Pitanje za sve Srbe koji zive "vani"

ima jedan zanimljiv tekst. zaljepit ću da ne prepisujem

...dokle se stiglo u Srbiji sa suceljavanjem sa povijesnom krivnjom? koliko jos ubica i neposrednih izvrsioca strasnih zlocina jos seta slobodno Srbijom? ili su u sastavu MUP i vojske? tko je i kada odgovarao npr. za leseve pronadene u Batajnici?

тема: Pitanje za sve Srbe koji zive "vani"

Ви Хрвати сте Срби?

У Србији не постоји "повјест", "сучељавање", "кривња"...

Страсних?
Лес као дрво?
Сета као туга?
 
Aha...ali hajde u ime realnosti i dobrih odnosa da prebacimo tekst na celu bivsu SFRJ, setaju i Hrvatskom i Bosnom a, bogami i Crnom Gorom...inace je sve ostalo istina i slazem se...

Ja sam govorila iz vizure jedne mlade osobe koja je jos kao dete naucila da pregovara i otrpi kada joj neko nesto lose kaze. Tuzno je na sta smo bili primorani...bas tuzno...

i danas je žalosno da neko za tuđe grijehe ispašta. al još je žalosnije kad se u ime srpstva zločinci opravdavaju, a što smo svjedoci svakodnevno ovdje na forumu
 
...dokle se stiglo u Srbiji sa suceljavanjem sa povijesnom krivnjom? koliko jos ubica i neposrednih izvrsioca strasnih zlocina jos seta slobodno Srbijom? ili su u sastavu MUP i vojske? tko je i kada odgovarao npr. za leseve pronadene u Batajnici?

тема: Pitanje za sve Srbe koji zive "vani"

Ви Хрвати сте Срби?

У Србији не постоји "повјест", "сучељавање", "кривња"...

Страсних?
Лес као дрво?
Сета као туга?

probaj ovo prevest:zper::zper:
drzava koja jos uvijek krije (do 2005-e je priznala da je znala gdje je Mladic) osumnjicene za ratne zlocine nije normalna civilizirana drzava niti pripada u savez drzava civiliziranog svijeta, niti ce tako brzo postati njen dio...
 
i danas je žalosno da neko za tuđe grijehe ispašta. al još je žalosnije kad se u ime srpstva zločinci opravdavaju, a što smo svjedoci svakodnevno ovdje na forumu

Kako sam sasvim liberalnih shvatanja objektivnost volim, ocigledno nadam se...bogami bila ja na par hrvatskih foruma, jel zelis da ti kazem kako se tamo govori o Srbima? Mislim da znas i sam...sigurna sam da znas...iako imam prijatelje Hrvate, mahom iz Rijeke ako to ima neke veze, moram biti realna i zato tvrdim da ste krivi koliko i mi, imate nacionaliste kao i mi sto imamo i niko se na Balkanu nije izdigao iznad rata i ratnih zlikovaca kojih je bilo sa svih strana...inace ja sam prvi put za Bljesak cula od druga Hrvata iz Rijeke, sam mi je ispricao pricu o Bljesku....znaci ima objektivnih ljudi u svakom narodu...a takvi su mi najdrazi...:heart:
 
mislim identično kao o hrvatima ovdje

Da, znaci zavisi i od ljudi...kako niko ne napada par tvojih kolega ovde?

Mene iskreno nisu napali Hrvati nikada...medjutim, ja govorim o masi naroda, o usijanim glavama...sa bilo koje strane...pitom Hrvat mi je blizi od agresivnog Srbina e nevolja je u tome sto je vecina naroda nekriticna i slepo veruje samo svom narodu. Za mene je to neprihvatljivo...btw nebitno ali masa Hrvata igra dobro tenis:ok:, uh kako je fino izigrati se sa nekim ko zna jezik, isti je to background, ista muzika, iste sale...uvek sam se dobro provodila sa njima na terenu a tome sam naucena od oca koji nikada nije gledao ko je sta i sam je bio srecan kada je nailazio na vas na putovanjima i govorio mi je - uvek ih pitaj da li igraju, od desetoro makar jedan igra sigurno...eto veze i sanse za prijatno popodne...zasto da ne? Zato sto stoji Vukovar, Knin i Oluja za koju nisam kriva ni ja niti ta druga osoba...neprihvatljivo sasvim...
 
Što se mene tiče niti sam kad prečuo neke priče o Srbima kao zlikovcima, niti bih reagovao na njih.

Pošto se inače krećem među vršnjacima, mahom mladim budućim intelektualcima, dobijao sam s vremena na vreme pitanja oko dešavanjima u ratu, krivici, zločinima i slično. U takvim situacijama sam pokušava priliaziti odgovoru što neutralnije, bez uperivanja prsta u bilo koga. Uglavnom bi ljudi shvatili bar da situacija nije toliko jednostavna kao što su bili navođeni da misle.

Ne sumnjam da postoje prostoumne duše, koje ne mogu da shvate da krivica za bilo šta ne mora da leži u jednoj strani, ali takvi i sopstveni život shvataju jednostavno, pa nikad ne bih trošio energiju pokušavajući da ih ubedim u suprotno.
Ne čudi me što među Nemcima i Austrijancima postoje dušebrižnici koji jedva čekaju da se zgražavaju nad srpskim zločinima, ali to je više zbog njihove istorije i opravdanja, nego zbog naše.
 
a ti u švabiji znaš šta se događalo u hrvatskoj:zper:

Pa, kada ja u Bg-u vise znam sta se dogadja u Osijeku, i gde su 90-tih aktivni Osijecani uzurpirali srpske vikendice, jedan od tih 90-tih aktivan Osijecanin ne zna- msm, sta reci :roll:

Ocito ste nacija sa sirom zatvorenim ocijma :neutral:

Apropo teme, mene su austrijanci veoma prijatno iznenadili svojim stavom i znanjem, ne samo o bivsim Yu republikama, nego i sire ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top