Olja Beckovic: Utisak je zabranjen, ja sam ucenjena!

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Olja-Beckovic-Utisak-nedelje-je-zabranjen.lt.html

olja.gif



BEOGRAD – Autorka emisije „Utisak nedelje” Olja Bećković izjavila je danas da emitovanje te emisije na televiziji B 92 nije odloženo do daljeg, nego je ona zabranjena.

„'Utisak' nije odložen do daljnjeg, nego je zabranjen i ja nisam odbila dogovor, nego sam odbila ultimatum. Ja sam ucenjena da je jedini način da nastavim da radim svoju emisiju po važećem ugovoru do marta da prethodno potpišem da u novembru prelazim na Info kanal B 92”, rekla je Olja Bećković agenciji Beta.

Ona je istakla da to „ne može smatrati nikakvom poslovnom odlukom, već političkim nalogom”.

Televizija B 92 saopštila je ranije danas da se emitovanje emisije „Utisak nedelje” autorke Olje Bećković i produkcijske kuće PG mreža na televiziji B92 odlaže do daljeg.

Emitovanje je odloženo na neodređeno vreme „s obzirom na to da uprkos pregovorima još nije postignut dogovor između menadžmenta televizije B92 i Olje Bećković i produkcijske grupe Mreža”, naveo je B92 u saopštenju.

Matić pozvao Bord direktora da se nastavi „Utisak nedelje"

BEOGRAD – Glavni i odgovorni urednik informativnog programa B92 Veran Matić saopštio je danas da je pozvao Bord direktora, da se odmah nađe rešenje kako bi „Utisak nedelje” bio na programu B92 već iduće nedelje.

„U proteklih nekoliko dana, obavio sam nekoliko razgovora sa suvlasnicima B92 koji predstavljaju većinske vlasnike. Obavestio sam ih o svojim stavovima da je od ključnog značaja za uspešan start projekta unapređenja info kanala, dogovor sa produkcijom TV Mreža koji će zadovoljiti obe strane”, rekao je Matić u izjavi medijima.

Kako je naveo, svi učesnici u razgovorima, uključujući predstavnike TV Mreže, snažno podržavaju ideju da ovaj kanal bude noseći za sve informativne, političke, debatne, kulturne i edukativne emisije, dok bi se osnovni kanal B92 profilisao kao zabavni, što je proces koji je već u toku.

„Nesporazum između većinskih vlasnika i TV Mreže vezan je za vreme kada će se izvršiti prebacivanje emisije na B92 info kanal, tj. želju vlasnika da se to što pre dogodi i želju druge strane da postoje jače garancije da će to biti kanal na kojem će izvesno biti i drugi najkvalitetniji programi B92, istraživačke emisije, humanitarni i socijalni programi i društveno odgovorne akcije”, objasnio je Matić.

„Zbog toga sam uputio još jedan poziv Bordu direktora, predstavnicima većinskih vlasnika, da se odmah pronađe rešenje kako bi Utisak nedelje bio na programu B92 već iduće nedelje i kako bismo nastavili da razvijamo praktično novi kanal sa sadržajima koji su veoma važni za javno mnjenje u Srbiji, ali i za očuvanje integriteta B92”, rekao je Matić.

NUNS: Ukidanje"Utiska nedelje” udar na slobodu javne reči

BEOGRAD – Nezavisno udruženje novinara Srbije pozvalo je novinare da se u nedelju, 28. septembra, u 21 čas, okupe ispred zgrade B 92 kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog skidanja emisije „Utisak nedelje” sa programa te televizije.

„Naročito zabrinjava činjenica da je autorka Olja Bećković rekla da je emisija ukunuta pod političkim pritiskom” navodi se u saopštenju NUNS-a koji reaguje na saopštenje TVB92 da je emitovanje emisije „Utisak nedelje” autorke Olje Bećković i produkcijske kuće PG mreža odloženo „do daljeg”.

Kako navodi NUNS dolazak na skup treba da bude izraz ličnog stava novinara koji su zabrinuti zbog sve očiglednijeg sužavanja prostora za razmenu različitih mišljenja u srpskim medijima i javnom diskursu u celini i takođe dodaje da će okupljanje pred redakcijom B 92 biti tihi protest, što znači da nisu predviđena javna obraćanja.

„Ne sporeći pravo nijednom mediju da samostalno utvrđuje i sprovodi uređivačku politiku, NUNS podseća da je jedna od obaveza novinara i medija koji se bave informativnim programom da podstiču slobodu javne reči i da omoguće pluralizam mišljenja. Uvereni smo da je „Utisak nedelje” jedna od retkih emisija na srpskoj javnoj sceni u kojoj je tako nešto bilo moguće” rečeno je u saopštenju.

