Omoti i ilustracije knjiga

Dostojevski - Zapisi iz podzemlja. Knjiga koje nikako da se docepam...
 

Prilozi

  • Zapisi_iz_podzemlja.jpg
    Zapisi_iz_podzemlja.jpg
    63,7 KB · Pregleda: 4
  • Picture6.jpg
    Picture6.jpg
    56,5 KB · Pregleda: 4
  • NC_NotesFU_cover_1964.jpg
    NC_NotesFU_cover_1964.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 5
Evo još jedne....
Ovakvo izdanje i ja posedujem u mojoj biblioteci.

Sjajne slicice, inace, Milera nikada nisam citao, al' se moze reci da sam zaintrigiran, verovatno cu potraziti nesto. ;)

Zan Pol Sartr - Mucnina

la-nausea-jean-paul-sartre.jpg



Datoteka:Mučnina.jpg


Jos od lektire (Kamija i njegovog Stranca) nisam citao nista od egzistencijalistickih filozofa, a moze se reci da mi izuzetno gode njihov stil i teme.
 
Nisam našao ovog puta ono što sam tražio. A tražim stare korice. Nekako su mi draže. Uopšte više volim stara izdanja. Taj papir je drugačiji i čini mi se da samo on može tako da miriše. Imam običaj da kad naiđem kod uličnog prodavca na neko starije izdanje ja ga pitam da l hoće da se zamenimo. Ja njemu novu knjigu on meni staru. Naravno njemu više odgovara da ima novu knjigu. Ko je ovde lud? Al svi su srećni i zadovoljni...:D:bye:
 
all-quiet-book.jpg

"Poginuo je oktobra 1918. godine jednog dana kada je na celom frontu bilo toliko mirno i tiho da se ratni izvestaj ogranicio samo na saopstenje da na zapadu nema nista novo. Pao je nicice i lezao licem k zemlji, kao da spava. Kada su ga okrenuli videlo se da nije dugo patio. Lice mu je bilo spokojno kao da je bio skoro zadovoljan sto se tako dogodilo"
 

Back
Top