Pilula "za dan posle" ...

Proshli mesec sam uzela tablete za ''dan posle''.
Ischitavala sam predhodne postove,i niko nije imao simptome kao ja.

Ljudi moji mislila sam da sam potpuno poludela!
Nisam osecala nikakve fizichke promene,ali psihichke.....majko mila!

Desetak dana,posle njih sam postala toliko razdrazljiva da sam plakala na chak plishane lutke!
Znachi mogla sam da se rasplachem na sve simpatichno,nepravedno,na povishenu boju glasa,.....ma na sve moguce!
Hvala Bogu situacija se malo unormalizovala.

Da li je bilo ko imao slichnih iskustava?!

Ne, jedinu fzičku promenu koju sam ja imala je više hormonske prirode - dobila sam posle 17 dana...
A što se tiče psihičkog stanja, sad me podseti da sam bila vrlo tužna... ali standardno i hronično za taj period... I osećala sam se jezivo sama, pošto nisam nikome rekla za to, znao je samo on, a i on... hm...
A mislim da je blaga nervoza (kod tebe pojačana) - to stanje krhkosti i razdražljivosti - normalno posle uzimanja te pilule... Nešto kao PMS...
 
Ne, jedinu fzičku promenu koju sam ja imala je više hormonske prirode - dobila sam posle 17 dana...
A što se tiče psihičkog stanja, sad me podseti da sam bila vrlo tužna... ali standardno i hronično za taj period... I osećala sam se jezivo sama, pošto nisam nikome rekla za to, znao je samo on, a i on... hm...
A mislim da je blaga nervoza (kod tebe pojačana) - to stanje krhkosti i razdražljivosti - normalno posle uzimanja te pilule... Nešto kao PMS...


da upravo to....pms koji traje mnoOogo dugo.
Isti sluchaj znao je samo on,a i sa njim sam se opasno svadjala,ali bukvalno za svaku sitnicu.
 
da upravo to....pms koji traje mnoOogo dugo.
Isti sluchaj znao je samo on,a i sa njim sam se opasno svadjala,ali bukvalno za svaku sitnicu.

Ne razmišljaj previše o tome, jer će onda, što mu veći značaj budeš pridavala, veća i nervoza da te spopada.

Proći će, biće sve u redu... i sve je to normalno... neće biti normalno ako je budeš češće uzimala, kažu najviše 2x godišnje... ma ne valja, ali znam kad te slučaj natera pa nemaš izbora...

Ti bar imaš njega uz sebe...
 
Ne razmišljaj previše o tome, jer će onda, što mu veći značaj budeš pridavala, veća i nervoza da te spopada.

Proći će, biće sve u redu... i sve je to normalno... neće biti normalno ako je budeš češće uzimala, kažu najviše 2x godišnje... ma ne valja, ali znam kad te slučaj natera pa nemaš izbora...

Ti bar imaš njega uz sebe...

Pa jeste.Ali jednostavno nikako ne mozemo da se razumemo...
On zeli bebu,zelim je i ja,ali nikako sad.Imam 22 god, josh god
dana faxa.Pritom dupe nisam mrdnula odavde,zelim prvo da ostvarim neke stvari u zivotu,pa tek onda naravno i beba.
Pritom smo zajedno tek 2 mesc!!
Ok,kapiram i ja da je to to.Mislim da sam to kapirala i od samog pochetka.Imala sam veze od po 3,4 god,Ali nisam imala osecaj da je jednostavno to to.

On je nekako nerealan,misli da moze da se zivi od ljubavi.
I onad posle tih nesporazuma dolazi do situacije"pilula za dan posle'' :-?
Mada i ja sam glupa shto ne preuzmem kontracepciju na sebe,sve kao :danas ,sutra....
neodgovorna sam :-(
 
Bio bih zahvalan ako biste mogli odgovoriti na ovo ukratko, pre nego sto se bozabavim drugim metodama, jer sam sasvim slucajno naleteo na ovaj forum .
Dakle iako sam koristio kondom kao i uvek, i izvadio sam ga pre samog svrsavanja, on je pukao nakon sto sam ga izvadio, dakle nemoguce je reci koliko je vec bio napukao unutra, ali poenta je sto nisam svrsio u njoj, jedna stvar, a druga, to se desilo jedno 7 dana po zavrsetku njene menstruacije. Da li se nebi trebalo brinuti o tome preterano ili bih je ipak posavetovao da uzme POSTINOR???
 
