Sirup od zove

Posle onog što dukilu napisa da i kopriva ne miriše sjajno, dadoh šansu onom mom soku od belog jorgovana, sipala šećer i limuntus, pre toga 1 ključ čisto radi dezinfekcije, I dobih 2 flaše 🤣

Sinoć sam popila 3 čaše od tog sirupa i evo danas sam živa i zdrava😊

Zapravo to jeste miris jorgovana ali nekako lepše miriše kad se razredi sa vodom. Sigurno nešto ima, propolisa makar.
 
Овај од зове умем, питам те за нану...па јеси видела како ти слатко трепћем окицама, душманко :rida:
 
Иначе, сок од зове прокувамо 2, 3 кључа, колико би трајао не знам, не поживи довољно дуго...и за себе ставим лимун на кришке исечен. Моји воле без.
 
20240502_213801.jpg
Evo ga od lista nane.
 
Са зовом треба бити опрезан.

Као што постоје дуња и дуњац... а од дуње се прави слатко жем ... сок ....ракија

а дуњац служи само за опрашивање и да необавештена пензионирска и грађанска поуплација купи 'јефтино а 'добро'

тако и Зова ... има Зова ... и Зовац ....

Е сад немогу да се сетим како познати ..... од Зовца расте притисак ...боли глава .... све у свему није наивно ...

..или беше ти ефекти су од Зове... а не од Зовца ...( неко каже да је код Зове и Зовца .. контра него код Дуње и Дуњца )

Све је ово само још једно изгубљено знање ....
 
Nane ima baš puno,bar 40 granicica a samo 4 limuna. Duboka serpa pa ti se ucinilo. Šećera sam planirala 3 kg.
На колико литара воде? Ај пробај па јави, ја бих прво са мање шећера, лако је додати и опет прокувати.
 

Back
Top