Oruzje II svetskog rata

evo malo da se nasmejemo
 

Prilozi

  • th_sturmtiger1.jpg
    th_sturmtiger1.jpg
    3,7 KB · Pregleda: 6
Sturmtiger:
ARMOR PROTECTION Armor Detail Front Side Rear Top/Bottom Hull 100mm@65° 60mm@80° 80mm@81° 25mm@0° Superstructure 150mm@45° 80mm@60°&90° 80mm@90° 25-40mm@0° Mantlet n.a. - - -

Tiger:
ARMOR PROTECTION Armor Detail Front Side Rear Top/Bottom Hull 100mm@66° 60mm@90° 80mm@82° 25mm@0° Superstructure 100mm@80° 80mm@90° - 25mm@0° Turret 100mm@82° 80mm@90° 80mm@90° 25mm@0-9° Mantlet 100-110mm@90° - - -
kada se uporedi velicine i debljine oklopa koji nisu kupola, dolazimo do zakljucka da imaju identican oklop.
neke minimalne izmene na sturmtigru su napravljene da bi se uglavio njegov top.
 
ZORANNS83:
dobro sta je onda problem? priblizno nije dovoljno1 jer priblizno je manje vise sve, svaki tenk ima priblizno isti gaz! a gde je onda problem? sta onda ja tvrdim sto ti gore nisi potvrdio

problem je u tome sto ti tvrdis da Sturm NIJE montiran na sasiju Tigra...

ZORANNS83:
ps:a odvajanje citata? dakle citat, pa ti napises, pa citat?

citiras ceo moj post, obrises ono
a delove koje hoces da citiras, selektujes, i kliknes na
quote.gif
u editoru za napredno pisanje poruke...
 
Obersturmfuehrer:
problem je u tome sto ti tvrdis da Sturm NIJE montiran na sasiju Tigra...



citiras ceo moj post, obrises ono a delove koje hoces da citiras, selektujes, i kliknes na
quote.gif
u editoru za napredno pisanje poruke...
au... ja sam nesto provalio kod tebe! da ti imas obicaj da (ovo je vec treci put) tvrdis da sam ja rekao nesto sto nisam! ja sam naprotiv govorio , mogu i da ti sada nadjem to... da oni imaju isti motor, i gusenice, sasiju nisam pominjao! ali sada je veliko pitanje , sta je sasija...ja sam pominjao vesanje, dali znas od cega se sastoji vesanje? a sasiju, tesko da jesam...
 
Obersturmfuehrer:
Sturmtiger:
ARMOR PROTECTION Armor Detail Front Side Rear Top/Bottom Hull 100mm@65° 60mm@80° 80mm@81° 25mm@0° Superstructure 150mm@45° 80mm@60°&90° 80mm@90° 25-40mm@0° Mantlet n.a. - - -

Tiger:
ARMOR PROTECTION Armor Detail Front Side Rear Top/Bottom Hull 100mm@66° 60mm@90° 80mm@82° 25mm@0° Superstructure 100mm@80° 80mm@90° - 25mm@0° Turret 100mm@82° 80mm@90° 80mm@90° 25mm@0-9° Mantlet 100-110mm@90° - - -
kada se uporedi velicine i debljine oklopa koji nisu kupola, dolazimo do zakljucka da imaju identican oklop.
neke minimalne izmene na sturmtigru su napravljene da bi se uglavio njegov top.
kolko puta ober da ti kazem! strum nema kupolu!!! i za razliku od tigra, njegova prednja ploca je iz jenog komada! a na tigru iz vise delova! e zato kada bi uzeo od tigra da pravis struma, morao bi da skines i prednju plocu izpod kupole, dakle kada bi ga poskidao tako, znas sta bi ostalo? pogadjas, konstrukcija, i gosenice :)
 
nisam stigao sve da napisem... pogledaj gore opet... pa ni jedan tenk se nepavi od nule, naravno da nije bilo potrebe da se razvija novi motor, nova konstrukcija, hodni mehanizmi itd! ali je zato sve drugo, pravljeno iznova! cela unutrasnjost! mesto za svakog clana posade, uredjaji za nisanjenje, ciljanje, sve je to ober ugradjeno u taj tenk nezavisno, i rzlicito od tigra! jer prosto oruzje im je drugcije! kapito?
 
Obersturmfuehrer:
taj izvor je firma Zastava oruzje...proizvodjac te puske

QUOTE]
zar se nisi zapitao da zastava pokusava da proda to oruzje, te u skladu sa time i reklama, kao sto i zastava radi sa jugom, procitaj na njihovom sajtu o performanasa juga ali ces odmah znati da tu mnogo sta ne stima jer je milion primera da je jugo krs od auta
 
ZORANNS83:
''sto niste gadjali artiljeriske polozaje,pa da oni ne mogu da vas granatiraju'' ha ha ha!

