Parga

Људи, да вас питам, каква је ситуација што се тиче евентуалног ношења хране... Каква су искуства на границама, чуо сам да "бесне" чокалије све узимају... не дозвољавају да имаш ишта од хране током тих 15-так минута вожње кроз њихову државу... :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ne znam ja za to, kada sam isla na Krf niko nam nije nista prigovorio.... :eek:
Mislim da su ti lose rekli, mada je meni uvek nekako bilo odbojno to vucaranje hrane na letovanje....jescu tamo sta stignem :mrgreen:
 
Ne znam ja za to, kada sam isla na Krf niko nam nije nista prigovorio.... :eek:
Mislim da su ti lose rekli, mada je meni uvek nekako bilo odbojno to vucaranje hrane na letovanje....jescu tamo sta stignem :mrgreen:

Ma ja sam mislio neke konzerve i nesto tog tipa, sta znam.... nisam mislio pecenje da nosim :hahaha:

znaci nisu makedonci takvi kako pricaju...
 
Ma ja sam mislio neke konzerve i nesto tog tipa, sta znam.... nisam mislio pecenje da nosim :hahaha:

znaci nisu makedonci takvi kako pricaju...

Meni je majka stvorila averziju prema tome jer me dok sam bila mladja, gde god mrdnem od kuce na vise od 2 dana proganjala da ponesem "samo 1 okrugli siric"... "siric" je inache onaj kolut sira od par kila :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Svaki put se iskilavim noseci to, a bilo je i situacija da mi se nesto od njenih "specijaliteta" prospe po torbi pa da imam shik fleke po svim haljinama i majicama :mrgreen:
 
Ево сад сам прочитао на сајту Аргус-а да је отворен неки нови аутопут или део аутопута до Игуменице...Јел то оно о чему се овде причало, да је сада пут нешто краћи?
 
Ево сад сам прочитао на сајту Аргус-а да је отворен неки нови аутопут или део аутопута до Игуменице...Јел то оно о чему се овде причало, да је сада пут нешто краћи?

Krajem maja je otvoren gotovo čitav zapadni deo autoputa kroz severnu grčku (Egnatia odos - Εγνατία οδός, sa velikim brojem tunela i mostova - nedovršeno je samo par mostova i jedan tunel, ispred i iza Janjine), kojim se put od Soluna do Igumenice skraćuje za više od 90 km i za gotovo tri sata u odnosu na nekadašnju vožnju starim, magistralnim putem.
Muž i ja smo u Pargu išli kolima u drugoj polovini juna, i od Evzonija do Parge trebalo nam je oko 5 ipo sati ne preterano brze vožnje (dakle, uz poštovanje ograničenja brzine na autoputu ;) ), računajući i jednu polučasovnu pauzu... Koga nešto zanima u vezi putovanja autom na tu stranu (Parga, Krf, Lefkada), slobodno neka postavi pitanje...
 
Idem u Pargu 24. jula,imam 14 godina i idem sa porodicom.Hteo sam da pitam,da li ima tamo dece mog uzrasta?
Jer je meni najvaznije kada odem nam ore da upoznam nekog.Da li ima dece ili ne i da li neko ide u ovo vreme?
Hvala!
 
uff nadam se...zbog toga i idem na more..XD
Prosle godine u Egiptu nisam upoznao decu (mislim upoznao sam 2 rusa,ali ne govore engleski tako da je to bilo ono ,,ofrlje,,),a pretprosle sam upoznao 5 dece u Grckoj (Srbi) u Pefkohoriju i to mi je najbolje mesto!
 
parga je blizu albanije,na jonskom moru, mozes da upoznas dosta albanaca,ali ne preporucujem da se druzis sa njima....albanci cine vise od 40% stanovnistva u tom gradu....parga je grad sa oko 4000 stanovnika,jedna od 3 regija koju Albanci svrstaju u "Veliku Albaniju" stanovnistvo je mesovito,ali kao sto rekoh ima puno albanaca,tako da ti ne preporucujem da se druzis sa njima...dece ima jako malo,ako od 4000 stanovnika,mislim da ima oko 200-300 dece...jako malo...valjda te nisam naplasio sa s.iptarima..hehe,pozz,lepo se provedi
 
