Пчелињи мед - једина потпуно природна храна у 21. веку

Цена НЕОЧИШЋЕНЕ рибе.
Цене очишћене рибе лажљиви наш пријатељу:
http://www.cenoteka.rs/proizvodi/smrznuto/riba-i-plodovi-mora
.
Ko je uopste pominjao ociscenu i neociscenu do sad? I kako znamo u kom cenovniku je ociscena a u kom nije? Da li ti mozda smeta i sto ima sive prugice po ledjima? Ili nesto trece od iste *spektakularne* vaznosti? Samo nikako da kazes nesto o ona 2 zaista vazna pitanja -
1) Gde su ti neki dokazi da je med ista vise od * rastvora secera u nesto vode*? i
2) Zasto varas ljude iz, kako sam kazes, *mucenog, postenog i siromasnog naroda* obmanjujuci ih da novac (koji nemaju ) ulazu u nesto sto im je ( s obzirom na strukturu njihove ishrane gde dominira 100 kilograma hleba godisnje) potpuno nepotrebno- med? Da li si samo licemer ili imas i finansijsku korist od takvog ponasanja?
Mozes da odgovoris na ovo ili nastavi da pateticno *psihologiziras* o meni
 
pa pročita li ovaj priručnik:
Ugljikohidrati su glavni sastojak meda i njihov udjel iznosi 73-83 %, što med čini prezasićenom
otopinom šećera. Najzastupljeniji su fruktoza, s udjelom od 33,3-40,0 % i glukoza s
udjelom od 25,2-35,3 %
S posebnim naglaskom na PREZASIĆENA OTOPINA ŠEĆERA
Tradicionalno poimanje meda, te brojne legende o ovoj namirnici govore o medu kao moćnom
afrodizijaku, eliksiru mladosti. Međutim, ako želimo isticati samo čvrste znanstveno dokazane činjenice
i dokaze
, jedina karakteristika meda koja je zasigurno neupitna i o kojoj ne postoje dvojbe
je ta da med posjeduje izrazita energetska svojstva. Zahvaljujući visokom sadržaju jednostavnih
ugljikohidrata koji se trenutno oslobađaju u krv, na organizam djeluje kao trenutno gorivo i potiče
oslobađanje energije.
Jao Ellena hvala kao bratu...

Tacno tako, med i jeste i elksir mladosti, i afrodizijak u kombinaciji sa raznim orasima.Kada covek "smanji " sebi godine, za otprilike 20 do 30 %. to znaci da med ima to svojstvo.
Kao afrodizijak, je najeftinija namirnica.
Kao energetski dodatak, takodje, posebno kada ga uzmes u ranim jutarnjim casovima, lepota neprevazidjena.:)
 
Ko je uopste pominjao ociscenu i neociscenu do sad? I kako znamo u kom cenovniku je ociscena a u kom nije? Da li ti mozda smeta i sto ima sive prugice po ledjima? Ili nesto trece od iste *spektakularne* vaznosti? Samo nikako da kazes nesto o ona 2 zaista vazna pitanja -
1) Gde su ti neki dokazi da je med ista vise od * rastvora secera u nesto vode*? i
2) Zasto varas ljude iz, kako sam kazes, *mucenog, postenog i siromasnog naroda* obmanjujuci ih da novac (koji nemaju ) ulazu u nesto sto im je ( s obzirom na strukturu njihove ishrane gde dominira 100 kilograma hleba godisnje) potpuno nepotrebno- med? Da li si samo licemer ili imas i finansijsku korist od takvog ponasanja?
Mozes da odgovoris na ovo ili nastavi da pateticno *psihologiziras* o meni
Ко те не би волео тако паметног и објективног!:hahaha:
Одеш нпр у месару и купиш полутку јунетине по цени живе ваге од говечета усмрћеног, али неистранжираног са све бурагом, цревима, бешиком и осталим унутрашњим органима у целости.
Да је жив Барон Минхаузен посинио би те а-темпо.
Остало је шупља прича не би ли одржао предимензиониран его и сујету која те чини робом сопствених илузија.
 
