PARANORMALNE POJAVE-vaša lična iskustva

Izvini,ne vidim cemu verdjanje?
nastavimo diskusiju bez licnih primedbi,vredjanje da ne spominjem.
Ako si u stanju,ako ne,ne trudi se da odgovaras na post.
Nisam tebe vredjao uopste nego dao misljenje za ateizam. Eto njega sam vredjao. :)

Ali jednostavno ne mogu da poverujem u to da je zena nastala iz covekovog rebra,itd.
A zato bi nastala od covekovog rebra? I zasto bi to i ako pise bilo bukvalno?

Uprkos tome,crkvu posecujem cesce nego mnogi vernici.
Sta trazis tamo?

Pa, stvarno jeste tužno što ideš u crkvu da bi se osećala bolje, a tvrdis da ne veruješ u Boga...
A sto da ne ide?

tuznije je kad neko ide u crkvu samo zato sto sebe naziva hriscaninom.
TACNO TAKO
Cemu to?
Ne razumem zbog cega ljudi daju sebi za pravo da tudje misljenje karakterisu kao "odvalu".

I ne vidim sta je u tome odvala-jedino ukoliko si se negde prepoznala,pa shvatila to kao provokaciju.
I ne smatras da je tuzno to sto se mnogi deklarisu kao hriscani,iako ih za dogmu boli uvo?

kako god-treba znati i diskutovati.

Slazem se.
 
Nisam tebe vredjao uopste nego dao misljenje za ateizam. Eto njega sam vredjao. :)
dao si misljenje o ateistima,ne o ateizmu.

A zato bi nastala od covekovog rebra? I zasto bi to i ako pise bilo bukvalno?
Zato sto u Bibliji pise da je nastala od covekovog rebra,i stvarno sa se trudila i istrazivala,ali ne mogu u tome da nadjem neko metaforicno znacenje.
Samo jedan od banalnih primera,na kraju krajeva,moj izbor je moja privatna stvar.
Vernike ne pitam zbog cega veruju,niti zelim.

Sta trazis tamo?
Odgovorilas sam vec,da se ne ponavljam(:
 
Pa, stvarno jeste tužno što ideš u crkvu da bi se osećala bolje, a tvrdis da ne veruješ u Boga...
A sto da ne ide?
:dash:
Nisam rekla da ne ide, niti joj branim :lol: :dash: već mi je čudno (a i tužno) što sama kaže da se tamo oseća bolje, a istovremeno tvrdi da ne veruje u Boga.
Ne bi me ništa čudilo da je rekla da voli da posećuje crkve turistički, zbog arhitekture i sl, ali ona je rekla da se tamo oseća opušteno i da je to razlog...
Nigde nisam rekla da ne treba da ide tamo :roll:
Mislim, ko sam ja da nekom branim da ide u crkvu...

tuznije je kad neko ide u crkvu samo zato sto sebe naziva hriscaninom.
TACNO TAKO
I kako vi uopšte možete da znate zašto neko ide u crkvu? Anketirali ste ljude nakon liturgije?
 
ukoliko si pravoslavne veroispovesti,ovo je prakticno nemoguce,jerbo ortodoksna crkva ne priznaje postojanje demona,duhova itd-a.,pa u skaldu sa tim,svestenici ne vrse nikakve vrste egzorcizma.
Ispravite me ako gresim.

Grijesis,naravno.... postoje pravoslavni svestenici koji vrse egzorcizam Mozes se licno uvjeriti u to Naravno,jako ih je malo Na podrucju Balkana ima ih samo nekoliko,ali lako se moze doci do njih,ukoliko je zaista problem takve prirode Licno,znam za slucaj 14-esto godisnje djevojcice nad kojom je izvrsen egzorcizam u jednom Pravoslavnom manastiru pred 50-esetak prisutnih vjernika Jedino sto im zamjeram,to je sto ne dozvoljavaju nikakvo snimanje :mrgreen: sad bih imala i neoboriv dokaz
 
ZAMOLILA BIH VAS SVE PRVI I POSLEDNJI PUT DA SE NE VREDJATE I DA SE VRATITE NA TEMU. BILO BI MI DRAGO KAD BI NEKO DAO NEKI SAVET, IZNEO SOPSTVENO MISLJENJE, SVOJE ISKUSTVO ILI JEDNOSTAVNO NAPISAO BILO STA VEZANO ZA TEMU. I MISLIM DA NEMA POTREBE BAS TOLIKO PISATI O CRKVI I RELIGIJI (NE KAZEM DA NEMA VEZE SA OVOM TEMOM, ALI PREVISE POTENCIRATE NEPOTREBNE STVARI).

