Пчелињи мед - једина потпуно природна храна у 21. веку

A je l vas dvojica umnih ljudi ne mozete da komunicirate bez "tvoj predimenzionirani ego i eksremna sujeta" izraza?

Imam neki med i bas bih hteo da saznam pravu istinu, ono cisto kada ga vec ponekad jedem da znam da li da se tripujem na nesto ili da znam da eto unosim proste kolicine secera, malo bolje od kristal secera.....

Doduse, jedem ga zbog ukusa i eto - imam.Ne toliko sad da sam srecan jer sam nesto uradio time sto sam pojeo med pa sam sada u nekoj prednosti nego da ga nisam pojeo. Jedem jer nemam cokoladu, da je imam jeo bih nju a ne med hehe.

Ali posto tako nesto slatko ne kupujem, onda i med dobro dodje,.....nekada...
Kad prestane da manipuliše...
 
Kad prestane da manipuliše...

Ok, a sada ono sto me najvise interesuje - Zasto bi on manipulisao, sta je on pa da ima motiv to da radi? Pratio sam ga sta pise u drugim temama (slucajno) i koliko sam video, slicno je pisao i o suplementima vitaminskim, mineralnim i sl, pa i tada mogao neki preprodavac suplemenata da krene na njega i da ga napada jer nekom unistava biznis.

Kakvih smo se sve manipulanata i progurivaca svega i svacega (a i hejtera) nagledali ovde, nesto mi ovaj ne odaje utisak da zeli posto-poto nesto da izmanipulise.

Zasto bi on manipulisao? Nema motiv. Jedino ako je kao Kamael mozda vegan, mada ne verujem.
 
Ma nije vegan crni zmaj,mozda mu godi i uziva da na ovaj nacin pise i prepucava se,to ga ispunjava,verovatno ima neki razlog zasto..a ne shvatam zasto je pljuvao sportske suplemente?to onda dokazuje da je neki anti sportista i da se ne razume u te stvari,verovatno misli da su proteini i kreatin isto sto i aas i da je opasno po ljude ako to piju..
 
Ok, a sada ono sto me najvise interesuje - Zasto bi on manipulisao, sta je on pa da ima motiv to da radi? Pratio sam ga sta pise u drugim temama (slucajno) i koliko sam video, slicno je pisao i o suplementima vitaminskim, mineralnim i sl, pa i tada mogao neki preprodavac suplemenata da krene na njega i da ga napada jer nekom unistava biznis.

Kakvih smo se sve manipulanata i progurivaca svega i svacega (a i hejtera) nagledali ovde, nesto mi ovaj ne odaje utisak da zeli posto-poto nesto da izmanipulise.

Zasto bi on manipulisao? Nema motiv. Jedino ako je kao Kamael mozda vegan, mada ne verujem.
Претерано је тврдити ,,нема мотив", то ми не знамо.
Нпр који је мотив многих да тврде да је програм Аполо лажиран?
Који је његов мотив тврдња о скушама?
Потрошња рибе у Србији је минимална(ко и у ЦГ), а обе земље су око 90. места по БДП-еу, док је осталих око 100(од око 190 чланица УН) још ниже, тешко да ће сиромашније земље имати већу потрошњу рибе па макар то биле и скуше, али је он упро рукама и ногама да не би ли доказао супротно.
 
Претерано је тврдити ,,нема мотив", то ми не знамо.
Нпр који је мотив многих да тврде да је програм Аполо лажиран?
Који је његов мотив тврдња о скушама?
Потрошња рибе у Србији је минимална(ко и у ЦГ), а обе земље су око 90. места по БДП-еу, док је осталих око 100(од око 190 чланица УН) још ниже, тешко да ће сиромашније земље имати већу потрошњу рибе па макар то биле и скуше, али је он упро рукама и ногама да не би ли доказао супротно.

Mislim da te sto tvrde u vezi skuse da treba da im hebemo kevanu..:hahaha:
Ja bi voleo da napravimo neki fajt klub i da dolazimo da se tamo obracunavamo,kao u onom filmu..
 
Ma nije vegan crni zmaj,mozda mu godi i uziva da na ovaj nacin pise i prepucava se,to ga ispunjava,verovatno ima neki razlog zasto..a ne shvatam zasto je pljuvao sportske suplemente?to onda dokazuje da je neki anti sportista i da se ne razume u te stvari,verovatno misli da su proteini i kreatin isto sto i aas i da je opasno po ljude ako to piju..

