Папа Фрања - светац или лажни пророк

Gedeon

Domaćin
Poruka
4.430
Људи шта мислите о папи Фрањи. На интернету о њему се може прочитати стварно свашта. За адвентисте он је (као и сваки папа) антихрист, за многе православне јеретик, за неке католике је прелибералан, опет га неки оптужују да је масон, лажни пророк који припрема долазак Антихриста.
Мени је лично симпатичан јер позива на мир, на бригу за сиромашне, екологију и сл. Чини се као скроман човек.
 
Poslednja izmena od moderatora:
nije važno ko je na čelu mafijaške organizacije koja je pokupila i sakrila svo drevno znanje, uspostavila monopool na veru i stvorila imperiju zasnovanu na materjalnom posedovanju koja licemerno tvrdi da služi Isusu odnosno Ješui koji je propovedao odricanje od materjalnog....

ko god da je na čelu takve organizacije nije izabran zato što je dobra duša nego zato što je procenjeno da će takva osoba najbolje upravljati tom imperijom zla koja jedno priča a drugo radi...
 
Језуитска школа, што се мене лично тиче његов претходник је оставио много бољи утисак, покушао је да неке ствари доведе у ред, али изгледа да то није одговарало неким струјама.
Занимљиво је да је Бенедикт XVI покушао оживети стару литургију која је докинута непосредно након Другог ватиканског сабора 60-их година прошлог века. Фрања је тако нешто осујетио.
 
Занимљиво је да је Бенедикт XVI покушао оживети стару литургију која је докинута непосредно након Другог ватиканског сабора 60-их година прошлог века. Фрања је тако нешто осујетио.
Да, имао сам утисак да је хтио да ојача везе са традицијом, али је ту било неких конфликтних ситуација, убрзо се и повукао. Са друге стране, читао сам изјаве неких бискупа и свештеника који замјере Фрањи управо на његовим изјавама које више звуче као да долазе са избора "мисица", него духовног вође западног хришћанства.
 
Да, имао сам утисак да је хтио да ојача везе са традицијом, али је ту било неких конфликтних ситуација, убрзо се и повукао. Са друге стране, читао сам изјаве неких бискупа и свештеника који замјере Фрањи управо на његовим изјавама које више звуче као да долазе са избора "мисица", него духовног вође западног хришћанства.
Не знам да ли је то истина, али наводно папа Фрања никада није народ позвао на покајање. Једино је изражавао кајање због деловања свештенства и католика према Индијанцима и сл.
 
Не знам да ли је то истина, али наводно папа Фрања никада није народ позвао на покајање. Једино је изражавао кајање због деловања свештенства и католика према Индијанцима и сл.
Права је душица, сав је хуман, да ли је позвао на покајање због злочина које су починили католички свештеници по БиХ и Хрватској?
 
Папа Бенедикт XVI служи мису по старом обреду (окренут леђима народу):
Да ли је папа Бенедикт одступио због покушаја враћања старе мисе? Или због: "Боле ме ноге. Стар сам ..." Или како неки причају геј мафије у Ватикану.
 
Права је душица, сав је хуман, да ли је позвао на покајање због злочина које су починили католички свештеници по БиХ и Хрватској?
Које злочине? Дај наведи неки и имена свештеника. Шта ће опет приче о Степинцу. Нисам чуо да је Степинац икога убио својом руком.
 
Папа Бенедикт XVI служи мису по старом обреду (окренут леђима народу):
Да ли је папа Бенедикт одступио због покушаја враћања старе мисе? Или због: "Боле ме ноге. Стар сам ..." Или како неки причају геј мафије у Ватикану.
Па није баш уобичајена пракса да се Папа повлачи због костобоље, ако би било тако кад се тек Војтила требао повући?
 
Људи шта мислите о папи Фрањи. На интернету о њему се може прочитати стварно свашта. За суботари он је (као и сваки папа) антихрист, за многе православне јеретик, за неке католике је прелибералан, опет га неки оптужују да је масон, лажни пророк који припрема долазак Антихриста.
Мени је лично симпатичан јер позива на мир, на бригу за сиромашне, екологију и сл. Чини се као скроман човек.
Isto što i o Isusu.
Zavisi koliko si katolik tj hrišćanin...
Ja sam nijedno.
 