NUNS takođe poziva sve koji smatraju da je širenje, a ne sužavanje prostora za javnu kritiku i razmenu mišljenja od odlučujućeg značaja za slobodu javne reči i jačanje demokratskog društva, da se usprotive takvim tendencijama.

„Želimo da naglasimo da nije reč o problemu koji se tiče samo novinara i novinarske profesije, nego i svih građana” poručuje NUNS.

UNS: B92 da poštuje ugovor o emitovanju „Utiska nedelje“

BEOGRAD – Udruženje novinara Srbije pozvalo je danas Televiziju B92 da poštuje ugovor o emitovanju emisije „Utisak nedelje” koji autorka Olja Bećković i Produkcijska grupa Mreža imaju sa tom kućom.

Veoma je teško poverovati u tvrdnje poslovodstva B92 da razvojni planovi Televizije B92 iziskuju premeštanje uticajne i gledane autorske emisije „Utisak nedelje” na kablovski kanal B92 Info, navedeno je u saopštenju UNS-a.

„Ukoliko Televizija B92 prekrši važeći ugovor sa Oljom Bećković, samo će se pojačati sumnje u obrazloženja poslovodstva ove medijske kuće” rečeno je u saopštenju.


Agencije

objavljeno: 26.09.2014.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/498067/Olja-Beckovic-Utisak-nedelje-je-zabranjen

513659_olja-beckovic-02rasfoto-nebojsa-markovic_f.jpg


"Utisak nije odložen do daljnjeg, nego je zabranjen i ja nisam odbila dogovor, nego sam odbila ultimatum. Ja sam ucenjena da je jedini način da nastavim da radim svoju emisiju po važećem ugovoru do marta da prethodno potpišem da u novembru prelazim na Info kanal B 92", rekla je Olja Bećković agenciji Beta.





Ona je istakla da to "ne može smatrati nikakvom poslovnom odlukom, već političkim nalogom".



Televizija B 92 saopštila je juče da se emitovanje emisije “Utisak nedelje” na TV B92 odlaže se do daljeg s obzirom na to da uprkos pregovorima još nije postignut dogovor između menadžmenta televizije i autorke Olje Bećković i produkcijske grupe „Mreža", saopštila je ta televizija.



"Naime, menadžment TV B92 ponudio je Olji Bećković i produkcijskog grupi „Mreža“ da se „Utisak nedelje“ emituje na terestrijalnom kanalu B92 do novembra, a potom da ova emisija postane vodeći format televizije B92 info sa željom da kultni serijal i dugodišnje iskustvo renomirane novinarke doprinesu razvoju ove informativne B92 platforme", navodi se u saopštenju.


B92 navodi da ideja nije naišla na odobravanje od strane Olje Bećković i produkcijske grupe „Mreža“ i da su pregovori o daljoj saradnji nastavljeni.



"Gledaoce i kolege iz medija blagovremeno ćemo izvestiti o svim detaljima dogovora Olje Bećković i menadžmenta TV B92", saopštila je PR služba B92.



Problem sa “Utiskom nedelje” nastao je kada je poslovodstvo medijske kuće B92 predložilo Olji Bećković da svoju emisiju sa nacionalne frekvencije B92 premesti na B92 info, kablovski kanal koji pokriva oko 60 odsto Srbije. Tome se protive i autorka Olja Bećković, ali i glavni i odgovorni urednik informativnog programa B92 Veran Matić. Oni smatraju da je prelazak na kablovski kanal “degradacija ‚Utiska nedelje‘", što je neprihvatljivo.



Glavni i odgovorni urednik informativnog programa Televizije B92 Veran Matić izjavio je prošle nedelje da ta kuća ima višegodišnju saradnju sa produkcijom "Mreža" i Oljom Bećković i ugovor koji je i dalje na snazi.



- Činjenica je da je ta emisija u proteklom periodu postala izuzetno važan i javno prepoznatljiv deo informativnog programa TV B92 i od početka emitovanja 2002. godine do danas "Utisak nedelje" je jedan od najvažnijih elemenata identiteta naše kuće - naveo je Matić u pisanoj izjavi.
 
http://www.dnevno.rs/vesti/142081-n...ske-profesije-vec-i-svih-gradana.html?print=1

1_160163.jpg





NUNS je u saopštenju pozvao novinare da se u nedelju, 28. septembra u 21 čas okupe ispred zgrade B92 kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog "skidanja" te emisije sa programa.

