Oruzje II svetskog rata

ZORANNS83:
procitaj ti sta on pise , e onda ja tebe pitam ko uzurpira temu!

1.) ti ovo radis sa SVAKOM temom. na svakoj temi na kojoj ti ucestvujes mozemo nadji dogodovostine iz bosne, vukovara, kosova...

2.) a ti bas moras da odgovoris? skreni mu paznju i o ratovima privaj u sopstvenoj temi...

СЛОБОДА 3:
"Зоран

Три питања:
1.Да ли је 16.та једина моторизована бригада 1. крајишког корпуса?
2.Да ли је тачно да је 80% моторизоване изашло из рата у ковчегу или са тешким инвалидитетом?
3.Ако је тачно под 2, да ли себе сматраш слабим борцем, оним који се извлачио кад је било густо?

takodje, tebe moram da podsetim na naslov teme...
dakle, naslov teme nije BOSNA, LUKAC, SLANNA ili SLANNNCA, bec WW2....

izvoli otvori i ti svoji temu, pa raspredajte koliko hocete...

ninpo, vidilis ti sta rade ovi ovde????
 
Obersturmfuehrer:
1.) ti ovo radis sa SVAKOM temom. na svakoj temi na kojoj ti ucestvujes mozemo nadji dogodovostine iz bosne, vukovara, kosova...

2.) a ti bas moras da odgovoris? skreni mu paznju i o ratovima privaj u sopstvenoj temi...



takodje, tebe moram da podsetim na naslov teme...
dakle, naslov teme nije BOSNA, LUKAC, SLANNA ili SLANNNCA, bec WW2....

izvoli otvori i ti svoji temu, pa raspredajte koliko hocete...

ninpo, vidilis ti sta rade ovi ovde????

ЈА само видим да си ти фашиста. Ништа те не може испровоцирати, ал кад неко почне угрожавати твој љубљени WW2 онда се чак и тужакаш. Није ово једина тема која је упропашћена па се ниси бунио.
 
pa?
u svakom sra**u postoji ono sto je previse...
ako vam se prica o bosni, snajperu, ovome onome - slobodno....
al ovo nije svastara, vec tema koja bi trebala da sadrzi odredjenu polemiku i raspravu, potrekpljenu cinjenicama, argumentima i ostalim. zoranove teorije, u normalnim raspravama ne prolaze, na to mogu da se naloze samo neki klinci...
 
Neko je na prethodnim stranicama naveo izjavu Gen. Eisenhower-a o oruzju koje je dobilo WWII za koju sam davno cuo i bilo je dobro podsetiti se. Naravno, izjava je vise nego adekvatna za rat u Evropi. Da je Nimitz davao slicnu izjavu, verovatno bi rekao da je WWII dobio nosac aviona, i to bas Yorktown...:)

Ne znam da li je neko pomenuo te se izvinjavam ako ponavljam, ali jedno od izuzetnih oruzja bio je B-29, veoma napredan bombarder, prakticno za celu generaciju ispred svih ostalih. Prezurizovana kabina, compound motori, polu-automatska odbrana od lovaca...svakako nije dobio WWII ali je zato definitivno poceo novu eru teske vojne avijacije.
 
@ Zoran

Zasto se pravis budala? Jel' ti to u krvi ili sta.... Evidentno je da patis od sopstvene velicine pa to manifestujes ovde kroz ovaj forum. Ljudi su te pre dve nedelje uhvatili u lazi i to velikoj i ti si i dalje nastavio da pises. A trebao bi da se pokrijes usima. Takodje ako nisi primetio, ljudima vecini, sem ovom retrdu koji se predstavlja kao Sloboda 3, koji je pre toga bio Suhoi, je muka od tebe. Svaku temu zaseres svojim pricama o ratu u Bosni i tvojim junackim drzanjem. Nisi mozda pretpostavio da ovde ima jos ljudi koji su prosli rat i to ne jedan, i kojima je muka od takvih proseravanja. Kao kad bih ja sad pricao kako je meni bilo u Libanu ili ******* sa budalama po Ramali. Kapiras....


