Palma dobio žirafu

E ovaj palma nije normalan izgleda da nije zirafe ne bi bilo vlade srbije: :hahaha:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=07&nav_id=322290

Beograd -- Zbog spekulacija da je Dragan Marković Palma uslovio formiranje Vlade kupovinom žirafe za jagodinski zoo-vrt žirafa je postala najaktuelnija životinja u Srbiji.

49778166448eab4899fa4b916184039_big.jpg


Član poslaničke grupe SPS-JS Dragan Marković negira da je od Vlade dobio novac za kupovinu žirafe za Jagodinu. U Ministarstvu ekonomije potvrdili su za B92 da je Vlada u septembru odobrila oko 250.000 evra jagodinskom vrtu za nabavku životinja, transport i izgradnju smeštaja, ali Ministarstvo demantuje da to ima bilo kakve veze sa koalicionim dogovorom.

I predsednik opštine Jagodina Dragan Marković Palma kaže da mu nije jasno o kakvoj je žirafi reč. "Naravno da nije tačno da su mi dali da kupim žirafu i da nije tačno da je to zbog nove proevropske vlade, za koju sam ja bio mesec dana pre nego što su i raspisani izbori", kaže on.

"Jagodina je jedan od turističkih gradova i mi imamo pravo na razvoj turizma iz budžeta, kao što to imaju Vrnjačka banja, Soko banja, Kopaonik, i mi smo dobili određena sredstva, koja nisu tako velika", kaže on.

"Imajući u vidu da je ovaj turistički centar napravljen pre dve i po godine od sredstava grada Jagodine, bez i jednog dinara iz budžeta Vlade Republike Srbije. Nisam kupio žirafu, te pare idu za razvoj turizma", rekao je on.

Direktor Zoološkog vrta Beograd Vuk Bojović izjavio je međutim da su se iz Vlade Srbije kod njega raspitivali o ceni žirafe.

Bojović smatra da zoološkom vrtu u Jagodini treba pomoći u nabavci te životinje, jer kako kaže imati žirafu je retkost, nemaju je ni neki veliki gradovi u Evropi. Bojović dodaje i da cena ne može precizno da se odredi, ali da su žirafe prilično skupe životinje.

Prethodno je list Blic pisao da je Vlada Srbije izdvojila skoro 250.000 evra za kupovinu i prevoz žirafe koja će biti smeštena u zoološkom vrtu u Jagodini.

Blic je precizirao da "sama životinja nije toliko skupa", ali da se suma potrebna za dopremanje žirafe, zbog ogromnih troškova prevoza i smeštaja, penje i do 300.000 evra.

"Sumu od oko 25 miliona dinara, što je za oko 50.000 evra manja suma od procenjene, prema informacijama iz Ministarstva ekonomije, Vlada Srbije je odobrila za nabavku životinja, njihovog transporta i izgradnju prostora za životinje u okviru jagodinskog zooloskog vrta, a sve iz sredstava namenjenih za razvoj infrastrukture u turizmu za 2008. godinu", piše Blic.
 
E ovaj palma nije normalan izgleda da nije zirafe ne bi bilo vlade srbije: :hahaha:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=07&nav_id=322290

Beograd -- Zbog spekulacija da je Dragan Marković Palma uslovio formiranje Vlade kupovinom žirafe za jagodinski zoo-vrt žirafa je postala najaktuelnija životinja u Srbiji.

49778166448eab4899fa4b916184039_big.jpg


Član poslaničke grupe SPS-JS Dragan Marković negira da je od Vlade dobio novac za kupovinu žirafe za Jagodinu. U Ministarstvu ekonomije potvrdili su za B92 da je Vlada u septembru odobrila oko 250.000 evra jagodinskom vrtu za nabavku životinja, transport i izgradnju smeštaja, ali Ministarstvo demantuje da to ima bilo kakve veze sa koalicionim dogovorom.

I predsednik opštine Jagodina Dragan Marković Palma kaže da mu nije jasno o kakvoj je žirafi reč. "Naravno da nije tačno da su mi dali da kupim žirafu i da nije tačno da je to zbog nove proevropske vlade, za koju sam ja bio mesec dana pre nego što su i raspisani izbori", kaže on.

"Jagodina je jedan od turističkih gradova i mi imamo pravo na razvoj turizma iz budžeta, kao što to imaju Vrnjačka banja, Soko banja, Kopaonik, i mi smo dobili određena sredstva, koja nisu tako velika", kaže on.

"Imajući u vidu da je ovaj turistički centar napravljen pre dve i po godine od sredstava grada Jagodine, bez i jednog dinara iz budžeta Vlade Republike Srbije. Nisam kupio žirafu, te pare idu za razvoj turizma", rekao je on.

Direktor Zoološkog vrta Beograd Vuk Bojović izjavio je međutim da su se iz Vlade Srbije kod njega raspitivali o ceni žirafe.

Bojović smatra da zoološkom vrtu u Jagodini treba pomoći u nabavci te životinje, jer kako kaže imati žirafu je retkost, nemaju je ni neki veliki gradovi u Evropi. Bojović dodaje i da cena ne može precizno da se odredi, ali da su žirafe prilično skupe životinje.

Prethodno je list Blic pisao da je Vlada Srbije izdvojila skoro 250.000 evra za kupovinu i prevoz žirafe koja će biti smeštena u zoološkom vrtu u Jagodini.

Blic je precizirao da "sama životinja nije toliko skupa", ali da se suma potrebna za dopremanje žirafe, zbog ogromnih troškova prevoza i smeštaja, penje i do 300.000 evra.

