Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

pr-1.jpg


ZAKRSTU1-1.jpg


nanaana-1.jpg


ghdlghzdghphgbchgphg-1.jpg


sfsafsfasdfsd-1-1.jpg


adadadsadasdsadasd-1.jpg


natasha2-1.jpg


trainandgirl-1.jpg


u glavnom svaka moja slika prolazi malu obradu u ps-u.
 
Sad cu da postavim jedno bezveze pitanje ali sta sad. Gledao sam dosta po nekim sajtovima kompletne specifikacije skupih modela fotoaparata. Ono sto nigde nisam video je jedno manuelno podesavanje. Postoje podesavanja ekspozicije (i to uglavnom od 20sec pa do 1/4000), iso, osvetljenja, ali ono sto nigde nisam nasao je koliko razlicitih otvora blende podrzava. Trebalo bi da takvi fotoaparati koji kostaju par stotina evra imaju zaista veliki opseg podesavanja blende. Od recimo 22 pa do sta znam 2.8. Ali kazem, to nigde nisam video. Pa ako neko zna posto vidim da raspolazete svi ukupno sa poprilicnom kolekcijom skupih fotoaparata...da li skupi digitalci imaju zaista sva manuelna podesavanja koja imaju i stari analogni podrazumevajuci i otvor blende?...
 
uzmi onda sigmu od 18-200 ili tamron 18-200 ili 18-250..
i nema sta vise...

Ne bih tako brzo preporucivao objektive tog raspona, jeste jeftin i pokriva dobar opseg, ali kompromisi su napravljeni na ustrb kvaliteta fotke. Tu su aberacije,pa deformacije, slike dobre ostrine tek na blendu 11 pa nagore, ja licno nikad ne bih pazario takav objektiv.
Dobar je za nekog turistu koji fotka kad tad, ali za bilo sta ozbiljnije, ili cak i za cescu upotrebu vlasnik ce doci do vrlo iritantnih ogranicenja i nedostataka objektiva.
 
...definishite please "sva manuelna podeshavanja"?...nije mi bash najpereciznije...?
212-1.jpg
veca
412.jpg
veca

Sve sto su imali stari fotoaparati, kao ovaj na slici. Podesavanje ekspozicije, otvora blende, osvetljenja, iso ili asa, manuelno podesavanje fokusa (opciono). Znam da neki imaju skoro sve ovo ali uglavnom je to pola price. Recimo poseduje podesavanje otvora blende ali svega dva, tri razlicita. Sva ova manuelna podesavanja trebao bi da ima jedan skup digitalni fotoaparat. Jer ipak ako iole ozbiljno zelimo da se bavimo fotografijom...
 
to ima svaki dSLR...
danas sam video EOS 350D za 450 sa set objektivom, imas i nikon d40, i pentax K100D sa i bez super....


drugo sto se tice onih tamrona i sigme, tacno je da nisu najsrecnije resenje, ali i kit objektivi su neozbiljni, pogotovo canon a i nikon , Pentax je malo bolji, bar tako kazu(ali dosta los..),

18-200, pokriva veliki opseg,
nacicu sledece nedelja bas njihove testove u super casopisima,
pa cu da stavim da bude dostupno ovde...
 
...i to ne samo DSLR! pobogu ljudi pa ja sam na Olyju C-50 imao ta manuelna podeshavanja,dodushe ne i MF,ali ako krenem da nabrajam koji sve to aparati imaju...!Dodushe nije bash na mnogo njih odradjen MF-pogotovo ne kvalitetno ali...Sony F717,F828,R1,Fuji 6500,9600,Panasonic-i FZ30,FZ50,FZ8,FZ18,da ne pominjem starije modele Olyja,semipro klase,5050,pa do 8080...iliti E-20 i sl...chini mi se svi Canoni G serije...Aman ljudi chemu je dilema danas za~500 evrica kupish aparat da pevash kad se setim da sam platio 340 e c-50tku...koja je ipak kudikamo niza klasa...a danas za te novce...nema dileme skontash za shta ce Ti najvishe sluziti FA i odaberesh...skoro shta god da kuopish od aparata tipa Fuji 6500,s3-s5Pro Canon,Oly S550-560>DSLR,teshko je pogreshiti...mnogo pogreshiti,preciznije...
 
Sve se radi u fotoshopu.Idi na opciju Image, pa na Canvas size.Otvori ti se prozorce gde treba da uneses sirinu rama i boju.Klikni na relative da ti bude shtiklirano.On automatski otvara u inchima, ali klikni sa strane na mm ili cm.Unesi sirinu i duzinu (iste brojke ako hoces ujednacenu sirinu svuda.Dole u dnu ti je podesavanje za boju rama.Npr mozes prvo beli ram 5mm, a onda ides ponovo na crni 2mm.Lupam, dajem ti primer.Ajde idi pokusaj pa ako ti nije jasno, pitaj .
 

Back
Top