Otkud đavo u Raju?

to je bila Bozija naredba, to nema hocu necu, nema sto ovo sto ono, suti i izvrsi pokorno.




Bog naredio da se svi poklone novom Bozijem stvorenju IZ RESPEKTA a ne iz obozavanja, Demon Lucifer/Iblis odbio da izvrsi Boziju naredbu poklanjanja iz respekta novom Bozijem stvorenju zvanom covjek.
I opet - jel imas nekog Biblijskog dokaza u prilog ovome i kako je uopste moguce da se visa stvorenja,dakle bica koja su u funkcionalnom smislu IZNAD COVEKA - da se poklanjaju bicu koje je nize vrste ?
To bi mu doslo kao da se Mercedes pokloni recimo jednoj Daciji...


sta je ovdje sto ne razumijes pa pitas?
Procitaj moje pitanje jos jednom,mozda shvatis...
procitaj Kuran pa onda sporedi.
Nema sta da ja citam tu knjigu kada si je ti vec procitao i spreman si da branis njene sadrzine,isto kao sto cu ja izneti ono sto znam iz Biblije.
Kao sto rekoh,izaberi bilo koju Bozju zapovest i daj da uporedimo sta nam obe knjige daju po tom pitanju pa cemo na kraju zajednicki zakljuciti gde imamo vise i jasnije.
Biblija je mix svega, dok Kuran je direktno od Boga, ne od Muhammeda, ne od andjela, demona, niti drugih ljudi, nego od Boga direktno.
U ovu fazu diksusije bih se ogradio od davanja konacnih kvalifikacija sto,kako,koliko i zasto.
Daj da prvo odradimo uporedbu pa cemo onda nakon toga ocenjivati,jel vazi ?
 
I opet - jel imas nekog Biblijskog dokaza u prilog ovome i kako je uopste moguce da se visa stvorenja,dakle bica koja su u funkcionalnom smislu IZNAD COVEKA - da se poklanjaju bicu koje je nize vrste ?
To bi mu doslo kao da se Mercedes pokloni recimo jednoj Daciji...



Procitaj moje pitanje jos jednom,mozda shvatis...

Nema sta da ja citam tu knjigu kada si je ti vec procitao i spreman si da branis njene sadrzine,isto kao sto cu ja izneti ono sto znam iz Biblije.
Kao sto rekoh,izaberi bilo koju Bozju zapovest i daj da uporedimo sta nam obe knjige daju po tom pitanju pa cemo na kraju zajednicki zakljuciti gde imamo vise i jasnije.

U ovu fazu diksusije bih se ogradio od davanja konacnih kvalifikacija sto,kako,koliko i zasto.
Daj da prvo odradimo uporedbu pa cemo onda nakon toga ocenjivati,jel vazi ?


I opet - jel imas nekog Biblijskog dokaza u prilog ovome i kako je uopste moguce da se visa stvorenja,dakle bica koja su u funkcionalnom smislu IZNAD COVEKA - da se poklanjaju bicu koje je nize vrste ?
To bi mu doslo kao da se Mercedes pokloni recimo jednoj Daciji..

poklanjanje u toj situaciji je Bozije naredjenje da se iskaze respekt prema novom Bozijem stvorenju a ne ritual obozavanja.

nemam infomracije o tome iz Biblije.

Nema sta da ja citam tu knjigu kada si je ti vec procitao i spreman si da branis njene sadrzine,isto kao sto cu ja izneti ono sto znam iz Biblije.

vidis, ja citam i tvoju knjigu i svoju, pa lakse mogu da raspoznajem sta je blize istini, a kako si to ti mislio da saznas koja knjiga je bliza istini ako ne citas ostale knjige osim Biblije. jeli te to strah mozda citate druge svete knjige?

Daj da prvo odradimo uporedbu pa cemo onda nakon toga ocenjivati,jel vazi ?

nemas sta ti sporediti dok ne pocnes citati druge knjige, sta ces ti sporediti a citas jednu samo knjigu.
 
Ako je zmija koja je nagovorila Evu i Adama u stvari đavo ili satana kako se već naziva, a ako znamo su Adam i Eva boravili u Raju odnosno u Edenskom vrtu, otkud onda nečastivi u Raju ako je odande već proteran sa armijom svojim palih anđela? Mislim da znam rešenje ove nedoumice ali da vas pustim malo vi da probate da rešite ovaj naizgled problem. Pozdrav.
Nemas ti pojma ne zanosi se.
Jevrejski mudraci su to pisali
 

Back
Top