Plaćaju homeopate da im decu ''očiste'' od vakcine!?

To se zove anegdotalni dokaz, kao i ona moja priča, ne može se smatrati pravim dokazom za bilo šta. Bolje da si više pazio u školi, a i sad ti nije kasno da se obrazuješ samostalno, smanjiš malo pisanje na forumu, pojačaš čitanje ozbiljne literature, ne tih gluposti koje ti čitaš.
Između nas dvojice postoje ogromna razlika u mentalitetu. Ja volim da pipnem i probam sam, ti veruješ autoritetu i nemaš potrebe da proveravaš.
 
Ja bih ga vodio na medicinski tretman, ali to nije poenta moje priče. Poenta je što mnogi od vas nemate empatiju za ljude koji se strahovito plaše tradicionalne medicine. I umesto da se ti ljudi saslušaju i razumno im se objasne stvari, oni se stavljaju na stub srama kao otpadnici društva. Naravno da će da se tako stvara jaz i još veće nepoverenje jer ako nema šta da kriješ i tvoja stvar je dokazano dobra, čega se plašiš?
Kad se tim ljudima razumno objasne stvari, opljunu te, izvređaju, nazovu plaćenikom farmakomafije, lažovom, gluperdom, savetuju da "istražiš" (čitaj "da gledaš Jutjub snimke šarlatana koji laprdaju o farmakomafiji"), itd. Sami sebe stavljaju na taj stub.
 
Kad se tim ljudima razumno objasne stvari, opljunu te, izvređaju, nazovu plaćenikom farmakomafije, lažovom, gluperdom, savetuju da "istražiš" (čitaj "da gledaš Jutjub snimke šarlatana koji laprdaju o farmakomafiji"), itd. Sami sebe stavljaju na taj stub.
Ali ne možeš (ne bi trebao) da paušalno ocenjuješ. Većina na jutubu je motivisana da zaradi na gledanosti pa onda pričaju svašta. To međutim ne znači da je sve glupost.
 
Navodiš me na tanak led, ali evo da ti dam primer gde sam svedok: Žena je vakcinisala sina koji se do tada normalno razvijao i bio normalan u svakom pogledu. Odmah nakon vakcine (ne znam koje, mislim MMR) razvije mu se autizam. Sumnjajući na vakcinu ona nije vakcinisala drugo dvoje dece koje je kasnije rodila. Oni su sada mladi ljudi koji nikad kod lekara nisu išli a ona ih je lečila isključivo priorodnim metodama. Zdravi su ko dren. Takvu osobu nećeš nikada da odvratiš od ubeđenja da su vakcine problem. Ona nikoga drugog ne tera da radi šta je i ona, niti osuđuje one koji se vakcinišu. Dakle, ko u ovom scenariju ima veće srce i dušu? Ko ima veću empatiju?
Ja te molim da mi te priče iz Drage Savete ne navodiš kao relevantne dokaze. I ponoviću, tip koji je izjavio da vakcina izaziva autizam je krivično osuđen jer nije dokazano to što je tvrdio. Time je naneno ogromnu štetu, prvenstveno ljudskom rodu, koji se vratio u mračni sredni vek i počeo glumi inkviziciju po internetu svim doktorima i naučnicima. Toliko.
 
Ja te molim da mi te priče iz Drage Savete ne navodiš kao relevantne dokaze. I ponoviću, tip koji je izjavio da vakcina izaziva autizam je krivično osuđen jer nije dokazano to što je tvrdio. Time je naneno ogromnu štetu, prvenstveno ljudskom rodu, koji se vratio u mračni sredni vek i počeo glumi inkviziciju po internetu svim doktorima i naučnicima. Toliko.
ja ti pričam priču o nekome koga znam lično.
 
Ne to, nego veliki broj stvari, naročito novih, gledam sa predostroženjem
To bi bilo kao da ja dođem u fabričku halu gde imamo industrijski laser i ne verujem u ono što piše da ne sme da se ulazi u komoru kod lasera kad je uključen, jer kako ja njima da verujem da laser može da me oslepi i iseče na froncle. Moram ja to da sam da vidim i probam, ne verujem autoritetima. Otkud proizvođač lasera zna šta priča, ja sam pametniji, ne priznajem autoritete.
:fdlan:
S malom razlikom što ja znam nešto o laserima, a ti nemaš pojma o vakcinama, lekovima i medicini uopšte.
 
