PARANORMALNE POJAVE-vaša lična iskustva

Katolik sam i nije bio nikakav egzorcizam u pitanju. svestenik je dosao kod nas da POSVETI kucu! Za one koji ne znaju, obicaj je da kada se neko useli u novu kucu, svestenik dodje i posveti je(postoji naravno odredjeni nacin na koji se to radi: zapale se svece u svakoj prostoriji, tu jos ide i tamjan, sveta voda...) kako u nju ne bi dolazile zalutale duse ili nesto drugo. Posto mi to nismo odmah obavili, odlucili smo da to definitivno uradimo kada je pocelo da se desava ono sto sam napisala jer smo mislili da ce tako prestati i da je u stvari glavni problem bas to sto kuca nije posvecena. Medjutim, nista nije prestalo, ali se vise ne dogadja tako cesto kao pre.
Oke,nisa dobro procitala.
U svakom slucaju,nada se da ce problemi prestati,bez obzira na njihovu prirodu.
srecno(:
Izvini, jesi li ti ikada u životu pročitala ijedan deo iz Svetog Pisma, ili bilo šta teološko? :think:
3 puta Stari Zavet,2 puta Novi.(i vise puta delove,to ne racunam)
Nije neka cifra,ali uzmi u obzir mojih 17 godina.

Kako ne postoje demoni i duhovi, naravno da postoje i uvek su postojali. Kod starih srba karakondzula, vampiri....kod starih slovena crnobog i ostali....u hriscansko vreme demoni.....
paganska i hriscanska dogma,odnosno pojavljivanje demona u obe dogme,nije neposredni dokaz njihovog postojanja.
Pa, grešiš!
Pomešala si stvari... ;)
Ne negira se postojanje, već je zabranjena bilo kakva komunikacija sa istima ;)
Nisam se dobro izrazila-Pravoslavna crkva posle visevekovnog postojanja i dalje nije institucionalizovala čin i službu egzorciste - razlog- odbijanje "pravoslavnog duhovnog iskustva"(kako moj deda voli da kaze) da otelotvori demonska bića kroz bavljenje, pominjanje.
Ne direktno opovrdavanje postojanja,lapsus.
 
Ko je rekao da je dokaz? :dontunderstand:

Ti si dao sledecu tvrdnju,odnosno iskazao svoje neslaganje sa mojom ,sledecom recenicom:
Kako ne postoje demoni i duhovi, naravno da postoje i uvek su postojali
.
u nastavku:
Kod starih srba karakondzula, vampiri....kod starih slovena crnobog i ostali....u hriscansko vreme demoni.....

Kao da samo prisustvo u dogmi i mitologiji potvrdjuje njihovo postojanje.
 
jos jedna tema o ovome...kako vam ne dosadi da otvarate sve isto xD
Cuti i sedi ili napisti ucionicu.

paganska i hriscanska dogma
Zasto nesto trpati u isti kos - paganstvo. Sve sto nema veze sa hriscanstvom strpati u eto jednu rec PAGANSTVO.
Reci konkretno i jasno, rec je o svetoj veri u slovena, o svarogu, o javu pravu i navu. Kako onda pravolsavlje nije paganstvo kad nosi ime upravo po pravu? I zasto pravoslavlje ne nazvati paganstvom kad je preuzeto milion obicaja npr badnjak, hrast( svako manje mesto ima svoj hrast kojeg je zabranjeno seci sem kad to pop kaze)

Kako katolicanstvo nije paganstvo kad imaju kult kost i lobanje, kad redjaju po tamo svojim verskim objektima nekakve lobanje( ima slika i to je javno i opstepoznato ). I jos milijardu stvari o kojima vremena nemam da kucam.

Kako jevreji nisu pagani kad im se podudaraju obicaji sa nekim drevnim kultovima i religijama koje su nazvane paganstvom?

Kako islamisti nisu pagani kad se klanjaju objektima -zidovima - idolima?
 
Zasto nesto trpati u isti kos - paganstvo. Sve sto nema veze sa hriscanstvom strpati u eto jednu rec PAGANSTVO.
Reci konkretno i jasno, rec je o svetoj veri u slovena, o svarogu, o javu pravu i navu. Kako onda pravolsavlje nije paganstvo kad nosi ime upravo po pravu? I zasto pravoslavlje ne nazvati paganstvom kad je preuzeto milion obicaja npr badnjak, hrast( svako manje mesto ima svoj hrast kojeg je zabranjeno seci sem kad to pop kaze)

Kako katolicanstvo nije paganstvo kad imaju kult kost i lobanje, kad redjaju po tamo svojim verskim objektima nekakve lobanje( ima slika i to je javno i opstepoznato ). I jos milijardu stvari o kojima vremena nemam da kucam.

