Oduzimanje tablica stranim državljanima

deset gidina posle poslednjeg napada na srbiju jos ima onih koji su pametniji od svih i hoce da prodju jeftinije

to, bre, nije normalno, ili su shizofreni u glavu, pa ne znaju u kojoj drzavi treba da zive i sa gradjanima koje drzave treba da dele sudbinu

ja dileme nemam, ko nema uredna dikumenta zna se - po zakonu. e, sad moguce je da drzava nije najsrecnije resila tehnologiju i metodiku resavanja tog, do skoro, probrema. ali treba priznati da je bio solidan vremenski rok za preregistraciju i skromne dazbine.

ko god je hteo mogao je da uveze sta god je hteo

dosta vise dilbera sa starnim tablicama, samo unose nemir u narod. neka idu tamo gde su registrovali auto i neka tamo zive, njihov izbor

Mislim da se tu radi o Srbima iz Srpske jer jedino oni uzimaju državljanstvo Srbije .
 
deset gidina posle poslednjeg napada na srbiju jos ima onih koji su pametniji od svih i hoce da prodju jeftinije

to, bre, nije normalno, ili su shizofreni u glavu, pa ne znaju u kojoj drzavi treba da zive i sa gradjanima koje drzave treba da dele sudbinu

ja dileme nemam, ko nema uredna dikumenta zna se - po zakonu. e, sad moguce je da drzava nije najsrecnije resila tehnologiju i metodiku resavanja tog, do skoro, probrema. ali treba priznati da je bio solidan vremenski rok za preregistraciju i skromne dazbine.

ko god je hteo mogao je da uveze sta god je hteo

dosta vise dilbera sa starnim tablicama, samo unose nemir u narod. neka idu tamo gde su registrovali auto i neka tamo zive, njihov izbor

potpuno slaganje...
 
mene bi bio blam da vozim sa npr bosanskim tablicama, ili mne. znaju me i komsije i drugari i kolege

hbes sitnu vajdu, za 5 godina to ce ionako da postanu olupine, sve je bre preslo po 200.000 , 300.000 kilometara

Pa ti pricas iz svoje perspektive. Moj kum ima nemacko i nase drzavljanstvo i zivi na relaciji Srbija-Nemacka. Vozi normalan, nov auto. Zasto bi on bio primoran da registruje to vozilo u Srbiji? Gde je tu logika, zdrav razum...?
 
Sta ako bi Nemacka donela jednako retardiranu uredbu (a nece, naravno, jer je to ipak normalna drzava)- kojom bi zahtevala od svojih drzavljana da voze samo vozila registrovana u Nemackoj? Time bi se efektivno ukinulo dvojno drzavljanstvo jer bi ono predstavljalo samo prepreku normalnom zivotu.
 
Pa ti pricas iz svoje perspektive. Moj kum ima nemacko i nase drzavljanstvo i zivi na relaciji Srbija-Nemacka. Vozi normalan, nov auto. Zasto bi on bio primoran da registruje to vozilo u Srbiji? Gde je tu logika, zdrav razum...?

ma ko kaze da on mora da preregistruje ??? aman covece zna se zakonski postupak za turiste,i ljude privremeno zaposlene u inostranstvu....osnovno je --prijavljuju svoj dolazak nadleznoj policiskoj stanici...daju podatke iz pasosa na uvid...kazu koliko vremena ce boraviti u srbiji i stvar resena....
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Pa ti pricas iz svoje perspektive. Moj kum ima nemacko i nase drzavljanstvo i zivi na relaciji Srbija-Nemacka. Vozi normalan, nov auto. Zasto bi on bio primoran da registruje to vozilo u Srbiji? Gde je tu logika, zdrav razum...?

upravo si dokazao moje teoreme

da je mnostvo zloupotreba izazvalo drzavu da presece preko kolena i tom prilikom ima par nastradalih, kao tvoj kum, ni krivih ni duznih. neka se zahvali onima koji su sve ovo i zakuvali

meni licno je zasmetalo i ona medijska pobuna u novom pazaru sa kao 10.000 kola nepreregistrovanih.

pa ne da bih ih oduzeo, nego sta je panduracija radila do sada. ili je drzava nesto nalik na prezervativ
 
Pa ti pricas iz svoje perspektive. Moj kum ima nemacko i nase drzavljanstvo i zivi na relaciji Srbija-Nemacka. Vozi normalan, nov auto. Zasto bi on bio primoran da registruje to vozilo u Srbiji? Gde je tu logika, zdrav razum...?

