Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
zlatno10.jpg
 
Video sam ih da se pare ima vec sigurno vise od 15 dana a zadnjih nedelju dana su non stop u gnezdu,valjda ce uskoro poceti da nosi jaja.Jedva cekam da vidim svoje prvo leglo a nadam se da cu ih imati puno jer obozavam papagaje a sad sam se odlucio da pocnem i da ih razmnozavam.Hvala na informacijama!A tvoji papagaji su super i ja cu imati takve valjda jednog dana!E kakav mix se sprema od jaja i plazme i neznam sta jos ide?Ja mojima dajem samo kuvana jaja koja izrendam i pomalo plazme ako trebam jos nesto da dam kazite
 
Cico, a koja vrsta? Secas se Lineove binarne nomenklature? Papagaji zauzimaju citavu jednu familiju, ako ne i red. Uh, kakav je to dril postao na faksu, ispit iz biologije, pa taj deo iz zoologije. Moje ispitno pitanje iz ornitologije je bio Psitacus erritacus-zhako.
 
dovoljno je to sto im dajes jaja i mleveni keks ako hocesjos kvalitetnije da ih usiljavas moras da me kontaktiras preko e-maila jer ne mogu na forumu da ti pricam o preparatima i firmama zbog zabrane reklamiranja
 
TIGRICE! Melopsitaccus undulatus, u Australiji su domace i uobicajene kao kod nas vrapci. Izvorna boja im je zelena ali su u zatocenistvu razvijene i plava, bikolor i albino varijanta, mozda sam neku i zaboravila. Polni dimorfizam se ogleda u boji nosa (ili kako se vec kod njih zove)-kod muzijaka je ljubicast ili plav a kod zenki je uglavnom boze voska, isto kao kljun.
 
Saleposejdon posto vidim da se bavite odgojom papagaja zamolio bih vas da me kontaktirate putem pp ili e-maila.Zamoljen sam od prijatelja da se raspitam u vezi kupovine rucno hranjenog Sivog africkog.Primetio sam vase postove na vise foruma i deluje mi i iz prica drugih "forumasa"(dobar glas se cuje nadaleko) da ste bas vi osoba kojoj treba da se obratim.Ukoliko ne uzgajate ovu vrstu da li bi ste mogli da me uputite na neku nasu uzgajivacnicu?Nadam se da cemo se cuti i hvala unapred!
 
nema problema ja ne uzgajam zakoe za sada ali imam prijatelja kome sad dve zenke leze na jajima znam da je jedno pile unapred rezervisano dabi dalje mogo da te informisem moras direktno da me kontaktiras da bi izbegli reklamiranje na forumu nadji na forumu moj e-mail ili Messenger live adresu da bih ti dao moj broj telefona jer mogu sutra da me iskljuce sa neta nisam jos uplatio ADSL
 
pored semenki za fisere mozes da dajes povremeno tvrdo kuvana jaja sa ljuskom zbog kalcijuma stalno mozes da dajes voce ali ne svo navise jabuke povrce najvise sargarepu a ostalo trave i bobice kao sto su bobice tuje trava misjakinja prokljijalo seme maslacak sipak.
 
ovih dana čitam ovu temu "unazad" pa nailazim na neke zanimljive stvari koje ranije nisam video:
probaj sa izgladnjivanjem nije bas humano ali pomaze naime skloni joj hranu 5-6 sati pre nego sto nmeravas da radis sa njom onda pokusaj da je nahranis iz ruke mozda nece hteti iz prvog puta pa joj ti daj hranu u ciniju i ostavi je pokusavaj tako duzi period i imaj dost stpljenja kad tad ce poceti da uzima hranu iz ruke kad se to desi posle ce sve ici lakse a tvom zadovoljstvu nigde nece biti kraja

Kao odgajivač i, nadam se, ljubitelj životinja, ne bi trebao ni u teoriji da zagovaraš ovu metodu.
Ko zna ko je i kakva osoba koju ćeš ohrabriti na izgladnjivanje životinje.

Ti kažeš "par sati da bi sletela na ruku i kljucala hranu", a nekakvi ljudi za kakve svi znamo da postoje, će da urade "dan i po bez vode, da bi ..." šta već žele da uradi njihova "nova igračka".

Ja sam imao par rozekolisa više od deset godina, i nisu dolazili na ruku niti se mazili, i nije mi bilo krivo, niti padalo na pamet da ih primoravam. Bilo mi je puno srce da ih vidim kako su zajedno, zdravi i veseli.

Овако: ако пушташ папагаја, тј. имаш намеру да га пушташ напоље, немој му давати храну цео дан, нека огладни. Пусти га напоље, па му после приђи са отвореним дланом у коме си сипао зрневље које једе. Кад-тад ће сигурно покушати да поједе то, па макар слетео на длан. За почетак, нека то зрневље буде мало расуто, рецимо, по столу, да се навикне да буде опуштен и слободан, а ти му држи длан са храном док је на столу и полако му приближавај. То сам ја радила са 2 папагаја истовремено и успевало је. Међутим, сад имам мацу и више не смем да их пуштам. Значи, фора је да огладни, јер ће све учинити за храну а они имају убрзан метаболизам тако да ће веома брзо да огладни. За слетање на раме ћеш морати да будеш мало стрпљив, ипак је имаш тек 6 дана!!!!!!!!!!!!! Само полако и успећеш.
Jaoj ne ! Još jedna osoba kojoj je u redu da glađu ucenjuje životinju...Nadam se da sam preterao.

