Пчелињи мед - једина потпуно природна храна у 21. веку

Sta sad ni limun ne valja? Hahahhaha. Jao ovi novokomponovani vegani....Hit su . :cepanje:

Samo se ti kliberi.

Dva plus dva su cetiri. Ako replikujes opet potrudicu se da ti dodano pojasnim da su dva plus dva cetiri.

Od semenke do ploda limuna:

- za razmnozavanje pesticid
- za antrakozu fungicid
- za gljivice fungicid
- za bakterije koje izazivaju rak metal
- za eksploziju gljivicnog raka fungicid
- za virus tristezu karantinska metoda
- za zmajevu bolest hemijski preparati nekoliko puta
- za rudarsku bolest (insekt) insekticid
- za crnu i meku skalu ubijaju se prirodni neprijatelji
- za bolest tripsi insekticid
- za crni koren vestacka zemlja
- za korensku gljivicu, čadj
- za biljne vasi, pesticid
 
Samo se ti kliberi.

Dva plus dva su cetiri. Ako replikujes opet potrudicu se da ti dodano pojasnim da su dva plus dva cetiri.

Od semenke do ploda limuna:

- za razmnozavanje pesticid
- za antrakozu fungicid
- za gljivice fungicid
- za bakterije koje izazivaju rak metal
- za eksploziju gljivicnog raka fungicid
- za virus tristezu karantinska metoda
- za zmajevu bolest hemijski preparati nekoliko puta
- za rudarsku bolest (insekt) insekticid
- za crnu i meku skalu ubijaju se prirodni neprijatelji
- za bolest tripsi insekticid
- za crni koren vestacka zemlja
- za korensku gljivicu, čadj
- za biljne vasi, pesticid
За све то потребно је толико хемије и поступака таман онолико колико ти никад нећеш разумети као што си испао будала неразумевајући значење речи БИЛИОН у енглеској и континенталној интерпретацији.
Екстремно глупо и нерезонски као: Пиво је смртоносно јер садржи алкохол, а исти се добија сувом дестилацијом тресета.
 
Poslednja izmena:
Samo se ti kliberi.

Dva plus dva su cetiri. Ako replikujes opet potrudicu se da ti dodano pojasnim da su dva plus dva cetiri.

Od semenke do ploda limuna:

- za razmnozavanje pesticid
- za antrakozu fungicid
- za gljivice fungicid
- za bakterije koje izazivaju rak metal
- za eksploziju gljivicnog raka fungicid
- za virus tristezu karantinska metoda
- za zmajevu bolest hemijski preparati nekoliko puta
- za rudarsku bolest (insekt) insekticid
- za crnu i meku skalu ubijaju se prirodni neprijatelji
- za bolest tripsi insekticid
- za crni koren vestacka zemlja
- za korensku gljivicu, čadj
- za biljne vasi, pesticid

hahaha pa jesi budala.

evo sem KONJSKIH GOVANA ne tretiram moj limun nisacim drugim.
jeste cimanje unosivati ga pred svaku zimu ali sta ces.

videcu sada sa ovim "sibirskim limunom" kako ce da se pokaze.
dal je stvarno kao sto se kaze ili je patka kao sto ja sumnjam
 
Не само као пчелар, већ и као потрошач меда, описао бих свој лични доживљај укуса багремовог меда. Употребио бих израз: НЕНАМЕТЉИВО сладак, јер багремов мед поседује неку софистицирану комбинацију врло благе слаткоће и пријатне горчине (као да једете слаткиш који вас не осваја агресивном слаткоћом него спонтаношћу слатког укуса). Зато га и волим, јер је врло густ, а спонтан и потпуно ненаметљив у погледу слаткоће. (надам се да сам колико-толико успео да представим укус правог багремовог меда ) Ово потврђују научна сазнања, дакле није само субјективни доживљај: од багремовог меда најмање скаче шећер у организму, у односу на све друге врсте.
https://www.facebook.com/Arandjelovac-Pčelinji-Med-1653973488221654/?pnref=lhc
 