Da li mi neko moze reci da li obije popijene pilule mogu djelovati i na sexualne odnose vodjene 2 sata posle ispijanja 2. tablete(pukao nam je kondom)? Hitno je, hvala...

P.S. Smije li u bilo kom slucaju da se ponovo popije postinor ili nesto drugo slicno?
 
Bio bih zahvalan ako biste mogli odgovoriti na ovo ukratko, pre nego sto se bozabavim drugim metodama, jer sam sasvim slucajno naleteo na ovaj forum .
Dakle iako sam koristio kondom kao i uvek, i izvadio sam ga pre samog svrsavanja, on je pukao nakon sto sam ga izvadio, dakle nemoguce je reci koliko je vec bio napukao unutra, ali poenta je sto nisam svrsio u njoj, jedna stvar, a druga, to se desilo jedno 7 dana po zavrsetku njene menstruacije. Da li se nebi trebalo brinuti o tome preterano ili bih je ipak posavetovao da uzme POSTINOR???

Ako je bukvalno tako kako si opisao - nema frke. Nemoj nista da joj dajes.

Sad kad citam, setim se kakve sam gluposti pravio i dosao sam do zakljucka da sam imao previse srece sto nemam SIDU i za sad jedno i to zeljeno dete. Niti jedna devojka nije isla na abortus mojom zaslugom, cak sam se pitao da le sam plodan. Srecom, eno moje srecice.
 
Da li mi neko moze reci da li obije popijene pilule mogu djelovati i na sexualne odnose vodjene 2 sata posle ispijanja 2. tablete(pukao nam je kondom)? Hitno je, hvala...

P.S. Smije li u bilo kom slucaju da se ponovo popije postinor ili nesto drugo slicno?

Ni ovog puta ne mogu a da se ne usprotivim ovakvim nacinom edukacije...Tablete za dan posle su sa velikim rizikom koriscenja i ne mogu da shvatim da neko nije u stanju da ode kod ginekologa vec pomoc i savete trazi po forumima..Ne mislim da ce neko dati pogresan savet..naprotiv ..svi su dobronamerni ali ovakve stvari su za lekara ..lepo je cuti tudje iskustvo ali svaki organizam je za sebe i reaguje na svoj nacin..pri tom ako neko zna primiti onu stvar u sebe ( da budem fina..:p) ..treba isto tako da zna da ode i do lekarske ordinacije..
 
Tablete za jutro posle nisu kokice. Uzimaju se dva do tri puta godisnje. Obavezno morate obavestiti svog ginekologa da ste ih uzele. Ukoliko kondom nije adekvatna zastita (spada :), puca- promenite vrstu ili se jednostavno ne koristi) bolje je zatraziti od ginekologa da prepise neki II vid kontracepcije- kontraceptivne tablete, dijafragmu (mada mislim da je postavljanje malo komplikovano) ili spiralu- sad ima i ta mirena (proveriti da li je preporucljiva za zene koje nisu radjale).... MADA vas nijedno nece spasiti od seksualno prenosivih bolesti te se uz svaki od (ne) pomenutih vidova preporucuje kondom.
 
Nemojte piti tablete za dan posle, tj. za 72 sata posle, vise od dva puta godisnje, mogu napraviti haos u organizmu! A dokaz da je pilula ucinila svoje su te nus pojave, fizicke ili psihicke, jer ako zena nije trudna i popije pululu, retko moze imati nus pojave. Ali ako jeste, i popije, znaci prekine trudnocu, desava se svasta u organizmu i zato dolazi do psihickih i fizickih poremecaja! Pozdrav svima!
 
