Pentagon se sprema na "veliki rat"

Jaguar b. p.:
Али ако је све испод 50% власништва за тебе чабар, онда је Бил Гејтс са својих 9,5% само беспомоћна овца.

...ma daj bre ne ljutim se ja na vlasnike nego na menadzere :)

...kod velike vecine multinacionalnih kompanija se ne zna ni ko je vecinski vlasnik, najvise zbog toga sto ga i nema (vlasnistvo je razmrvljeno na puno malih vlasnika jer su se vlasnici morali odreci svog vecinskog udela da bi sprecili ili umanjili stetu zbog asimetrije moci u korist menadzera) a i nemoguce je da jedan covek upravlja tolikim preduzecem...teoretski vlasnici i dalje imaju glavnu rec jer oni postavljaju i menjaju upravu...u praksi medjutim nije tako - firme vode menadzeri a vlasnicima se prezentuje samo ono sto oni zele...sto je firma veca kontrola menadzera je teza zbog asimetrije informacija u korist menadzera a na stetu vlasnika...a posto je informacija kljucni resurs, ona dovodi i do asimetrije moci.

Menadzeri tako vode preduzeca koja i nisu njihova...i ko ih moze spreciti da vode poslove u svoju korist a na stetu vlasnika...postoje agencije koje ih kontrolisu po principu stapa (nadzorni odbor, tromesecni izvestaji, interne revizije) i sargarepe (enormne plate, bonusi u akcijama)...ipak kontrolama se problem moze umanjiti ali ne i spreciti

...zbog toga sto danasnjim korporacijama vlada mali broj ljudi koji enormno zaradjuju trenutni poredak je sve manje kapitalisticki jer su vlasnici kapitala u sve gorem polozaju - gube moc kao sto su je nekad plemici izgubili od kapitalista a to je dostiglo takve razmere da su savremena levica i sindikati poceli da se bore za prava vlasnika ili kapitalista

...upravljacke strukture su sve mocnije i sve bogatije a radnici i vlasnici sve siromasniji - znaci korporacijama vladaju menadzeri a one vladaju svetom
 
Ja ovako zamishljam EREMITU
34.gif
pardon JEREMIJU! :lol: :lol: :lol:
 
Sta ce biti kada se uspostavi globalna vlast?
Tesko je reci bas sve sto ce da bude,ali evo bar delica:

Totalitarian diktatura.

Uvodjenje nove svetske religije.

Centralni monetarni sistem, cash vise nece biti i nece moci niko da krije koliko pare ima.

Globalni porez.

Population control measures, znaci kontrolisace se koliko dece imas. Mislim da ce biti dozvoljeno samo jedno dete.

Economic and environmental regulation, u rukama UN vlasti ce biti kontrola ekonomija i prirodnih resursa.

End of private property rights, znaci nece niko vise moci da bude vlasnik necega.

Nacionalno i licno razoruzavanje, niko nece moci da ima oruzje.

Sloboda religije, govora. Ha, ha, ni slucajno.

Globalna vlast ce imati kontrolu nad svakim detetom.

Sledece godine svi ljudi u Americi ce imati kartu koja ce imati njin DNA, do 2010 svaki gradjanin ove planete ce to imati. BTW, lepo je bila slika u NY Times gde pokazuju prototip te karte. Ovo ce imati nesto u njemu da moze da bude monitored preko satelita.

Do 2010 svaki gradjanin ce imati cip u lobanji koji ce biti spojen sa centralni kompjuterski sistem.

Deca koja su obdarena sa neobicne talente i moci ce biti oduzeta od roditelja da bi bila trenirana za druge svrhe.

Bile su diskusije da ce u Americi biti veliki neredi i da ce Americka vojska voditi ratove u to vreme i bice van Amerike, pa ce da izjave da mora da budu pozvane UN trupe da dodju da bi se odrzao mir, i da tada ce Amerika biti podeljena na 2 dela, da bi bilo lakse staviti je pod UN kontrolom. U Julu ove godine je bio clanak u novine u Kaliforniji da ce da vakcinisu 500, 000 ljudi. Sada u ovo vreme taj broj su povecali. Za godinu dana ce svi ljudi u Americi da budu vakcinisani. Injections imaju nanotehnologiju i blood/mind altering chemicals. World Wild Life Fund je izjavio da se nece moci ziveti na ovoj planeti i da ce svemir morati da bude kolonizovan. Bio sam rekao da ce poceti 2010 god da iseljavaju ljude sa ove planete, jel cemo dobiti drugo sunce i bice vrlo tesko ovde ziveti. Od vas niko ne krije nista. Oni otvoreno vama kazu njihove planove, samo sto su ljudi pretezno glupi i mogu da vam se napisu te planove i na celo, i vi nebi to shvatili. Ovo ne znaci da ja smatram da su svi ljudi ovde glupi. Kad sam ja pisao o ovome u Julu, Irak su vec napadali, samo sto nije bilo dozvoljeno da to bude u novinama. Posle Iraka, bice Iran na redu.


DaBudet.jpg
 

Back
Top