Ne, moram da se preformulisem i kazem tacnije - Nije ih on pljuvao, opste i zaverenicki, nego je samo savetovao ljudima kada kupuju da gledaju koji oblik npr nekog minerala ili vitamina kupuju jer nisu svi isti. Npr - Imas C vitamin sinteticki i C vit u istim tim tabletama iz acerole, prirodni.

I tako te stvari. Npr imas znas i sam - kreatin monohidrat mikrofiltrirani i onaj koji nije mikrofiltriran, a te neke cake su bitne, a obicni ljudi to ne znaju i boli ih glava i da saznaju. Sta vise, ne znaju ni koji vitamin i mineral radi u telu, ali eto cuo nesto pa da kupi.

O tim nekim suplementima koji su jeftini, slabog kvaliteta, sastava i sumnjivih firmi je pisao, pa sam napravio poredjenje - mogao se naci isto tako neki preprodavac istih da ga napada jer mu kvari biznis.

A o suplementima ima veliko znanje, imao je i pro iskustava sa tim.
 
Претерано је тврдити ,,нема мотив", то ми не знамо.
Нпр који је мотив многих да тврде да је програм Аполо лажиран?
Који је његов мотив тврдња о скушама?
Потрошња рибе у Србији је минимална(ко и у ЦГ), а обе земље су око 90. места по БДП-еу, док је осталих око 100(од око 190 чланица УН) још ниже, тешко да ће сиромашније земље имати већу потрошњу рибе па макар то биле и скуше, али је он упро рукама и ногама да не би ли доказао супротно.

Pa tako je, "ne znamo", ne znam ja, pa zato i pitam vas a koji bi njegov motiv bio, dokle se ne pronadje racunamo da "nema". Jer ne mozemo klevetati da ima. Kada nema jos uvek ni indicija.
Za program Apolo je prosto - konspiracionalisticki pogled na svet paranoidne strukture licnosti i ona ce se ispoljiti u svim drugim slicnim slucajevima i tako potvrditi dijagnozu i pravila. Znaci verovace i u HAARP i u Chemtrails i u 9/11 i biti antivakcinas, i raditi detox organizma i buljiti u sunce.

Ovaj nije takav, odn nije iz takve fele, pa mu ne mozemo prikaciti ni tu karakteristiku paranoidnog zaverenika, jer je za ostale stvari poprilicno racionalan.

Bas ono nisam ocekivao da ce se ovde zakaciti ljudi oko meda..... Mislim, vi neki, koji se, da kazemo, iznad ostalih "svakojakih" forumasa. No dobro, mozda se nesto i dobro izrodi iz toga, nikad se ne zna.

A istina nam je svima bitna, ko je kakva licnost i koliko sujetan je najmanje bitno, to nam ne koristi, nikome, nego samo prava istina.

- - - - - - - - - -

kako mislis,bio pro bilder preko,ima ifbb pro licencu?

Uh ne bas toliko hehe. Pa glupo mi da otkrivam detalje o coveku, jednom mi je samo rekao na forumu kada smo pricali za supse i kada sam ga terao da otvori ovde temu o vitaminima i mineralima i da pise na njoj u sitna crevca. Ako zeli reci ce i on sam.

Uglavnom, nije ti on ona klasicna neznalica koji misli da su supsi anabolici ili droga, sto misli puno panjeva i buzdovana.
 
Uh ne bas toliko hehe. Pa glupo mi da otkrivam detalje o coveku, jednom mi je samo rekao na forumu kada smo pricali za supse i kada sam ga terao da otvori ovde temu o vitaminima i mineralima i da pise na njoj u sitna crevca. Ako zeli reci ce i on sam.

Uglavnom, nije ti on ona klasicna neznalica koji misli da su supsi anabolici ili droga, sto misli puno panjeva i buzdovana.

Pa dobro,to je ok..ali ne shvatam ako je u toj prici sto kakucka o medu kao ovi drugi..niko nece crci ako jede med,niti je iko do sad umro od meda.a on vodi polemiku vec na 10 strana kako je med los..
 
Pa dobro,to je ok..ali ne shvatam ako je u toj prici sto kakucka o medu kao ovi drugi..niko nece crci ako jede med,niti je iko do sad umro od meda.a on vodi polemiku vec na 10 strana kako je med los..