@ tema


Opet te pitam zasto budalis. Ako pogledas one linkove koje sam ti dao, narocito onaj zadnji i pogledas sta pise pod suspension , a zatim ukucas Tigar i pogledas isto to neke stvari ce ti biti jasnije. Kao sto rece neki korisnik pre mene Skidana kupola sa tigra dodato ojacanje od 25 mm oklopa i to je to. Logicno je da nisu isti zbog raketnog minobacaca, ali je sturmtiger uradjen na platformi Tigra I i to takodje mozes proveriti. Jedino ako ti mislis da ne znas vise od ljudi koji su postavljali njegove specifikacije :roll: Sto me ne bi cudilo, jos je samo ostalo da nam ispricas glavne delove americkog spijunskog satelita i da zavrsimo sa tim :D.....

A sad odjebi u rupu iz koje si izasao.............
 
PendrekTherapy:
Pa, u neku ruku je i dobio WWII. Zavrsio ga je bacivsi zadnju bombu rata. :)


Da, "Fat Man" je bio cudo za to vreme...nadam se smo da nece da nastane sada rasprava da li je koriscenje ovog oruzja bilo opravdano ili ne.

BTW, secam se dobro jedne fotografije koja je snimljena pri exploziji iznad Nagasakija, odlicno se vidi da je u pitanju B-17...da li je bio prateci avion ili sta vec ne znam, ali je stvarno interesantno da se tamo nalazio.
 
ZORANNS83:
nasta lici sada ovaj tvoj post? osim na coveka koji je bez argumenata krenuo da vredja? umesto da si krenuo ovako... evo zorane, ti si obrazovan, i nacitan, ajde reci mi , to i to sto je krestic napisao u tom i tom delu? eto ja to smatram sovinistickim... ne ti to nemoses da uradis , jel ti neznas nista o tome, i ti nista nisi procitao od krestica! o istoriji srba u damaciji i slavoniji? jel ti to mislis na istoriju srba od 1848-1914 ? pa ajde da te prosvetlm, nije on napisao samo jednu knjigu!cudno , ali tako je :) a sada neobrazovani covece, citiraj deo te knjige gde on ima sovinisticki ispad? ako si citao knjigu,kao sto nisi? njega cak i hrvati citaju, i muslimani... zasto pominjem ekmecica? pa zato sto je on isto srbin, i istoricar, i isto je akademska elita kao i krestic, pa reko mozda je i on sovinista! lepo su te kuci vaspitali, bas lepo... kao da si rastao u sumi! nisam ja krelac ratovao zbog sebe vec zbog tebe! dok su takvi kao ti, i nepravi se lud znas o cemu pricam bezali u srbiju, ja sam dosao iz njujorka , da pomognem koliko mogu! i pomogao sam koliko mogu, ali tvoj kukavicluk i nemanje morala i savesti , nemoj da pravdati napadom na mene! meni se niti puca, niti ratuje, i nisma ja rat poceo, ali sam ga za razliku od tebe vodio!!! mozda je neki tamo moj prijatelj poginuo braneci bas tvoju kucu... i daj malo postovanja za te ljude,jer u moru vas takvih, oni su zlata vredni! i pokoj im dusi, sto moram mrtve da ih branim!
e sad mi te dosta... tu knjigu o kojoj pricas imam kod kuce, za pocetak! Ko je od nas dvojice ne obrzovaniji, to nije na meni da sudim!
uz to moja kuca je bila su srpskom delu tenja u kojoj su bili smo srbi, i pokradena je skroz, cak su iscupane i plasticne cevi iz zidova... toliko o tim borcima, tvojim prijateljima koji su mi branili kucu! a ja dli sam kukavica to ce pokazati vreme, kad se taj rat poceo ja am imao 10 godina, pa tesko da sm mogao da ucestvujem, i ti nekome da pricas o patriotizmu, dodji pa zivi u srbiji, pa vidi sta znaci biti patriota! lako je biti veliki srbin u new york-u... dodji ovde pa vidi kako je ljudima... i ko si ti da mi govoris o moralu i savesti?
a mozda su po tebi trebali da mi pobiju porodicu? ajde reci? ko si ti da nekome govoris o moralu, znas li ti koliko je ljudi moralo odande da ode zbog takvih kao ti, zeljnih rata i velike srbije... i sta sad imamo... nemamo nista, jesi uzivao stvarajuci veliku srbiju... i hvala ti sto si nam je stvorio!
ja sma sa tobom zavrsio!
 
