Oruzje II svetskog rata

hektorius:
Moguce da je blokada informacija i bila a mozda i ne, ja sam rekao da je broj logorasa koji su umrli od brutalnih uslova rada u Penemünde-u i na drugim mestima otprilike duplo veci od poginulih u Britaniji od V1 i V2, prave cifre su se tek kasnije i saznale, nakon rata, jer niko nije ni mogao znati sta se dogadja na nemackoj strani, na kraju krajeva, nije se znalo ni sta se u konc-logorima radilo, pa ni da su postojali, pa nemacke tv-stanice non-stop pustaju reportaze o tome, do zadnjeg detalja, dakle u medjuvremenu je i te kako poznat broj poginulih britanskih civila i umrlih ili ubijenih logorasa u Nemackoj. Ja govorim o podacima koji su danas sluzbeni a ne onda.
Mislim da gresis kad kazes da je V2 bila losa raketa, bilo je poteskoca na pocetku, dok je jos bila u fazi eksperimenta, ali kasnije nije bilo odbrane od nje, za razliku od V1. Amerikanci su vecinu V2 preneli u USA, a pogone(poluprazne)su zauzeli Rusi.
ko je rekao da je bila losa :-) naprotiv , ja tvrdim da je to raketa koja je bila za ono doba izuzetno napredna! niti jedana v2 nije unistena... to je bilo vraski dobro oruzje! ovo o blokadi, pa to su govorili u toj emisiji na historiju , i sami sebe demantovali!
 
ZORANNS83:
ko je rekao da je bila losa :-) naprotiv , ja tvrdim da je to raketa koja je bila za ono doba izuzetno napredna! niti jedana v2 nije unistena... to je bilo vraski dobro oruzje! ovo o blokadi, pa to su govorili u toj emisiji na historiju , i sami sebe demantovali!
Tako sam te razumeo...a histori i diskaveri i ne gledam...jako retko jer nemam vremena...a blokada je nebitna, ja sam govorio o podacima koji danas vrede za verodostojne, i jos uvek se nesto novo sazna...jedan veliki deo pogona i prostorija gde su se radile V2 i gde su logorasi boravili je danas pod vodom, i tek nedavno su ronioci uz veliki rizik dospeli do nekih mesta...
 
ZORANNS83:
ja neznam sta je gs , ali znam da se brzina aviona , posebno njegova maksimalna brzine , nemoze meriti u toj jedinici, a da se ne navede visina, sto oni ne urade! brzina se mora meriti km/h ! jer je jedino ta brzina konstantna! mah.... pa to nije konstanta merna jedinica, i mnogo se ralikuje od slucaja do slucaja! tj od visine do visine!


GS je Ground Speed.

Mahov nbroj zavisi od pritiska vazduha, gustine, temperature i vlaznosti (tj. kombinacije ovih parametara, posto su uglavnom medjusobno zavisni) i veoma je bitan podatak, narocito za avione koji lete sabsonicnim i transsonicnim brzinama, zbog efekta reversa komandi i fluttera. Ovo je mozda i najbitnija mera brzine aviona, mahmetar imaju cak i veliki putnicki avioni.
 
ZORANNS83:
ja neznam sta je gs , ali znam da se brzina aviona , posebno njegova maksimalna brzine

tako su isto znali sta je brzina avioni oni nesrecnici sto su gledali IAS, pa se sjebali u navigaciji i tresnuli u planinu...

nego, dajder te linkove koji navode netacne podatke iz WW2....Nemoj mi davati podatke za puske, jer sam ja za onu tvoju pusku odmah nasao link koji tvrdi da je domet 800 metara, takodje sam nasao da je opticki nisam te puske kalibrisan na 1000m....dakle, izneo si gomilu netacnih tvrdnji...

elem, daj linkove za drugi svetski rat, koji plasiraju netacne podatke.
za pocetak mozes da probas da demantujes www.achtungpanzer.com
 
Tex707:
GS je Ground Speed.

Mahov nbroj zavisi od pritiska vazduha, gustine, temperature i vlaznosti (tj. kombinacije ovih parametara, posto su uglavnom medjusobno zavisni) i veoma je bitan podatak, narocito za avione koji lete sabsonicnim i transsonicnim brzinama, zbog efekta reversa komandi i fluttera. Ovo je mozda i najbitnija mera brzine aviona, mahmetar imaju cak i veliki putnicki avioni.
ok! ali nismo se mi razumeli! ja znam od cega zavisi b mah! ali bas zbog toga , je nemoguce da ti kazes da neki avion ide brzinom od 1,6maha! jel u tom slucaju ti pojma nemas kolikom taj avion ide brzinom! i dali neki drugi koji ide 1,8 je brzi od njega ili sporiji! ja sam samo na to skrenuo paznju!
 