Pa ja nisam iskreno doziveo da on vodi polemiku da je "med los" kao sto to rade Luka i Kamael, za koje i znamo zasto tako pricaju i reaguju, vec vise dozivljavam ovo kao neki njegov bunt za previse isforsirane stvari.

Razumem ga iz jedne tacke gledista, jer je i meni puna stvar onih nekih smothie sejkova i meljanja voca i povrca i ispijanja toga i hvalisanja toga kao da je to boziji sok, iako realno nemam puno da prigovorim da je to nesto zaista lose.
Losa je reklama i tvrdnje koje se daju uz to. Tako da ga razumem za med.
I meni se nekada prike.nja kada sam u drustvu nekog pcelara, znaci ono, sta god da neko kaze da se malo pozali, taj ce kao ona baba sa postera, samo umesto rakije, da kaze - stavi malo meda na to i proci ce :roll:.

Pa eno, pre neki dan, je pcelar i otvarac teme brze bolje postavio zute novinske clanke i napisao - "Naucnici sa fakulteta dokazali da med leci rak" bla bla, iako u samom tom istom clanku lepo pise - "ali ne treba shvatiti pogresno i misliti da med moze da leci rak". :roll:

Zato ga u neku ruku i razumem i zelim da vidim sta ima da kaze o medu. Jer, mora se priznati, kod nas je ta tema previse uzdignuta u nebo, kao npr Djovak Nokovic ili Nikola Tesla, a kada ih pitas o Tesli (aka medu) ovako odgovaraju:

 
Jok bre kupovna moć nije u vezi s mogućnošću nabavke hrane, ribe pogotovo, a kontradiktornost vidiš samo da bi se opravdao makar isključivo u sopstvenim očima!!!:rotf:
Btv da ti Elena nije rekla za npr bagremov med ti bi i dalje bulaznio o ,,med ima skoro isti GI ko i šećer"!:hahaha:
I ti ove nebuloze računaš u neki trijumf napisavši omanju knjigu ne bi li još jednom zabašurio samoispaljivanje???
Jel ti stvarno veruješ u ovo što pišeš ili tvoj predimenzionirani ego i eksremna sujeta ne mogu da podnesu kad nisi u pravu.
Da se ne ponavljam znaš već šte bi ti DD rekao.
Je l* ti stvarno ne mozes da shvatis ono sto sam ti vec u 2 posta detaljno obrazlozio ili se samo pravis glup? Evo, treci (i poslednji put) - NOMINALNA kupovna moc ( kolicina para koju poseduje neki odredjeni covek u nekoj odredjenoj drzavi) ne utice negativno na kolicinu kupljene ribe ni od strane tog pojedinca ni na ukupnu potrosnju ribe u toj zemlji (sto je samo ukupan zbir potrosnji svih njenih stanovnika) i to iz najprostijeg moguceg razloga - koliko god da je npr. ta kolicina novca nominalno mala ona bi tom stanovniku ipak omogucila da kupi oko 2X VISE tog proizvoda - ribe nego npr. svinjskog mesa (npr. u Srbiji kao *uobicajenog * mesa) AKO BI ON TO HTEO - tj. ako bi odlucio da promeni strukturu izvora zivotinjskih belancevina u svom jelovniku. I to zahvaljujuci cinjenici da je meso ribe relativno VRLO JEFTINO u odnosu na skoro sva druga mesa. Ali, posto znamo da se to u realnosti ipak ne desava ocito je da postoji neki drugi faktor koji objasnjava to *nerezonsko* (sa aspekta ekonomije pojedinca pa i drzave, bar nase) ponasanje potrosaca u vezi fenomena *male potrosnje ribe*. Po meni je to faktor koji sam nazvao *prehrambeni obicaji * tj.prehrambena inercija i moguce je da nisam u pravu ili bar da nisam potpuno u pravu kad smatram da je to *kljuc* za razresenje ovog ekonomski cudnog *fenomena* ali sam siguran U POGRESNOST faktora koji ti favorizujes- nekakvu navodnu * nemastinu* a pri tom odmah u sledecoj recenici *VOLSEBNO* ZABORAVLJAS tu *nemastinu* i kazes da je med (koji je 3-4 X skuplji od ribe) *deo svakodnevne ishrane* i u ta 2 stava NE UOCAVAS NIKAKVU KONTRADIKTORNOST??? Pa, stvarno si Sokrat
I onda nastavljas sa ovim *sujetama, egoima... bla bla*... Mislis da me to pogadja haha, mozemo ovako mesec dana ako hoces. Mislis da to sto nekom delis te kobajagi *psihologisticke* etikete to postaje stvarnost? Istina je ono sto dokazes, a za to su potrebni dokazi a ne *uvrede*. Ja mogu tebi da napisem da si konjina ali to ne DOKAZUJE nista Tako isto i tvoje dokaze nisam jos video. Sve ono sto navodis kao pokusaj moje diskvalifikacije (vlakna, prosecni GI meda, skuse, planktone...) sam ti detaljno demantovao ali ti i posle 15 takvih demantija pises nesto u stilu -*Samoubijas se pricom o svima dostupnoj skusi od 2 evra* ??? I mislis da valjda SAMO ZATO sto si TI TO IZJAVIO to ima STATUS AKSIOMA??? cak iako kilogram skuse zaista kosta oko 2 evra sto svako moze da proveri. Ja sam mozda stvarno lud sto svakom poklanjam paznju. A ne razmisljas da je mozda nekom stvarno stalo da se u nekoj raspravi dodje do objektivne istine ? Sto niko od vas ne postavi bar jednu tabelu (posto ja kao *manipulisem* sto je valjda eufemizam za laganje-varanje postavljanjem tabela) koji ce da ospore moju tvrdnju da je *med samo smesa fruktoze i glukoze uz malo vode i skoro NISTA uz to*? Sto? Je l* vam ispod casti da nadjete negde na internetu i postavite tako nesto? Izazivao sam vas vise puta I NIKAD NISTE STAVILI...I svi znate zasto - ZATO STO TAKO NESTO NE POSTOJI. I te price o nekakvoj navodnoj *raznovrsnosti* (zbog kojih vi kao *necete da postavite vasu tabelu* jer *ima puno razlicitih* tabela ) vrsta meda naravno nemaju veze sa OSNOVNIM PITANJEM jer se ta njihova famozna *RAZLICITOST* sastoji samo u RELATIVNOJ ZASTUPLJENOSTI vrsta ugljenih hidrata sto je za osnovni predmet sveukupne rasprave na ovoj temi (*DA LI JE MED NESTO VISE OD SMESE SECERA*?) potpuno NEBITNA STVAR. I to svi takodje znate ali i dalje *terate* to vase *ludilo* da kao glumite *uverenost* da je med nesto bogzna kako veliko iako sad znate da nije, cak iako toga niste bili svesni na pocetku rasprave. Cvrc Milojka
p.s. Ko je D. D.?
 