Не само као пчелар, већ и као потрошач меда, описао бих свој лични доживљај укуса багремовог меда. Употребио бих израз: НЕНАМЕТЉИВО сладак, јер багремов мед поседује неку софистицирану комбинацију врло благе слаткоће и пријатне горчине (као да једете слаткиш који вас не осваја агресивном слаткоћом него спонтаношћу слатког укуса). Зато га и волим, јер је врло густ, а спонтан и потпуно ненаметљив у погледу слаткоће. (надам се да сам колико-толико успео да представим укус правог багремовог меда ) Ово потврђују научна сазнања, дакле није само субјективни доживљај: од багремовог меда најмање скаче шећер у организму, у односу на све друге врсте.
https://www.facebook.com/Arandjelovac-Pčelinji-Med-1653973488221654/?pnref=lhc

Од сада само багремов мед за мене. :)
 
То је битно, на пример, оболелима од дијабетеса. Који желе понеки сладак залогај, наравно, уз консултацију са лекаром.
(мислим да се стручно каже да багремов мед има низак гликемијски индекс, а у народу се каже: најмање повишава шећер).
 
Znači dijabetičari da navale na med! Crni čoveče ti ćeš nekoga u grob poslati.
Не карикирај, то није речено.
Мој отац има пуне 82 године и ,,срећни" је добитник дијабетеса од 1991. године, свако јутро почиње са једном супеном кашиком меда(не мора бити багремов) раствореном у 2 деци пролом воде и додатим соком од једног исцеђеног лимуна.
Има веома добро регулисан шећер без употребе инсулина, само дијетом и једном таблетицом диприана, оралног антидиабетика, ујутро.
 
Не карикирај, то није речено.
Мој отац има пуне 82 године и ,,срећни" је добитник дијабетеса од 1991. године, свако јутро почиње са једном супеном кашиком меда(не мора бити багремов) раствореном у 2 деци пролом воде и додатим соком од једног исцеђеног лимуна.
Има веома добро регулисан шећер без употребе инсулина, само дијетом и једном таблетицом диприана, оралног антидиабетика, ујутро.

Lepe godine, a i zdravlje služi. Neka otac proba jutro bez meda, pa da vidoš....
 
Ja imam tri tetke... 87, 89, 91. Nikad ništa oko meda...
Мора да нису могле простим оком да те виде док си јео по торту дневно.:hahaha:
Сори, не дајем ни три посто на ту изјаву која не само да је накнадна памет већ је типична за тебе.
 
Мора да нису могле простим оком да те виде док си јео по торту дневно.:hahaha:
Сори, не дајем ни три посто на ту изјаву која не само да је накнадна памет већ је типична за тебе.
Jel'? Sećam se i komšije od devedeset leta. Svaki dan sa štapom u šetnju po 10 km. Bio je pčelar, e ali nije jeo med.
Zato nemoj crni ti da daješ šećer dijabetičarima. To je kao da daješ alohol lečenom alkoholičaru.
 
Jel'? Sećam se i komšije od devedeset leta. Svaki dan sa štapom u šetnju po 10 km. Bio je pčelar, e ali nije jeo med.
Zato nemoj crni ti da daješ šećer dijabetičarima. To je kao da daješ alohol lečenom alkoholičaru.
Све зна Луца, само не уме да се ослободи фобије од меда.
Није, по твом савету и причи, ај нас засмејавај још неком причом о метузалемима који су то јер су пчелари који не једу мед.:rotf:
 
Све зна Луца, само не уме да се ослободи фобије од меда.
Није, по твом савету и причи, ај нас засмејавај још неком причом о метузалемима који су то јер су пчелари који не једу мед.:rotf:
Nisam baš siguran kako je smešno dijabetičarima savetovati med ( sirup prostih ugljenih hidrata). Ti si inače počeo priču kako tvoj deka metuzalem, uz to dijabetičar dugo živo jer svako jutro
jede kašišicu meda. Ja ti nabrajam 4 metuzalema koji ne jedu med.
Inače ti je moj savet da depresiju ne pretvaraš u agresiju i lepiš etikete ljudima.
 