dejina81:
e sad mi te dosta... tu knjigu o kojoj pricas imam kod kuce, za pocetak! Ko je od nas dvojice ne obrzovaniji, to nije na meni da sudim!
uz to moja kuca je bila su srpskom delu tenja u kojoj su bili smo srbi, i pokradena je skroz, cak su iscupane i plasticne cevi iz zidova... toliko o tim borcima, tvojim prijateljima koji su mi branili kucu! a ja dli sam kukavica to ce pokazati vreme, kad se taj rat poceo ja am imao 10 godina, pa tesko da sm mogao da ucestvujem, i ti nekome da pricas o patriotizmu, dodji pa zivi u srbiji, pa vidi sta znaci biti patriota! lako je biti veliki srbin u new york-u... dodji ovde pa vidi kako je ljudima... i ko si ti da mi govoris o moralu i savesti?
a mozda su po tebi trebali da mi pobiju porodicu? ajde reci? ko si ti da nekome govoris o moralu, znas li ti koliko je ljudi moralo odande da ode zbog takvih kao ti, zeljnih rata i velike srbije... i sta sad imamo... nemamo nista, jesi uzivao stvarajuci veliku srbiju... i hvala ti sto si nam je stvorio!
ja sma sa tobom zavrsio!
..pozdrav tebi iz Osijeka.....Tenjac... kak si lega....neki dan sam bio u Tenji......mogu ti reci da se rat koji je bio ..vise gotovo niti ne vidi....budi mi dobar i zdrav....
 
Ljudi manite se rasprava i prepucavanja,tema je ww2 malo smo se dotakli i drugih ali je sve to usput.
Sto se tice snajpera i oruzja jedno je specifikacija i fabricko testiranje a drugo je upotreba u uslovima borbe...Mnoge se stvari drukcije pokazu u terenskoj upotrebi od one testirane u fabrici i fabrickim uslovima!!!
 
evo o ww2!
Sta mislite o thompsonu i spaginu,po meni je daleko bolja i pouzdanija bila grand m1 i njene varijacije,posto sam imao prilike da pucam iz njih i najvisu pouzdanost mi je ulivala M1.
A nijemci su trebali mnogo ranije da naprave STG44 ili neku poluautomatsku pusku i masovno naoruzaju pjesadiju,jer Mauzerka je pomeni smjesna naspram grand M1 sto se tice bliskih borbi,po gradovima i sumi...
 
Markelja:
@ Zoran

Zasto se pravis budala? Jel' ti to u krvi ili sta.... Evidentno je da patis od sopstvene velicine pa to manifestujes ovde kroz ovaj forum. Ljudi su te pre dve nedelje uhvatili u lazi i to velikoj i ti si i dalje nastavio da pises. A trebao bi da se pokrijes usima. Takodje ako nisi primetio, ljudima vecini, sem ovom retrdu koji se predstavlja kao Sloboda 3, koji je pre toga bio Suhoi, je muka od tebe. Svaku temu zaseres svojim pricama o ratu u Bosni i tvojim junackim drzanjem. Nisi mozda pretpostavio da ovde ima jos ljudi koji su prosli rat i to ne jedan, i kojima je muka od takvih proseravanja. Kao kad bih ja sad pricao kako je meni bilo u Libanu ili ******* sa budalama po Ramali. Kapiras....


