Opa bato - Albanci hoće deo Makedonije !

O царском крунисању Стефана Душана пре свега говоре савремени визан-
тијски историчари Јован Кантакузин и Нићифор Григора. Први доста кратко и
сумарно каже да je после освајања Сера Стефан Душан прогласио себе царем Ро-
меја и Трибала (βασιλέχ εαυτόν άνηγόρευε 'Ρωμαίων κο l Τριβαλών) a да je сину
доделио титулу краља (в. одломак бр. 58 превода вести Јована Кантакузина). Са
друге стране, Нићифор Григора каже да се Стефан Душан прогласио царем Ромеја
(βασιλέα 'Ρωμε ίων εαυτόν άνηγόρευσε), да се служио царским одеждама и знаци-
ма, којима се служи и данас, као и да je територију српске државе поделио са
сином Урошем.


Следећи поменуте етапе уздизања василевса Ромеја, Стефан Душан се најпре прогласио за цара, што је посведочено подацима савремених извора. Свечана церемонија Душановог царског крунисања обављена је у Скопљу, на празник Васкрса Господњег (16. априла 1346), али се из повеља разабира да је он и раније имао титулу василевса. Јануара 1346. године даровао је прву грчку хрисовуљу светогорском манастиру Ивирону, на којој је сачуван његов потпис на грчком језику: "Стефан у Христу Богу верни цар и самодржац Србије и Романије". Дакле, јануар 1345. године сигуран је терминус ante quem проглашења Стефана Душана за цара, међутим поставља се питање друге временске границе тог значајног чина на његовом путу према царској круни. Ту нам донекле може помоћи општа хрисовуља Стефана Душана издата свим светогорским манастирима новембра 1345. године, документ који је он потписао на српском језику: "Стефан у Христу Богу верни краљ и самодржац Србије и Романије".

Нека буде тако..немам ја ништа против...Ево нека буде..
И на крају где су ту Грци?

И по твом нема грка нити грчке....

И ајде сада лупи да је Источно Римско царство грчко и да су Ромеји у ствари грци па да се насмејем...
 
Него ова вест нигде није била у Македонији морам да будем искрен....

Вама је очигледно многооо досадно...тј тим новонарима...

Па Сандански коначно смо открили Америку.А и да је било изјаве шта то мења?Ја сам лично слушао изјаве појединих патриота у Македонији да че Солун бити кад тад наш.Исто сам слушао наше суседе Грке да че кад тад Константинопол бити грчки.Наша брача са севера још сањају о душановом мосту и јужној бановини са гл.град Скопје.Поједини Албанци сањају о великој Албанији али једноставно треба погледати истини у очи.Овај Мигел прави се неки образован свезнајко али и њему је лако прогнозирати из Београда.Али да је паметан сватио би где је Либан,Бејрут а где је Косово ,Македонија или Албанија.Ја би реко:Не дај боже да се духови прошлости повампире...
 
Ти би рекао али тебе нико не пита него ујка Сема.Ако Амери закључе да је Балкан погодно место за зарађивање новца,направиће рат.
Mисони видиш ево по први пут ми се слажемо.Али остаче нам да се надамо да ко са ујка Сем тикве сади, исте му се разбијају на главе.Када погледамо уназад те тикве су осетили много јачи од Албанци који санњају велику државу....
 
Нисам ни мислио да мислиш лоше...А који је нај старији препис његовог закона? Где се налази и из које године...Волео би да видим..пошто волим историју..
Али нема старијег од овог са Раванице...:)

Najstariji struski... 1373... Nije sacuvan ceo... Nigde nema podataka o tome gde je pohranjen...
http://sr.wikipedia.org/sr/Душанов_законик
Cisto da potvrdim sve gore izjavljene cinjenice ;)
 
Najstariji struski... 1373... Nije sacuvan ceo... Nigde nema podataka o tome gde je pohranjen...
http://sr.wikipedia.org/sr/Душанов_законик
Cisto da potvrdim sve gore izjavljene cinjenice ;)

Ма дај ми бре да прочитам...а не да ме шаљеш у Музеј тамо негде у Београду...

И википедија је тешко ср*ње....И овде пише да је био краљ Грка..иако то не постоји у његово време..
 
