Oduzimanje tablica stranim državljanima

Nije problem u drzavljanstvu, vec je problem u tome sto neki posedovanje vise drzavljanstava koriste kao sansu da lazu o mestu boravka - kad Srbija nesto hoce, onda su stranci koji zive u inostranstvu, a kad ta druga drzava nesto hoce, onda su, jelte, Srbi i ne znaju o cemu se tu prica.

Ako si prijavljen da zivis u Beogradu, onda imas da se ponasas onako kako se ponasaju oni koji borave u Srbiji. Ne zivis u Beogradu uopste? Lagao si drzavu radi neke sitne koristi? Paz' da ne zaplacem.

upravo je u tome stvar...
 
Pa do sad ga nisu ni zaustavili sto me cudi jer u ovom clanku pise da se jos od 25. jula oduzimaju tablice.

Nema šta da te čudi. Lepo sam opisao na prethodnoj strani razlog.

E, sad... Interesantno je da policajci skidaju tablice zemalja koje nisu u EU (BiH, Hrvatske, itd...), a ne skidaju ovima iz EU. Zašto? Ako je doneta odluka, ona mora da važi za sve.
Pa, zato što kada bi skidali tablice npr. Nemačke, Austrijske, Francuske, Holandije... ovi iz EU bi im ebali dadu dadinu. Pitali bi ih: "Alo, majmuni, ko je vama dao pravo da skidate naše tablice, sa naših automobila, koji su vlasništvo naših građana? Da li ste vi izdali te tablice, da imate pravo da ih skidate i oduzimate? Niste? Onda, m'rš u kućicu!"

Znači, tvoj kum može da im ebe sve po spisku, ne smeju mu ništa. Boje se načelnika, koji se boji Dačića, koji se boji Tadića, koji se Boji Rena i Solane. Jednostavno k'o šamar.
 
Aman... Pa, Srbija je njegova zemlja. Nema on šta kome da se javlja. Može da ostane koliko ga je volja. Da neće neko sa dedovine da ga istera kao stranca (neprijavljenog).

Pu...'bem ti hajduke! To samo naviklo na hajdučiju, i ne zna za normalne ljuske odnose. Kada ih vidim kako vire 100 metara od granice iza žbunja i iskaču pred auta sa stranim tablicama, sramota me je što živim u istoj državi s njima, a oni svojim uniformama predstavljaju tu moju državu, i onda svi stranci misle da smo mi kao nacija razbojnici, i jedva čekaju da prođu kroz Srbiju. Ne pada im na pamet da stanu, predahnu, ručaju, a kamo li da skrenu sa rute, kako bi posetili neku našu znamenitost.

ma mnogo si mi ti naivan....da taj tvoj rodjak nije i tebi dovezao neki dzipcic od jedno 50 000 evra pa ti dao punomocje da malo asikujes po srbiji bez da platis carinu i porez srbiji kao i putarinu koju inace svi placamo kroz registraciju ????
 
ovde mnogi mesaju PREBIVALISTE I BORAVISTE....mnogi misle da je imati dvojno drzavljanstvo privilegija i to jeste....ali zaboravljaju da takvi ljudi imaju svoje obaveze prema dve drzave MEDJUTIM NJIMA JE STALO SAMO DO NJIHOVIH PRAVA U TIM DRZAVAMA A NA SVOJE OBAVEZE PREMA ISTIM DRZAVAMA ZA NJIH SU NEOBAVEZUJUCE...

E, baš je kontra.
Država (Srbija) traži od svojih građana da izvršavaju obaveze prema njoj, bez obzira gde su prijavljeni.

Novak Đoković je državljanin Srbije, sa prijavljenim stalnim boravištem u Monte Karlu, a pozamašan profit ostvaruje svugde u svetu, samo ne u Srbiji. Normalno, plaća porez u Monte Karlu, jer je njihov rezident, ali mora i da plati majci Srbiji, bez obzira što u njoj nije prijavljen, i ne provede sve skupa ni nedelju dana godišnje. A, po vašoj logici bi panduri u Monte Karlu trebali da mu skinu tablice, ako se pojavi tamo sa autom registrovanim u Srbiji.
 
