OHRID

Sledniot pat koga će pominuvate niz Makedonija ili će odite vo Ohrid, pišite da ve vodam vo Kumanovo na mezaluk ili sudžuk, ako pominuvate niz graničniot premin Dojran, a ne niz Bogorodica ako e juli mesec javete se za najdobri delikatesi od ikra vo restoran Fuk-Tak. Pozdrav.

Pozdrav svima. Slučajno sam naleteo na ovaj forum i video post od člana MAKEDONČE pa bih pitao dali neko sa foruma zna recept za jelo koje je spominjano a zove se MEZALUK. Bio bih jako zahvalan ako bi mi neko pomogao i ovde zapisao taj recept ili na mail: tonifilipovic@yahoo.com. Hvala unapred bez obzira na rezultat.
 
Ohridsko jezero je super bez obzira da li ides zimi ili leti. Najbolje je uzeti privatni smestaj, jer su im cene nize nego u Srbiji. Ima dosta toga da se vidi pa je najbolje ici kolima. Ono sto je potrebno obici je po 20 kilometara daleko.
 
Planiram da idem letos sa sestrom i drugaricom u avgustu na ohrid.pa me zanima kakav je no9cni provod imaju li diskoteke?kako je najbolje naci smestaj da li preko agencije u beogradu ili kad stignemo tamo jel ima jos neki kontakt osim olivera :lol: ?
 
Planiram da idem letos sa sestrom i drugaricom u avgustu na ohrid.pa me zanima kakav je no9cni provod imaju li diskoteke?kako je najbolje naci smestaj da li preko agencije u beogradu ili kad stignemo tamo jel ima jos neki kontakt osim olivera :lol: ?

Mene jos zanima kakav je dnevni provod, misllim zurke na plazi?
 
Planiram da idem letos sa sestrom i drugaricom u avgustu na ohrid.pa me zanima kakav je no9cni provod imaju li diskoteke?kako je najbolje naci smestaj da li preko agencije u beogradu ili kad stignemo tamo jel ima jos neki kontakt osim olivera :lol: ?

Mene jos zanima kakav je dnevni provod, misllim zurke na plazi?

Krenite lagano da prelistavate stranice unazad i naćićete sve odgovore na vaša pitanja,čak i mnogo više ;)
 
Ja sam prošle godine bila na Ohridu 3 dana u prolazu i kao što sam očekivala jako je lepo, ima dosta toga da se vidi ali ja nisam sve uspela za tih tri dana da obiđem tako da ću ove godine ponovo svratiti.

Ali mi nije jasno što svi pišete da je jako jeftino jer ja baš i nisam tako prošla. Smeštaj smo plaćali 20 evra za dve osobe (na Zlatiboru za iste pare sam dobila mnogo bolji smeštaj a Zlatibor je dosta skuplji u odnosu na Ohrid) koji i nije bio nešto, čak se može reći na donjoj granici pirhvatljivosti. Tih tri dana smo ručali po restoranima i cene su kao u Beogradu. Tako da nisam primetila da je nešto jeftinije, čak ni piće po kafićima.

I još nešto, preporučite mi neki privatan smeštaj, pošto prošle godine, kao što sam rekla, nisam baš najbolje prošla
 
Dobar dan,
moja familija ima namen ove godine, da posetimo Ohrid. Evo, pročitao stranice ,e pa izbacilo, da sam trebao ponovo da se prijavim.:hahaha: Predugo čitam stranice.
Zanimivo; shranil sam one o smeještaju.
Zanima me , kako izgleda za ovu godinu. Iako je recesija, imamo namjer iči tamo dole na jug.:D Spremamo se dvije godine (prolječa).
Dobro da sam našao ovaj forum in nekatere podatke, koji so veoma koristni.
Jeli može ko napisati kako je sa putovanjem ili posetama Popove Šapke ljeti?
Kako sa ostalim mestim v Makedoniji? Kako je v okolici Prespanskega jezera?

Hvala i Pozdrav
 
Da li je povoljnije ici kolima ili autobusom? Ja bih isao sa detetom (9 god), koju plazu mi preporucujete i smestaj (blize centru ili dalje).
 