Logika je ova - ti mozes da zadrzis srpsko drzavljanstvo i srpski pasos i da stalno zivis drugde, kao sto sam ja ziveo skoro dve decenije.

Recimo, zivis u Hamburgu. To naravno znaci da nisi prijavljen da zivis u Beogradu nego u Hamburgu, sto ti i pise na nemackom ausvajsu. Realno, srpska licna karta ti i ne treba ako ne zivis u Beogradu, jer ne mozes formalno da zivis i radis na dve adrese. Ako formalno zivis u Srbiji, placaj sta Srbija trazi. Ako formalno zivis u Nemackoj, Srbija te nece goniti, i resen rebus.
 
KAKVE VEZE IMAJU LJUDSKA PRAVA SA DVOJNIM DRZAVLJANSTVOM ????pa covece ispade mi koji imamo samo jednu drzavu da smo najugrozeniji....vi koji imate po dve i vise mozete sve...kako zamisljas slucaj da vojska srbije pozove regruta ili vojnog obaveznika iz banja luke posto ima drzavljanstvo srbije a istovremeno ga pozove i vojska RS...znas da je u slucaju proglasenja ratnog stanja moguce neodazivanje vojnom pozivu proglasiti dezerterstvom i moze proraditi preki vojni sud....to je samo jedan od primera....sta se desava a bio sam ocevidac kad mladic u srbiji odsluzi vojni rok a ima bugarsko drzavljanstvo pozovu ga i u bugarsku vojsku....takvih slucajeva ima---i ima ljudi koji su morali da sluze i u bugarskoj....

Pa, i ja imam samo jednu državu, državu Srbiju. I, iako sam rođen i odrastao u Sarajevu iz principa nisam hteo da prihvatim džamahirijsko državljanstvo, jer ja tu zemlju ne priznajem. Ali, nikada ne bih branio ljudima da imaju više državljanstava, ne samo dvojno, nego i 100, ako im daju. To je lična odluka svakog pojedinca, i zemlje koja ga prima u državljanstvo.
To nema nikakve veze sa patriotizmom, nego sa praktičnošću života u određenim uslovima. Neki, koji nikada nisu mrdnuli iz svoje avlije to ne mogu razumeti.
To bi bilo isto kao da meni, koji sam godinama pio samo apatinsko pivo, sada ne daju da pijem lav, a meni se lav trenutno sviđa više nego apatinsko. Ili, da ako pređem na lav, i nađem se u birtiji u kojoj nema lava, mi ne daju da naručim apatinsko, po sistemu, ko te hebe, prešao si na lav.
 
Pa, i ja imam samo jednu državu, državu Srbiju. I, iako sam rođen i odrastao u Sarajevu iz principa nisam hteo da prihvatim džamahirijsko državljanstvo, jer ja tu zemlju ne priznajem. Ali, nikada ne bih branio ljudima da imaju više državljanstava, ne samo dvojno, nego i 100, ako im daju. To je lična odluka svakog pojedinca, i zemlje koja ga prima u državljanstvo.
To nema nikakve veze sa patriotizmom, nego sa praktičnošću života u određenim uslovima. Neki, koji nikada nisu mrdnuli iz svoje avlije to ne mogu razumeti.
To bi bilo isto kao da meni, koji sam godinama pio samo apatinsko pivo, sada ne daju da pijem lav, a meni se lav trenutno sviđa više nego apatinsko. Ili, da ako pređem na lav, i nađem se u birtiji u kojoj nema lava, mi ne daju da naručim apatinsko, po sistemu, ko te hebe, prešao si na lav.

:worth:
Inače, ovo poređenje sa pijenjem piva je :super:
Ako do sad nisu shvatili e onda....
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Nije problem u drzavljanstvu, vec je problem u tome sto neki posedovanje vise drzavljanstava koriste kao sansu da lazu o mestu boravka - kad Srbija nesto hoce, onda su stranci koji zive u inostranstvu, a kad ta druga drzava nesto hoce, onda su, jelte, Srbi i ne znaju o cemu se tu prica.