Ko je uopste pominjao ociscenu i neociscenu do sad? I kako znamo u kom cenovniku je ociscena a u kom nije? Da li ti mozda smeta i sto ima sive prugice po ledjima? Ili nesto trece od iste *spektakularne* vaznosti? Samo nikako da kazes nesto o ona 2 zaista vazna pitanja -
1) Gde su ti neki dokazi da je med ista vise od * rastvora secera u nesto vode*? i
2) Zasto varas ljude iz, kako sam kazes, *mucenog, postenog i siromasnog naroda* obmanjujuci ih da novac (koji nemaju ) ulazu u nesto sto im je ( s obzirom na strukturu njihove ishrane gde dominira 100 kilograma hleba godisnje) potpuno nepotrebno- med? Da li si samo licemer ili imas i finansijsku korist od takvog ponasanja?
Mozes da odgovoris na ovo ili nastavi da pateticno *psihologiziras* o meni

117 kg po glavi stanovnika, a stanovnik sam recimo i ja i stotine hiljada, mozda i milion ljudi koji imaju adresu u Srbiji, vode
se kao stanovnici Srbije, a ne jedu tamo leba. To bi znacilo ( imajuci u vidu da ni bebe ne jedu hleb) da prosecan Srbin godisnje
pojede 200 kila leba. A ovde se prica o prirodnom medu, nekakvim ribama sa puno omega 3, zdravoj hrani;).
hladno cedjenim uljima ( litar kosta brat bratu i 15 ojra, ima i skupljih), zdravom zivotu.

Hladno cedjeno ulje od semenki tikvi kosta i 20 ojra litar, ukusno je, genijalno, ali ko moze to sebi da priusti?
 
Poslednja izmena:
117 kg po glavi stanovnika, a stanovnik sam recimo i ja i stotine hiljada, mozda i milion ljudi koji imaju adresu u Srbiji, vode
se kao stanovnici Srbije, a ne jedu tamo leba. To bi znacilo ( imajuci u vidu da ni bebe ne jedu hleb) da prosecan Srbin godisnje
pojede 200 kila leba. A ovde se prica o prirodnom medu, nekakvim ribama sa puno omega 3, zdravoj hrani;).
hladno cedjenim uljima ( litar kosta brat bratu i 15 ojra, ima i skupljih), zdravom zivotu.

Hladno cedjeno ulje od semenki tikvi kosta i 20 ojra litar, ukusno je, genijalno, ali ko moze to sebi da priusti?

Namažeš med na beli lebac i šta će ti onda bundevino ulje?
 
je li crni zmaj konacno priznao da ga je ujela pcela pa sad mrzi med

Скоро негде било објављено да је пчелињи отров добар у борби против рака, па пошто нема никакве вајде од тзв.модерне медицине и њеног чеда хемиотерапије, народ ће масовно почети да изазива пчеле не би ли га изнабадале и тиме допринеле бољем здравственом стању. :)
 
Na pomen ruske medicine uvek me oblije 'ladan znoj....

Gledam sinoć dokumentarac o borbi Boba Geldofa i Bono Vox-a protiv gladi u Africi.
Spasili su milione ljudi, pa mislim: Bože da znaju, kašičica meda bi izlečila sve.

Nemoj da te promaja uhvati tako znojavog... :sad2:
Opet si pobrkao pojmove; pa nije glad bolest pa da se liječi medom... :roll:
 
117 kg po glavi stanovnika, a stanovnik sam recimo i ja i stotine hiljada, mozda i milion ljudi koji imaju adresu u Srbiji, vode
se kao stanovnici Srbije, a ne jedu tamo leba. To bi znacilo ( imajuci u vidu da ni bebe ne jedu hleb) da prosecan Srbin godisnje
pojede 200 kila leba. A ovde se prica o prirodnom medu, nekakvim ribama sa puno omega 3, zdravoj hrani;).
hladno cedjenim uljima ( litar kosta brat bratu i 15 ojra, ima i skupljih), zdravom zivotu.

