Opa bato - Albanci hoće deo Makedonije !

I šta je problema sa šiptarima?Neka nose Makedoniju.Makedonci ionako samo umeju da se **rče i budu tvrdoglavi.

Није то баш тако једноставно - јер Амери и Швабе употребљавајући хорде шиптарских вандала имају разне амбиције, рецимо:

PREDSEDNIK PREŠEVA SLAVI NEZAVISNOST KOSOVA I METOHIJE
RAGMI MUSTAFA VELEIZDAJNIK!
Petak, 17. Februar, 2012.| Autor:

Na poziv Atifete Jahjage, lider Preševa će prisustvovati proslavi povodom godišnjice proglašenja nezavisnosti KiM

145462.jpg

PREŠEVO - Vuče državu za nos.
Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa otputovaće danas na Kosovo na proslavu četvrte godišnjice jednostrano proglašene nezavisnosti srpske pokrajine.

Kako kaže, poziv je dobio od predsednice Kosova Atifete Jahjage.
- Kako da ne idem na proslavu? Pa to je veliko slavlje - kaže Mustafa i dodaje da je pozivnicu dobio pre dva dana.

Na pitanje da li je nekoga od nadležnih obavestio o svom planu, Mustafa sarkastično odgovara:
- A koga bih mogao da pitam? Nemam ideju na koju adresu i kome da se obratim. Ne bojim se sankcija jer ne kršim Ustav. Ako vas neko zove, zašto da ne odete?

Međutim, profesor Ustavnog prava na Pravnom fakultetu Oliver Antić tvrdi da prvi čovek opštine Preševo krši Ustav.
- Ovo je krivično delo. On deluje protiv teritorijalnog integriteta zemlje, a to su dela izdaje i veleizdaje - tvrdi Antić.


U Tužilaštvu nisu mogli da nam prokomentarišu ovaj slučaj, jer je državni praznik i ne radi se, ali su nam savetovali da pošaljemo pitanja i sačekamo odgovor u ponedeljak.

(K. B.)

***************************************************************************************
 
Шта ви имате са тиме...Ви сте своју рунду у рингу изгубили са њима давне 1999..Избомбардовао цео свет Србију..

Ми смо добијали 2001 док Солана није дошао и наметнуо "мир"...

Сада је вакум ситуација...

Ја никада не би желео рат,али се зна ко га започиње а то су они...Јер је њима у глави само једно...

То што се ви сладите како ћемо "ми да изгубимо" и прижељкујете рат да ми гинемо овде је ствар болести и комплекса..;)

Da bas kao sto si rekao... Ceo svet nas je bombardovao... Koja drzava bi mogla da izdrzi tako nesto? Ko je dobijao dok na stranu Siptara nisu stali Ameri & Co.?
Ne sladimo se... Samo kazemo kako Vam se vraca ono sto ste Vi podrzali da se desava nama...
Ko zeli rat, bio mu u kuci!

Да нигде никада није писало Ромејски нити Грчки...то је узело маха тек у 19 веку...

Свуда где је стојало Македонски ви сте преправљали и писали Ромејски или Грчки...

А први извор и најстарији о Душановој титули стоји - “Macedonum Rasianorum Caesar“ (Цар Душан - цар Македонаца и Рашана ) (Historia Turcica (1502), Municipal Library in Nuremebrg, 31.2).
Феликс Петанчић (1455-1517)

А ако и томе не верујемо опет гледамо нај старије преписе његовог законика...где стоји Македонски....

Ne bakci se oko nase istorije oko koje se ocigledno ne razumes...
Dusan je najpre vladao Zetom, oblascu stare Srbije, podrucjem kojim je pre njega vladala njegova baka...
Kad se zemlja prosirila i postala carstvo on je sinu dao da vlada predelom stare Srbije, a on je vladao jugoistocnim oblastima zbog daljeg sirenja i nemirne granice...
Tada je tu bila Vizantija... Makedonija se ne spominje ni u jednom spisu! "Car Srbljem i Grkom, Romejski (tadasnji naziv za Grke)"
Drugo to uopste nije pisano makedonskim jezikom... Ili procitaj pomalo pa da nastavimo dalje ili oladi brate ;)
:rtfm:
 
Granice im ne smetaju da imaju nacionalno jedinstvo.

