OHRID

Ukusi se razlikuju, meni nikakva draz nije letovati tamo, jer o.jezero more ne moze NIKAD da zameni!!!!!!!!!!!!!
Prema tome ne znam zasto bih isla 5x na jednu te istu baru.
I naravno da ove godine idem u Grcku, gde znam kakvo je more, plaze i sve ostalo. Svaki put nesto novo...

"Znam kakvo je more i ostalo" a "svaki put nešto novo" :dontunderstand:
Vidiš,ja sam prošao ceo Jadran i Grčku (doduše zadnji put pre 8 godina) i meni je lično ohridsko jezero sa svim svojim znamenitostima,okolinom i sadržajem koji pruža veoma dovoljan da mi zameni sva letovališta na moru.....klima morska je klima morska i tu moru niko nije ravan ali sve ostalo..... :cool: :super: :worth: :heart: :D :ok:
 
"Znam kakvo je more i ostalo" a "svaki put nešto novo" :dontunderstand:
Vidiš,ja sam prošao ceo Jadran i Grčku (doduše zadnji put pre 8 godina) i meni je lično ohridsko jezero sa svim svojim znamenitostima,okolinom i sadržajem koji pruža veoma dovoljan da mi zameni sva letovališta na moru.....klima morska je klima morska i tu moru niko nije ravan ali sve ostalo..... :cool: :super: :worth: :heart: :D :ok:

Htela sam reci da je more more i kad odes na to letovanje uvek se bira negde gde se nije bilo, pa je zbog tog zanimljivije... Nisam turista tog tipa da vise puta obilazim jedno mesto...toliko ima i drugh lepota :)
 
Pozdrav dobri ljudi!
Procitah svih 18 strana, da ne bude da pitam ponovo neshto... i mogu vam reci da su mi oci malo crvene :hahaha: Ali, vredelo je ! :)
Pa sam reshio da se registrujem na forum i priupitam po jednu.
Elelm, poshto cu krenuti sa devojkom autom na Ohrid, zanima me da li da vadim medjunarodnu vozacku dozvolu ili je to suvishan troshak? Zelenu kartu, jasno treba izvaditi.
Negde sam procitao da je neki samo mahao nashom dozvolom i da su bili zadovoljni, al da je u dzepu ima medjunarodnu za svaki slucaj. :mrgreen:

Takodje me zanima da li je ok ici da BG tablama u Strugu, jer ima toliko Albanaca iliti siptara.
Hvala unapred na odgovorima.
Poz. Bane.
 
moja preporuka je da bas i neides u strugu.... a ovima sto kazu da je voda prljava i puna trave...... sta je u njihovim glavama kada se masi ljudi svidja i uvek se tamo vrate! ja sam isla u tursku gde je more dno dna i bila sam tad i nikad vise! ohridsko jezero ne moze da se poredi sa recimo turskom po cistoci vode! a i ono more nemas osecaj da si na moru... odvratno sivo i prljavo! ohrdidsko jezero se providi koliko je cisto! na plazama uvek mozete da se provedete, da iznajmite skutere za vodu (ja se nisam skidala sa njih) prave zurke na plazama, nije dosadno, a slazem se da je gradiste prelepo pogotovo sa onim stenama sto uranjaju u vodu! bila sam 2006, 2007 i ove godine opet. a apartmane i sobe koga zanima mozete da viditie na visit-ohrid.com
 
pozdrav svima svaka cast na komentarima bas se radujem svom odlasku za par dana (:
ipak iscitah celu temu i ne nadjoh nigde da se spominje iznajmljivanje skutera, da li tako nesto postoji i zna li neko cenu? idem s devojkom ali bez kola a voleo bih da obidjem sve sto se moze stici za tih 6-7 dana.
 
Cuo sam da ima u Dei - Dea apartmani ima iznajmljivanje skutera bajseva...
To je kuca na keju Marshal Tito, ako se vratim pre nego shto ti odesh, javljam kakvi su uslovi.
U svakom slucaju kada se vraim slede moju utisci ovde...

Nije valjda da samo pumicaa zna neshto o Strugi i o odlasku do nje sa BG tablama.
Poz. Bane.
 
Pozdrav dobri ljudi!
Procitah svih 18 strana, da ne bude da pitam ponovo neshto... i mogu vam reci da su mi oci malo crvene :hahaha: Ali, vredelo je ! :)
Pa sam reshio da se registrujem na forum i priupitam po jednu.
Elelm, poshto cu krenuti sa devojkom autom na Ohrid, zanima me da li da vadim medjunarodnu vozacku dozvolu ili je to suvishan troshak? Zelenu kartu, jasno treba izvaditi.
Negde sam procitao da je neki samo mahao nashom dozvolom i da su bili zadovoljni, al da je u dzepu ima medjunarodnu za svaki slucaj. :mrgreen:

Takodje me zanima da li je ok ici da BG tablama u Strugu, jer ima toliko Albanaca iliti siptara.
Hvala unapred na odgovorima.
Poz. Bane.


za ono u vezi dozvola nemam pojma...
ali za ovo poseldnje mogu ti reci da nemas nikakvih problema da ides kolima gde god hoces.da u strugi ima siptara..ali niko te nece dirati.
struga je jeftinija...a ohrid je zabavniji i skuplji.
 
Ako nekome ovo znači:Šiptari iz Ohrida,Struge i njegove okoline su sasvim drugačiji od onih "sačuvaj me Bože" sa Kosova.....ne mirišu se nikako i ovi sa ohridskog jezera ih ne vole nikako...čak su i albanci iz Albanije dosta privrženi makedoncima i gledaju samo biznis i kako da privuku turiste.....pričao sam sa mnogim šiptarima iz Ohrida i veoma su ljubazni a ove priče o njima sam čuo od lokalnih meštana.
 
Sinoc dosao iz Ohrida,sve informacije iz prve ruke ,pisite i pitajte,stojim na usluzi

Pozzzz

Zanima me dali treba sediste za decu posto je u grckoj obavezno.I jos me zanima dali je bolje iznajmiti apartman u centru ohrida ili na jezeru isto u ohridu.Posto nikad nisam bio tamo a za 15 dana treba da krenem.I jeli neko zna neki apartman sa terasom koji ima pogled na jezero dvokrevetan sa svojom kuhinjicom i kupatilom a da neprelazi vise od 30e dnevno apartman,posto sve sto nadjem na netu nemem prestavu gde se to nalazi jer ,da ne rezervisem i odem tamo a ono neka ulica boze sacuvaj.
 
Zanima me dali treba sediste za decu posto je u grckoj obavezno.I jos me zanima dali je bolje iznajmiti apartman u centru ohrida ili na jezeru isto u ohridu.Posto nikad nisam bio tamo a za 15 dana treba da krenem.I jeli neko zna neki apartman sa terasom koji ima pogled na jezero dvokrevetan sa svojom kuhinjicom i kupatilom a da neprelazi vise od 30e dnevno apartman,posto sve sto nadjem na netu nemem prestavu gde se to nalazi jer ,da ne rezervisem i odem tamo a ono neka ulica boze sacuvaj.




Sedista ne trebaju,najbolje ti je da uzmes apartman van Ohrida,ja sam bio u Pestanima 10 km od grada,tu ti je plaza za kupanje lepa,apartman je 30 evra na 10 metara od jezera.

evo ti adresa http://www.apartmanililepestani.com/ pozovi se na mene Neso iz KV


Ako ti treba jos nesto,reci ..
 

Back
Top