PendrekTherapy:
Ova nebuloza i mene bas zaprepasti. Covek mora da se zez'o. Ovako nesto ni Zoran ne bi napisao. :lol:
to je manja glupost nego to sto si ti pricao o ratu! pa onda kazes bio sam, pa nisam.... tvoje odvale o tome kako treba gadjati muslimanske altiljeriske polozaje,koji se nemogu pronaci, a i u velikom broju slucajeva , su ''blindirane'' ako znas sta to znaci! a ono o komunikaciji, to si ti decko gledao na filmovima! Amerikanci, koji imaju znas kakvu tehnologiju, vrlo cesto ginu u prijateljskoj vatri! a ako te bas interesuje, kada se probije linija, pa se pomesaju borci, e tu se posle nezna ko je koga ubio, i ko na koga puca! ali dobro, nedaj boze da ti to saznas iz prvog lica!
 
Obersturmfuehrer:
tako su isto znali sta je brzina avioni oni nesrecnici sto su gledali IAS, pa se sjebali u navigaciji i tresnuli u planinu...

nego, dajder te linkove koji navode netacne podatke iz WW2....Nemoj mi davati podatke za puske, jer sam ja za onu tvoju pusku odmah nasao link koji tvrdi da je domet 800 metara, takodje sam nasao da je opticki nisam te puske kalibrisan na 1000m....dakle, izneo si gomilu netacnih tvrdnji...
evoga nemoram ni da trazim, evo vec si sam nasao! sta kazu do koliko je bazdaren opticki nisan ? do 1000 ? eto , odma jedna netacna informacija! dali sam ja pored odma stavio link gde kazu da je domet 1200m ? i ponudio jos 9 komada ? ako treba stavicu ih odma, ali nemoj da ih ignorises kao onaj sto sam vec postavio! iz drugog svetskog rata je tesko dokazivati! posebno tebi! oces ono sto se moze dokazati? oces da krenem od vikipedije? evo iz glave znam preko 20 mesta gde su ucinjene izuzetno grube greske!
 
PSO-1 opticki nisan:

sight.jpg


pso1.gif


nego, deder ti meni demantuj onaj sajt koji sam naveo...
 
ZORANNS83:
to je manja glupost nego to sto si ti pricao o ratu! pa onda kazes bio sam, pa nisam

Ja nigde nisam poricao svoje iskustvo, prema tome seratore ne izmisljaj. Gde sam ja sve bio i sta sam radio se tebe, kao i svakog drugog, uopste ne tice. A to sto ti volis da trubis k'o nacitana budala je tvoj problem. Da i ne pricam o tome kako volis da svoja toboznja iskustva nameces kao univerzalnu istinu za svaciji slucaj.
 
ZORANNS83:
e slika ti nevalja :-) nije bazdaren do hiljadu metara! netacan podatak!

dobro, do koliko je bazdaren nisan PSO-1?
kao dokaz ocekujem sliku kroz nisan.

ZORANNS83:
sta da dematnujem ?

sta se pravis lud, rekao si da mozes da nadjes milion sajtova sa netacnim podacima.
ja sam ti dao primer jednog sajta, a ti ako stvarno to mozes, pokazi mi sajtove vezane za WW2 koji prosipaju netacnosti. Naravno, tu izuzmi sajtove hostovane na geocities i slicnim free domenima...
dakle, cekam....
 
Ko zeli da dokaze da moze sa snajperom m76 da pogodi cilj na 1000 metara nek dodje do mene u R.Srpsku ima snajper i 100 metaka pa nek gadja,postavicu mu metu siluetu i ako pogodi dobija snajper...
Pa taj podjeljak za odredjivanje daljine je dobar bar po meni do 400 metara sve dalje je slabo za odredjivanje i neprecizno,znaci govorim vam iz licnog iskustva.
 
PendrekTherapy:
Ja nigde nisam poricao svoje iskustvo, prema tome seratore ne izmisljaj. Gde sam ja sve bio i sta sam radio se tebe, kao i svakog drugog, uopste ne tice. A to sto ti volis da trubis k'o nacitana budala je tvoj problem. Da i ne pricam o tome kako volis da svoja toboznja iskustva nameces kao univerzalnu istinu za svaciji slucaj.
pa jesi ti mene skroz ozbiljno pitao, zasto nismo gadjali mulimanske i hrvatske artiljeriske polozaje :) ? pa da ti neko umre od smeha! a hrvatki, cak nam nisu bili ni u dometu! jel su tukli preko save, a mi nismo imali dovoljnu dubinu teritorije! ja ne namecem iskustva, ja ih samo iznosim, i odma vidim dale je neko ikada bio u bilo kojim ratnim desavanjima ili ne! jel tvoja percepcija rata, nema veze sa zivotom! da trubis gde si bio... :) daj nemoj me zasmejavati! posle gluposti kojih si izgovorio, nisi ti cak gledao ni dobre filmove o ratu, a kamoli da si bio negde! ''sto niste gadjali artiljeriske polozaje,pa da oni ne mogu da vas granatiraju'' ha ha ha!
 