Nemojte piti tablete za dan posle, tj. za 72 sata posle, vise od dva puta godisnje, mogu napraviti haos u organizmu! A dokaz da je pilula ucinila svoje su te nus pojave, fizicke ili psihicke, jer ako zena nije trudna i popije pululu, retko moze imati nus pojave. Ali ako jeste, i popije, znaci prekine trudnocu, desava se svasta u organizmu i zato dolazi do psihickih i fizickih poremecaja! Pozdrav svima!

U vreme kada popijemo pilulu trudnoca jos nije nastupila, treba da prodju sati da bi se spermatozoid ugnjezdio. Hormoni iz pilule pocinju odmah da deluju tj. zid materice pocinje da se ljusti. Tako da nus pojave imas bez obzira da li si tom prilikom zakacila ili ne. Nisu kod svakog iste, svaki organizam je prica za sebe. Ali to sto ih ne osetis ne znaci da nema posledica. Dobro je da postoje pilule kao Postinor, ali trudite se da ih ne koristite, samo ako je bas neophodno. Ovo sto sledi nije popularan savet ali isti efekat postizete ako popijete dve obicne pilule za kontracepciju u roku 72 sata od odnosa i jos dve posle 12 sati.
 
joj ljudi pomagajte, HITNO!!! sinoc mi (tj nam) puce kondom. :shock:
koristim ih stalno i ovo je prvi put da mi se desilo to... ne znam da li da pijem pilule za dan posle, s obzirom da danas ili sutra ocekujem da dobijem... koliko sam sigurna ako ne popijem???? ne bih se bas kljukala tim hormonima ako ne moram...
unapred zahvalna i uplasena :roll:
 
U vreme kada popijemo pilulu trudnoca jos nije nastupila, treba da prodju sati da bi se spermatozoid ugnjezdio. Hormoni iz pilule pocinju odmah da deluju tj. zid materice pocinje da se ljusti. Tako da nus pojave imas bez obzira da li si tom prilikom zakacila ili ne. Nisu kod svakog iste, svaki organizam je prica za sebe. Ali to sto ih ne osetis ne znaci da nema posledica. Dobro je da postoje pilule kao Postinor, ali trudite se da ih ne koristite, samo ako je bas neophodno. Ovo sto sledi nije popularan savet ali isti efekat postizete ako popijete dve obicne pilule za kontracepciju u roku 72 sata od odnosa i jos dve posle 12 sati.


Upravo tako!
 
Ima li neko iskustva sa evra(ortho-evra) flasterima?
Da li se mogu kupiti kod nas bez recepta i da li ih ima u bolje snabdevenim apotekama?
Znam da je cena oko jedne crvene za 3 kom. pa i nije loše, to je 10-ak boljih durex
kondoma kad' se uzimaju na pakovanje od 3 kom, ili negde 15-ak durex classic kond.
Tako da i nije skupo ako ste dosta sexualno aktivni. :) Valjda jedan flaster - nedelju dana,
ajd' sad'... Nema direktne veze sa pil. za dan posle, ali da ne otvaram novu temu rekoh... (:
 
Ne bih otvarala novu temu za samo jedno pitanje, a ova tema mi se cini najprikladnijom...

Kasni mi menstruacija, i kako sam se prethodnih par dana tresla i drhtala, izbezumljena i neispavana kupila sam test za trudnocu u apoteci i negativan je, tj.nisam trudna. E sad, mene zanima koliko verovati ovom testu... Jel je to to? Jel to 100% da nisam...?
 
Ne bih otvarala novu temu za samo jedno pitanje, a ova tema mi se cini najprikladnijom...

Kasni mi menstruacija, i kako sam se prethodnih par dana tresla i drhtala, izbezumljena i neispavana kupila sam test za trudnocu u apoteci i negativan je, tj.nisam trudna. E sad, mene zanima koliko verovati ovom testu... Jel je to to? Jel to 100% da nisam...?

Najverovatnije nisi. Kupi jos jedan i ako i on pokaze negativan rezultat to je to, 100% nisi. Zelim ti srecu, znam koji je to feeling.:)
 

Back
Top