OHRID

E, pa, dragi moji ljubitelji Ohrida, evo malo pohvala... Vratila sam se pre nekoliko dana iz tog divnog grada odusevljena i, naravno, puna lepih utisaka... Svi oni koji imaju nedoumice oko toga gde da provedu svoj odmor, verujte mi, Ohrid je pravo mesto za vas! Isli smo preko jedne beogradske agencije i imali smo fenomenalan apartman u samom centru. Bus je bio odlican,a vodicica koji nam je bla domacin dole je bila stvarno usluzna. Imali smo i izlet do Sv.Nauma extra lux brodom i obilazak starog grada, bas ceo paket. Mi smo imali srecu da se javimo 3 dana pred put i saznamo da su jedni ljudi otkazali putovanje, tako da smo dobili stvarno povoljnu cenu, a i fenomenalnu uslugu. Tako da, svima onima koji jos nigde nisu otisli savetujem da posete Baja Tours i raspitaju se za aranzman.Ko zna... mozda se jos nekome posreci sa cenom kao nama :) mi smo ih nasli preko interneta, jer nam je jedna drugarica rekla za njih... samo smo u google-u ukucali "baja tours beograd" i izasli su nam medju prvima. Nadam se da ce se jos neko od vas provesti onako lepo kao mi. Pozdrav svima!!!
 
U principu,meni ne smeta ni dva dana da provedem u autobusu,ne bi mi bio prvi put :)
Ali planiram put sa osobom,koja je izjavila da ne moze da provedu u busu vise od 8 sati. :think:
 
Nema dozvolu,ja ne koristim avion(fobija),a kola ne vozim ni po centru,ne smem,a tek do Ohrida. :zcepanje:
Nista,nek' ide avionom,a ja cu busom,lagano. :D
Hvala na informaciji.
 
jao....ako je kavaljer ici ce sa tobom...nije tako strasno...ima pauza...vozi samo nocu.iz beograda, a i iz nisa..odspavate...i ujutru ste tamo.
 
Koliko sati se putuje od Beograda do Ohrida? :think:

Galebovim autobusom koji polazi sa beogradske glavne u 21:30 i koji ide preko Kičeva (preporuka),staje (ili je barem do sada stajao) na niškoj glavnoj i zadržava se oko pola sata i kasnije na glavnoj skopskoj takođe oko pola sata (ako ne računamo malo zadržavanja na granici).
Kasnije staje posle izlaska iz Gostivara kod jednog prelepog restorana gde je vazduh jedinstven a tamo možete i da se fino okrepite i pravi takođe pauzu oko pola sata.
Sveukupno zadnji put putovanje nam je trajalo 9 sati sa pauzama.
E sad,čuo sam da nemaju uvek ista mesta za pauzu ali ova su im najčešća.
 
Galebovim autobusom koji polazi sa beogradske glavne u 21:30 i koji ide preko Kičeva (preporuka),staje (ili je barem do sada stajao) na niškoj glavnoj i zadržava se oko pola sata i kasnije na glavnoj skopskoj takođe oko pola sata (ako ne računamo malo zadržavanja na granici).
Kasnije staje posle izlaska iz Gostivara kod jednog prelepog restorana gde je vazduh jedinstven a tamo možete i da se fino okrepite i pravi takođe pauzu oko pola sata.
Sveukupno zadnji put putovanje nam je trajalo 9 sati sa pauzama.
E sad,čuo sam da nemaju uvek ista mesta za pauzu ali ova su im najčešća.

Hvala puno.
Raspitacu se da li jos uvek ide taj autobus.
 
gledaj...i galebov autobus ulazi u jagodinu ako nema dovoljno putnika u beogradu...obicno je tako van sezone....ako ima ne ulazi.
sta te interesuje drugo?
 
Meni je stvarno neverovatno da se putuje 12 sati do Ohrida. :confused: Bas sam se iznenadila,morala sam da proverim.Ali dobro.
Da li ima neki izlet koji mi preporucujes da ne propustim?
 
izlet? pojma nemam....zavisi od interesovanja......sveti naum i izvori drima...samuilovu tvrdjavu,amfiteatar i ceo taj stari grad....grad koski....biljanini izvori....kalista u strugi...to je otprilike to.
 
Sto sam dosadna,ali jos samo ovo :D
Nasla sam,ima taj Galeb, sto ide preko Nisa,Skoplja,njemu treba manje vremena,a vise se putuje sa tim preko Jagodine.
Evo http://www.bas.rs/redvoznje_2.asp?o...09&odredn=ОХРИД&datumn=27.08.2009 Чет

Naprotiv,nisi dosadna pitaj uvek šta te zanima ;)
Sa glavne beogradske stanice (koliko ja znam) prema Ohridu Galebovi autobusi nisu svraćali u Jagodinu.Prva pauza i prikupljanje putnika im je oduvek bilo u Nišu pa zatim u Skoplje...moguće je da svraćaju u Jagodinu ali godinama koliko putujem (zadnji put busom 2007 god.) nisu tamo svraćali.U Skoplju je ulazilo uvek malo ljudi jer tamo već postoje redovne linije Skoplje-Ohrid.
Imaš i prevoznika (ne mogu da se setim kako se zove) koji takođe polazi sa glavne bgd. stanice i oni su iz Struge (znam samo da su im zelene boje autobusi)...za njih ne znam koja im je maršruta.
I da,uvek ali uvek gledaj da tražiš kartu za Galebov autobus koji ide preko Kičeva za Ohrid jer je put zaista dosta kraći a i put je mnogo bolji.
Alternativa ti je da ideš nekim drugim prevoznikom (preporuka - Mlaz Bogdanci) koji saobraća samo do Skoplja ali ti nije frka da tamo sačekaš bus za Ohrid.
 

Back
Top