E, baš je kontra.
Država (Srbija) traži od svojih građana da izvršavaju obaveze prema njoj, bez obzira gde su prijavljeni.

Novak Đoković je državljanin Srbije, sa prijavljenim stalnim boravištem u Monte Karlu, a pozamašan profit ostvaruje svugde u svetu, samo ne u Srbiji. Normalno, plaća porez u Monte Karlu, jer je njihov rezident, ali mora i da plati majci Srbiji, bez obzira što u njoj nije prijavljen, i ne provede sve skupa ni nedelju dana godišnje. A, po vašoj logici bi panduri u Monte Karlu trebali da mu skinu tablice, ako se pojavi tamo sa autom registrovanim u Srbiji.

maaaaaaaa da one je prijavljen u monaku da bi srbiji platio porez....jel ti to mene zezas...??
a i cim je prijavljen u monaku znaci da mu je u monaku prebivaliste----a boraviste mu je kad dodje u srbiju....
 
aaaaaaaauuuuuuuu koje banalizovanje....ajd odgovori na ovaj primer.....u srbiji ima koliko preko 300000 crnogoraca....i sta oni imaju srpsko drzavljanstvo i crna gora im da maticno....normalno ti ljudi imaju pravo glasa i u crnoj gori i u srbiji.....ako svi iskoiste svoje pravo glasa u crnoj gori oni cine 30% birackog tela crne gore....KOJI ONI POLITICKI PREVRAT MOGU NAPRAVITI U CRNOJ GORI ....i sta posle glasanja dodju u srbiju i bas ih briga za zbivanja u cg...onda cekaju izbore u srbiji.....slicno je i sa republikom srpskom.....pa na sta bi licilo da se isti covek kandiduje za PRESEDNIKA SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE --a ima pravo ako ima dvojno drzavljanstvo----normalno prepostavka je da se izbori odrzavaju istovremeno.....

Ipak je moje poređenje sa pivom bolje od ovog tvoga.
Kandidatura za neku državnu funkciju je od vitalnog značaja za građane, i to može (mora) da se ograniči propisom. Ako si se jednom kandidovao u jednoj državi, nemaš više prava u nekoj drugoj. Kao i igra za reprezentaciju. Kad zaigraš jednom u jednom nacionalnom dresu, više nemaš prava da ga menjaš.

A, posedovanje i upravljanje ličnim automobilom je nešto drugo. To je samo i isključivo lična stvar vlasnika, i države koja mu je izdala tablice i saobraćajnu.
Ako možeš da poseduješ firme u više država, da poseduješ nekretnine u više država, i štošta još, pa zašto ne bi mogao da poseduješ i malu pokretnu, beznačajnu (u odnosu na druge) imovinu, kao što je automobil?
 
A, posedovanje i upravljanje ličnim automobilom je nešto drugo. To je samo i isključivo lična stvar vlasnika, i države koja mu je izdala tablice i saobraćajnu. Ako možeš da poseduješ firme u više država, da poseduješ nekretnine u više država, i štošta još, pa zašto ne bi mogao da poseduješ i malu pokretnu, beznačajnu (u odnosu na druge) imovinu, kao što je automobil?

Automobil se registruje tamo gde boravis i zaradjujes pare. To moze legalno biti samo jedno mesto u jednoj drzavi. Ako si registrovan da zivis u Srbiji, MORAS da placas ono sto se placa u Srbiji. Tu nema nikakve, bas nikakve dileme.

Ako si bogat pa imas firme u pet drzava, onda ja automobil lepo vlasnistvo firme u datoj drzavi, i nema problema.
 
ma mnogo si mi ti naivan....da taj tvoj rodjak nije i tebi dovezao neki dzipcic od jedno 50 000 evra pa ti dao punomocje da malo asikujes po srbiji bez da platis carinu i porez srbiji kao i putarinu koju inace svi placamo kroz registraciju ????