Ako si prijavljen da zivis u Beogradu, onda imas da se ponasas onako kako se ponasaju oni koji borave u Srbiji. Ne zivis u Beogradu uopste? Lagao si drzavu radi neke sitne koristi? Paz' da ne zaplacem.
 
upravo si dokazao moje teoreme

da je mnostvo zloupotreba izazvalo drzavu da presece preko kolena i tom prilikom ima par nastradalih, kao tvoj kum, ni krivih ni duznih. neka se zahvali onima koji su sve ovo i zakuvali

meni licno je zasmetalo i ona medijska pobuna u novom pazaru sa kao 10.000 kola nepreregistrovanih.

pa ne da bih ih oduzeo, nego sta je panduracija radila do sada. ili je drzava nesto nalik na prezervativ

da drzave ima i da je dosledna ona je vozila koja nisu imala srpske tablice a vozila se po srbiji vise od 3 meseca koliko traje obicno turisticka dozvola boravka---trebala davno da iskljuci iz saobracaja....pa secate se izjave dinkica--garantovao je da nece dozvoliti preregistraciju----ali toliko njegova rec vredi....drzava nema para i opet ce garantovano da dozvoli preregistraciju.....
 
ma ko kaze da on mora da preregistruje ??? aman covece zna se zakonski postupak za turiste,i ljude privremeno zaposlene u inostranstvu....osnovno je --prijavljuju svoj dolazak nadleznoj policiskoj stanici...daju podatke iz pasosa na uvid...kazu koliko vremena ce boraviti u srbiji i stvar resena....

Aman... Pa, Srbija je njegova zemlja. Nema on šta kome da se javlja. Može da ostane koliko ga je volja. Da neće neko sa dedovine da ga istera kao stranca (neprijavljenog).

Pu...'bem ti hajduke! To samo naviklo na hajdučiju, i ne zna za normalne ljuske odnose. Kada ih vidim kako vire 100 metara od granice iza žbunja i iskaču pred auta sa stranim tablicama, sramota me je što živim u istoj državi s njima, a oni svojim uniformama predstavljaju tu moju državu, i onda svi stranci misle da smo mi kao nacija razbojnici, i jedva čekaju da prođu kroz Srbiju. Ne pada im na pamet da stanu, predahnu, ručaju, a kamo li da skrenu sa rute, kako bi posetili neku našu znamenitost.
 
Logika je ova - ti mozes da zadrzis srpsko drzavljanstvo i srpski pasos i da stalno zivis drugde, kao sto sam ja ziveo skoro dve decenije.

Recimo, zivis u Hamburgu. To naravno znaci da nisi prijavljen da zivis u Beogradu nego u Hamburgu, sto ti i pise na nemackom ausvajsu. Realno, srpska licna karta ti i ne treba

Ne samo licna nego i drzavljanstvo, sve to treba vratiti i zaboraviti na ovo smece od zemlje pa nek se "drzava" Srbija yebbe kako zna i ume.

Na sreću, tvoj kum je siguran, jer ove naše jajare nemaju mooda da skinu D table.

Pa do sad ga nisu ni zaustavili sto me cudi jer u ovom clanku pise da se jos od 25. jula oduzimaju tablice.
 
Logika je ova - ti mozes da zadrzis srpsko drzavljanstvo i srpski pasos i da stalno zivis drugde, kao sto sam ja ziveo skoro dve decenije.

Recimo, zivis u Hamburgu. To naravno znaci da nisi prijavljen da zivis u Beogradu nego u Hamburgu, sto ti i pise na nemackom ausvajsu. Realno, srpska licna karta ti i ne treba ako ne zivis u Beogradu, jer ne mozes formalno da zivis i radis na dve adrese. Ako formalno zivis u Srbiji, placaj sta Srbija trazi. Ako formalno zivis u Nemackoj, Srbija te nece goniti, i resen rebus.

ovde mnogi mesaju PREBIVALISTE I BORAVISTE....mnogi misle da je imati dvojno drzavljanstvo privilegija i to jeste....ali zaboravljaju da takvi ljudi imaju svoje obaveze prema dve drzave MEDJUTIM NJIMA JE STALO SAMO DO NJIHOVIH PRAVA U TIM DRZAVAMA A NA SVOJE OBAVEZE PREMA ISTIM DRZAVAMA ZA NJIH SU NEOBAVEZUJUCE...
 
Nije problem u drzavljanstvu, vec je problem u tome sto neki posedovanje vise drzavljanstava koriste kao sansu da lazu o mestu boravka - kad Srbija nesto hoce, onda su stranci koji zive u inostranstvu, a kad ta druga drzava nesto hoce, onda su, jelte, Srbi i ne znaju o cemu se tu prica.

Ako si prijavljen da zivis u Beogradu, onda imas da se ponasas onako kako se ponasaju oni koji borave u Srbiji. Ne zivis u Beogradu uopste? Lagao si drzavu radi neke sitne koristi? Paz' da ne zaplacem.

Koju uopste korist mozes da imas od "drzave" Srbije?? Ja prvi put cujem za tako nesto...
 