Ali mi je još tužnija činjenica da ih ne puštaš iz kaveza zbog mačke.
Zaboga, zašto uzimati mačku ako imaš ptice ?!
 
Saleposejdon nije spominjao nigde izgladnjivanje,nego samo jedan od metoda,kada je ptica gladna. Ne verujem da bi ga iko pogresno razumeo,a i da dodje neki bolesnik paprotumaci drugacije,onda svejedno sta si napisao,i bilo koju drugu metodu spomenuo,on ce raditi po svome
inace,evo par slikica Sweeney Tod-a
\

 
je nista ne zagovaram samo odgovaram na postavljena pitanja i pokusavm da pomognem.a ko ce kako da postupa sa svojom pticom njemu na savest.ali posto vec stavljas primedbe i kazes da ti tako nesto nebi trzio od svoje ptice onda bi i ti trbao da se zadovoljavas gledanjem ptica u prirodi a ne da ih drzis u malom kavezu.No dobro nismo ovde da bilo koga kritikujemo i ocenjijemo nego da jedni drugima pomognemo u drzanju ptica i to podignemo na jedan zavidan nivo kad se vec time bavimo.
 
je nista ne zagovaram samo odgovaram na postavljena pitanja i pokusavm da pomognem.a ko ce kako da postupa sa svojom pticom njemu na savest.ali posto vec stavljas primedbe i kazes da ti tako nesto nebi trzio od svoje ptice onda bi i ti trbao da se zadovoljavas gledanjem ptica u prirodi a ne da ih drzis u malom kavezu.No dobro nismo ovde da bilo koga kritikujemo i ocenjijemo nego da jedni drugima pomognemo u drzanju ptica i to podignemo na jedan zavidan nivo kad se vec time bavimo.

Ne možeš tako da kažeš, ti si odgajivač i zato si neko od koga ljudi očekuju iskusan i autoritetan odgovor na pitanja o tome kako se ponašati prema pticama.
Neću otkriti rupu na saksiji ako kažem da se ljudi povode za autoritetima, ako ti kao odgajivač kažeš "evo ti živo biće, radi sa njim šta hoćeš, tebi na savest" onda će se debili
i dalje iživljavati...
To je iz osnova sociologije - ako kritična masa ljudi u nekom društvu prihvati neki oblik ponašanja/razmišljanja, to onda postaje opšte pravilo.
A kolika je ta kritična masa, zavisi od ljudi u njoj - što su veći autoriteti to je manje pojedinaca potrebno u toj kritičnoj masi da bi ostatak društva prihvatio novo pravilo.

Naravno da smo ovde da bi razmenili iskustva i razmišljanja, a sa opštim ciljem da se poboljšamo, ali to ne ide bez konstruktivne kritike. Nadam se da shvatate svi koji ovde čitate, da je ova moja kritika sa jedinim ciljem da budemo bolji prema tim ptičicama (i drugim ljubimcima) koje nama čine toliko zadovoljstva, i prema nama imaju samo ljubav,
a neki od nas im, svesno ili nesvesno, priređuju strah i patnju.

Moji papagaji su stalno van kaveza, kavez je uvek otvoren, osim kad nema nikoga kod kuće. I ptice u kavezu samo jedu i spavaju, a po stanu lete gde hoće.
Već sam pisao na ovoj temi o tome kako se ponašam prema njima: LINK1 , LINK2 , LINK3
LINK4 , A evo i nekih poruka od drugih forumaša koje su mi se svidele LINK5 , LINK6

I ja bih bio najsrećniji kad nijedna ptica, životinja i nedužan čovek ne bi bili u kavezu i na lancu. Zološki vrt je po meni jako tužno mesto.
 
tebi je decko ocigledno dosadno i volis da se bavis politikom a ne ornitologijom cim ovde uvlacis i sociologiju. jJa nisam ovde da se bavim sociologijom nego da pricam o pticama a to o cemu ti pricas time treba da se bave nedlezni organi drustva za zastitu zivotinja i zakon a ne ja ja sam odgaivac a ne lovac na sociopate nemozes ti ljude koji msu takvi da promenis jednim tekstom ovo ti govrim iz iskustva jer sam bio aktivni clan u udruzenju ribolovaca gde sam sa mojim predsednikom radio na omasovljenju musicarenja u mom kraju i zastiti plemenite vrste ribe kao sto je pastrmka. mi smo poribljavali cuvali autohtonu pastrmku cistili terene i ostale stvari samo ja i on.mislis da nam se neko pridruzio ako to mislis grdno se vars samo su svi mislili da smo budala i nastavili i dalje da kradu ribu i unistavaju ono sto smo mi radili.sta ti mozes da radis coveku koga zateknes u krivolovu a on ti kaze kako nije znao a kola parkorao ispred table sa zabranom. I ne samo to nego smo ga hvatali jos tri puta. I ti mi sad drzis pridike i pricas o licnom primeru sta si ti uradio konkretno po tom primeru sem price i pisanja.I da zavrsim ne nadaj se da cu vise da odgovaram na tvoje opaske jer stvarno nemam vremena za prepucavanja i prazne price jer me cekaju ptice koje mi oduzimaju dosta vremena na moje zadovoljstvo.
 

Back
Top