Ko ih 'ebe.

Poneseni ovim početnim uspjehom pod sponzorstvom Amerike, navući će na sebe to da se ugrožene države (Srbija, Crna Gora i Makedonija) vojno ujedine u borbi protiv njih, pa će brati kožu na šiljak.


Ljubiša, dobro razmišljanje.Realno.Samo, ima jedna kvaka, šire se na sjever i zapad....Koliko mi se čini, ima ih i u našoj lijepoj, ai i financijski su poprilično jaki...Zamisli kad krenu po starom,provjerenom recept kupovati seoska imanja...Baranja,Slavoija, Lika, Kordn, Dalmacija...itd.............:manikir:
 
. Makedonija se ne spominje ni u jednom spisu! "Car Srbljem i Grkom, Romejski (tadasnji naziv za Grke)"
Drugo to uopste nije pisano makedonskim jezikom... Ili procitaj pomalo pa da nastavimo dalje ili oladi brate ;)
:rtfm:

Па управо сам ти дао СЛИКЕ преписа где пише...Није то Македонски човече :zcool:

А дај ти мени онда где то пише Грка у ком препису и које године да је тај препис старији од ових што сам ти ја дао..

За рашку нисам ја писао него тај историчар из тог доба, шта сам ти ја сада крив?
 
Нама дефинитивно нема спаса.
Под овим "нама" мислим на православне Балканце.
Као да није доста прво лобирање, а сада и акције Шиптара свуда.
Него се и ми препуцавамо по форумима ко је старији од амеба.
А што је још горе, то се ради у стварном животу у много већој мјери.
А за то вријеме Шиптари ћуте и муте.
Ја ћу то рећи овако, ризикујући да ме погрешно схвате:
Шиптари ЈЕСУ правили боље колаче и пите од Срба.
Али ми у Бањалуци уопште не фали све том као ни "муслиманске" хурмашице и баклаве.

Ако ме разумијете, наравно.
 
Али неће ни Срби да ратују за Македонију, то је извесно...

Ma hoce, neki od onih iz Kumanovskog kraja gde ih ima najvise, a koji je uz Kosmet, ali mi cemo u globalu opet ispasti BUDALE, slacemo im kao nekad opet milione metaka i granata, i informacija (to moraju i forumasi iz BJRM priznati), a onda kad se smire tamo a ovde USA gurnu siptare i oni proglase neku republjik Presevska doljina, ti isti iz BRJM ce medju prvima PRIZNATI ISTU!!!! Ne znam na koga vise da se ljutim, na nas sto smo budale ili na njih sto su kukavice kukavne nezahvalne...
 
Е када би они хтели само део Македоније, не они хоће и север Грчке, део Црне Горе као и цео јужни део Србије, чак до Ниша. Кажу да је све ово део велике Албаније чији су делови наводно као нелегално присвојени другим државама. Нека причају они да ово може све дипломатијом да се реши, али то је чиста глупост, ово без рата неће моћи да спроведу у дело. Стога, Албанију је требало одавно збрисати, још када је било прилике, јер је она једина држава која 100% може поново да донесе рат на просторе Балкана
 
Kakav SPC na severu Albanije o cemu ti to trabunjas ?

Postoji oko 40-50 000 (ne postoje precizni podaci bas u 5-10 osoba) Srba u Albaniji, nije im dozvoljeno da vrate svoja imena i prezimena, u nekim slucajevima je dozvoljeno ili ime ili prezime, postoji jedna skola za Srpski jezik sa nekoliko desetina djaka koju pohadjaju Srbi, Goranci i muslimani Slovenskog porekla, Srpskih crkava nema jer je sve preotela katolicka i pravoslavna crkva Albanije...
 
Poslednja izmena:
Ako su mislili da će se sve završiti na KiM, onda su ili glupi ili bezobrazni, pa su se radovali tuđoj nesreći, a pošto je Makedonija priznala KiM, onda nek beru plodove svoje gluposti (i bezobrazluka).