Pre svega, ja ti ovo pitanje nikad nisam ovako postavio. Pitao sam te samo da li ti smatras reaktivno granatiranje neprijateljskih polozaja samo sekundarno-prioritetnom opcijom od granatiranja nevine dece? A ti si mi dokazao da ti je ocigledno lakse da gadjas nevina stanovnistva nego da sprovodis bilo kakvu pripremno-preventivnu akciju zastite svojih civilnih sastava. U ratu je tesko da ce neprijateljski napad na bilo sta biti neocekivan.

Pre ce biti da se tu nije znalo ko koga yebe, a to nije potpuna krivica neke superiornije pripremljenosti neprijatelja. Sta, nije bilo nekih ociju ili usiju na nasoj strani? Tako je to kad se ratom bave uglavnom seljaci, a ne vojnici.

A da su neprijateljske linije mogle da se cak i sabotiraju na neki nacin, mogle su, nego kao sto rekoh, razlika izmedju dupeta i glave se nesto nije jace poznavala da bi bilo sta moglo da se uradi na nekoj znatnijoj osnovi. Ovo jeste retrospektivan pogled na stvari, ali je i u to vreme meni bilo prosto nepojmljivo kako su sve one ustasko-hadzijske bagre jednostavno mogle da postignu neke od stvari koje su postigli.
 
puzzled:
zar se nisi zapitao da zastava pokusava da proda to oruzje, te u skladu sa time i reklama, kao sto i zastava radi sa jugom, procitaj na njihovom sajtu o performanasa juga ali ces odmah znati da tu mnogo sta ne stima jer je milion primera da je jugo krs od auta

samo, zastava o. je svetski priznata i poznata firma, sto se nikako ne moze reci za proizvodnju kola...
 
ideja o reklamiranja proizvoda je ista bez obzira koja je firma, na kraju to je jedna ista firma
reklamiranje kola mozes da dovedes u pitanje zato sto znas za hiljade slucajeva koji to oprgavaju (tj. puno ljudi ima jugo i losa iskustva sa njim), sa druge strane kada bi imalo onoliko ljudi kuci pusku ili pucalo iz nje koliko ima juga verovatno bi i te podatke mogao da dovedes u pitanje, a ovde ne verujete ljudima koji su imali iskustva sa tim oruzjem
kao da kazes nekom ne verujem da ti se jugo pokvario posle 1000 km u zastavi daju garanciju na 100.000
 
PendrekTherapy:
Pre svega, ja ti ovo pitanje nikad nisam ovako postavio. Pitao sam te samo da li ti smatras reaktivno granatiranje neprijateljskih polozaja samo sekundarno-prioritetnom opcijom od granatiranja nevine dece? A ti si mi dokazao da ti je ocigledno lakse da gadjas nevina stanovnistva nego da sprovodis bilo kakvu pripremno-preventivnu akciju zastite svojih civilnih sastava. U ratu je tesko da ce neprijateljski napad na bilo sta biti neocekivan.

Pre ce biti da se tu nije znalo ko koga yebe, a to nije potpuna krivica neke superiornije pripremljenosti neprijatelja. Sta, nije bilo nekih ociju ili usiju na nasoj strani? Tako je to kad se ratom bave uglavnom seljaci, a ne vojnici.