A ONI KOJI SE SPRDAJU SA MOJOM PRICOM I SMATRAJU DA JE SVE TO SMESNO I GLUPO, ZAISTA NEMAJU STA DA TRAZE OVDE.
 
POLTERGAJSTI
DUHOVI KOJI LUPAJU
■ .,■■ ■
■V
Sta je poltergajst?
TERMIN „poltergajst" uzet je iz nemačkog jezika i znači „bučni duh". Neki od prvih zabeleženih slučajeva dogodili su se upravo u Nemačkoj. Godine 858, na primer, padanje kamenja, glasni zvuci i kucanja bili su prijavljeni u okoHni grada Bingen na Rajni, ah ovo nije prvenstveno nemački fenomen. Vilijem Not bio je ubeden da njegovu kuću u Velsu opsedaju duhovi koji cepaju odeću i ostavljaju mrlje prljavštine.
Ovo
se desilo 1184. godine. Džerald od Velsa, učeai čovek iz XII veka, zabeležio je slučajeve bacanja blata, glasove duhova koji govore agresivnim tonovima i rupe u odorama napravljene iz pakosti. Takve dogadaje smatrali su davolskim poslom demona ili prirodnim uzrocima.
Ovo
je uključivalo namerne prevare, otkucavanja satnog zvona, smanjivanje drveća i podzemne vodene struje. Savremeni istraživači još razmatraju ova objašnjenja.Aktivnost bučnih duhova zaista predstavlja njihovu izrazitu manifestaciju, ali ipak se razlikuju od običnih pojava duhova, zbog toga što oni nisu vezani za neko posebno mesto, aH se čini da opsedaju nekog pojedinca. Njihova dela mogu da odaju mnogo zlobe, pakosti i da uteruju strah u kosti. Tokom nekog ograničenog perioda od nekoliko nedelja ih meseci može da se dogodi niz tajanstvenih dogadaja, ah to ne traje duže od godinu dana. Stepen intenziteta kao i broj činilaca menja se u svakom posebnom slučaju. Ove karakteristike u osnovi se sastoje od sledećeg:1. Zvučni efekti poput lupkanja, škripanja i kucanja.2. Pomeranje predmeta iz jedne sobe u drugu, primetno ili neprimetno.3. Nestanak predmeta kao što su nakit i lične stvari koji se obično primećuje nedeljama ili mesecima kasnije.4. Materijalizacija spiritualistički stvorenih „predmeta" od čistog vazduha malih sitnica koje variraju od novčića do zardalih eksera, koji ne pripadaju mestu događaja.5. Pojava pisanih poruka nevidljivom rukom, ponekad na zidovima v. glavu 4.6. Razbacivanje stvari, na primer, pražnjenje ladica i rasipanje njihove sadržine.7. Uništavanje stvari razbijanjem posebno porculana iU spaljivanjem.8. Preuređivanje stvari na dečiji način.9. Ubijanje životinja u ređim prilikama.10. Efekti koji direktno asociraju na natprirodno biće, kao što su tragovi stopa, glasovi i pojave duhova u Ijudskom ili kakvom drugom obliku.11. Bacanje kamenja na zgradu.12. Zlostavljanje pojedinca - kada se osoba gura nekom nevidljivom silom.Svaki slučaj prikazuje nešto od gore navedenog, ali retko sve odjednom.
 
Grijesis,naravno.... postoje pravoslavni svestenici koji vrse egzorcizam Mozes se licno uvjeriti u to Naravno,jako ih je malo Na podrucju Balkana ima ih samo nekoliko,ali lako se moze doci do njih,ukoliko je zaista problem takve prirode Licno,znam za slucaj 14-esto godisnje djevojcice nad kojom je izvrsen egzorcizam u jednom Pravoslavnom manastiru pred 50-esetak prisutnih vjernika Jedino sto im zamjeram,to je sto ne dozvoljavaju nikakvo snimanje :mrgreen: sad bih imala i neoboriv dokaz
na tu problematiku sam vec odgovorila-egzorcizam pravoslavna crkva zvanicno nije instituciolizovala,i u pravoslavnoj crkvi nijedan svestenik ne nosi zvanje egzorciste,zato sto pravoslavna crkva ne priznaje demone kao dejstvujuca bica,ondosno,priznaju ih samo kao zatamljenje duha,duse-vise u apstraktnom smislu.
sto se tog slucaja tice,obrati se SPC-u,ne znam sta da ti kazem:lol:
Aludirala je na mene, a nit me zna nit poznaje :confused:
Hm,ne,nisam aludirala na tebe,bas iz razloga koje si navela.