@ tema


Opet te pitam zasto budalis. Ako pogledas one linkove koje sam ti dao, narocito onaj zadnji i pogledas sta pise pod suspension , a zatim ukucas Tigar i pogledas isto to neke stvari ce ti biti jasnije. Kao sto rece neki korisnik pre mene Skidana kupola sa tigra dodato ojacanje od 25 mm oklopa i to je to. Logicno je da nisu isti zbog raketnog minobacaca, ali je sturmtiger uradjen na platformi Tigra I i to takodje mozes proveriti. Jedino ako ti mislis da ne znas vise od ljudi koji su postavljali njegove specifikacije :roll: Sto me ne bi cudilo, jos je samo ostalo da nam ispricas glavne delove americkog spijunskog satelita i da zavrsimo sa tim :D.....

A sad odjebi u rupu iz koje si izasao.............
KOKE LAZI? NESTO SE NESECAM!!! tigar i to mogu ponovo da ponovim, ima samo iste gusenice i motor , i deo konstrukcijwe! i to je gore le dokazano! a ti se pravis lud, strucnjak ja sam tebe pitao od cega se sastoji vesanje na tenku? to koje ti tvrdis da je isto na tigru i strumu! naravno neznas, i naravno preskocices... strucnjak :)
 
dejina81:
e sad mi te dosta... tu knjigu o kojoj pricas imam kod kuce, za pocetak! Ko je od nas dvojice ne obrzovaniji, to nije na meni da sudim!
uz to moja kuca je bila su srpskom delu tenja u kojoj su bili smo srbi, i pokradena je skroz, cak su iscupane i plasticne cevi iz zidova... toliko o tim borcima, tvojim prijateljima koji su mi branili kucu! a ja dli sam kukavica to ce pokazati vreme, kad se taj rat poceo ja am imao 10 godina, pa tesko da sm mogao da ucestvujem, i ti nekome da pricas o patriotizmu, dodji pa zivi u srbiji, pa vidi sta znaci biti patriota! lako je biti veliki srbin u new york-u... dodji ovde pa vidi kako je ljudima... i ko si ti da mi govoris o moralu i savesti?
a mozda su po tebi trebali da mi pobiju porodicu? ajde reci? ko si ti da nekome govoris o moralu, znas li ti koliko je ljudi moralo odande da ode zbog takvih kao ti, zeljnih rata i velike srbije... i sta sad imamo... nemamo nista, jesi uzivao stvarajuci veliku srbiju... i hvala ti sto si nam je stvorio!
ja sma sa tobom zavrsio!
ja nisamzeljan rata,niti sam ga poceo! znam ja odakle je tebi kuca! NIJEDNA SRPSKA KUCA NIJE POKRADENA! SAMO U SLUCAJU KADA SU LJUDI POBEGLI OD VOJNE OBAVEZE,I OTISLI DA IM NEKO DRUGI BRANI KUCU! naprimer ja! dok su ginula deca iz beograda od 18 god, tvoj otac je pobegao.... bilo je ideja da se takve kuce dizu u vazduh! neke i jesu dignute!a ti za krestica kazes da je fasista, e bas si fasista! i kukavica,ali to je vama familijarno!i jos ti to nije dosta,vec ljude koji su tamo bili napdas iz sveg glasa!mene neintresuje velika srbija nego srbi,i njih sam i branio!
 
pejos:
evo o ww2!
Sta mislite o thompsonu i spaginu,po meni je daleko bolja i pouzdanija bila grand m1 i njene varijacije,posto sam imao prilike da pucam iz njih i najvisu pouzdanost mi je ulivala M1.
A nijemci su trebali mnogo ranije da naprave STG44 ili neku poluautomatsku pusku i masovno naoruzaju pjesadiju,jer Mauzerka je pomeni smjesna naspram grand M1 sto se tice bliskih borbi,po gradovima i sumi...
ta tomson je najvece sr... ikada napravljeno! i onaj njegov debilni zatvarac! ono je toliko nesigurno oruzje , da je to strasno, jesi li ga bacio na zemlju, ili samo jace udario po obaracu, odma puca! a o mecima da nepricam! di je taj kalibar za mitrazljez, pa taj metak leti gde on oce, a ne gde ti oces! jeste imali vi toga pejos? krs bozji!
 
