Musaka od...

Sensei

Master
Moderator
Poruka
70.074
Vidim juče - musaka od tikvica i božanstvena slika, sve mi voda curela iz usta

1715626301263.png


Posle vidim, ima i musaka od karfiola.

Ja sam uglavnom bio koncentrisan na musako od krompira, a vi?
Kakve sve musake pravite/jedete?
 
Skuvam karfiol ali da ostane malo krckav. Volim da pojednostavim pa umutim jaje, dodam brašno, začine i cvetove karfiola natopim. Složim prvi red, pa meso, drugi red. Ukoliko mi ostane malo smese dodam jogurt ili pavlaku, mleko. Promešam, prelijem

A možeš i samo blago kuvan karfiol, pa meso, pa karfiol i zaliješ sa jajima i jogurtom/pavlakom/mlekom.
 
Skuvam karfiol ali da ostane malo krckav. Volim da pojednostavim pa umutim jaje, dodam brašno, začine i cvetove karfiola natopim. Složim prvi red, pa meso, drugi red. Ukoliko mi ostane malo smese dodam jogurt ili pavlaku, mleko. Promešam, prelijem

A možeš i samo blago kuvan karfiol, pa meso, pa karfiol i zaliješ sa jajima i jogurtom/pavlakom/mlekom.
Ja bih volela da idu samo redovi karfiola, bez mesa... Ne znam postoji li tako nesto...
 
Uh, super... Jel se pohulje karfiol ili samo skuva i redja?
Opisala sam gore. Umutim jaje, dodam brašno, so, biber. Karfiol u tu smesu i nepečeno slažeš. Tako i tikvice spremam za musaku. Nema potrebe da se pohuje, a bude čak i lepše, kremastije.

Možeš i samo blago kuvan karfiol, pa cvetiće izmešaš sa sirom i preliješ sa jajima i jogurtom ili pavlakom. I obavezno biber.
 
Ne volim ni tikvice ni karfiol ni patlidzan...Nista takvo...
Iskljucivo meso, krompir, sir je dobrodosao.
🥰

Gospođo, da li ste u braku?
Pitam za prijatelja.

Nego, ajd' još tikvice i patlidžan, ali ne u musaki, već kao zasebno jelo, ili u nekim drugim kombinacijama.

Ali karfiol...

Nema situacije koja je tako dobro dočarala situaciju kao kad sam jednom prilikom sjedio kod tetke, a ona ga kuvala.
Vratio se tetak koji je nešto radio oko vikendice i dok je ušao pita: "Ženo, tko se to usrao na šporetu?"
 
Klasik, meso,krompir, jaja,mleko.
Mogu tu i tamo neki pelat u mesu kao Grci što rade da podnesem,nekada mi čak i prija, ali za mene je musaka krompir,meso,krompir,mleko,jaja i rokaj u rernu da se dobro zapeče (sa dosta belog luka i bibera) vrh. Čak mi i bešamel smeta u grčkoj varijanti.

Probao sam mislim sve ovde navedene varijente manje i više(sem boranije to ne bih ni puškom da me teraju :mrgreen: ) i dalje stojim da je "srpska" klasik varijanta meni bolja i od originala i od svih podvarijanti.
 

Back
Top