Plaćaju homeopate da im decu ''očiste'' od vakcine!?

Нађи вакциналне картоне за 68. годиште и млађе, па да причамо. Овако немамо о чему.
Imas u svom kartonu zdravstvenom sce sto si primala. Kada budes kod lekara ima evidenciju. Podaci iz zdravstvenog kartona su strogo poverljivi i u njih moze imati samo izabrani doktor i pacijent ciji je karton. Niko sa strane. Ali primila si , ne lazi ljude … svi su primili, bila je obavezna i nije bilo rasprave oko toga. Moja deca su valcinisana, zdrava i srecna . I bas me briga ako neko nije vakcinisao njegovo dete. Kad abude se razbolelo, a hoce , neka ga vode kod vidovite Zorke da ga leci.
 
Naravno i u genetske promene u biljnom i životinjskom svetu uzrokovane uticajem ljudske vrste. O tome se i radi, to smo mi sami sebi uradili i sada kukamo kako je sve otrovano. To što ćemo da se pravimo da je neko drugi kriv neće izlečiti ni prirodu ni bolesnu decu i ljude, a neće ih izlečiti ni sva vodica homeopatije i u to sam 100% sigurna.
Ljudi imaju strahove do te mere da paniče i traže bilo kakav način da se reše onoga što ih muči. Recimo, vezano za ovu temu, helaciona terapija je protivotrov za trovanje živom, arsenom i olovom i primenjuju ga stručno medicinsko osoblje. Sa druge strane im a prirodnih helatora, recimo hlorela. Neki ne vole hemiju. I ovaj forum je prepun saveta tipa "jedi bananu ako te boli glava" pa niko ne diže paniku
 
Ljudi imaju strahove do te mere da paniče i traže bilo kakav način da se reše onoga što ih muči. Recimo, vezano za ovu temu, helaciona terapija je protivotrov za trovanje živom, arsenom i olovom i primenjuju ga stručno medicinsko osoblje. Sa druge strane im a prirodnih helatora, recimo hlorela. Neki ne vole hemiju. I ovaj forum je prepun saveta tipa "jedi bananu ako te boli glava" pa niko ne diže paniku
Ne dižu paniku, jer i lekari preporpučuju voće i povrće u raznim slučajevima. Ako mi mehaničar Mića kaže da pijem vodu iz lekovite bare, ne verujem da ću ga poslušati.
 
Ne, nego ti dajem primer iz života. Ne postoji lekar na zemaljskoj kugli koji je toliko vidovit da predvidi kako bi tvoje telo reagovalo.
lekari nisu vidovnjaci vec obrazovani i strucni, pored medicine poznaju i farmaciju tako da mogu da predvide na bazi dijagnoze i lekova koje prepisu
i reakciju organizma tj..prepisuju lekove da izazovu pozitivnu reakciju i izlecenje ..zato me se mani antivakserskih primera iz života
i nemoj da pišeš protiv vakcina, posebno ne protiv vakcinisanja dece
klinac nisi tako da si primio sve decije vakcine i bio zašticen od zaraznih bolesti ..
 
lekari nisu vidovnjaci vec obrazovani i strucni, pored medicine poznaju i farmaciju tako da mogu da predvide na bazi dijagnoze i lekova koje prepisu
i reakciju organizma tj..prepisuju lekove da izazovu pozitivnu reakciju i izlecenje ..zato me se mani antivakserskih primera iz života
i nemoj da pišeš protiv vakcina, posebno ne protiv vakcinisanja dece
kako god. I ovom mom ortaku su rekli da uzme vakcinu jer će manje da boluje ako navata koronu. Bolovo je u minut koliko i ja nevakcinisani
 
Ljudi imaju strahove do te mere da paniče i traže bilo kakav način da se reše onoga što ih muči. Recimo, vezano za ovu temu, helaciona terapija je protivotrov za trovanje živom, arsenom i olovom i primenjuju ga stručno medicinsko osoblje. Sa druge strane im a prirodnih helatora, recimo hlorela. Neki ne vole hemiju. I ovaj forum je prepun saveta tipa "jedi bananu ako te boli glava" pa niko ne diže paniku
Pa ni ne dižemo paniku, razmenjujemo stavove. Pre iks godina bili su moderni krugovi koji leče, tamo negde kod Pančeva valjda, zaboravila sam tačno mesto. Imaš li predstavu koliko je roditelja vodilo decu sa onkologije da ih izleči? Znaš koliko ih je izlečeno? Niko. Kupuju kojekakve travke, čak se to prodaje po crkvama, koje su prirodna hemija, tako su jake. Šta misliš šta to radi detetu plus terapija redovna koju prima? Vračare, bajanja, nadrilekari, čudotvorni čajevi, magnetoterapija, džabe, ko ima leka ima i veka. I sam kažeš stručno medicinsko osoblje čisti od trovanja metalom, ne homeopate. Ako je tako zabrinuta nek vodi dete kod lekara umesto što traži savet na netu.
 
kako god. I ovom mom ortaku su rekli da uzme vakcinu jer će manje da boluje ako navata koronu. Bolovo je u minut koliko i ja nevakcinisani
pokušaj da shvatiš da svaki organizam reagije razlicito...ti si verovatno imao laksi oblik korone kao i on pa ste isto vreme bolovali
a opet ne možeš da garantuješ da bi on prosao kao i ti da se nije vakcinisao
 
Je l bi ti svoje dete lečio time ili ga vodio lekaru kad ima trovanje?
Ja bih ga vodio na medicinski tretman, ali to nije poenta moje priče. Poenta je što mnogi od vas nemate empatiju za ljude koji se strahovito plaše tradicionalne medicine. I umesto da se ti ljudi saslušaju i razumno im se objasne stvari, oni se stavljaju na stub srama kao otpadnici društva. Naravno da će da se tako stvara jaz i još veće nepoverenje jer ako nema šta da kriješ i tvoja stvar je dokazano dobra, čega se plašiš?
 
pokušaj da shvatiš da svaki organizam reagije razlicito...ti si verovatno imao laksi oblik korone kao i on pa ste isto vreme bolovali
a opet ne možeš da garantuješ da bi on prosao kao i ti da se nije vakcinisao
Ne. Trajalo je nedelju dana da ne možeš da ustaneš iz kreveta i još nedelju da jedva mrdaš i posle još neko vreme da ti glava nije bistra. Identično i kod njega i kod mene.
 
