Pitanje: kruške u vinu od đumbira.

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
I

iluzionista

Gost
Video sam pre neki dan u emisiji Pauline Manov (B92) jedan vrlo interesantan recept za poslasticu sa kruškama. Iako se u samom naslovu recepta pominje vino od đumbira u pitanju je belo vino koje se kuva sa kojom kašičicom đumbira. U ovo se nakon toga spuste oljuštene kruške (sa peteljkom) Opisujem vam da bi ste prepoznali recept ako slučajno znate. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi napiše tačan recept. Hvala. ;)
 
hi,

prvo ocistis, oljustis tj skines samo ljusku, kruske ali da ostanu cele i da im ostane peteljka. ocistis jedan djumbir, iseckas ga i skuvas sa kruskama u vinu. vino izaberi neko slatko, nemoj bas rizling i neka stona vina, nego recimo muskatna kao racimo vrsacki muskat otonel ili traminac, tamjanika i sl. kruske nesmeju da se raskuvaju a serviraju se ucelo prelivene sa malo zgusnutom sokom od kuvanja. u zavisnosti od ukusa, nadogradi recept sa recimo malo slaga, eventualno suvo grozdje i sl.

ja sam gledao pomenutu emisiju i po secanju ti prenosi vidjeno. nikada recepte ne pisem niti ih doslovce primenjujem, nego iz njih vadim ideju i prilagodjavam je svom ukusu ali da ostane bit recepta.

kolicine su relativne, u emisiji su iskoristili tri kruske i jedan srednji koren djumbira. kolicina vina ti zavisi od posude u kojoj ces kuvati, bitno je da kruske ogreznu u vinu.

prijatno :)
 
proka1:
hi,

prvo ocistis, oljustis tj skines samo ljusku, kruske ali da ostanu cele i da im ostane peteljka. ocistis jedan djumbir, iseckas ga i skuvas sa kruskama u vinu. vino izaberi neko slatko, nemoj bas rizling i neka stona vina, nego recimo muskatna kao racimo vrsacki muskat otonel ili traminac, tamjanika i sl. kruske nesmeju da se raskuvaju a serviraju se ucelo prelivene sa malo zgusnutom sokom od kuvanja. u zavisnosti od ukusa, nadogradi recept sa recimo malo slaga, eventualno suvo grozdje i sl.

ja sam gledao pomenutu emisiju i po secanju ti prenosi vidjeno. nikada recepte ne pisem niti ih doslovce primenjujem, nego iz njih vadim ideju i prilagodjavam je svom ukusu ali da ostane bit recepta.

kolicine su relativne, u emisiji su iskoristili tri kruske i jedan srednji koren djumbira. kolicina vina ti zavisi od posude u kojoj ces kuvati, bitno je da kruske ogreznu u vinu.

prijatno :)

Hvala gosn. Proko, će se proba. ;) Nadam se uskoro. Odličan recept za ove hladne dane. Mljac... :D
 
da se tema ne zatrvori samo na ovoj vocki evo jednog zanimljivog recepta moze ananas a mogu i banane ili sta vec imate...zagrejte maslac na tignju uvljajte banane u smedji secer i kratko ih proprzite dodajte malo ruma pa zapalite(samo pazljivo) kad se vatra ugasi malo ih jos ostavite u tiganju i pospite cimetom ili karanfilicem ili orascicem svejedno...super ide sa sladoledom od vanile
 
ketis:
da se tema ne zatrvori samo na ovoj vocki evo jednog zanimljivog recepta moze ananas a mogu i banane ili sta vec imate...zagrejte maslac na tignju uvljajte banane u smedji secer i kratko ih proprzite dodajte malo ruma pa zapalite(samo pazljivo) kad se vatra ugasi malo ih jos ostavite u tiganju i pospite cimetom ili karanfilicem ili orascicem svejedno...super ide sa sladoledom od vanile

Uff... To je neki letnji recept. :lol: Kad već proširujemo temu, jel' može nešto zimsko (sezonsko voće)? ;)

Recimo ja volim da spremam kompot... Ali to je jako jednostavno...
icon_redface.gif
Pretpostavljam da svi znaju da spreme kompot. :lol: Ono: jabuke, kruške, dunje, suve šljive, klinčići, cimet... Mada ja u to volim da stavim i malo vanile, kesice čaja od kamilice i/ili lipe i malo ruma... A, da... Mada ne uvek, ponekad dodam meda.
 
Punč od jabuka

Za svaku čašu lagano zagrejte 1/8 l. soka od jabuka i 1/8 l. vode, dodajte komadić šipčice cimete i kolut limuna. Zatim dolijte 3 likerske čašice ruma i spustite kriščicu jabuke. Sve prelijte u pripremljanu zagrejanu čašu. Ukrasite spiralom sečene kore jabuke.
 

Back
Top