Obersturmfuehrer:
dobro, do koliko je bazdaren nisan PSO-1?
kao dokaz ocekujem sliku kroz nisan.
eto sad si sve sam shvatio ? trazis mi sliku,,,, :) pa nisam ja ucio po internetu i po slikama,vec sam to nosio u ruci 5 godina! :) i sta sad po stare dane treba da vijam neke slike da bi tebi dokazivao nesto sto svako ko je imao pusku u ruci zna! i posebno me interesuje zasto si se bas uhvatio za PSO-1 :) ?
 
pejos:
Ko zeli da dokaze da moze sa snajperom m76 da pogodi cilj na 1000 metara nek dodje do mene u R.Srpsku ima snajper i 100 metaka pa nek gadja,postavicu mu metu siluetu i ako pogodi dobija snajper...
Pa taj podjeljak za odredjivanje daljine je dobar bar po meni do 400 metara sve dalje je slabo za odredjivanje i neprecizno,znaci govorim vam iz licnog iskustva.
za raliku od tebe, JA CU DA STANEM NA 1000m DA ME GADJAJU! :) Nije pejos! mozes ti njega sam da upucas , da izbazdaris podeljke! prosto fiksator, pa tuces u metu na 100m pa izravnas nisan sa mestom pogotka, i tako sve do 1200 :) onda je dobar! nije to losa puska, ali nije ni snajperka!
 
ZORANNS83:
eto sad si sve sam shvatio ? trazis mi sliku,,,, :) pa nisam ja ucio po internetu i po slikama,vec sam to nosio u ruci 5 godina! :) i sta sad po stare dane treba da vijam neke slike da bi tebi dokazivao nesto sto svako ko je imao pusku u ruci zna! i posebno me interesuje zasto si se bas uhvatio za PSO-1 :) ?

zar M76 nema taj nisan?
Zastava kaze: "[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mogućnost nišanjenja sa optičkim nišanom je 1000m."
mozda sam proizvodjac ne zna koji je nisan stavio na pusku?

[/font]
nego, 3. put ti postavljam pitanje i trazim da mi pokazes netacne i neprecizne sajtove vezane za temu, dakle drugi svetski rat....
 
garand ja kazem da je on obelezio rat!
a zorane, spomenui si krestica, mislis na vasilija? kakave on ima veza sa oruzjem drugog svetskog rata, a uz to ako si mislio na njega onda se i vidi da ti nije dobro, taj covek je toliki sovinista da je mene ponekad sramota sto sam uopste istoricar!
 
dejina81:
garand ja kazem da je on obelezio rat!
a zorane, spomenui si krestica, mislis na vasilija? kakave on ima veza sa oruzjem drugog svetskog rata, a uz to ako si mislio na njega onda se i vidi da ti nije dobro, taj covek je toliki sovinista da je mene ponekad sramota sto sam uopste istoricar!
tog coveka prevode na 50 svetskih jezika! taj covek uopste nije sovinista, i nemam pojma sta si sada lupio? verovatno kao i svi drugi, nisi nista procitao od njega (dugo i zamorno stivo, napreze mozak) nego si negde na nekom staja znam kom sajtu, od nekog kome je krivo sto je covek dokazao kao da je 2+2 4 ! tako je on recimo dokazao da , da nije bilo sitne stoke, mi nebismo uspeli da se odrzimo u turskom carstvu i nebi uspeli sa bunama i ustancima! e de je tu sovinista pojma nemam...mozes i ekecica da komentarises? jel tebi svako ko je srbin sovinista ili... ima i hrvata sovinista? evo moze viktor novak, hrvat, stipendista vatikanske crkve, eto niko od srpskih pisaca nije izveo vece optuzbe na racun vatikanske crkve, i hrvatskog naroda od njega? jel i on sovinista?
 
Obersturmfuehrer:
zar M76 nema taj nisan?
Zastava kaze: "[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mogućnost nišanjenja sa optičkim nišanom je 1000m."
mozda sam proizvodjac ne zna koji je nisan stavio na pusku?

[/font]
nego, 3. put ti postavljam pitanje i trazim da mi pokazes netacne i neprecizne sajtove vezane za temu, dakle drugi svetski rat....
pa neki imaju! ali imaju i m93 , imaju i on-76 zrak... tako da zavisi... ali eto ti postavio sam ti gore , gde kaze da je bazdaren na 1200m ... :) ! e sada koji je izvor tacan? :) ja znam,kako recimo ti da znas? vidis kako se lako pogresi! :)
evo obecao sam, od sada sve sto nadjem dacu ti, raznih netacnih podataka iz 2 svetskog rata ,ja sam nailazio na mnogo, cim budem imao vremena potrazicu, i naci cu .... ima svasta stvarno!
 
pejos:
Ko zeli da dokaze da moze sa snajperom m76 da pogodi cilj na 1000 metara nek dodje do mene u R.Srpsku ima snajper i 100 metaka pa nek gadja,postavicu mu metu siluetu i ako pogodi dobija snajper...
Pa taj podjeljak za odredjivanje daljine je dobar bar po meni do 400 metara sve dalje je slabo za odredjivanje i neprecizno,znaci govorim vam iz licnog iskustva.
Moze da se pogodi silueta coveka na 1000m.Glupo mi bi bilo da te pogodim :)
 

Back
Top