Ja bih ga vodio na medicinski tretman, ali to nije poenta moje priče. Poenta je što mnogi od vas nemate empatiju za ljude koji se strahovito plaše tradicionalne medicine. I umesto da se ti ljudi saslušaju i razumno im se objasne stvari, oni se stavljaju na stub srama kao otpadnici društva. Naravno da će da se tako stvara jaz i još veće nepoverenje jer ako nema šta da kriješ i tvoja stvar je dokazano dobra, čega se plašiš?
Hoćeš li mi,molim te, objasniti mentalni sklop ljudi, koji se u 21. veku plaše tradicionalne medicine? Injekcije? Antibiotika?
 
Na 7 strana ovde, mnogi od nas, pokušavaju da lepo objasne, ali se potežu argumenti koji veze nemaju ni sa naukom ni sa tradicionalnom medicinom. Ja ne mogu da objasnim stručne detalje, ali i ne pokušavam jer nisam doktor, verujem u ljude koji jesu stručni po tom pitanju a ne u yt šarlatane. Moja baba gleda pa kaže, ju kako pametno priča čovek. E, to je grupa koja će poverovati i u magične krugove.
 
Hoćeš li mi,molim te, objasniti mentalni sklop ljudi, koji se u 21. veku plaše tradicionalne medicine? Injekcije? Antibiotika?
Navodiš me na tanak led, ali evo da ti dam primer gde sam svedok: Žena je vakcinisala sina koji se do tada normalno razvijao i bio normalan u svakom pogledu. Odmah nakon vakcine (ne znam koje, mislim MMR) razvije mu se autizam. Sumnjajući na vakcinu ona nije vakcinisala drugo dvoje dece koje je kasnije rodila. Oni su sada mladi ljudi koji nikad kod lekara nisu išli a ona ih je lečila isključivo priorodnim metodama. Zdravi su ko dren. Takvu osobu nećeš nikada da odvratiš od ubeđenja da su vakcine problem. Ona nikoga drugog ne tera da radi šta je i ona, niti osuđuje one koji se vakcinišu. Dakle, ko u ovom scenariju ima veće srce i dušu? Ko ima veću empatiju?
 
Kad o koroni pričamo, nisam je nikad imala a bila sam u direktnom kontaktu sa ljudima koji jesu. Šefica pozitivna nespecifična znači bez simptoma, njen muž pozitivan posle dva dana nakon što je bio u kancelariji završio na sajmu, majka i dete koji su bili kod nas zavšili u Mišoviću, druga koleginica dobila od sina, sedela pored mene. Imam sve tri najrizičnije bolesti za onoga ko se inficira. Nisam je dobila, a radila sam normalno, vozila se busom do posla i nazad i ni kinula nisam. Gomila ljudi ju je imala i više puta. Nema pravila ni za šta, svako je priča za sebe.
 
Upitno. Imam ortaka koji je uredno vakcinisan i obojica smo, otprilike u isto vreme preležali koronu sa identičnim simptomima i vremenom oporavka. Nepotrebno je da naglasim da ja nisam vakcinisan :)
Imao sam ja drugaricu koja se nije vakcinisala od korone, a ja jesam. Nje nažalost više nema, jer su je neki "dušebrižnici" ubedili da će ostati sterilna ako se vakciniše, a ja nikad nisam bio pozitivan na testu za koronu, ako sam preležao korunu, to je bilo na nogama. I šta sad?
 
Doktor zna da statistički vakcina smanjuje verovatnoću da će neko razviti teške simptome opasne po život. A naravno da niko ne može dati garancije nikom pojedinačno, ni za kovid ni za bilo šta drugo.
Koja statistika kada tada nije ni postojala?
A sada kada čitaš statistiku (koja se naravno krije) ko zna kakvo bi ti mišljenje bilo.
 
Imao sam ja drugaricu koja se nije vakcinisala od korone, a ja jesam. Nje nažalost više nema, jer su je neki "dušebrižnici" ubedili da će ostati sterilna ako se vakciniše, a ja nikad nisam bio pozitivan na testu za koronu, ako sam preležao korunu, to je bilo na nogama. I šta sad?
Ništa. U jeku najjače epidemije sam izlazio svugde među ljude, bez maske gde god je moglo i nisam navatao koronu dok su skoro svi koji su bili vakcinisani dobili barem po jednom. Navatao sam koronu tek kad je prošla epidemija, eto da i ja imam iskustvo:)
 
Ništa. U jeku najjače epidemije sam izlazio svugde među ljude, bez maske gde god je moglo i nisam navatao koronu dok su skoro svi koji su bili vakcinisani dobili barem po jednom. Navatao sam koronu tek kad je prošla epidemija, eto da i ja imam iskustvo:)

To se zove anegdotalni dokaz, kao i ona moja priča, ne može se smatrati pravim dokazom za bilo šta. Bolje da si više pazio u školi, a i sad ti nije kasno da se obrazuješ samostalno, smanjiš malo pisanje na forumu, pojačaš čitanje ozbiljne literature, ne tih gluposti koje ti čitaš.
 

Back
Top