Ja te molim da mi te priče iz Drage Savete ne navodiš kao relevantne dokaze. I ponoviću, tip koji je izjavio da vakcina izaziva autizam je krivično osuđen jer nije dokazano to što je tvrdio. Time je naneno ogromnu štetu, prvenstveno ljudskom rodu, koji se vratio u mračni sredni vek i počeo glumi inkviziciju po internetu svim doktorima i naučnicima. Toliko.
ako moze sodium valproate sto ne i te mmr...mislim mrzi me sad da opet trazim al neko je napiso ko neki argument osobi "pa ne pase svakom tijelu isto"...sto neb taj argument uzeli i kod mmr vakcina da nekome klincu naskodi, nekom ne..
 
ako moze sodium valproate sto ne i te mmr...mislim mrzi me sad da opet trazim al neko je napiso ko neki argument osobi "pa ne pase svakom tijelu isto"...sto neb taj argument uzeli i kod mmr vakcina da nekome klincu naskodi, nekom ne..
Niko i ne spori da u nekim slučajevima naškodi, pa običan panadol ozbiljno naškodi jednom od 1000000 ljudi ali zato ostalima veoma pomogne. Ali ja sam pisala o ''stručnjacima'' sa interneta koji neodgovorno iznose neprorverene činjenice i time zaista naškode .
 
Imas u svom kartonu zdravstvenom sce sto si primala. Kada budes kod lekara ima evidenciju. Podaci iz zdravstvenog kartona su strogo poverljivi i u njih moze imati samo izabrani doktor i pacijent ciji je karton. Niko sa strane. Ali primila si , ne lazi ljude … svi su primili, bila je obavezna i nije bilo rasprave oko toga. Moja deca su valcinisana, zdrava i srecna . I bas me briga ako neko nije vakcinisao njegovo dete. Kad abude se razbolelo, a hoce , neka ga vode kod vidovite Zorke da ga leci.
Драго ми је да ти боље од мене знаш шта сам примила. А за ово неваспитање идеш на игнор сместа. Баби твојој можеш да кажеш да лаже.
 
Jeste. Ima dokaza na milion mesta.
Vakcina nije klasičan lek: ideja je da se vakcinisanjem stvori imunitet kod dovoljno velikog broja članova neke populacije (imunitet krda) tako da se širenje izazivača dovoljno uspori tako da on na kraju isčezne iz te populacije, i ukoliko nema tzv prirodnih rezervoara (problem kod patogena koji inficiraju i životinje) gde se on može da godinama pritajeno cirkuliše on i potpuno iskoreni.
 
Niko i ne spori da u nekim slučajevima naškodi, pa običan panadol ozbiljno naškodi jednom od 1000000 ljudi ali zato ostalima veoma pomogne. Ali ja sam pisala o ''stručnjacima'' sa interneta koji neodgovorno iznose neprorverene činjenice i time zaista naškode .
Neki iskoriste priliku i da naprave pravu moralnu paniku, kao za vreme lovova na veštice, kad su za vreme verskih ratova harale epidemije i glad a ljudi “reagovali” spaljivanjem žena (a i po nekog muškarca) optuženih za “veštičarenje”: epidemija pred kojim su ljudi nemoćni stvori frustracije i strahove koje je kasnije lako kanalisati u svom interesu, pa se jave razni propovednici i spasitelji koji usijaju atmosferu do masovne histerije pa organizuju i prave lovove na svaku pogodnu žrtvu.
 
Imas u svom kartonu zdravstvenom sce sto si primala. Kada budes kod lekara ima evidenciju. Podaci iz zdravstvenog kartona su strogo poverljivi i u njih moze imati samo izabrani doktor i pacijent ciji je karton. Niko sa strane. Ali primila si , ne lazi ljude … svi su primili, bila je obavezna i nije bilo rasprave oko toga. Moja deca su valcinisana, zdrava i srecna . I bas me briga ako neko nije vakcinisao njegovo dete. Kad abude se razbolelo, a hoce , neka ga vode kod vidovite Zorke da ga leci.
Problem je naročito u tim dečjim bolestima koje mogu da se suzbiju vakcinacijom: sasvim malo dete ne može da odlučuje o tome da li će biti vakcinisano ili ne, a ono se posle razboljeva od bolesti koje je mnogo lakše sprečiti vakcinacijom nego lečiti.