Eh, da je sreće da imam tako širokogrudog rođaka... Inače, "stranci" na putevima plaćaju višestruko skuplju putarinu, tako da se itekako kompenzuje to što nisu registrovani u Srbiji.
 
Automobil se registruje tamo gde boravis i zaradjujes pare. To moze legalno biti samo jedno mesto u jednoj drzavi. Ako si registrovan da zivis u Srbiji, MORAS da placas ono sto se placa u Srbiji. Tu nema nikakve, bas nikakve dileme.

Ako si bogat pa imas firme u pet drzava, onda ja automobil lepo vlasnistvo firme u datoj drzavi, i nema problema.

Aha... Znači npr. Filip Cepter ne može da obiđe nekoliko svojih firmi u različitim državama u vlastitom automobilu, jer će neko da mu skine tablice. Ili treba na svakoj od granica da ga čeka firmin auto iz te države?
 
Eh, da je sreće da imam tako širokogrudog rođaka... Inače, "stranci" na putevima plaćaju višestruko skuplju putarinu, tako da se itekako kompenzuje to što nisu registrovani u Srbiji.

ma ti stvarno nisi upoznat sa puno toga....nakoju ti putarinu mislis ??? ja na onu koja se placa kad se auto registruje u srbiji,a ako mislis na putarinu na autoputu pa i tu nisi u pravu...na insistiranje evrope putrine su skoro izjednacene za domaca i strana vozila...a valjda do kraja ove godine ce biti potpuno izjednacena....ako mislis na tranzitnu putarinu koja se naplacuje na granici....tu putarinu placaju samo putnici u tranzitu...
 
Aha... Znači npr. Filip Cepter ne može da obiđe nekoliko svojih firmi u različitim državama u vlastitom automobilu, jer će neko da mu skine tablice. Ili treba na svakoj od granica da ga čeka firmin auto iz te države?

Kad bi Cepter bio budala da registruje sopstvena kola u Srbiji, a ima boraviste u Danskoj, i njima se vozi po Danskoj, i njega bi Danci globili i iskljucili ga iz saobracaja.

Ovde je poenta u dosta jadnom pokusaju eskiviranja placanja dazbina drzavi uprkos tome sto si prijavljen da boravis u istoj.

Ako ne zivis ovde i vozis kola registrovana tamo gde zivis, nema problema.

Ako zivis ovde i vozis kola registrovana drugde, moras da ih preregistrujes.

I to je sve.
 
Aha... Znači npr. Filip Cepter ne može da obiđe nekoliko svojih firmi u različitim državama u vlastitom automobilu, jer će neko da mu skine tablice. Ili treba na svakoj od granica da ga čeka firmin auto iz te države?

batice jel ti to namerno podjebavas ili sta...???
aaaaaaaaaalo covece ovde se prvenstveno radi o automobilima koje se voze na odobrenje....a ti celo vece pricas o vlasnicima automobila...jel ti ne razumes ili provociras ????
 
batice jel ti to namerno podjebavas ili sta...???
aaaaaaaaaalo covece ovde se prvenstveno radi o automobilima koje se voze na odobrenje....a ti celo vece pricas o vlasnicima automobila...jel ti ne razumes ili provociras ????

Pa, ako poseduje i punomoć (međunarodnu), isti đavo kao i da je vlasnik.

I, na kraju, zabole me, nek im uzimaju, ali što su sise pa ne smeju da skidaju tablice sa EU automobila? E, to mene hebe u damar.
I, odakle im uopšte pravo da skidaju tablice koje su izdali organi neke druge zemlje, a pogotovo kada se radi o vlasniku vozila, a skidaju i vlasnicima, a ne samo opunomoćenicima.
 