Poslednja izmena:
Dobar dan,
moja familija ima namen ove godine, da posetimo Ohrid. Evo, pročitao stranice ,e pa izbacilo, da sam trebao ponovo da se prijavim.:hahaha: Predugo čitam stranice.
Zanimivo; shranil sam one o smeještaju.
Zanima me , kako izgleda za ovu godinu. Iako je recesija, imamo namjer iči tamo dole na jug.:D Spremamo se dvije godine (prolječa).
Dobro da sam našao ovaj forum in nekatere podatke, koji so veoma koristni.
Jeli može ko napisati kako je sa putovanjem ili posetama Popove Šapke ljeti?
Kako sa ostalim mestim v Makedoniji? Kako je v okolici Prespanskega jezera?

Hvala i Pozdrav

Ako vec idete u Ohrid mozete preko Nacionalnog parka Galichica obilaziti i Prespanski region(kada krenes za Sv.Naum pre sela Ljubanista sa leve strane je put koji vodi skoro ispod vrha Galicice(jest krivudav ali pogled je fenomenalan!)Kada sidjes sa Galicice u ribarskom seocetu Stenje imas restoran gde je nonstop sveza riba a cene su bagatelne!Opsto prespanski region je super,mnogi manastiri,sa nekim vise/manje zacuvanim originalnim freskama iz 13 i 14 veka su u regionu prema Resenu,kod sela Kurbinovo,Slivnica,Ljubojno,Brajcino,Dolnodupeni u podnozju prespanske strane ispod Pelistera.Onda u blizini Prespe i Ohrida uopste(na 70km)je Bitola-po meni jedan od najlepsih gradova u Makedoniji i iznad njega planina Baba i nacionalni park i vrh Pelister(2600m).Kakva Popova Sapka-tamo se zimi ide a i najgori Albanci u Makedoniji su u okolnim selima iznad Tetova.Pelister je fenomenalan i ima mnogo pesackih staza koje vode sve do vrha,do lednickih jezera ispod vrha.
Obavezno poseti i Strugu-na 15min voznje od Ohrida,i idi kod mesta Kalishta 10tak km od Struge prema Albaniji.
I da,bolje je ici kolima jer tako mozes dosta toga da vidis.
 
Da li je povoljnije ici kolima ili autobusom? Ja bih isao sa detetom (9 god), koju plazu mi preporucujete i smestaj (blize centru ili dalje).

Ako zelis ici u grad treba da se vozis svaki dan do plaze,a preporucujem ti mesta posle sela Peshtani,prema Sv.Nauma.Ohridsko jezero je uopste mnogo cisto ,i oko Lagadina su plaze ok,ali idi u selu Trpejca,u kampu Gradiste,Ljubaniste...
Ako zelis da se smestis na jezeru trazi smestaj oko Lagadina.
 
captainbeefheart,
hvala za odgovor. Takvo nešto sam in priželjkivao.Informacije su mi dobrodošle. Imao sam namjer posjetiti i Dolno Dupeni, gdje sam služio vojsku ( Makedonija-Kumanovo,Bevi Bajer "Karaula - Kraste, Vera Jocič;",P.Šapka, D. Dupeni); bivša JLA.:D Karaula Markova Noga. Dali ti je poznato ili si od tamo?
Što se cijena tiče, dobivam vrlo različite informacije. Od toga da je jeftino do toga ja je drago. Tu imamo veliko dilemo, kako odlučiti.
Hrana in restavracije : To , uz put mi je dobrodošlo, da znamo odrediti smjer puta odnosno gdje i kamo putovat. Na put čemo iči sa autom.
Glede puta, koji pišeš da je "krivudav" , jeli makadam ili je asfaltiran?
Da komentiraš još , molim, kakvi su putevi ono "kao zaobilazni", jer glavni kažu da su u dobrom stanju.
Hvala za odgovre i komentare
 
Upravo sam se vratila sa Ohrida...bili smo porodično, samo tri dana )ipak je škla u toku) ali imam utisak da sam bila tri nedelje.
Ovo nije naš prvi boravak tamo,ali svaki put iznova se oduševim....

