Pit Bull Terrier

A, zanima me još da li bi mene branila ako bude potrebe za tim?

Iskreno ja sam upoznao samo jednog plasljivog pita i to je bila zenka ali tu zenku je decko je dobio na poklon tako da njeno poreklo ne zna.Skoro svi pitovi nisu naklonjeni istom polu sto ne znaci da su agresivni ali ne trpe isto tako dominaciju a sto se tice gazde tu daju zivot.Naravno pricam o psima koji su rasli u pravim uslovima.
 
Kako sam mogao ovo da zaboravim :D Dok sam bio u setnji sreo sam decka koji ima muzjaka pita i krenemo nas dvojica u pricu i pitam ga ja kakav je sa drugim muzjacima i odogvor nije bio bas onakav kakav sam ocekivao :D Njegov pit ima oko 9 godina i do svoje 7 godine nije se ni jednom potukao,cak se ne bi ni branio a vlasnik je isao sa granom u setnju da tera druge napadace :D I to je tako trajalo dok jednom ga nije napao ovcar i ovaj se odbranio.E posle toga ova gore grana isto sluzi za teranje drugih pasa ali da bi njih odbranio od svoga ljubimca :D
 
Ova moja se brani kad je napadnuta, ali gleda ako je ikako moguće da izbegne tuču, što je i dobro. Nego me čudi što se svakoj ženki koja hoće da pokaže dominaciju ova moja povinuje. To me čudi zato što su pitovi dominantna rasa.
 
Zato što imam kuju od 16 meseci, i prilično je plašljiva. Sklanja se i od manjih pasa. Brani se samo kad je baš ugrožena. To mi je čudno.

ma ona je jos mlada,videces za godinu-dve kako ce se promeniti. samo joj treba podstrek i podrska da bi stekla samopouzdanje
veruj mi,pricam iz iskustva
moj pas je u tom periodu davao svima da ga maltretiraju i kinje,a sad ne daj boze da neko pokusa da ga napadne ili nesto slicno,ne bi se taj lepo proveo
 
ma ona je jos mlada,videces za godinu-dve kako ce se promeniti. samo joj treba podstrek i podrska da bi stekla samopouzdanje
veruj mi,pricam iz iskustva
moj pas je u tom periodu davao svima da ga maltretiraju i kinje,a sad ne daj boze da neko pokusa da ga napadne ili nesto slicno,ne bi se taj lepo proveo


Da, ali ja sam sa više strana čuo da oni sa 18 meseci završavaju svoj psihofizički razvoj. Jel to tačno?
 
za to nisam cula,ali misliim da ne mora da znaci. pa ni ljudi se psihicki ne razvijaju svi isto,zasto bi psi?
mozda i jeste ona psihicki sazrela,ali joj fali malo samopouzdanja,a to se da promeniti.
ma izvodi je cesce,nek bude sa psima razlicitih velicina i razlicite starosti,ja mislim da ce se promeniti u coporu. a kapiram da jos nije svesna svoje snage,jer da jeste,sigurno se ne bi pokoravala svima
 
Moja Beba ima 55Kg i meni izgleda taman ni debeo ni mrsav. Kada me vide na ulici kazu mi da je puno debeo i da treba na dietu ali ja imam psa zbog sebe ne zbog drugih i tako da me bas to i nesikira kada mi kazu da je debeo...
 

Back
Top