Elem,insistiram na striktnoj diskusiji,i u skladu sa tim bas i ne ide da pratim tvoj ritam sudjenja o ljudima koje znas na osnovu 3 poruke.
Napisala si mi:
Pa, stvarno jeste tužno što ideš u crkvu da bi se osećala bolje, a tvrdis da ne veruješ u Boga...
Na sta sa ja u svoju odbranu rekla:
tuznije je kad neko ide u crkvu samo zato sto sebe naziva hriscaninom.
Bez ikakvog aludiranja,samo cisto iznosenje cinjenice.
Sad,to sto si se ti uvredila bez razloga,iako vise razloga za vredjanje imam ja,jerbo ti zalazis u pitanja mog (ne)verovanja,iako nista o mom zivotu ne znas,i jos dajes sebi za pravo da neki koj postupak okarakterises kao tuzan-pa to su dvostruki standardi draga moja,da ne kazem licemerje:lol:
sad hvataj krivinu.

hator,idi prosetaj malo..ti ni ne znas sta si....pojma nemas

U sta si mi rekao:lol:
Znam sta sam,ja sam indigo dete.
Daj neku konstruktivnu tvrdnju ili oslobodi temu svoga prisustva.

I jos jednom-svi usijanoglavci koji zele da mi prepisu nesto zbog lapsusa,neka citaju dalje i neka mi opogniraju tvrdnju kojom sam se ispravila-a ako vam je do vredjanja,idite na temu Pljuvaonica,ima je u Svastari.

Molim lepo i zahvaljujem.
 
POLTERGAJSTI
DUHOVI KOJI LUPAJU
■ .,■■ ■
■V
Sta je poltergajst?
TERMIN „poltergajst" uzet je iz nemačkog jezika i znači „bučni duh". Neki od prvih zabeleženih slučajeva dogodili su se upravo u Nemačkoj. Godine 858, na primer, padanje kamenja, glasni zvuci i kucanja bili su prijavljeni u okoHni grada Bingen na Rajni, ah ovo nije prvenstveno nemački fenomen. Vilijem Not bio je ubeden da njegovu kuću u Velsu opsedaju duhovi koji cepaju odeću i ostavljaju mrlje prljavštine.
Ovo
se desilo 1184. godine. Džerald od Velsa, učeai čovek iz XII veka, zabeležio je slučajeve bacanja blata, glasove duhova koji govore agresivnim tonovima i rupe u odorama napravljene iz pakosti. Takve dogadaje smatrali su davolskim poslom demona ili prirodnim uzrocima.
Ovo
je uključivalo namerne prevare, otkucavanja satnog zvona, smanjivanje drveća i podzemne vodene struje. Savremeni istraživači još razmatraju ova objašnjenja.Aktivnost bučnih duhova zaista predstavlja njihovu izrazitu manifestaciju, ali ipak se razlikuju od običnih pojava duhova, zbog toga što oni nisu vezani za neko posebno mesto, aH se čini da opsedaju nekog pojedinca. Njihova dela mogu da odaju mnogo zlobe, pakosti i da uteruju strah u kosti. Tokom nekog ograničenog perioda od nekoliko nedelja ih meseci može da se dogodi niz tajanstvenih dogadaja, ah to ne traje duže od godinu dana. Stepen intenziteta kao i broj činilaca menja se u svakom posebnom slučaju. Ove karakteristike u osnovi se sastoje od sledećeg:1. Zvučni efekti poput lupkanja, škripanja i kucanja.2. Pomeranje predmeta iz jedne sobe u drugu, primetno ili neprimetno.3. Nestanak predmeta kao što su nakit i lične stvari koji se obično primećuje nedeljama ili mesecima kasnije.4. Materijalizacija spiritualistički stvorenih „predmeta" od čistog vazduha malih sitnica koje variraju od novčića do zardalih eksera, koji ne pripadaju mestu događaja.5. Pojava pisanih poruka nevidljivom rukom, ponekad na zidovima v. glavu 4.6. Razbacivanje stvari, na primer, pražnjenje ladica i rasipanje njihove sadržine.7. Uništavanje stvari razbijanjem posebno porculana iU spaljivanjem.8. Preuređivanje stvari na dečiji način.9. Ubijanje životinja u ređim prilikama.10. Efekti koji direktno asociraju na natprirodno biće, kao što su tragovi stopa, glasovi i pojave duhova u Ijudskom ili kakvom drugom obliku.11. Bacanje kamenja na zgradu.12. Zlostavljanje pojedinca - kada se osoba gura nekom nevidljivom silom.Svaki slučaj prikazuje nešto od gore navedenog, ali retko sve odjednom.