SAVRŠENO MESTO
 
captainbeefheart,
hvala za odgovor. Takvo nešto sam in priželjkivao.Informacije su mi dobrodošle. Imao sam namjer posjetiti i Dolno Dupeni, gdje sam služio vojsku ( Makedonija-Kumanovo,Bevi Bajer "Karaula - Kraste, Vera Jocič;",P.Šapka, D. Dupeni); bivša JLA.:D Karaula Markova Noga. Dali ti je poznato ili si od tamo?
Što se cijena tiče, dobivam vrlo različite informacije. Od toga da je jeftino do toga ja je drago. Tu imamo veliko dilemo, kako odlučiti.
Hrana in restavracije : To , uz put mi je dobrodošlo, da znamo odrediti smjer puta odnosno gdje i kamo putovat. Na put čemo iči sa autom.
Glede puta, koji pišeš da je "krivudav" , jeli makadam ili je asfaltiran?
Da komentiraš još , molim, kakvi su putevi ono "kao zaobilazni", jer glavni kažu da su u dobrom stanju.
Hvala za odgovre i komentare

Poznat mi je vrlo dobro taj celi reon a ja sam Bitolcanec!:cool:Cesto se penterim Pelisterom sa obe strane!Cene su apsolutno OK...Hrana u restoranima,kafanama je priustiva.Jedino je Ohrid(kao svako turisticko mesto)nesto skuplji od ostatka Makedonije-osim Skoplja.Mozes doci do Ohrida 1.preko zapadne Makedonije(Tetovo,Gostivar,Kicevo)ili 2.preko autoputa za Gevgeliju,pored Velesa pa ides za Prilep,Bitola i Ohrid!Kada krenes od Bitolja prema Ohridu prolazis kroz prespanski region,tako da mozes videti,sva sela koja sam naveo + Asamati,Pretor,Krani itd su ti prema Grckoj granici odnosno karaule Markova noga koju znas!Od sela Ljubojno do vrha Pelister sa te strane ima 3 do 4 sata pesacenja -zavisi koliko si fit!Pazi,ta sela i manastiri ti nisu na putu za Ohrid nego na suprotnoj strani,ali ako hoces da ih vidis ima negde oko 15km voznje plus pored prespanskog jezera!
Inace,put preko galicice je asfalt.Pusticu ti mapu na kojoj mozes videti gde te vodi put i gde mozes prosetati u Ohridsko-Prespanskom regionu.
 
http://www.galicica.org.mk/Ang/Pages/Zoning/Zonning%20map.htm
mapa nacionalnog parka galichica,ohrid do sv.nauma i prespanska strana od resena prema oteshevu,sela konjsko i zmiskog ostrva(golem grad).Ohridsko jezero je najduboko i najbogato ribom oko mesta Trpejca,prema kampu Gradishte.Prespansko isto je najduboko kod sela Konjsko,prema ostrvu.Od Otesheva do Trpejce ima 30-40min voznje,sa prelepim vidikovcem na najvisoj tacki puta.
 
captainbeefheart,
ej, "Hvala lepa" ;) ti za ovakvu prezentaciju i informacije.
Možda stvarno neču iči na Markovo Nogu, ali do nacionalnog parka Galičica čemo sigurno.
Ovih dana nekako pripremamo smjer kuda, gdje i kako od Kumanova do Ohrida.
Imam i želju nači kolega iz JLA iz okoline Vranja i Štipa. Aku budem našao njihove adrese ili barem naslove.
Za sam put se ogrevamo, da idemo po zapadni Makedoniji.Skopje-Tetovo-Gostivar-Kičevo-Ohrid. Od puta mi je i "Bugarska granica" , tamo oko Krive Palanke.
Još uvjek imam namjeru , da posetim grad ili tako nešto-neznam točno kako se zove "Devi Bajr".
captainbeefheart, kako pišeš ti si makedonac. Kako se zvala nogometna ekipa iz Štipa? U armiji sam imao kolegu, Goce Georgijevski, koji je igrao za tu ekipu. Malo sam tražio po netu i telefonskom imeniku.
Za same cijene u Ohridu su mi kazali, da su višije nego u ostalom dijelu Makedonije. Samu rutu našeg puta još nismo rekli do kraja; ali imamo 14 dana i auto, tako da čemo na licu mijesta vidjeti kako čemo.

