Ostrvo snova

Bila, i sve to videla.
Elem, severnu Italiju obavezno ( iz više razloga ).
Španija je za mene bila teško razočaranje...ja očekivala bele mavarske zidove, bujnu vegetacuju, mirise i ukuse..kad ono, čista komercijala..na svakom ćošku i stolu gomila veštačkog cveća...sve odiše katoličanstvom i kičom, bez uvrede..Vredi videti, svakako Barselonu i sve u njoj - Gaudijevu arhitekturu, Kolumbov brod ( tu sam, dolazeći do rive prvi put videla kako žive, a i rade prostitutke, onako kako to gledamo u američkim filmovima ),. Pueblo je zaista doživljaj..zamisli, Španci su na brdu iznad Barselone ( nešto kao naše Dedinje ) bukvalno preselili po jedan reprezentativan primerak seoske i gradske arhitekture počev od 11-og, pa do 18-og veka i napravili pravo pueblo ( selo ). Svaka kuća je dom nekog starog, naravno ručnog zanata..kad se samo setim...sve sam novce tu ostavila...i ostao mi samo prazan pogled na Barselonu...sa visine..
Od mirisa mora, vegetacije, ništa..obala ( usput, to im dođe kao najlepša ) nikakva...plaže i more prosek, ništa posebno..
Ako budeš se rešila za tu turu . Ljoret de Mar, Barseloma, nekada i Andora, obavezno idi u Figeras, ili Figueras..jedno se čita, drugo se piše...Elem to ti je rodni grad Salvadora Dalija, i njegova kuća . muzej. Na krovu celog dvorca ( a to zaista i jeste ) su skulpture Dalijeve žene Galine, koje je on radio..ima ih bezbroj i sve su jednake..nage i lepe .kao antičke odaliske.Galina je naravno bila Ruskinja ( vidiš, nisu one samo ovde i sada žarile i palile ) i bila je ljubav cele ondašnje poetsko intelektualne Evrope,Pola Elijara, na primer..
Za muzej ću ti pisati posebno, ako budeš išla.
Uuhhh...ala se raspisa.. :shock:
Kod Grčke ne možeš da promašiš ni u čemu, niti bi te razočarala u nečemu.
A za Tursku..e, tu mogu da doktoriram...kad ti dođe a red, čućeš... ;-)
 
lily-sid:
...a sada...pravac na ostrvo...snova... ;)

evo, stigla na ostrvo....snova :D .........a kako mi se cini naki snovi nam se i ostvaruju :D .......pa kad se vratimo na ovo nase ostrvo.........imacemo o cemu da pricamo.............pa onda u mastanje i ostvarivanje snova......... :D
Imam jednu molbu, sta mi preporucujete da ponesem na put za citanje, jednu knjigu, dovoljno......da onako uz jutarnju kaficu s uzivanjem citam.....
 
Veliki pozdrav... :lol:
...upala sam u guzvu i strku...sa sve hiljadu i jednom...hmmm...zackoljicom...da ne kazem, problemom... :? ...cim sve resim...stizem da se opustim i uzivam na Ostrvo Snova... 8-)
...seko Opijum ima mnogo dobrih knjiga, no o tome kasnije... ;)
...mnogo vas pozdravljam... :lol:
 
...mislim da ce nam prijati i neka muzikica onako tiho, fino...lagano...tek da pridoda ovoj divnoj opustenoj atmosferi... ;)

...aloooooooo momki udri u svirku...al' nako potiho... takoc...a sad pripovedaj? :lol: :lol:
 
...izvini Angel, no....
...pa dobro momci jel smo rekli nista fazoni "Dole vlada"...nista politicko...opet ce da pukne zica na tamburi...cccccc....
...ehhhh...vidis seko...izazivaju momki... igraju se sos glavom... :lol:
 
lily-sid:
...izaberite ostrvo na kom bi proveli izvesno vreme, letovali ili jednostavno pobegli od svih...
...da li bi nekog poveli sa sobom?
...sta bi poneli sa sobom?
...tema nije za podforum turizam, vec za opustanje i mastanje...

Maldivi i tamo moram da odem kad - tad tj. zelim da odem na mesta na kojima je more providno plavo, mesto na kome mozes kad si u velikoj dubini da vidis kamencic koliko je providno...a plaze sa belim peskom.............Toliko!!! :sad:
 
riders on the sotrm:
Maldivi i tamo moram da odem kad - tad tj. zelim da odem na mesta na kojima je more providno plavo, mesto na kome mozes kad si u velikoj dubini da vidis kamencic koliko je providno...a plaze sa belim peskom.............Toliko!!! :sad:
...dok ne stignes na Maldive, uzivaj sa nama na ovom ostrvu...opusti se i uzivaj... ;)
 
Caoooooooooo, drustvo s ostrva snova :D ........bas sam vas se uzelela.........ajde dajte da nesto gucnemo , pa da divanimo, sta ima...........kako je bilo..........sta se dogadja i tako to...... ;)
 
JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...najdraze moje...kako ste, sta mi radite....cekaj, cekaj!!!

...zzviiiiiizzzzzzzzz...
Maliiiiiiiiii....brzo 'vamo...sokice, koktelcice, grickalice, vocne salatice i po koju litru "bezalkoholnog" picenceta...sta me pitas, naravno i kampari...ajd sad trci!!! :-P

E takoc...sad da divanimo...sve po redu...ko je gde bio i sta je radio... ;)

....ahhhh...miline...ponovo na okupu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...seko Angel, sto ti lep ruz... prosto blistas...:lol:
 
....uhhhhhh...stigose mi gosti...et' sad...al' nema veze...dok se vas dve raskomotite, raspakujete, vecerate...et' i mene....vrcem se brzo... ;)
...posebna svecana vecera bice vam servirana na terasi sa koje se pruza ovaj diiiiiivan pogled na zalazak sunca...naravno sa sve svecama i tihom muzikicom...vino se vec hladi... :p

....a sada...juuriiiiiiiiim...vidimo se... ;)
 
lily-sid:
JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...najdraze moje...kako ste, sta mi radite....cekaj, cekaj!!!

.seko Angel, sto ti lep ruz... prosto blistas...:lol:





:lol: :lol: :lol: ..taki smo po celom telu... ;-)
A ova se još nije oporavila od vremenske razlike, pa dok se ne nalala, skokni, deder, do kafančeta da čujem kako se završi oNaj noć... ;-)
 

Back
Top