A da su neprijateljske linije mogle da se cak i sabotiraju na neki nacin, mogle su, nego kao sto rekoh, razlika izmedju dupeta i glave se nesto nije jace poznavala da bi bilo sta moglo da se uradi na nekoj znatnijoj osnovi. Ovo jeste retrospektivan pogled na stvari, ali je i u to vreme meni bilo prosto nepojmljivo kako su sve one ustasko-hadzijske bagre jednostavno mogle da postignu neke od stvari koje su postigli.
prvo rekao si! drugo , probaj da shvatis, ljudski, i kao covek, dakle ja sam vodio izvidjacko odeljenje,izmedju ostalih stvari, ja sam i navodio nasu artiljeriju! brcko je grad heroj, i grad koji je mucki napadan, na njega su svakodnevno padale granate, te granate nisu padale ni na moju kucu, ni na moju porodicu,vec na srpski zivalj! ako uzmes kartu, videces komplikovanost tog reona, tu je koridor i veza sa srbijom bila najtanja, i tu je 2.korpus drzao sve svoje snage, u nameri da ga presece, sa jedne strane, a sa druge hv je isto to pokusavao! u najvecem broju slucajeva mi cak nismo imali ni domet , a i da smo imali, nemoguce je otkriti njihove artiljeriske polozaje, oni su ih menjali, i stavljali u pripremljene leje, gde samo direktan pogodak moze nesto da ucini! prosto nemoguce je bilo to neutralisati! mi smo kao odgovor , uglavnom gadjali gradacac, i tako ih terali da prestanu! oni stave minobacac od 120 mm, vrlo razoran u kamion, dovuku ga, ispale 10 granata , i promene mesto, nema tih ociju koji ce to naci! nemoj da pricas o stvarima koje neznas.Na brcanskom ratistu su bili pripadnici 16.mtbr , to je bila najelitnija , i najopremljenija brigada u celoj vojsci republike srpske , a mnogi kazu i na sve tri strane! ona je uradila ono sto niko nije uspeo, ona je zauzimala mesta koje drugi nisu mogli, ona je odbranila mesta gde je poraz bio neminovan, primala je na sebe glavninu udara, a u napadu je bila strahovito efikasna, tako je i dobila ime garava! nema tih radnji kojima ti mozes otkriti i eleminisati neprijateljske artiljeriske polozaje! oni su u dubini, i nema te preciznosti koja ce ih neutralisati! ja sam bio na kosovu, nama ni jedna haubica nije otkrivena i unistena u reonu pastrika, a tukle su , i pruzae artiljerisku podrsku nasim jedinicama 24 sata dnevno! amerikanci, ovk, sa onom tehnikom, i sa onoliko spijuna nisu uspeli da ih ucutklaju! ja ti ovo sve pricam jer prosto nemislim da si los momak, ali nisi toliko iskusan i neznas koliko je to tesko! shvati , vojska r.s je drzala 80% teritorije u bosni, a njen broj je iznosio 30% od ukupnih boraca! mi smo imali ogroman front, koji fizicki nije mogao da se zaklopi, zato smo napravili jedinice za proboje, koje su bile u pozadini i vrlo brzo se postavljale na linije udara neprijatelja! desavalo se , da nama uz artiljerisku pripremu, prethodno navedenu od strane b.letelica na liniju koju drzi 50 -60 boraca , napadne 1000 ljudi! mi smo pokusavali da svojom boljom opremljenoscu pokusamo da se postavimo tako da nasa nadmoc u opremi, posebno u oklopu izadje sto vise do izrazaja , ali to je bilo jako tesko! znam ja sta je stobom, ti si ljut sto se sve to desilo, ali ja ti kazem, mi smo dobro prosli, bolje, uz onaj odnos snaga nije moglo! dali ti znas da je RSK branilo 25 000 vojnika! a pogledaj koliki je ono front? a napalo je 80 000 i to na tri pravca! koje su oni tamo ljudi imali sanse , nikakve!
 
PendrekTherapy:
Pre svega, ja ti ovo pitanje nikad nisam ovako postavio. Pitao sam te samo da li ti smatras reaktivno granatiranje neprijateljskih polozaja samo sekundarno-prioritetnom opcijom od granatiranja nevine dece? A ti si mi dokazao da ti je ocigledno lakse da gadjas nevina stanovnistva nego da sprovodis bilo kakvu pripremno-preventivnu akciju zastite svojih civilnih sastava. U ratu je tesko da ce neprijateljski napad na bilo sta biti neocekivan.

Pre ce biti da se tu nije znalo ko koga yebe, a to nije potpuna krivica neke superiornije pripremljenosti neprijatelja. Sta, nije bilo nekih ociju ili usiju na nasoj strani? Tako je to kad se ratom bave uglavnom seljaci, a ne vojnici.