Citao sam knjigu o poltergajstu, i uglavnom je to preuvelicano ...

Zanima me dal si ikada pre useljenja u novu kucu imala bilo kakvih iskustava sa natprirodnim pojavama ?

Znam jos jedan slucaj o tako ukletoj kuci, mada moram da priznam, ne verujem u to previse, jer nisam imao (hvala Bogu ) takvih iskustava ... Sto ne znaci da ti ne verujem ...
 
Da meni se cesto desava da sanjam kako lezim i pokusavam da zaspim dok se oko mene pojavljuje neki crni lik koji stalno menja oblik i ide kod mene verovatno s namerom da udje u mene i dok ide ja ne mogu da se mrdnem, tj da ustanem iz kreveta, uhvati me neka panika i jeza i kad pomislim da sam se probudio on krece opet sve dok se stvarno ne probudim!!!Ponekad ga vidjam u snu , ponekad sanjam kako lezim isto onako ali ne dolazi onaj lik i opet ne mogu da se mrdnem dok se u sobi oko mene desavaju veoma cudne stvari:eek:
 
Da meni se cesto desava da sanjam kako lezim i pokusavam da zaspim dok se oko mene pojavljuje neki crni lik koji stalno menja oblik i ide kod mene verovatno s namerom da udje u mene i dok ide ja ne mogu da se mrdnem, tj da ustanem iz kreveta, uhvati me neka panika i jeza i kad pomislim da sam se probudio on krece opet sve dok se stvarno ne probudim!!!Ponekad ga vidjam u snu , ponekad sanjam kako lezim isto onako ali ne dolazi onaj lik i opet ne mogu da se mrdnem dok se u sobi oko mene desavaju veoma cudne stvari:eek:

Sto takodje moze da ima veze sa kucom ... Znam jedan slucaj da je jedna zena, koju licno poznajem, otkad je kupila jednu kucu, stalno sanjala neki krst da ima u potkrovlju, i stalno je imala nocne more, i svasta nesto joj se prividjalo i dogadjalo ... Kad je kasnije prodala kucu i preselila u novu, nista od toga se nije opet desilo ...
 
imam iskustva sa natprirodnim pojavama jos od ranije, ali nikad nista se nije dogodilo u mojoj kuci. malo manje od godinu dana nakon useljenja u novu kucu je pocelo sve ovo.

Sad cu zvucati kao iz losih americkih filmova, mozda da se raspitas proslosti te kuce, ko je sve zivio u njoj, malo istrazis kakve su te familije koje su zivjele u toj kuci i slicno ... Licno, ne znam kako bih podnio da se tako nesto meni dogodi ...I tu verujem da mora postojati uzrok, a i nacin kako da se to zaustavi ...
 
Sad cu zvucati kao iz losih americkih filmova, mozda da se raspitas proslosti te kuce, ko je sve zivio u njoj, malo istrazis kakve su te familije koje su zivjele u toj kuci i slicno ... Licno, ne znam kako bih podnio da se tako nesto meni dogodi ...I tu verujem da mora postojati uzrok, a i nacin kako da se to zaustavi ...

Ponovicu po ko zna koji put da je kucu izgradio moj cale pre dve godine sto bi znacilo da smo mi prvi koji zivimo u njoj. E sad, sta je tu bilo nekada stvarno ne znam, a ne verujem da bih mogla da saznam-ne znam kako. Poznato mi je samo to da je pre 15-ak godina tu postojala neka pekara i to je sve.

Ono sto bi takodje moglo imati neke veze sa mojom pricom jeste veoma nezgodno podrucje podzemnih voda na kojem zivim. za vreme prvog svetskog rata postojao je jedan kanal gde je kolona ljudi stajala i bila prozivana, ubijena i bacena u taj kanal. dakle danas postoji citavo naselje na tom podrucju koji je poznat po tome (zove se prozivka) . Ja zivim na tom mestu :(
 

Back
Top