– Naročito zabrinjava činjenica da je autorka Olja Bećković rekla da je emisija ukinuta pod političkim pritiskom – naveo je NUNS.

NUNS je saopštio da dolazak na skup treba da bude izraz ličnog stava novinara koji su zabrinuti zbog sve očiglednijeg sužavanja prostora za razmenu različitih mišljenja u srpskim medijima i javnom diskursu u celini.

– Okupljanje pred redakcijom B92 biće tihi protest, što znači da nisu predviđena javna obraćanja – naveo je NUNS.

NUNS je, ne sporeći pravo nijednom mediju da samostalno utvrđuje i sprovodi uređivačku politiku, u saopštenju podsetio da je jedna od obaveza novinara i medija koji se bave informativnim programom da podstiču slobodu javne reči i da omoguće pluralizam mišljenja.

– Uvereni smo da je 'Utisak nedelje' jedna od retkih emisija na srpskoj javnoj sceni u kojoj je tako nešto bilo moguće. Pozivamo sve koji smatraju da je širenje, a ne sužavanje prostora za javnu kritiku i razmenu mišljenja od odlučujućeg značaja za slobodu javne reči i jačanje demokratskog društva, da se usporotive takvim tendencijama. Želimo da naglasimo da nije reč o problemu koji se tiče samo novinara i novinarske profesije, nego i svih građana – naveo je NUNS.

UNS je u saopštenju pozvao Televiziju B92 da poštuje ugovor o emitovanju emisije "Utisak nedelje" koji Olja Bećković i Produkcijska grupa Mreža imaju sa tom kućom.

– Veoma je teško poverovati u tvrdnje poslovodstva B92 da razvojni planovi Televizije B92 iziskuju premeštanje uticajne i gledane autorske emisije 'Utisak nedelje' na kablovski kanal B92 Info. Ukoliko Televizija B92 prekrši važeći ugovor sa Oljom Bećković, samo će
se pojačati sumnje u obrazloženja poslovodstva ove medijske kuće – naveo je UNS u saopštenju.

Televizija B92 saopštila je juče da se emitovanje emisije "Utisak nedelje" autorke Olje Bećković i produkcijske kuće PG mreža na televiziji B92 odlaže do daljeg.

Emitovanje je odloženo na neodređeno vreme "s obzirom na to da uprkos pregovorima još nije postignut dogovor menadžmenta televizije B92 i Olje Bećković i produkcijske grupe Mreža", navodi se u saopštenju te televizije.

Dodaje se da je menadžment televizije B92 ponudio Olji Bećković i produkcijskog grupi Mreza da se Utisak nedelje "emituje na terestrijalnom kanalu B92 do novembra", a potom da ta emisija postane vodeći format televizije B92 info sa željom da kultni serijal i
dugodišnje iskustvo renomirane novinarke doprinesu razvoju ove informativne B92 platforme.

– Kako ideja nije naišla na odobravanje od strane Olje Bećković i produkcijske grupe Mreža, nastavljeni su pregovori o daljoj saradnji, a gledaoce i kolege iz medija blagovremeno ćemo izvestiti o svim detaljima dogovora Olje Bećković i menadžmenta TV B92 – navela je juče ta televizija.

Autorka emisije "Utisak nedelje" Olja Bećković izjavila je juče da emitovanje te emisije na televiziji B 92 nije odloženo do daljeg, nego je ona zabranjena.

– 'Utisak' nije odložen do daljnjeg, nego je zabranjen i ja nisam odbila dogovor, nego sam odbila ultimatum. Ja sam ucenjena da je jedini način da nastavim da radim svoju emisiju po važećem ugovoru do marta da prethodno potpišem da u novembru prelazim na Info kanal B 92 – rekla je Olja Bećković agenciji Beta.

Ona je istakla da to "ne može smatrati nikakvom poslovnom odlukom, već političkim nalogom".
 
ево све ми суза сузу стиже ..

Значи ви дверци можете на ваш интернет радио "Снага народа" да доведете свакојаке фаце у емисију рецимо преставника жутих Борка Стефановића као и представника највеће српске ЛГБТ организације & члана СПС Бојана Миличевића (јел се тако зове онај дебељко, СПС преварант који како кажу вара лаковерне симпатизере / припаднике ЛГБТ популације за лову представљајући се као геј, а онда их испали ?) и да то буде океј што би рекла Оља, а "Утисак недеље" по вама треба да буде забрањен? ЗАШТО?!
Срам да вас буде, Вучићеви полтрончићи! Чак и ово ботови СНС имају више части од вас ЈЕР НЕ ГЛУМЕ ОПОЗИЦИЈУ!!
 