Poslednja izmena:
dozivljavam ovo kao neki njegov bunt za previse isforsirane stvari.

]
Otprilike je tako. Evo jedna nagrada
Manuka-Doctor-Bio-Active-24-Manuka-Honey-852469004224.jpg
 
"praskovi za bildovanje misica".

:roll:

Moja baba je prevazisla takav vokabular i nivo informisanosti pre jedno 10 godina, a veoma je veoma stara.

I da, ti dopingovani uvek kazu da "nisu uzimali i zloupotrebljavali lekove". Nisu malo sutra.

Jetra se "shebava" upravo od oralnih androgeno anabolickih steroida koje uzimaju, dok oni koji uzimaju intramuskularno, uljane rastvore androgeno anabolickih steroida imaju zdraviju jetru.

P.s. a ja sam cuo da postoji grad koji se zove Gotam i da tamo leti covek-sismis.
 
Poslednja izmena:
poznavala sam jednog body bildera hteo da upise vojnu akademiju ali ga odbili ...posle cujem shebo jetru ...mislila sam da je zbog steroida ali kazu da njih nije uzimao samo bio na posebnom rezimu ishrane i pio neke praskove za bildovanje misica:sad2:

Srce opet se izleces i kriv ti djavolak posle...Sta opet lupetas,na kojim si to praskovima?Bilderi su izgleda mala deca za ono sto ovde pojedini uzimaju i posle se dohvate tastature..
 
donosio komsinici nagovarao je da kupi lici na koncentrat za stoku kako to moze neko da uzima

E to mora da je Herbalife sektas onda bajo moj ! Za njih je to karakteristicno da rade ! Pogotovo ako jos slazu pricu uz to da ti je nemoguc zivot bez njihovih multi-level marketing prozivoda.