Drugo, roditelji koji iz ličnog hira i inaćenja odbijaju vakcinaciju svoje dece ugrožavaju i sve ostale: deca koja su alergična na jaja ne smeju da se vakcinišu zbog opasnosti od anafilaktičkog šoka, a odbijanje vakcinacije u dovoljnom broju slučajeva obavezno izazove epidemiju od koje posle najviše stradaju oni koji nisu imali nikakvog izbora.

Male boginje su živ primer - za njihovu ponovni pojavu su krivi upravo oni roditelji koji slušaju vidovite Zorke, vračeve i ostale šarlatane. U Americi je još pre kovida bilo veoma teških slučajeva malih boginja kod odraslije dece kojoj roditelji nisu dozvoljavali da se vakciniše. Par ludaka kojima je (njihovom ličnom krivicom) nevakcinisano dete umrlo od komplikacija je posle čak pokušavao da tuži proizvođača vakcine!
 
Ja te molim da mi te priče iz Drage Savete ne navodiš kao relevantne dokaze. I ponoviću, tip koji je izjavio da vakcina izaziva autizam je krivično osuđen jer nije dokazano to što je tvrdio. Time je naneno ogromnu štetu, prvenstveno ljudskom rodu, koji se vratio u mračni sredni vek i počeo glumi inkviziciju po internetu svim doktorima i naučnicima. Toliko.
Ćovek je to namerno uradio, namerno je pusto lažnu tvrdnju u opticaj da bi odatle sticao ličnu korist: pored toga je prodavao i potpuno nefunkcionalne “testove” za nepostojeću bolest i “razvijao” konkurenstku vakcinu - njegova varijanta nije nikad završena i zahtev za patent njegove verzije vakcine je odbijen pa je čovek prosto vodio kampanju po medijima:


…The paper, authored by now discredited and deregistered Andrew Wakefield, and twelve coauthors, falsely claimed causative linksbetween the MMR vaccine and colitis and between colitis and autism. The fraud was exposed in a lengthy Sunday Timesinvestigation[2][3][4][5] by reporter Brian Deer,[6][7][8] resulting in the paper's retraction in February 2010[9] and Wakefield being struck off the UK medical register three months later. Wakefield reportedly stood to earn up to $43 million per year selling diagnostic kits for a non-existent syndrome he claimed to have discovered.[10]He also held a patent to a rival vaccine at the time, and he had been employed by a lawyer representing parents in lawsuits against vaccine producers.
 
Ćovek je to namerno uradio, namerno je pusto lažnu tvrdnju u opticaj da bi odatle sticao ličnu korist: pored toga je prodavao i potpuno nefunkcionalne “testove” za nepostojeću bolest i “razvijao” konkurenstku vakcinu - njegova varijanta nije nikad završena i zahtev za patent njegove verzije vakcine je odbijen pa je čovek prosto vodio kampanju po medijima:


…The paper, authored by now discredited and deregistered Andrew Wakefield, and twelve coauthors, falsely claimed causative linksbetween the MMR vaccine and colitis and between colitis and autism. The fraud was exposed in a lengthy Sunday Timesinvestigation[2][3][4][5] by reporter Brian Deer,[6][7][8] resulting in the paper's retraction in February 2010[9] and Wakefield being struck off the UK medical register three months later. Wakefield reportedly stood to earn up to $43 million per year selling diagnostic kits for a non-existent syndrome he claimed to have discovered.[10]He also held a patent to a rival vaccine at the time, and he had been employed by a lawyer representing parents in lawsuits against vaccine producers.
To što je on izazvao takvim činom je nedopustiva greška. Time je otvorio vrata svim priučenim, željnima slave ili novca da bez ikakve krivice izjavljuju neproverene i veoma često pogrešna viđenja, posebno kada je reč o medicini.
 
Ćovek bi pomislio da će ljudi zahvaljujući tehnologiji i dostupnosti informacijama biti pametniji, ali ne, ljudi su danas gluplji nego ikada.
Sve to upravo zbog interneta gde čitaju razne opskurne "stručnjake", teoretičare zavera, i misle kako su pametni jer su otkrili zaveru da će ih neko ubiti јеbenom vakcinom.
 

Back
Top