Evo u kako glupoj situaciji se nasao moj decko zbog ovog zakona.
Rodjen je u BiH tj. RS sadasnja i tu i zivi i radi, medjutim cijeli svoj zivot je vezan za Srbiju jer mu je otac iz Srbije, tu posjeduje imovinu i tu je sluzio vojsku pa cak neko vrijeme bio u radnom odnosu. Po svemu ovome logicno je da posjeduje drzavljanstvo ali i licnu kartu i vozacku dozvolu u srbiji. Kola koja vozi su ragistrovana u srbiji jer mu je tako vise odgovaralo (da ne bude zabune zivimo na samoj granici). Medjutim posjeduje i bosanska dokumenta i drzavljanstvo koje je stekao po rodjenju. Ta dokumenta tj. vozacku dozvolu i licnu kartu koristi na poslu jer vozi sluzbena kola.
I bas sada kupuje nova kola koja ce registrovati u RS i samim tim koristiti samo i uvijek jednu vozacku dozvolu.
I sta sad on da radi a vec rekoh da zivimo na samoj granici i logicno je da stalno prelazimo u Srbiju. I nema mi logike da se skidaju tablice i da te neko tjera da kola ponovo registrujes u Srbiji ako su ona vec registrovana i vozis sa BiH dokumentima.
Najlogicnije bi bilo da se toj osobi oduzme licna karta (naravno drzavljanstvo ostaje zbog prava na dvojno drzavljanstvo) i eventualno naplati neka kazna zbog krsenja zakona o duplim dokumentima, a ne da ostajes na sred puta bez tablica.
 
Ma, da je ovo neka ozbiljna namera, u cilju zaštite države, a ne punjenja nečijih džepova, oni bi doneli propis po kome bi se ograničio boravak u zemlji tih automobila. Npr. ne duže od tri meseca u cugu. I onda bi oni koji zaista samo putuju u Srbiju, poslom ili poseta, bili mirni, a oni koji se "švercuju" ne bi mogli da koriste auta sa tim tablicama.
 
Tu se vidi količina kretenizma, nesposobnosti naših vlasti da išta sprovedu kako Bog zapoveda, a ne kao najobičnije šeprtlje. I, najvažnije, tu se vidi neprincipijelnost naših vlasti, odn. eurodupeuvlakaštvo. A, evo i zašto:

Prvo, masa je naših građana koji žive u zemljama EU, imaju državljanstva tih zemalja, voze auta sa njihovim tablicama, a nisu odjavili prebivalište iz Srbije. Ovo znam pouzdano, jer sam im u protekla tri meseca, koliko je trajala preregistracija "stranaca", ocarinio preko 100 vozila. Da napomenem da je jedan od uslova u Uredbi Vlade bio da onaj na koga se carini vozilo mora imati našu važeću LK, tj. uredno prebivalište.

E, sad... Interesantno je da policajci skidaju tablice zemalja koje nisu u EU (BiH, Hrvatske, itd...), a ne skidaju ovima iz EU. Zašto? Ako je doneta odluka, ona mora da važi za sve.
Pa, zato što kada bi skidali tablice npr. Nemačke, Austrijske, Francuske, Holandije... ovi iz EU bi im ebali dadu dadinu. Pitali bi ih: "Alo, majmuni, ko je vama dao pravo da skidate naše tablice, sa naših automobila, koji su vlasništvo naših građana? Da li ste vi izdali te tablice, da imate pravo da ih skidate i oduzimate? Niste? Onda, m'rš u kućicu!"
E, ali BiH, Hrvatska i CG nemaju tu moć, a i nije ih briga, jer znaju da se radi uglavnom o Srbima. Mada, pročitah negde (u novinama) da su bosanske vlasti savetovale svoje građane da ne idu svojim automobilima u ovu hajdučku državu.

Drugo, kakvi su to recidivi komunističkog terora da te pandur zaustavi i legitimiše, ti mu pokažeš uredne dokumente izdate od vlasti tvoje druge države (tvoja je ako imaš njeno državljanstvo), a njima to nije dovoljno, nego još i proveravaju da li imaš i neka srpska dokumenta, da bi mogao da te maltretira, jer isključenje iz saobraćaja negde na putu, možda i stotinama km. od kuće (pa i srpskog prebivališta), nije ništa drugo do maltretiranje.