Poslednja izmena:
Samo jos da napomenem da je parga mirno mesto,znaci nema ludog provoda,u samom gradu nema lepih plaza,ima dosta kamenih,a ima i jedna pescana ali je glupa po meni..voda je cista,mada je lepsa na Egeju,ako hoces da se lepo iskupas idi na obliznju plazu u lichnosu..ne znam prevod te reci..
 
Samo jos da napomenem da je parga mirno mesto,znaci nema ludog provoda,u samom gradu nema lepih plaza,ima dosta kamenih,a ima i jedna pescana ali je glupa po meni..voda je cista,mada je lepsa na Egeju,ako hoces da se lepo iskupas idi na obliznju plazu u lichnosu..ne znam prevod te reci..

Koliko ljudi - toliko mišljenja.

Ja sam išla Pargom i ODUŠEVLJENA SAM.

Zaljubila sam se u to mesto na prvi pogled.

Mi nismo išle na gradsku plažu, već na tu drugu, koja meni uopšte nije bila glupa, nešto je manja, ali meni se celokupna konfiguracija mesta svidela.
Jonsko more je od Egeja bolje i kvalitetnije jedno milion puta, voda je, brate, slaaaanaaa, imam utisak da se kupam u moru, a ne u bari, voda je plava, ima jak miris, naročito u jutro, celokupna konfiguracija mesta mi se dopala.

Vrlo je živo u gradu uveče, ja sam devojka, ali možda ne dovoljno problematična :), tj. možda i nisam kompetentna da pričam o tome šta je dobar a šta loš provod, jer ja to procenjujem na osnovu energije kojom odiše mesto. Onda mi i najobičnija šetnja ima status najboljeg provoda.

Ne znam za mlađu osobu kako bi mogla da se provode, mislim da uvek svaka generacija ima koga da upozna, videla sam i stare i mlade, i mlade različitih godina...
 
... dok mi je Pefkohori bio grozan, što je opet samo moj utisak...

Za moj ukus je bilo previše dece tamo, ali neko od 14 godina se savršeno uklapa u atmosferu mesta: najpre dolaze u velikom broju proodice sa decom, a plus su većina Srbi...
 
eto vidis....
meni je Pefkohori jedno od najboljih mesta u Grckoj,isao sam tamo sa porodicom 3 puta i tamo sam bas upoznao dosta ljudi i dece naravno.
A za Pargu....pa znam da je blizu Albanije tako da ..ma nema veze sta bude,bude!
Inace moji roditelji su hteli u Albaniju da idu,ali sam ih jedva odvukao.Kakva bre albanija..ajde molim te.
Pa hvala vam onda.Pa moji kriterijumi su mirno mesto,ali sa puno ljudi...ne moraju Srbi da budu...
 
Pa evo naprimer u Egiptu u tom hotelu,kao sto sam vec rekao, ima dosta Rusa i nikako da se sprijatlejim iako sam 2 puta pokusao!Ne mozmeo da se sporazumemo...mozda mi se posreci u Pargi...XD
 
Nije mi se svidelo sto je cela Parga uzbrdo-nizbrdo i ne mozes ni 50 m da setas a da ne ides po ravnom. Mozda to neko i voli ali ja ne.
Drugo sto mi ne odgovara su cene vanpansionske potrosnje koje su i preko 100 % vece od okolnih mesta. Razumem da je to elitna destinacija ali sto je mnogo mnogo je. Ja licno sam se snabdevao u Prevezi 55 km juzno ka Lefkadi i tamo je skoro sve jeftinije od Beograda
 

Back
Top