ZORANNS83:
ja nisamzeljan rata,niti sam ga poceo! znam ja odakle je tebi kuca! NIJEDNA SRPSKA KUCA NIJE POKRADENA! SAMO U SLUCAJU KADA SU LJUDI POBEGLI OD VOJNE OBAVEZE,I OTISLI DA IM NEKO DRUGI BRANI KUCU! naprimer ja! dok su ginula deca iz beograda od 18 god, tvoj otac je pobegao.... bilo je ideja da se takve kuce dizu u vazduh! neke i jesu dignute!a ti za krestica kazes da je fasista, e bas si fasista! i kukavica,ali to je vama familijarno!i jos ti to nije dosta,vec ljude koji su tamo bili napdas iz sveg glasa!mene neintresuje velika srbija nego srbi,i njih sam i branio![/QUOT
zalostan si, ali si stvarno zalostan!
daboga ti prosao kao mnoge porodice koje su sve izgubile u tom ratu, pa da vidim kako ces onda da pricas! ja sam za krestica rekao da je sovinista...!
a da nijedna srpska kuca nije pokradena, e ovo ti je laz veka... gde si ti ratovao, u nekoj igri?
i da me nazivas kukavicom nemas pravo, jos manje moju porodicu, jer o mojoj porodici ne znas nista, a i odakle ti pt=ravo to da radis, i ko si ti da sudis dali je neko kukavica ili ne?!ratovati za milosevica, seselja, i slicne budale, niko pametan nije hteo!
u ostalom ja taj rat nisam hteo... a ja cu da napadam te tvoje nazovimo junake, jer sam video kako se sa ratista vracaju sa videorekorderima i televizorima, a ne sa medaljama!
a pravi junake iz tog rata ti nisi ni video, jer nikad nisi proveo dana u kasarni JNA okruzenu hrvatskim snajperistima... pa zato doslovce vise nemoj da seres o onome sto ne znas...!
 
СЛОБОДА 3:
"Зоран

Три питања:
1.Да ли је 16.та једина моторизована бригада 1. крајишког корпуса?
2.Да ли је тачно да је 80% моторизоване изашло из рата у ковчегу или са тешким инвалидитетом?
3.Ако је тачно под 2, да ли себе сматраш слабим борцем, оним који се извлачио кад је било густо?
1.da
2.nije bas 80%,ali velike gubitke! u nekim odeljenjima nisi imao coveka koji nije bio ranjen! uglavnom je ona iznela 90% tezine posavskog ratista! i sve je islo na nju,gde je bilo najgore,ona se selila tu! to lako mozes da vidis po pokretima jedinice! dosta njenih pripadnika je uzelo ucesca na kosovu!
3.da sam se izvlacio nebi 2 puta bio ranjen!ti sto su se izvlacili nisu mogli biti u 16.toj!
ZAVRSENO SA OVIM! DA NE NERVIRAM LJUDE!!!
 