Pa, ljudi, to ni Milošević nije radio. I, onda se ovi žuti čude i vređaju kada ih se nazove komunjare. Pa, šta su drugo?



a najsmesnije je sto oni ne maltretiraju tim potezima ni hrvate ni muslimane ni crnogorce,jer oni ni nemaju dvojna drzavljanstva vec srbe
 
Nije problem u drzavljanstvu, vec je problem u tome sto neki posedovanje vise drzavljanstava koriste kao sansu da lazu o mestu boravka - kad Srbija nesto hoce, onda su stranci koji zive u inostranstvu, a kad ta druga drzava nesto hoce, onda su, jelte, Srbi i ne znaju o cemu se tu prica.

Ako si prijavljen da zivis u Beogradu, onda imas da se ponasas onako kako se ponasaju oni koji borave u Srbiji. Ne zivis u Beogradu uopste? Lagao si drzavu radi neke sitne koristi? Paz' da ne zaplacem.


a sta je sa ljudima koji recimo imaju dvojno drzavljanstvo a bosanci su i imaju nekretninu ovde a da bi dobili nekretninu moraju da imaju i prebivaliste,ali oni su iz bosne i tamo su kupili auto kao bosanci
 
Kad bi Cepter bio budala da registruje sopstvena kola u Srbiji, a ima boraviste u Danskoj, i njima se vozi po Danskoj, i njega bi Danci globili i iskljucili ga iz saobracaja.

Ovde je poenta u dosta jadnom pokusaju eskiviranja placanja dazbina drzavi uprkos tome sto si prijavljen da boravis u istoj.

Ako ne zivis ovde i vozis kola registrovana tamo gde zivis, nema problema.

Ako zivis ovde i vozis kola registrovana drugde, moras da ih preregistrujes.

I to je sve.


da ali ti si recimo 3 meseca u srbiji i 8 van srbije
 
Evo u kako glupoj situaciji se nasao moj decko zbog ovog zakona.
Rodjen je u BiH tj. RS sadasnja i tu i zivi i radi, medjutim cijeli svoj zivot je vezan za Srbiju jer mu je otac iz Srbije, tu posjeduje imovinu i tu je sluzio vojsku pa cak neko vrijeme bio u radnom odnosu. Po svemu ovome logicno je da posjeduje drzavljanstvo ali i licnu kartu i vozacku dozvolu u srbiji. Kola koja vozi su ragistrovana u srbiji jer mu je tako vise odgovaralo (da ne bude zabune zivimo na samoj granici). Medjutim posjeduje i bosanska dokumenta i drzavljanstvo koje je stekao po rodjenju. Ta dokumenta tj. vozacku dozvolu i licnu kartu koristi na poslu jer vozi sluzbena kola.
I bas sada kupuje nova kola koja ce registrovati u RS i samim tim koristiti samo i uvijek jednu vozacku dozvolu.
I sta sad on da radi a vec rekoh da zivimo na samoj granici i logicno je da stalno prelazimo u Srbiju. I nema mi logike da se skidaju tablice i da te neko tjera da kola ponovo registrujes u Srbiji ako su ona vec registrovana i vozis sa BiH dokumentima.
Najlogicnije bi bilo da se toj osobi oduzme licna karta (naravno drzavljanstvo ostaje zbog prava na dvojno drzavljanstvo) i eventualno naplati neka kazna zbog krsenja zakona o duplim dokumentima, a ne da ostajes na sred puta bez tablica.



e u tome je i fora,ne mozes da odjavis pprebivaliste u srbiji
 
Jel se neko zapitao o kojim je dadžbinama u stvari riječ? I da ja kao "bosanac" sada preregistrujem autom, stavim srpske table na nj. i kada krenem u bosnu nađu mi da imam i BH državljanstvo i skinu mi table u BH!? Zato je ovdje i riječ o dvojnom državljanstvu, jer da nije dvojno onda prilikom prihvatanja drugog, tražilo bi se da se odreknemo prvog.
Dosta mi je da budem zbunjen, oću i ja malo da sam lud!!!!
 

Back
Top