Nisam baš siguran kako je smešno dijabetičarima savetovati med ( sirup prostih ugljenih hidrata). Ti si inače počeo priču kako tvoj deka metuzalem, uz to dijabetičar dugo živo jer svako jutro
jede kašišicu meda. Ja ti nabrajam 4 metuzalema koji ne jedu med.
Inače ti je moj savet da depresiju ne pretvaraš u agresiju i lepiš etikete ljudima.
Иначе персона која изједначи празан угљени хидрат звани шећер тврдећи како он има витамине и минерале шећерне репе после свих рафинација(!!!), са медом, покушава да свој страх од угљених хидрата капитализује инсистирајући на лажима о метузалемима протурајући чак и пчелара од стотину љета који не једе мед!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Иначе персона која изједначи празан угљени хидрат звани шећер тврдећи како он има витамине и минерале шећерне репе после свих рафинација(!!!), са медом, покушава да свој страх од угљених хидрата капитализује инсистирајући на лажима о метузалемима протурајући чак и пчелара од стотину љета који не једе мед!

Ај samo ako moze malo pristojnije, glupo mi je da na jednoj ovako benignoj temi moram da modifikujem postove da bih izbacivao uvrede. Sto se tice ovog boldovanog, njegove tvrdnje su proverljive jednako koliko i tvoje.
 
Ај samo ako moze malo pristojnije, glupo mi je da na jednoj ovako benignoj temi moram da modifikujem postove da bih izbacivao uvrede. Sto se tice ovog boldovanog, njegove tvrdnje su proverljive jednako koliko i tvoje.
Није у питању проверљивост, већ резон.
Ја уопште не инсистирам да је мој отац добацио пуне 82 године(ко не верује од воље му) БАШ ЗАТО што ујутро попије чашу воде са супеном кашиком меда и соком од једног исцеђеног лимуна, док споменути као разлог дугог века персона на које се позива наводи БАШ ОДСУСТВО МЕДА у исхрани(или на другим темама воћа, житарица, тестенина...), што је иначе део делузије о УХ и његове конструкције идеала исхране.
 
...... као што рекох више пута, нисам лекар... и за све се треба консултовати са СВОЈИМ лекаром..
Такође, слажем се да мед није лек.... али... јесте лековит.... а за ту тврдњу такође се позивам на речи једног лекара.

http://pcelinjak.net/zdravlje_iz_kosnice.html
Зато научници данас препоручују повећан унос тзв. антиоксидативних материја које неутралишу слободне радикале, ради очувања здравља у условима измењене околине којој смо сви изложени. У истраживањима обављеним 1998, 2002, 2004. и 2005. године, у меду је доказана статистички значајна антиоксидативна активност, а 2002, 2004, 2005. и 2006. године утврђено је да она потиче углавном од полифенола из меда.
Током 2003. године доказано је и да ова активност меда смањује оксидацију липопротеина у људској крви, која је иначе важан фактор у настанку артериосклерозе. Да редовно конзумирање меда повећава антиоксидативну моћ људске крви доказали су и други истраживачи исте године. Наиме, редовна употреба меда подиже ниво антиоксидативних материја у људском организму, иако у меду тих материја нема у тако великој количини (витамин Ц, бета каротин и друге). Управо и у томе лежи чудотворна моћ меда. Он успева да својим суптилним механизмима натера организам да из хране усваја већу количину толико жељених антиоксиданата, много већу него да се у организам заједно са осталом храном не уноси и мед.
 
Година врло лоша.

Па ипак, нешто меда има. :)
 

Prilozi

  • med2016vrste.jpg
    med2016vrste.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top