"Sumu od oko 25 miliona dinara, što je za oko 50.000 evra manja suma od procenjene, prema informacijama iz Ministarstva ekonomije, Vlada Srbije je odobrila za nabavku životinja, njihovog transporta i izgradnju prostora za životinje u okviru jagodinskog zooloskog vrta, a sve iz sredstava namenjenih za razvoj infrastrukture u turizmu za 2008. godinu", piše Blic.

pa naravno da nije normalan...to je zato sto je celavi nosonja :rotf:
 
Hahaha, koja nebuloza !

A bolje da su te pare uložili u neki fond za siromašnu decu ili fond za decu sa Kosova i Metohije ili za raseljene sa K i M uopšte nego što su dali Palmi za žirafu. Pogledaj samo koliko GLADNE i siromašne dece i koliko sirotinje uopšte ima u Srbiji pa više nećeš da pričaš ovakve nebuloze.



Imaš pravo. Ne samo pare od žirafe, ima tu puno para koje bi mogle da se daju gladnoj i siromašnoj deci. Samo mislim da je žirafa jeftinija od autoputa, pa....

Mada, kad još bolje razmisliš, deca u srpskim gradovima ne znaju ni kako izgleda krava, pa bi možda bilo bolje da su nabavili kravu, na primer.
 
Imaš pravo. Ne samo pare od žirafe, ima tu puno para koje bi mogle da se daju gladnoj i siromašnoj deci. Samo mislim da je žirafa jeftinija od autoputa, pa....

Mada, kad još bolje razmisliš, deca u srpskim gradovima ne znaju ni kako izgleda krava, pa bi možda bilo bolje da su nabavili kravu, na primer.

xm ne razumem zasto tako mislis...mislim da bi svako dete trebalo da zna sta je krava barem kao pojam ako ne zna kako izgleda :(
 
BEOGRAD, 09.10.2008

PRESS
MINISTRI NEĆE DA GOVORE O ŽIRAFI

Srpski ministri koji su podržali predlog Ministarstva ekonomije Mlađana Dinkića da se iz državne kase na račun jagodinskog zoološkog vrta „Tigar" prebace 19.239.644 dinara kažu da imaju „pametnija posla ili da nemaju vremena" da komentarišu nameru Dragana Markovića Palme da za tih četvrt miliona evra kupi žirafu!




U kabinetu Mirka Cvetkovića poručuju da ne vide „koji je udeo" premijera u „priči o žirafama".

FAKTI

- Srbija, pored jagodinskog, ima zoološke vrtove u Beogradu i na Paliću
- Direktor zoo-vrta na Paliću Milan Šinković kaže da nije dobio ni dinar iz republičkog budžeta
- Direktor zoo-vrta u Beogradu Vuk Bojović kaže da od Vlade nikad nije dobio novac, već samo neprijatnost


- Vlada je utvrdila budžet, i u okviru budžeta Ministarstva ekonomije određena sredstva izdvojena su za razvoj i unapređenje turizma. Raspodela tih para vrši se odlukama Vlade na predlog resornog ministarstva. Ne vidimo udeo predsednika Vlade, jer svaki resor šalje svoj predlog na razmatranje, a na sednici Vlade svako ministarstvo već ima mišljenje i praktično se glasa formalno - rečeno je Pressu u kabinetu premijera.

Ministar Mlađan Dinkić ni juče „nije bio u prilici" da odgovori da li je morao da predloži odobravanje para jer je to bio Palmin uslov da podrži formiranje Vlade.

- Ne može, čovek je otputovao i biće tri dana u Grčkoj. Tamo razgovara o izgradnji Koridora 10, sastaje se sa investitorima... Iz Atine da se bavi žirafom, teško - rekao je Dinkićev savetnik Nikola Papak.

Potpredsednik Vlade Jovan Krkobabić bavi se, kako nam je rečeno u kabinetu, izmenama Zakona o penzijama i „nema vremena i prostora ni za kakve komentare do kraja sedmice".




Ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže da je jedina žirafa koja ima veze s njegovim ministarstvom radarski sistem, koji se tako kolokvijalno naziva.

- Za druge žirafe nisam nadležan - poručio je Šutanovac.

Ministar energetike Petar Škundrić kaže da „nije u prilici da komentariše taj deo rada Vlade", dok ministar zdravlja Tomica Milosavljević kaže da mu „nije poznato" da je Vlada odobrila četvrt miliona evra zoo-vrtu?! Ministar Rasim Ljajić kaže da je iz medija čuo za priču o žirafi.

- Začudio sam se kada je krenula ta priča. Nisam znao da je takva odluka uopšte usvojena. Raspitao sam se o čemu se radi, ispostavilo se da na toj sednici Vlade, 18. septembra, nisam ni prisustvovao. Bio sam u UN - kaže Ljajić. Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić nije bio u mogućnosti da odgovori na naše pitanje jer je „u ozbiljnim poslovima", Božidar Đelić „nije dostupan za izjave o žirafama jer je van zemlje", dok je ministarka finansija Diana Dragutinović u Vašingtonu.
 
to sto tebe vlada tretira magarcem to ne mora da znaci da se ti moras tako osecati:whistling::whistling:

vidi ga siptar sto se razbaskario pa krenuo i da podyebava na srpskom forumu :lol:

alo bre zhugane nemoj da te uvatim za usi i da te posaljem po fishek leblebija . miran tamo spicaru.... :whistling:

nego je l znas ti ko je izmislio KOKA KOLJU? ako ne znas kLJikni ovde ispod da vidis :hahaha:

 

Back
Top