Plaćaju homeopate da im decu ''očiste'' od vakcine!?

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.962
Iako živimo u 21. veku, a vakcine koje danas deca primaju su spasile svet, pojedinci u Srbiji i dalje veruju da su one opasne i pre bi poverovali nekakvim sumnjivim homeopatskim lekovima nego - zvaničnoj medicini!

O tome i primer žene iz Srbije koja je zamolila ljude na društvenim mrežama da joj daju savet kako da dete "očisti" od vakcina.

- Poštovani članovi grupe, molim vas za savet. Od čega da krenemo u čišćenju od nekoliko vakcina kod sina koji ima godinu dana i osam meseci? Ponašanje koje ispoljava liči na hiperaktivno i preterano intenzivno emocionalno reaguje (ispadi liče na tantrume). Koji protokol treba da kupimo i da li ga možemo nabaviti u Srbiji i gde možemo nabaviti sredstvo za čišćenje organizma? Ostale vakcine neće primiti, nisam uspela da se izborim na vreme da ih ne primi. Hvala - napisala je žena na grupi zloslutnog naziva "Nevakcinisana deca su zdravija od vakcinisane".
Da sve bude još bizarnije, mnogi članovi grupe slali su joj linkove ka različitim homeopatskim preparatima, koji se, naravno, plaćaju i kvazi stručnjacima koji pišu protokole za čišćenje organizma. Majka deteta koje "intenzivno emocionalno reaguje" zahvalila se:
- Kontaktirala sam i homeopatu, pa ćemo na sve načine da ga čistimo. Hvala - napisala je.

Da neko ovoliko daleko ode nisam verovala dok nisam ovo pročitala. Očekujem vidovitu Zorku da ponovo počne da radi i leči ove ''prosvećene''. Igrati se dečjim životima na ovaj način je po mom mišljenju za neku težu kaznu.
 
Image1.jpg


Nije fer na otvarate teme gde ne sme da se diskutuje nego samo aminuje!
 
Diskutovati o nečemu o čemu nemamo stručno znanje,nije diskusija več natucanje, zato ja izbegavam da diskutujem o tome da li je ispravno ili ne, ovo je tema o nečemu što čak ni protivnici vakcinisanja ne bi trebali da podrže.
Ako nije aminovanje, krstarica ne dozvoljava komentare a šanse da budeš i banovan su ogromne!

Predlažem da krstarica uvede još jedan tag za ovakvu vrstu tema. Ovako

Image2.jpg
 
Ne znam, još nemam djecu pa ne mogu pametovati, dosta pratim ove Za i Protiv vakcinacije djece pa stanam na stranu i jednih i drugih. Ovo sa "čišćenjem" je budalaština, ali sigurno majka neće dati djetetu Domestos da popije pa mi je malo pretjerana reakcija "nemajka, kazna ovakva-onakva". Ni ovi što odbijaju da vakcinišu djecu ne rade to jer ne vole djecu već što se plaše i što traže da znaju šta se tačno ubrizgava u tijela njihove djece. Poznajem i nekoliko obrazovanih, čak i par ljekara, koji odbijaju vakcinisati djecu.
Mi smo vakcinisani kao djeca jer naši roditelji nisu imali mogućnost izbora, dođu u školu i porokaju nas iglama, u red jedno po jedno, primiš i mrš na čas. A posebna je priča što vakcine nekada i vakcine sad nisu ni slične po kvaliteti.
 
Ako nije aminovanje, krstarica ne dozvoljava komentare a šanse da budeš i banovan su ogromne!

Predlažem da krstarica uvede još jedan tag za ovakvu vrstu tema. Ovako

Pogledajte prilog 1503362
Neću da ulazim u rasprave šta bi trebalo da se radi, jer nije na meni da o tome odlučujem. Temu sam napisala jer mi je zdrav razum nalagao da iznesem nenormalnosti u današnjem društvu, tako ih ja shvatam, što ne znači da nekome branim da ima različito mišljenje. Ali kako je reč o deci, instinktivno, kao roditelj sam reagovala na mogućnost ugrožavanja života nekog deteta.
 
Pre nekoliko godina kao asmatičar dobijem bronhitis. Bivša prijateljica, sva u homeopatiji navali i donese mi od njene stručnjakinje gomilu kojekakvih vodica, tableta, čajeva. Uputstvo ide ovako, prvo će ti biti gore, a onda bolje, ja ovako :eek:. Pokupim se i sutradan odem po ab kod moje lekarke i prodišem za dva i po dana bez pogoršanja. Kad se logički razmisli tako se bez lekova ponaša bronhitis a meni nije cilj da se davim u kašlju. Ne verujem u homeopatiju a pogotovo kad se primenjuje na deci i to bukvalno bebi. Količina sluđenosti postaje sve veća i stvarno ne vidim način da se to zaustavi sem kaznama.
 
Neću da ulazim u rasprave šta bi trebalo da se radi, jer nije na meni da o tome odlučujem. Temu sam napisala jer mi je zdrav razum nalagao da iznesem nenormalnosti u današnjem društvu, tako ih ja shvatam, što ne znači da nekome branim da ima različito mišljenje. Ali kako je reč o deci, instinktivno, kao roditelj sam reagovala na mogučnost ugrožavanja života nekog deteta.
A šta je tačno nenormalno u želji majke da očisi organizam od bućkuriša koji su joj ubrizgali u dijete. I šta je nenormalno u homeopatskim pripravcima???
 
A šta je tačno nenormalno u želji majke da očisi organizam od bućkuriša koji su joj ubrizgali u dijete. I šta je nenormalno u homeopatskim pripravcima???
Da bi bilo normalno, prvo bi trebala da ima potvrdu ,od nekog stručnog lica da su joj detetu ubrizgali bućkuriš, recimo. A onda, i da bi izbacila taj bućkuriš, ne verujem da bi ti kao majka, vodila dete kod vračare, recimo... homeopatija je uspešna u nekim slučajevima, gde je provereno, ali u ovakvim slučajevima je po mom mišljenju, neodgovorno.
 
Da bi bilo normalno, prvo bi trebala da ima potvrdu ,od nekog stručnog lica da su joj detetu ubrizgali bućkuriš, recimo. A onda, i da bi izbacila taj bućkuriš, ne verujem da bi ti kao majka, vodila dete kod vračare, recimo... homeopatija je uspešna u nekim slučajevima, gde je provereno, ali u ovakvim slučajevima je po mom mišljenju, neodgovorno.
Pazi, meni jako bliska osoba je pripremila papir koji je ponijela u porodilište na kojem je pisalo odoka: ja_____________ izjavljujem da znam sastav vakcine koja će biti ubrizgana odmah nakon rođenja vašoj bebi. Na liniju se trebao potpisati pedijatar u porodilištu. Pogodi jel potpisao? Nije. Jel beba primila vakcinu? Nije. Zato što nijedan doktor u cijeloj bolnici nije htio potpisati.
 
Ne zna šta je u vakcini, zna li šta je u preparatu koji će dati bebi od homeopate? Možda tu ima opasnijih sastojaka nego u vakcini. Hiperaktivnost ne nastaje od vakcine koliko znam, ako grešim izvinjavam se.
Zvanično ne postoji nijedan zabilježen smrtni slučaj, niti slučaj u kojem je dijete nakon homeopatske terapije postalo teži invalid :) dok sa druge strane...
 

Back
Top