Значи ви дверци можете на ваш интернет радио "Снага народа" да доведете свакојаке фаце у емисију рецимо преставника жутих Борка Стефановића као и представника највеће српске ЛГБТ организације & члана СПС Бојана Миличевића (јел се тако зове онај дебељко, СПС преварант који како кажу вара лаковерне симпатизере / припаднике ЛГБТ популације за лову представљајући се као геј, а онда их испали ?) и да то буде океј што би рекла Оља, а "Утисак недеље" по вама треба да буде забрањен? ЗАШТО?!
Срам да вас буде, Вучићеви полтрончићи! Чак и ово ботови СНС имају више части од вас ЈЕР НЕ ГЛУМЕ ОПОЗИЦИЈУ!!

Ne znam ja za Dveri ali ja mislim da je Olja izuzetan novinar sa petljom i njenu emisiju sam redovno gledao.
Ovo sto ona sada dozivljava je dokaz za to. Ovo sto ona sada prica za Vucicevu cenzuru ja pisem odavno. Ono sto joj zameram sto nije videla cenzuru i kod zutih.
Ali, boricu se za njeno pravo da bude svoja u svakom rezimu. :rtfm:
 
Ranije je bila to interesantna emisija, sada je "presusilo" sve, i politika, i gosti koje dovodi, bar da se okrene gostima iz kulture, kao ranije, ona sve dovodi neke narucene politicare i analiticare, pa je krajnje dosadno, kao i to sto gledaoci ne mogu vise da se ukljuce kao ranije.

Било је интересантно на београдском студију, кад је водио Тимофејев. Ово што ради Ољица је плагијат. Веома лош.
 
Moguce, ali nismo svi imali "studio B" (ako na to mislis).

Да, на студио Б мислим. Није било толике цензуре, нису малтретирани они који се јаве да гласају и генерално је било занимљивије. Ољица је направила стерилну промоцију ње и ДС-а. Бљузга панк.
 
Да, на студио Б мислим. Није било толике цензуре, нису малтретирани они који се јаве да гласају и генерално је било занимљивије. Ољица је направила стерилну промоцију ње и ДС-а. Бљузга панк.

Bas tako...i uzgred, ponekih partija kao sto je G17 bio i slicno.
 
Тимофејев је имао емисију "Од трача до истине".

И обратно. Принцип емисије је исти.

Timofejev: Dobar dan.

„Mene interesuje šta će biti sa ljudima koji su stekli puni radni staž, a nisu dobili stanove iz svojih radnih organizacija.“

Timofejev: A trebalo je da ih dobiju.

„A trebalo je, da.“

Timofejev: Na listama su bili?

„Na listama su bili, ima tu i da su radili suprug i supruga pa nisu dobili stanove.“

Timofejev: Mnogo, hiljade i hiljade.

„Da, ima puno. E, to je lično moje pitanje i mene interesuje.“

Timofejev: I zanimljivo je.

„Ali, mislim da ima i dosta ljudi koje to interesuje.“

Timofejev: Ima dosta sudbina i dosta čudnovatih tih varijanti šta se kome dogodilo. :lol:

„Da, sličnih.“

Timofejev: Neko je dobio i rešenje za stan, koji nikad nije izgrađen, a u međuvremenu sve je izmenjeno.

„Jeste, ipak je to dosta godina provedeno, odvajana su sredstva u stambeni fond, prekinuta su da ne kažem pre par godina, ali nisu dobili stanove.“

Timofejev: Zanimljivo, pozabavićemo se i tom temom. Hvala Vam gospođo. Vi ste u programu, izvolite. Halo?
 
Ja bas cekao sutra da je gledam,jer bila najavljena tokom nedelje cak i na teletextu b92 i to nakon sto je prvobitno receno da je Utisak odlozen do daljnjeg,sto znaci da ih ona nagovorila da ipak bude na 92,ali kad nalogodavci to culi,verovatno su rekli ''Ma kakvi,skidaj to sa programske seme''!
Realno na tv nema sta da se gleda,ili filmovi iz ranih 80-ih ili Srecni ljudi po 1000ti put ili deciji vrtic kako peva na pinkovim zvezdama...Bar nedeljom bilo nesto da se gleda sad ni to...
 

Back
Top