A da su neprijateljske linije mogle da se cak i sabotiraju na neki nacin, mogle su, nego kao sto rekoh, razlika izmedju dupeta i glave se nesto nije jace poznavala da bi bilo sta moglo da se uradi na nekoj znatnijoj osnovi. Ovo jeste retrospektivan pogled na stvari, ali je i u to vreme meni bilo prosto nepojmljivo kako su sve one ustasko-hadzijske bagre jednostavno mogle da postignu neke od stvari koje su postigli.
to sto si ti mlad, i pun nekog osecaja da je moglo bolje! veruj mi, moglo je samo gore... ako upoznas na forumima, ili ovako, muslimanske i hrvastke borce iz posavine, oni ce ti reci kakve su oni poraze doziveli u posavini, i kolike gubitke, jel ti shvatas da srbi tu nisu cinili ni 1/3 ! u opstini oko orasja, srba je bilo oko 4 % ! jel ti onda jasno u kakvim smo se mi uslovima borili? ceo muslimanski 2.korpus sa jedne strane od pravca gradacca i 4 brigade hv preko drine, 95 odbilo je 3 brigade vojske rs , mada elitne tri, ali nemenja stvar! oni su na brcanskom ratistu (gde su takodje bili ogromna vecina, ali smo ih sabili) dovukli skoro ceo 2.korpus! ej korpus, i udarili iz dva pravca, sinhronizovano sa hrvatima, znas koliko su uzeli ? nista! posle 10 dana zestoke borbe ofanziva je zaustavljena! proboj koridora se racuna u najvece pobede srpske vojske! i probaj da se malo smiris, i da meni, koji sam bio u izvidnici, i zauzeo sa svojom brigadom, 90 naseljenih mesta, ne solis pamet! ti neznas ni odnos snaga ni nista! sto se tice oklopa , mi smo bili u prednosti, sve ostalo... smo bili u debelom manjku! spaslo nas je to sto smo imali jako dobru komandu, i neverovatrno sposobne staresine! ti ljudi koji su tamo bili, to su isti oni koji su bili na pastriku, na kosarama, to su isti artiljerci, to su posade tenkova koje su izvrsile kontra udar na maja glavu! i ja sam biop tamo, pa sta mislis sta bi bilo da su to radili mladi , i neiskusni vojnici :) nebi to tako slavno proslo! svaki od njih je kao lisica lukav! i spretan, ako je on do tada ispalio preko 5 000 granata, ko to bolje od njega zna da tuce minobacacem!
 
PendrekTherapy:
Za kola razumem da neko moze vise da *****, ali za oruzje sumnjam. Pogotovo, kao sto je Herr Oberst rekao, Zastava Oruzje je svetski priznata firma, dok njihov automobilski program ne potpada pod iste zahtevne standarde.
zatsava je ozbiljna firma, sa odlicnim proizvodima! ali na ocvom sajtu , a ni j=na jednom drugom gde je vojni program, sajt ne sadrzi podatke koji su potrebni,jel se oruzje ne prodaje na taj nacin, pa se u skladu sa tim oni i odnose sa tim sajtovima! ovde pise 1000m, ali nigde nepise koja je optika u pitanju? dali ste se i zapitali zasto nepise cena? to je prosto onako, uzgred, nista ozboljno! gde pise koliko spinova napravi metak u cevi? nigde, od cega je cev? nigde.. njedna vosjak nece otici na sajt , i tu videti nesto i kupiti, dakle to je prosto za obicne ljude, populaciju...
 
procitaj ti sta on pise , e onda ja tebe pitam ko uzurpira temu! u bosni, za ovo sto je on gore napisao , ode glava! on je bukvalno napisao, on koji nije drzao pusku u ruci napisao je u prenesenom znacenju ''vi ste bili levati i niste znali da ratujete'' :-) i to je napisao nekome ko je pravio ceo nato majmunima na kosovu!
 
Ja se slazem da je distribucija sile bila nejednaka na pojedinim mestima i da se u opstem smislu balans pobede i poraza manje-vise izjednacavao, ali ja ne samo da nisam govorio o opstem smislu, nego uopste nisam ni govorio o nivou mogucnosti odgovora napadom na vojne objekte a niti o primeni istog u specificnom slucaju o kome ti konstantno meljes, samo o (ne)postojanju tvojih moralnih barijera da ubijes jos dece.

Tim pre sto je srpsko stanovnistvo u manjini na nekom mestu bi neko trebao da na neki drugi zastitni nacin pripremno osigura bezbednost istih kao nadoknadu za ocigledan nedostatak konvencionalne moci kontranapada.

ZORANNS83:
svaki od njih je kao lisica lukav! i spretan, ako je on do tada ispalio preko 5 000 granata, ko to bolje od njega zna da tuce minobacacem!

Po deci. Svaka cast.
 
"Зоран

Три питања:
1.Да ли је 16.та једина моторизована бригада 1. крајишког корпуса?
2.Да ли је тачно да је 80% моторизоване изашло из рата у ковчегу или са тешким инвалидитетом?
3.Ако је тачно под 2, да ли себе сматраш слабим борцем, оним који се извлачио кад је било густо?
 
Au, pa to si TI od NATO-a pravio majmune na CELOM Kosovu????? Izvinjavam se, mora da sam prespavao taj deo rata. :roll:

E, deco, zato je danas Kosovo pod kompletnom srpskom kontrolom, sve ucke su potamanjene, a amera i ostalih vise tamo nema, jer je cika Zoran od svih njih napravio majmune. 'Ajmo sad svi: "Druuuuze Zokiiiii, mi tiiiiiii....se kuneeemo..... mi ti se kuneeeemooooo..... ."
 

Back
Top