaćinstvu (naravno pod uslovom da su prethodne dve stvari ispunjene).
 
Za mnogo štošta se tad ljudi nisu bunili...

Problem sa RTS-om je što nije javni servis. To je prvo.

Drugo - Ponaša se, dakle, kao i svaka druga TV stanica, s tim što su uveli još i porez na sebe. Zašto onda ne bismo plaćali porez na sve TV stanice?

Treće - naplaćuje se po brojilu, što je prilično glupo... Treba da se naplaćuje po domaćinstvu (naravno pod uslovom da su prethodne dve stvari ispunjene).

Šta je alternativa to ti meni kaži, smem li ja da ne paltim pretplatu i da ne trpim posledice ako ne platim?
 
Šta je alternativa to ti meni kaži, smem li ja da ne paltim pretplatu i da ne trpim posledice ako ne platim?

Pretplata nema alternativu! :mrgreen:

Za posledice ne znam, ali znam za zainteresovanost ljudi (koji ne plaćaju) za posledice. Jednostavno, nisu ti bitne posledice, ako neko traži da glumiš budalu tako što ćeš da mu plaćaš dodatni porez ni za šta.

Neka se odluče da li žele da budu javni servis ili da gledamo i kod njih reklame, najmanje jedinstvene ponude i sl. Pošto su se očigledno odlučili za ovo drugo sa težnjom da zadrže pravo na navedeni porez, mene zaista ne interesuju posledice i ne želim zbog njih da plaćam ono što dobijam od svake druge televizije...
 
Pretplata nema alternativu! :mrgreen:

Za posledice ne znam, ali znam za zainteresovanost ljudi (koji ne plaćaju) za posledice. Jednostavno, nisu ti bitne posledice, ako neko traži da glumiš budalu tako što ćeš da mu plaćaš dodatni porez ni za šta.

Neka se odluče da li žele da budu javni servis ili da gledamo i kod njih reklame, najmanje jedinstvene ponude i sl. Pošto su se očigledno odlučili za ovo drugo sa težnjom da zadrže pravo na navedeni porez, mene zaista ne interesuju posledice i ne želim zbog njih da plaćam ono što dobijam od svake druge televizije...

Što bi se oni mučili da nešto odlučuju kada svejedno nema ko da izmeni njihovu volju, prema tome kako oni hoće tako će da bude a ja ako budem neposlušna mogu da očekujem sudskog izvršitelja i da se argumentovano žalim upravi vodovoda
 

Back
Top