dejina81:
ZORANNS83:
ja nisamzeljan rata,niti sam ga poceo! znam ja odakle je tebi kuca! NIJEDNA SRPSKA KUCA NIJE POKRADENA! SAMO U SLUCAJU KADA SU LJUDI POBEGLI OD VOJNE OBAVEZE,I OTISLI DA IM NEKO DRUGI BRANI KUCU! naprimer ja! dok su ginula deca iz beograda od 18 god, tvoj otac je pobegao.... bilo je ideja da se takve kuce dizu u vazduh! neke i jesu dignute!a ti za krestica kazes da je fasista, e bas si fasista! i kukavica,ali to je vama familijarno!i jos ti to nije dosta,vec ljude koji su tamo bili napdas iz sveg glasa!mene neintresuje velika srbija nego srbi,i njih sam i branio![/QUOT
zalostan si, ali si stvarno zalostan!
daboga ti prosao kao mnoge porodice koje su sve izgubile u tom ratu, pa da vidim kako ces onda da pricas! ja sam za krestica rekao da je sovinista...!
a da nijedna srpska kuca nije pokradena, e ovo ti je laz veka... gde si ti ratovao, u nekoj igri?
i da me nazivas kukavicom nemas pravo, jer ko si ti da to radis... ratovati za milosevica, seselja, i slicne budale, niko pametan nije hteo!
u ostalom ja at nisam hteo... a ja cu da napadam te tvoje nazovimo junake, jer sam video kako se sa ratista vracaju sa videorekorderima i televizorima, a ne sa medaljama!
a pravi junake iz tog rata ti nisi ni video, jer nikad nisi proveo dana u kasarni JNA okruzenu hrvatskim snajperistima... pa zato doslovce vise nemoj da seres o onome sto ne znas...!
ja tamo nisam video ni seselja, ni milosevica! vec jadan srpski narod koji se pokusavao organizovati da neprodje kao 41 ! ali kukavicama je najlakse naci izgovor!tamo gde sam ja bio,je bilo mnogo gore nego po kasarnama! sve sto si ti izgubio u tom ratu, pa puta dva! ja bi menjao za ono sto sam ja izgubio! ja sam se vratio sa 3polomljena rebra, i nekoliko oziljaka na ledjima i zadnjici od gelera! i sto je jos gore vratio sam se sam,a nisam sam otisao! I VRATI SE NA TEMU,KASNIJE CU JA BITI KRIV!
 
?!ratovati za milosevica, seselja, i slicne budale, niko pametan nije hteo!
u ostalom ja taj rat nisam hteo... a ja cu da napadam te tvoje nazovimo junake, jer sam video kako se sa ratista vracaju sa videorekorderima i televizorima, a ne sa medaljama!
a pravi junake iz tog rata ti nisi ni video, jer nikad nisi proveo dana u kasarni JNA okruzenu hrvatskim snajperistima... pa zato doslovce vise nemoj da seres o onome sto ne znas...![/QUOTE]
Nisam ni ja taj rat htjeo i nemoj mi pricati da nisi htjeo da se boris za Milosevica i Seselja,ja sam se nasao uvrijedjen ovim tvojim razmisljanjem i pisanjem,boli mene za obojicu ali sta je trebalo da ostanem da se borim sa drugovima i cuvam moju porodicu i grad ili da se spakujem pa u beograd kod Strike...takva razmisljanja su glupost!
nedam sto je moje i BOG!!!
a ti dezerteri koji su otisli njih samo nek stigne KOSOVSKA KLETVA ,nju mozda znate...
pozdrav srpskim herojima
 
ZORANNS83:
to koje ti tvrdis da je isto na tigru i strumu! naravno neznas, i naravno preskocices... strucnjak :)

poslednj put - daj dokaz.
daj literaturu u kojoj cemo to moci da procitamo.
ja sam dao bar nekoliko autora i vojnih istoricara, dok si ti dao redove i redove praznog teksta.

dakle, DOKAZ.
dokaz o fabrici u kojima je proizvodjen.
dokaz o broju proizvedenih komada
dokaz i tehnicke podatke o sasiji, kao i njihove serijske brojeve
dokaz o vremenu proizvodnje (ovo je jako bitno, posto je po tebi Sturmtiger proizveden jos 1943)....

gomila pitanja kojima se trudis da nas "ubedis" nisu dokaz.
 
ZORANNS83:
ta tomson je najvece sr... ikada napravljeno! i onaj njegov debilni zatvarac! ono je toliko nesigurno oruzje , da je to strasno, jesi li ga bacio na zemlju, ili samo jace udario po obaracu, odma puca! a o mecima da nepricam! di je taj kalibar za mitrazljez, pa taj metak leti gde on oce, a ne gde ti oces! jeste imali vi toga pejos? krs bozji!

Mozda je zato bio u upotrebi "samo" 50 godina. :roll:

http://world.guns.ru/smg/smg29-e.htm

A taj metak (gle, .45ACP) koji "leti gde on oce" i nije za "mitraljez" je toliko ***** da se dan danas i dalje koristi u ovome:

http://world.guns.ru/smg/smg16-e.htm
 

Back
Top