Hladno cedjeno ulje od semenki tikvi kosta i 20 ojra litar, ukusno je, genijalno, ali ko moze to sebi da priusti?
Не знам за Швабистан, али ја их обично купим у Хајдукову код СубАтице, цедионица хладно цеђених уља Сунцокрет, углавном када се враћам(о) из Сегедина и нису нешто застрашујуће скупа рецимо литар бундевиног хладно (и)сцеђеног уља хидрауличном пресом и то пред нама током обиласка фирме је око 700 динџи што је мало мање од 6 евАра, а куповали смо и Цунцокретово, конопљино и оба ЦуЦамова уља све 'ладно цеђено на наше оКе као и путере или само преосталу пулпу(која је скоро будзашто) од исцеђеног зрневља.
Само ми жао што је пропала фарма нојева у истом селу, буткица ноја...:zaljubljena:
Бтв хладно цеђена уља иду практично само у салате јер се приликом кувања/печења ионако денатуришу, мада могу да се намажу и на тако озлоглашеног ' леба уз нпр неки од лукова за салату.
 
Sta bi, propasce ova tema na stranu br 2. :mrgreen:

Nesto se umirilo ovde....Znaci li to da sam nesto propustio, je l se izglasalo i izargumentovalo, je l med proizvod sa svim zivim potrebnim sastojcima od po 0,nesto g i mg ili je ipak secer u polutecnom stanju koji je bezvredan ili kako?

Kako god bilo, nista ne fali da se povremeno konzumira, ako neko ima zelju, apetit ili jednostavno voli da jede med. :bye:
 
Скоро негде било објављено да је пчелињи отров добар у борби против рака, па пошто нема никакве вајде од тзв.модерне медицине и њеног чеда хемиотерапије, народ ће масовно почети да изазива пчеле не би ли га изнабадале и тиме допринеле бољем здравственом стању. :)

Тачније, реч је о вирусу АИДС-а http://www.dailymail.co.uk/news/art...g-venom-prevent-spread-HIV-doctors-claim.html
 
Да вас питам..

Купила сам мјешавину мед+коприва за крв; међутим кад сам отворила теглицу мед је био ушећерен. Ја мислим да не би требао бити? Има ли он сад иста својства иако је ушећерен?
 
Да вас питам..

Купила сам мјешавину мед+коприва за крв; међутим кад сам отворила теглицу мед је био ушећерен. Ја мислим да не би требао бити? Има ли он сад иста својства иако је ушећерен?
U redu je to što si kupila. Šećer se lepo kristalizovao. Eh, sad to što nisi upućena da je med običan šećer, pa te malo zbunilo je druga stvar. Inače ni sama kopriva ti neće nešto popraviti krvnu sliku, ali će ti barem creva bolje da rade. A čaj od koprive možeš da zasladiš i običnim šećerom, jeftinije ti je od meda
 
Да вас питам..

Купила сам мјешавину мед+коприва за крв; међутим кад сам отворила теглицу мед је био ушећерен. Ја мислим да не би требао бити? Има ли он сад иста својства иако је ушећерен?
Само природан мед се кристализује.
Неки медови попут репичиног се одмах кристализују, багремов нпр се не кристализује ни после годину дана.
Све је ОК, не обраћај пажњу на оног сметењак који има фобију од меда.
 
U redu je to što si kupila. Šećer se lepo kristalizovao. Eh, sad to što nisi upućena da je med običan šećer, pa te malo zbunilo je druga stvar. Inače ni sama kopriva ti neće nešto popraviti krvnu sliku, ali će ti barem creva bolje da rade. A čaj od koprive možeš da zasladiš i običnim šećerom, jeftinije ti je od meda

Како сад мед и обичан шећер исто? :confused:

- - - -

Само природан мед се кристализује.
Неки медови попут репичиног се одмах кристализују, багремов нпр се не кристализује ни после годину дана.
Све је ОК, не обраћај пажњу на оног сметењак који има фобију од меда.