Za sada hvala i preporučujem se za kakve informacije još!
 
captainbeefheart,
ej, "Hvala lepa" ;) ti za ovakvu prezentaciju i informacije.
Možda stvarno neču iči na Markovo Nogu, ali do nacionalnog parka Galičica čemo sigurno.
Ovih dana nekako pripremamo smjer kuda, gdje i kako od Kumanova do Ohrida.
Imam i želju nači kolega iz JLA iz okoline Vranja i Štipa. Aku budem našao njihove adrese ili barem naslove.
Za sam put se ogrevamo, da idemo po zapadni Makedoniji.Skopje-Tetovo-Gostivar-Kičevo-Ohrid. Od puta mi je i "Bugarska granica" , tamo oko Krive Palanke.
Još uvjek imam namjeru , da posetim grad ili tako nešto-neznam točno kako se zove "Devi Bajr".
captainbeefheart, kako pišeš ti si makedonac. Kako se zvala nogometna ekipa iz Štipa? U armiji sam imao kolegu, Goce Georgijevski, koji je igrao za tu ekipu. Malo sam tražio po netu i telefonskom imeniku.
Za same cijene u Ohridu su mi kazali, da su višije nego u ostalom dijelu Makedonije. Samu rutu našeg puta još nismo rekli do kraja; ali imamo 14 dana i auto, tako da čemo na licu mijesta vidjeti kako čemo.

Za sada hvala i preporučujem se za kakve informacije još!

Deve Bair je granicni prelaz sa Bugarskom i najblizi grad je Kriva Palanka,veruj mi ,nema bas sta za videti tamo....
Klub iz Stipa se zove Bregalnica.
Kada prolazis kroz zapadnu Makedoniju mozes ici kod manastira Sv.Jovan Bigorski,usput ti je,monasi ce ti skuvati kafu i posluziti te njihovom rakijom;)
 
Obiđite naseljena mesta duž obale ohridskog jezera od grada ka Sv.Naumu i tamo se možete super odmoriti i lepo provesti uz niže cene smeštaja (200-250 denara po krevetu,postoji dogovor u vezi plaćanja za decu) i gde su po meni jeftiniji restorani (npr.u naselju Peštani)...ne znam kako naletite na restorane i kafiće gde su cene kao u Bgd.???Ja još nisam video ni u samom gradu neke ugostiteljske objekte koji imaju cene kao kod nas...i cene po prodavnicama su im bile niže nego kod nas.
 
@captainbeefheart
kaži mi,da li je taj put od Ljubaništa što vodi preko Galičice ka Prespanskom jezeru renoviran i da li su išta radili u zadnjih desetak godina???
Ja sam tim putem išao zadnji put pre 10-12 godina i do Prespanskog jezera smo se propisno izmučili da stignemo od silnih serpentina...čak smo pomislili na pola puta da odustanemo i vratimo se nazad.
 
@captainbeefheart
kaži mi,da li je taj put od Ljubaništa što vodi preko Galičice ka Prespanskom jezeru renoviran i da li su išta radili u zadnjih desetak godina???
Ja sam tim putem išao zadnji put pre 10-12 godina i do Prespanskog jezera smo se propisno izmučili da stignemo od silnih serpentina...čak smo pomislili na pola puta da odustanemo i vratimo se nazad.

Put je isti,samo je ponegde popravljen.J.bi ga,tamo se stvarno nekada vozio reli!:hahaha:
U svakom slucaju je interesantno!!!
 
Da dam samo jednu sugestiju.Posto je u Makedoniji zabranjen ribolov ohridske pastrmke,FANTASTICNE poslastice koja na zalost mnogo retko moze da se nadje na meniju restorana u Ohridu jer je kao autohtoni vid zasticena poslednjih nekoliko godina,u Albaniji NIJE zabranjen ulov i oni je love i nude i prodaju(za nevidjeno smesne cene ali ne mozes da je preneses preko granice jer je zabranjeno u makedoniji i policija zamislite proverava-to se mome drugu desilo)i moze da se za mnogo mnogo jeftine pare da se uziva u njoj u POGRADECU u Albaniji...isto vazi i za jegulju(prim.aut.koji je veliki obozavatelj ribe i propratnih aktivnosti) a Pogradec je mali mirni gradic par km sa MK-ALB granice koji ti je nesto kao Tijuana-San Diego sa Ohridom(dobro malo sam preterao al j.ga),u njemu se od svega po malo zabranjenog uvek moglo naci...http://www.joleski.com/images/p002_1_00.jpg
Nego,doktore gde me pogodi i ja vozim c4...
 
Poslednja izmena:

Back
Top