Ne samo licna nego i drzavljanstvo, sve to treba vratiti i zaboraviti na ovo smece od zemlje pa nek se "drzava" Srbija yebbe kako zna i ume.

Drzavljanstvo je stvar licnog izbora, ali ako ne zivis u Srbiji ne treba ni da budes prijavljen da boravis u Srbiji.

Ako si uprkos tome prijavljen, onda nemas bas nikakvog prava da se zalis ako te policija tretira kao coveka koji boravi u Srbiji. Ni najmanjeg.
 
Logika je ova - ti mozes da zadrzis srpsko drzavljanstvo i srpski pasos i da stalno zivis drugde, kao sto sam ja ziveo skoro dve decenije.

Recimo, zivis u Hamburgu. To naravno znaci da nisi prijavljen da zivis u Beogradu nego u Hamburgu, sto ti i pise na nemackom ausvajsu. Realno, srpska licna karta ti i ne treba ako ne zivis u Beogradu, jer ne mozes formalno da zivis i radis na dve adrese. Ako formalno zivis u Srbiji, placaj sta Srbija trazi. Ako formalno zivis u Nemackoj, Srbija te nece goniti, i resen rebus.

A, ako ti je posao takav da mesec dana živiš u Hamburgu, a sledeći mesec u Beogradu, tamo imaš firmu, stan, ženu i decu, a ovde, firmu, kuću i decu iz prvog braka,gde treba da si prijavljen?

Pustite ljude da žive gde i kako hoće, i neka voze šta im je volja! Ne petljajte se u tuđe živote!
 
A, ako ti je posao takav da mesec dana živiš u Hamburgu, a sledeći mesec u Beogradu, tamo imaš firmu, stan, ženu i decu, a ovde, firmu, kuću i decu iz prvog braka,gde treba da si prijavljen?

Pustite ljude da žive gde i kako hoće, i neka voze šta im je volja! Ne petljajte se u tuđe živote!

A sta ako si Dzejms Bond pa si mesec dana na Martiniku, onda u Tunguziji, onda u Riu, a onda u Rejkjaviku? Pa ljubavnice u svakoj luci? Pa ti svuda trebaju i kola, i to ona blindirana sa raketama? Zasto da Srbiji placas porez na rakete?

Haha, ma vazi.
 
da drzave ima i da je dosledna ona je vozila koja nisu imala srpske tablice a vozila se po srbiji vise od 3 meseca koliko traje obicno turisticka dozvola boravka---trebala davno da iskljuci iz saobracaja....pa secate se izjave dinkica--garantovao je da nece dozvoliti preregistraciju----ali toliko njegova rec vredi....drzava nema para i opet ce garantovano da dozvoli preregistraciju.....

Daj Bože! :klap:
 
Pa, i ja imam samo jednu državu, državu Srbiju. I, iako sam rođen i odrastao u Sarajevu iz principa nisam hteo da prihvatim džamahirijsko državljanstvo, jer ja tu zemlju ne priznajem. Ali, nikada ne bih branio ljudima da imaju više državljanstava, ne samo dvojno, nego i 100, ako im daju. To je lična odluka svakog pojedinca, i zemlje koja ga prima u državljanstvo.
To nema nikakve veze sa patriotizmom, nego sa praktičnošću života u određenim uslovima. Neki, koji nikada nisu mrdnuli iz svoje avlije to ne mogu razumeti.
To bi bilo isto kao da meni, koji sam godinama pio samo apatinsko pivo, sada ne daju da pijem lav, a meni se lav trenutno sviđa više nego apatinsko. Ili, da ako pređem na lav, i nađem se u birtiji u kojoj nema lava, mi ne daju da naručim apatinsko, po sistemu, ko te hebe, prešao si na lav.

aaaaaaaauuuuuuuu koje banalizovanje....ajd odgovori na ovaj primer.....u srbiji ima koliko preko 300000 crnogoraca....i sta oni imaju srpsko drzavljanstvo i crna gora im da maticno....normalno ti ljudi imaju pravo glasa i u crnoj gori i u srbiji.....ako svi iskoiste svoje pravo glasa u crnoj gori oni cine 30% birackog tela crne gore....KOJI ONI POLITICKI PREVRAT MOGU NAPRAVITI U CRNOJ GORI ....i sta posle glasanja dodju u srbiju i bas ih briga za zbivanja u cg...onda cekaju izbore u srbiji.....slicno je i sa republikom srpskom.....pa na sta bi licilo da se isti covek kandiduje za PRESEDNIKA SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE --a ima pravo ako ima dvojno drzavljanstvo----normalno prepostavka je da se izbori odrzavaju istovremeno.....
 

Back
Top