Makedonija je morala da prizna...Makedonija je drzava albanaca koliko i makedonaca...trecina od ukupnog broja stanovnistva u Makedoniji su albanci...sem toga u ustavu jasno stoji da je BJR Makedonija drzava makedonaca i albanaca...Albanci traze drzavu na Kosovu, a vec je imaju u Makedoniji...

NIJE!!!! Otkad je kao prvo 20% (nekih 450 000 od 2,1 milja) ustvari 1/3, i otkad manjina odlucuje za vecinu???
 
NIJE!!!! Otkad je kao prvo 20% (nekih 450 000 od 2,1 milja) ustvari 1/3, i otkad manjina odlucuje za vecinu???

И то није тачно...стопирао се попис управо због фалсификовања и пописивања шиптара путем скајп програма....
Да као ево он је у Швајцарској сада ће да се јави да се попише...

Нема их ни 20%...
 
И то није тачно...стопирао се попис управо због фалсификовања и пописивања шиптара путем скајп програма....
Да као ево он је у Швајцарској сада ће да се јави да се попише...

Нема их ни 20%...

Pa tim gore.Dakle,odgovori čovjeku!
 
И то није тачно...стопирао се попис управо због фалсификовања и пописивања шиптара путем скајп програма....
Да као ево он је у Швајцарској сада ће да се јави да се попише...

Нема их ни 20%...

5% nas ima , verujem da ti je lakshe sada z:mrgreen:
Поранешниот македонски премиер Љупчо Георгиевски смета дека бројот на Албанците во Македонија изнесува 30 отсто http://daily.mk/cluster3/9fb333ea6e...bancite-se-30-otsto-smeta-ljupcho-georgievski
 
BJRM-ovcima su izbrojani dani Srbija treba da se brine jedino za Srbe 400 000 bjrm-ovci su nebitni .Republika Ilirida nalazi se u finalnom stadijumu svoje etno-nacionalne geneze i taj je proces zavrsene prica .Kada Albanci proglase Republiku Iliridu Srbija treba da je prizna .


1.jpg
 
Nasao si koga da citiras, Bugarina koji se pravi makedonski patriota.
On je vash bivshi Premijer , vi ste ga glasali ne ja :

„Јас сум убеден дека бројката на Албанците се движи кон 30 проценти и ако е така, треба тоа да го знаеме, а не да живееме во илузија“, вели Георгиевски во интервју за Плус инфо.

Dalje :

Георгиевски уште вели дека бројката од 50 до 60 илјади Македонци-муслимани, ќе се намали на десетина илјади, обвинувајќи ја владата за „груба агресивна и глупава национална политика“.
 
BJRM-ovcima su izbrojani dani Srbija treba da se brine jedino za Srbe 400 000 bjrm-ovci su nebitni .Republika Ilirida nalazi se u finalnom stadijumu svoje etno-nacionalne geneze i taj je proces zavrsene prica .Kada Albanci proglase Republiku Iliridu Srbija treba da je prizna .


Pogledajte prilog 225909

A ti bi tog dana trebao sa tvojom bracom koji nose bele kapice( posto ih ima dosta u Kumanovu) da slavis.
Kakav si ti licemer, na drugom forumu si za evropske tokove i EU a ovde se pravis nacionalistom!!!
 
On je vash bivshi Premijer , vi ste ga glasali ne ja :

„Јас сум убеден дека бројката на Албанците се движи кон 30 проценти и ако е така, треба тоа да го знаеме, а не да живееме во илузија“, вели Георгиевски во интервју за Плус инфо.

Dalje :

Георгиевски уште вели дека бројката од 50 до 60 илјади Македонци-муслимани, ќе се намали на десетина илјади, обвинувајќи ја владата за „груба агресивна и глупава национална политика“.

Nisam ja glasao za njega
 
On je vash bivshi Premijer , vi ste ga glasali ne ja :

„Јас сум убеден дека бројката на Албанците се движи кон 30 проценти и ако е така, треба тоа да го знаеме, а не да живееме во илузија“, вели Георгиевски во интервју за Плус инфо.

Dalje :

Георгиевски уште вели дека бројката од 50 до 60 илјади Македонци-муслимани, ќе се намали на десетина илјади, обвинувајќи ја владата за „груба агресивна и глупава национална политика“.

Ovi Makedonci suntavi, pa ja da ti odgovorim ... Kosovo Albanians no better of animals but worst for animals
 

Back
Top