Kako jevreji nisu pagani kad im se podudaraju obicaji sa nekim drevnim kultovima i religijama koje su nazvane paganstvom?

Kako islamisti nisu pagani kad se klanjaju objektima -zidovima - idolima?
Sve je to slatko,ali paganstvo je termin koji ima jasno definisano znacenje,u odredjenoj meri.
U uzem smislu,odnosi se na religije starih naroda.
U sirem smislu,paganinom se smatra svako ko nije vere koju ti ispovedas(naravno,kod velikih vernika,ne spadam u njih)
ali,lep govor,ne znam samo cemu toliko strasti.

To je bila replika na tvoj post koji kaze da pravloslavlje ne priznaje postojanje demona.
I ja sam se ispravila,odnosno jasnije definisala svoju tvrdnju.
 
Poslednja izmena:
3 puta Stari Zavet,2 puta Novi.(i vise puta delove,to ne racunam)
Nije neka cifra,ali uzmi u obzir mojih 17 godina.
Свака част! Само ми никако није јасна твоја тврдња након толико ишчитавања... :confused:


Pravoslavna crkva posle visevekovnog postojanja i dalje nije institucionalizovala čin i službu egzorciste - razlog- odbijanje "pravoslavnog duhovnog iskustva"(kako moj deda voli da kaze) da otelotvori demonska bića kroz bavljenje, pominjanje.
Ne direktno opovrdavanje postojanja,lapsus.
Па, сад...

Тачно је да егзорцизам није институционализован, као што је то био у католичкој цркви (иако и тамо није обављан од 70-их година прошлог века), али молитве за истеривање злих духова, демона и сл. ипак постоје ;)
http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=1056&lang=sr
 
Sve je to slatko,ali paganstvo je termin koji ima odredjeno znacenje.
U uzem smislu,odnosi se na religije starih naroda.
Pa i jevrejska religija iz koje je poteklo hricsanstvo je poprilicno stara.

U sirem smislu,paganinom se smatra svako ko nije vere koju ti ispovedas(naravno,kod velikih vernika,ne spadam u njih)
To se ne zove paganin nego nevrennik, kaurin, antihrist....ateist...

I ja sam se ispravila,odnosno jasnije definisala svoju tvrdnju.
Znaci da bude jasnije - rekao sam da postoje u religijama ne u stvarnosti sto ne znaci da stvarno ne postoje a znam da postoje.
 
Тачно је да егзорцизам није институционализован, као што је то био у католичкој цркви (иако и тамо није обављан од 70-их година прошлог века), али молитве за истеривање злих духова, демона и сл. ипак постоје
http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=1056&lang=sr
Zaboravila si kad pop prska vodicu.
 
Pa i jevrejska religija iz koje je poteklo hricsanstvo je poprilicno stara.
da,i?
jevrejska religija je avramovska,kao i hriscanska i muslimanska,pa se,po jednoj teoriji,uverenju,kako god,ne smatra paganskom,kao ni ostlae dve.
To se ne zove paganin nego nevrennik, kaurin, antihrist....ateist...
kao sto rekoh,aspekt.
Hirscani su sve ne-hriscane nazivali paganima,kao i muslimani itd.
Termin paganin ima vise znacenja,u vise tumacenja.
U kategoriji neopaganizma,muslimani smatraju uskrs,bozic etc paganskim obicajima,iako su to obicaji koji poticu iz jedne takodje avramovske vere.
Znaci da bude jasnije - rekao sam da postoje u religijama ne u stvarnosti sto ne znaci da stvarno ne postoje a znam da postoje
.
Ako ti mislis da si tako rekao,da ne kvarim(:
 
Свака част! Само ми никако није јасна твоја тврдња након толико ишчитавања... :confused:

Ispravila sam se.
Elem,i nije bas-dosta toga mi jos nije jasno,a i ateista asm,pa tu verovatno i skepticizam malo radi svoje,ali trudim se da mi deda,koji ima veze sa crkvom kao institucijom,razjasni koliko moze nerazumen mi delove.
A i poznavanje crkenih pravila sa poznavanjem Zaveta i nema bas velike veze.



Па, сад...

Тачно је да егзорцизам није институционализован, као што је то био у католичкој цркви (иако и тамо није обављан од 70-их година прошлог века), али молитве за истеривање злих духова, демона и сл. ипак постоје ;)
http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=1056&lang=sr
Priznaje necastive kao apstraktnu pojavu,zatamljenje duha i duse,ali kao dejstvovajucu pojavu,koja lupa po zidovima,otvara vrata i prozore-ne.
To je molitva za zastitu-preventiva.
 
jevrejska religija je avramovska,kao i hriscanska i muslimanska,pa se,po jednoj teoriji,uverenju,kako god,ne smatra paganskom,kao ni ostlae dve.
Ima i drugacijih misljenja. Npr Sava - Rastko Nemanjic je rekao da Muhamed bezocno laze.