Makedonija je morala da prizna...Makedonija je drzava albanaca koliko i makedonaca...trecina od ukupnog broja stanovnistva u Makedoniji su albanci...sem toga u ustavu jasno stoji da je BJR Makedonija drzava makedonaca i albanaca...Albanci traze drzavu na Kosovu, a vec je imaju u Makedoniji...
 
Па управо сам ти дао СЛИКЕ преписа где пише...Није то Македонски човече :zcool:

А дај ти мени онда где то пише Грка у ком препису и које године да је тај препис старији од ових што сам ти ја дао..

За рашку нисам ја писао него тај историчар из тог доба, шта сам ти ја сада крив?

Prepisa!!! Imao sam uvid u kopiju originala, koje nazalost nema u digitalnom formatu...
Ne kazem ni ja da jeste, nego kazem da original nije pisan "makedonskim" ;)
Nisi mi kriv... Malo bolje sam upucen u tu materiju jer sam radio rad o Dusanu i veruj mi morao sam mnogo stranica da procitam i mnoge sam slike video...
Inace ne razumi me pogresno! Ne prizeljkujem tvom narodu nista lose! Daleko bilo... U dobrim sam odnosima sa svakim Makedoncom koga sam upoznao ;)
Siptari su zajednicka muka i nas i Vas...
 
Па управо сам ти дао СЛИКЕ преписа где пише...Није то Македонски човече :zcool:

А дај ти мени онда где то пише Грка у ком препису и које године да је тај препис старији од ових што сам ти ја дао..

За рашку нисам ја писао него тај историчар из тог доба, шта сам ти ја сада крив?

O царском крунисању Стефана Душана пре свега говоре савремени визан-
тијски историчари Јован Кантакузин и Нићифор Григора. Први доста кратко и
сумарно каже да je после освајања Сера Стефан Душан прогласио себе царем Ро-
меја и Трибала (βασιλέχ εαυτόν άνηγόρευε 'Ρωμαίων κο l Τριβαλών) a да je сину
доделио титулу краља (в. одломак бр. 58 превода вести Јована Кантакузина). Са
друге стране, Нићифор Григора каже да се Стефан Душан прогласио царем Ромеја
(βασιλέα 'Ρωμε ίων εαυτόν άνηγόρευσε), да се служио царским одеждама и знаци-
ма, којима се служи и данас, као и да je територију српске државе поделио са
сином Урошем.


Следећи поменуте етапе уздизања василевса Ромеја, Стефан Душан се најпре прогласио за цара, што је посведочено подацима савремених извора. Свечана церемонија Душановог царског крунисања обављена је у Скопљу, на празник Васкрса Господњег (16. априла 1346), али се из повеља разабира да је он и раније имао титулу василевса. Јануара 1346. године даровао је прву грчку хрисовуљу светогорском манастиру Ивирону, на којој је сачуван његов потпис на грчком језику: "Стефан у Христу Богу верни цар и самодржац Србије и Романије". Дакле, јануар 1345. године сигуран је терминус ante quem проглашења Стефана Душана за цара, међутим поставља се питање друге временске границе тог значајног чина на његовом путу према царској круни. Ту нам донекле може помоћи општа хрисовуља Стефана Душана издата свим светогорским манастирима новембра 1345. године, документ који је он потписао на српском језику: "Стефан у Христу Богу верни краљ и самодржац Србије и Романије".
 
Poslednja izmena:
Prepisa!!! Imao sam uvid u kopiju originala, koje nazalost nema u digitalnom formatu...
Ne kazem ni ja da jeste, nego kazem da original nije pisan "makedonskim" ;)
Nisi mi kriv... Malo bolje sam upucen u tu materiju jer sam radio rad o Dusanu i veruj mi morao sam mnogo stranica da procitam i mnoge sam slike video...
Inace ne razumi me pogresno! Ne prizeljkujem tvom narodu nista lose! Daleko bilo... U dobrim sam odnosima sa svakim Makedoncom koga sam upoznao ;)
Siptari su zajednicka muka i nas i Vas...

Нисам ни мислио да мислиш лоше...А који је нај старији препис његовог закона? Где се налази и из које године...Волео би да видим..пошто волим историју..
Али нема старијег од овог са Раванице...:)
 

Back
Top