Хвала на конкретним информацијама. Овај што сам узела пише да је ливадски.
 
Како сад мед и обичан шећер исто? :confused:

Za njega je to isto,sve sto je slatko to je po njegovim shvatanjima secer..Ima fobiju i stres od slatkisa jer je svojevremeno bio toliko debeo da je isao na skidanje sala iz zdrastvenih razloga,jeo je celu tortu za uzinu,to su njegove reci,pisao je na temama o tome..Sad ima ogroman strah od secera i na sva usta vice da je secer najgori za zdravlje ljudi..Eto da ti pojasnim zasto je njemu sve secer..
 

Ово ћу направити кад потрошим ову теглицу.

- - - -

Za njega je to isto,sve sto je slatko to je po njegovim shvatanjima secer..Ima fobiju i stres od slatkisa jer je svojevremeno bio toliko debeo da je isao na skidanje sala iz zdrastvenih razloga,jeo je celu tortu za uzinu,to su njegove reci,pisao je na temama o tome..Sad ima ogroman strah od secera i na sva usta vice da je secer najgori za zdravlje ljudi..Eto da ti pojasnim zasto je njemu sve secer..

А па то су озбиљне трауме.
 
Како сад мед и обичан шећер исто? :confused:

- - - -



Хвала на конкретним информацијама. Овај што сам узела пише да је ливадски.
Med je tečnost visoke gustine sastavljena od glukoze, fruktoze, saharoze i vode. Sve prosti ugljeni hidrati. Med pčelama služi kao hrana. Čovek med nije potreban, ali eto kada već
ruši košnice zbog voska, ajde nešto da se zaradi i od meda....Ako budeš listala ovaj forum unatrag, videćeš svašta. Romane, ali se svodi na jedno: med, kombinacija prostih šećera je
loš za čovekovo zdravlje. Pa šećer, slatko....
 
ne znam za med ali sam negde citala da ljude koje zakaci salmonela rak zaobilazi ...kao rusi slucajno uvidom u kartone pacijenata obolelih od raka iznenadili se kad su videli da medju njima nema niko ko je bio zarazen salmonelom ....pokusali i neku vakcinu da naprave ali bez uspeha

Netacno, mozda samo bila slucajnost da oni cije su kartone gledali nisu imali salmonelu. Iz iskustva, imala salmonelu, kasnije i rak. Tako da ne treba ljudi da jure da se preventivno zaraze salmonelom :D

Inace med jeste lekovit, oni koji misle da je isto sto i secer debeeelo grese, moj je onaj recept za med, orahe, limun - mom sinu je diglo gvozdje kad nista drugo nije pomoglo ( dobro, ne bas moj da sam ga izmislila, dobila od coveka koji je dobio od prijatelja, doktora sa VMA, ja sam ga samo podelila ovde na forumu)
 
Netacno, mozda samo bila slucajnost da oni cije su kartone gledali nisu imali salmonelu. Iz iskustva, imala salmonelu, kasnije i rak. Tako da ne treba ljudi da jure da se preventivno zaraze salmonelom :D

Inace med jeste lekovit, oni koji misle da je isto sto i secer debeeelo grese, moj je onaj recept za med, orahe, limun - mom sinu je diglo gvozdje kad nista drugo nije pomoglo ( dobro, ne bas moj da sam ga izmislila, dobila od coveka koji je dobio od prijatelja, doktora sa VMA, ja sam ga samo podelila ovde na forumu)
Ajde molim te, ako ne tražim previše, pitaj tog doktora sa VMA da li bi tim medom lečio i svoje bližnje? Zapravo, da li on uzima med kada mu padne gvožđe? Samo valja med od tasta. To niko ne kupuje
 

Back
Top