U kategoriji neopaganizma,muslimani smatraju uskrs,bozic etc paganskim obicajima,iako su to obicaji koji poticu iz jedne takodje avramovske vere.
U kom smislu bozic i uskrs? Mislis na rituale koji se u to vreme izvode ili Isus - rodjenje i uskrsnuce - sin boziji?

Ako ti mislis da si tako rekao,da ne kvarim(:
Pa sve se vidi.
Elem,i nije bas-dosta toga mi jos nije jasno,a i ateista asm,pa tu verovatno i skepticizam malo radi svoje,ali trudim se da mi deda,koji ima veze sa crkvom kao institucijom,razjasni koliko moze nerazumen mi delove.
Samo glup ili materijalista moze da bude ateista. Neke sile postoje ali verovati da su bas ti neki svestenici verodostojni tumaci i predstavnici bilo cega....

Priznaje necastive kao apstraktnu pojavu,zatamljenje duha i duse,ali kao dejstvovajucu pojavu,koja lupa po zidovima,otvara vrata i prozore-ne.
To je molitva za zastitu-preventiva.
A sto ne bi postojao duh koji moze da proizvodi zvukove i pomera predmete?
Sta je tu tako cudno? Meni je vise cudno sto zivimo na plavoj kuclici koja pravi krugove oko uzarene dosta vece.
 
Ima i drugacijih misljenja. Npr Sava - Rastko Nemanjic je rekao da Muhamed bezocno laze.
zanimljivo.

U kom smislu bozic i uskrs? Mislis na rituale koji se u to vreme izvode ili Isus - rodjenje i uskrsnuce - sin boziji?
zbog datuma ovih praznika,i eventualnoj povezanosti sa paganskim svetkovinama dugodnevnice i ravnodnevnice.
Pa sve se vidi.
Naravno.

Samo glup ili materijalista moze da bude ateista. Neke sile postoje ali verovati da su bas ti neki svestenici verodostojni tumaci i predstavnici bilo cega....
Izvini,ne vidim cemu verdjanje?
nastavimo diskusiju bez licnih primedbi,vredjanje da ne spominjem.
Ako si u stanju,ako ne,ne trudi se da odgovaras na post.


A sto ne bi postojao duh koji moze da proizvodi zvukove i pomera predmete?
Sta je tu tako cudno? Meni je vise cudno sto zivimo na plavoj kuclici koja pravi krugove oko uzarene dosta vece.
Pitaj zvanicnike ortodoksne crkve.
Јел можеш да образложиш зашто си атеиста, тј. зашто не верујеш у Бога, или нешто слично?
Ne mogu reci da ne verujem u neki da nazovem,entitet.
Nauka ne nudi odgoarajuce resenje za problem nastanka univerzuma,pa se,kao sto ljudi rade od davnina,okrecem ka necemo neepirijskom.
U zvanicnoj dogmi se ne pronalazim,i sveto pismo tumacim kao apstraktno,i stivo iz koga mogu mnogo toga da naucim o moralnim i etickim vrednostima.
Ali jednostavno ne mogu da poverujem u to da je zena nastala iz covekovog rebra,itd.
Uprkos tome,crkvu posecujem cesce nego mnogi vernici.
 
Ljudi su se oduvek okretali neempirijskom iz neznanja i potrebe da objasne sebi nepoznate pojmove i zbivanja,i mi smo danas dokazali da ne grmi kada se zevs naljuti,niti da se erpucije desavaju kada Vulkanosa stigne gnev.

Razlog-ne mogu tacno da objasnim.osecam se nekako opusteno,i to je mesto gde mogu da se nadjem sa samom sobom.
To je mozda bogohuljenje,ali sta cu.
 
Cemu to?
Ne razumem zbog cega ljudi daju sebi za pravo da tudje misljenje karakterisu kao "odvalu".

I ne vidim sta je u tome odvala-jedino ukoliko si se negde prepoznala,pa shvatila to kao provokaciju.
I ne smatras da je tuzno to sto se mnogi deklarisu kao hriscani,iako ih za dogmu boli uvo?

kako god-treba znati i diskutovati.
 
Ne razumem zbog cega ljudi daju sebi za pravo da tudje misljenje karakterisu kao "odvalu".
I ne vidim sta je u tome odvala-jedino ukoliko si se negde prepoznala,pa shvatila to kao provokaciju.
Nisam se ni u čemu prepoznala ;)
A citirane izjave su definitivno odvale
ukoliko si pravoslavne veroispovesti,ovo je prakticno nemoguce,jerbo ortodoksna crkva ne priznaje postojanje demona,duhova itd-a.,
:dash::dash::dash:
tuznije je kad neko ide u crkvu samo zato sto sebe naziva hriscaninom.
:dash::dash::dash:
 

Back
Top