Njih svi mrze, i pravi vezbaci i nevezbaci i dopingovani i nedopingovani, gotovo svi. A nemaju ni potvrde sa VMA i Farmaceutrskog fakulteta o bezbednosti proizvoda, sto ostali proizvodjaci i uvoznici suplemenata imaju. I HALAL i HACCP kod.

- - - - - - - - - -

Otprilike je tako. Evo jedna nagrada Pogledajte prilog 362244

Kakva mi je ova "nagrada" ?

Je l to neka sprdnja za mene, jer imam kuci jednu teglu meda pa jeden po neki put, ili zaista neki sups na bazi meda koji je zaista vredan paznje i kupovine?
 
Sta li ce tek biti kada krene GMO med, mogu misliti kakve ce tu diskusije tek biti........

Poznavalac npr "podrzava med i mednu indistriju" ali je teoreticar zavere za GMO stvari.... To mu jedna od retkih stvari gde gresi i gde je potpao pod uticaj zaverenistva.

:/

Prbvo mora da stvore gmo matice, pa ce da bude i gmo meda, :mrgreen:
 
Da, nauka. Nauka koja nas je dovela do današnjeg civilizacijskog nivoa i koja nas i dalje nezaustavljivo vodi do samodestrukcije.
Ne bih imala ništa protiv da nauka djeluje u korist običnog čovjeka, međutim, nauka je postala instrument vladavine, samo još jedan instrument pomoću kojeg današnji moćnici pune svoje ionako već prepune bankovne račune.
Nedavno je japansko ministarstvo obrazovanja zatražilo od univerziteta da ukinu humanističke i društvene nauke u korist praktičnih nauka. Šta nam to govori? Da je svako razmišljanje i ulaženje u srž problema postalo suvišno jer svijetu treba poslušno stanovništvo....
Ta ista nauka proizvela je i atomsku bombu, laboratorijske viruse , GMO....uvijek uz objašnjenje koliki je to napredak za čovječanstvo....
Kjerko šta to pričaš? Za prirodne nauke ne treba razmišljanje?
Ti možeš da se odupireš tome kuda svet ide, to je tvoje pravo. Možeš i da ne misliš da je to u redu. Jedna je istina: to neće stati. Ako imaš dovoljno sredstava, zanimaj sa s onim što misliš da je dobro.
Najedi se meda, a posle kada bude loše pregledaće te doktori koji su naučili nova saznanja. U bolnici nećeš dobiti kašikicu meda.

- - - - - - - - - -

ma nisam ja strucnjak ali bar znam razliku izmedju balansa i balasta i jer i jel ... elena ti je objasnila da se hranljive materije u medu nalaze u savrsenom balansu i da su kao takve optimalne za organizam ...znaci koliko god da ima magnezijuma ili vitamina b ili cega god u medu taj odnos je izbalansiran i ne moze se naci ni u jednoj drugoj namirnici ...zato je med dragocen kapis?

Upravo tako: nalaze se u savršenom balansu. Nema ih.

- - - - - - - - - -

Samo da vas sve lepo zamolim da spustite loptu i samo bez uvreda. Nema razloga da se toliko uzrujavate oko meda :)

E šta med napravi od ljudi. I kada kažem da je otrov, niko ne veruje.
 
Brus, ti kao svojevrsni forumski psiholog znaš da su omalovažavanje i ismijavanje nekoga uobičajene tehnike manipulacije, pri čemu manipulator na takav način želi isprovocirati i tako navesti drugu osobu na ciljano ponašanje. Nisam psiholog i ne želim ulaziti u razloge takvog djelovanja, niti me to iskreno zanima ili uzbuđuje previše, čak mi je ovo prepucavanje i svojevrsna zabava i ne uzimam mu to za zlo.
Što se tiče kemijskih analiza meda, naravno da one postoje i mogu se naći na netu, no potrebno je znati da je jedna od najvažnijih svojstva meda njegova varijabilnost, tako da ne postoje dva uzorka meda koji su identični.
Kemijski sastav meda ovisi i o mnogo faktora; vrsti meda, pripadnosti biljnom i geografskom porijeklu, klimatskim uvjetima, sposobnosti pčelara itd...itd...
Dakle, generalizaciji ovdje nema mjesta.
Kjerko, pa čemu sam ja stavio onu tabelu, samo za tebe. Kemijski sastav meda? Fruktoza, glukoza, saharoza i voda. Ništa drugo se ne pojavljuje kao značajno za čovekov organizam.
 

Back
Top