Кад се чита окружна посланица Пија Једанаестог и оно што пише (објављује) папа Фрања, човек се запита да ли се ради о истој вери:
http://fsspx.by/ru/oracle/papa_pijj_xi/okruzhnoe_poslanie_caritate_christi_compulsi/
Заправо је врло основано мишљење да је на Другом Ватиканском сабору Католичка црква добро се одмакла од традиционалног хришћанства.
 
Tačno, ali.
Bez Isusa ne možeš biti.
Neko Isusu traži manu, a neko papi.
Neko svešteniku. Ti sam sebi...
Сам себи свако треба да тражи ману, да стави себе пред себе, био верник или не. Без тога се не може постати бољи човек
 
Које злочине? Дај наведи неки и имена свештеника. Шта ће опет приче о Степинцу. Нисам чуо да је Степинац икога убио својом руком.
Па има их више, један од познатијих примјера је "фра сатана", Мирослав Филиповић жупник фрањевачког самостана у бањалучком насељу Петрићевац (самостан у који је долазио Војтила 2003) он је био један од организатора и кољача кад су у бањалучким насељима, Мотике, Дракулић, и Шарговац усташе поклале преко 2300 дјеце, жена и стараца за један дан, без испаљеног метка како не би узбунили мјештане да не побјегну, послије је био у Јасеновцу, а постоје свједочанства да је држао мисе са још крвавим рукама. Ови злочини су забиљежени и у писмима једне учитељице из шарговачке школе, католкиње која их је послала папи будући згрожена тиме шта су те звијери радиле.
Можеш више података наћи у литератури коју је објавио професор Србољуб Живановић, затим у Магнум кримен од Виктора Новака, штавише они у католичкој цркви који су осуђивали усташко оргијање су били непожељни и прогоњени као свештеник Светозар Ритиг.
 
"Zbog sudjelovanja u ustaškim pokoljima u veljači (фебруару) 1942. crkvene vlasti su ga isključile iz franjevačkog reda, što je u srpnju (јулу) 1942. godine potvrdila i Sveta Stolica; time je izgubio pravo da koristi svoje redovničko (монашко) ime.
Па има их више, један од познатијих примјера је "фра сатана", Мирослав Филиповић жупник фрањевачког самостана у бањалучком насељу Петрићевац (самостан у који је долазио Војтила 2003) он је био један од организатора и кољача кад су у бањалучким насељима, Мотике, Дракулић, и Шарговац усташе поклале преко 2300 дјеце, жена и стараца за један дан, без испаљеног метка како не би узбунили мјештане да не побјегну, послије је био у Јасеновцу, а постоје свједочанства да је држао мисе са још крвавим рукама. Ови злочини су забиљежени и у писмима једне учитељице из шарговачке школе, католкиње која их је послала папи будући згрожена тиме шта су те звијери радиле.
Можеш више података наћи у литератури коју је објавио професор Србољуб Живановић, затим у Магнум кримен од Виктора Новака, штавише они у католичкој цркви који су осуђивали усташко оргијање су били непожељни и прогоњени као свештеник Светозар Ритиг.
 
"Zbog sudjelovanja u ustaškim pokoljima u veljači (фебруару) 1942. crkvene vlasti su ga isključile iz franjevačkog reda, što je u srpnju (јулу) 1942. godine potvrdila i Sveta Stolica; time je izgubio pravo da koristi svoje redovničko (монашко) ime.
Шта ћемо са надбискупом Иваном Шарићем, блиским пријатељем и сарадником Јуре Францетића, да га постхумно наградимо за заслуге за инспирацију у стварању познатог хита "Ђурђевдан је"?
Ричард Еванс каже на основу прикупљених података о Јасеновцу, да је тамо било доста фрањеваца како међу стражарима, тако и у управи.
 

Back
Top