O KRFU KONKRETNO

RADMILAG:
Hvala Loli33 na odgovoru. Sto se tice prevoza planirali smo da uzmemo renta car najmanje 10 dana, prosle godine smo bili na Tasosu i bilo nam je super jer smo kolima obisli celo ostrvo, samo ležanje na plaži nam je smor. Da li si videla vilu Vasiliki, i da li si cula nesto za nju posto nam je tu smestaj cula sam da je pored vile Emilios. Znam da je Barbati malo mesto ali predpostavljam da ima male markete i nekakav nocni zivot, mada ono cemu se ja najvise nadam je borova sumica, maslinjaci, more i MIR. Da li gresim? Lolo i sve ostalo me zanima da li ima renta car agencije, da li si zadovoljna sa agencijom Perla......................

Vasiliki je OK, ima lepe terase sa pogledom. Cini mi se da je novija kuca.
U Barbatiju ima marketa (tri) u kojima mozes da kupis osnovne stvari (u stvari nisu bas ni tako lose snabdeveni, ali nisu moderno uredjeni ko u drugim vecim mestima). Sto se nocnog zivota tice - ne nadaj se. Nema nicega osim nekoliko taverni. Ni za setnju nije zgodno jer je put uzan i nema trotoara. Ali je zato savrseno mesto za odmor. Nema one uobicajene grcke gungule, more je bistro a i momak koji iznajmljuje lezaljke je vrlo ljubazan (ne naplacuje bas svaki dan!). Cini mi se da ima jedna rent a car agencija ali nisam bas sigurna.
Sto se Perle tice, meni je OK. Nismo koristili njihov prevoz pa nisam bas mogla da steknem utisak koliko su organizovani, ali apartman je bio bas onanakav kako su rekli. Imaju predstavnika Tanju koja zivi u gradu Krfu i cini mi se da je predusretljiva.
Ako te zanima jos nesto pitaj, obecavam da cu ti brze dati odgovor.
 
E vratila sam se sa Krfa, pitajte sve što vas interesuje.
Trajekt je poskupeo, ja mislim juče, mi smo u ponedeljak platili 78 evra za dva auta i dve odrasle, deca su mala pa ne plaćaju, a drugarica mi se sinoć vratila i platila 30 evra za auto i 6.5 za odrasle. Do Lefkimija ne ide trajek ili je bar uvek bilo zatvoren šalter-što kad smo mi bili, što kad su naši prijatelji bili tako da ne znam da li još uvek ide do Lefkimija.
Što se Aqualand-a tiče karta je 20e za odrasle i 15 za decu, a mi smo pitali po agencijama da nam daju karte za akvalend-odnosno vaučer, a da idemo sopstvenim prevozom i to je moguće uglavnom su nam nudili za 17 evra za odrasle, ali u jednoj agenciji u Sidariju, gde prelepa meleskinja stražari ispred su nam dali za 15 evra za odrasle i čini mi se 10 za decu, što je u varijanti četvoročlane porodice pirličan trošak
Ako vas još nešto interesuje, pitajte dok sam "sveža"
 
Kasiopi, ima predivne plaze, sljunkovite i stenovite,
Sidari, plaza se zove Sunset Beach,
Paleokastrica, predivne 2 male plaze i manastir na brdu iznad grada,
Grad Krf i ostrvo Vido, meni se to jako svidelo,
Glifada, plaza blizu grada Krfa, ali na zapadnoj obali,
Agios Gordios, 5 km juzno od Glifade, po meni A G je najlepsa plaza,
Palatu Ahilion i naravno
AquaLand ako ste ljubitelji tobogana i zezanja.

Valjda je ovo od pomoci!
 
Ja sam sve ovo propratila sto ste napisali i samo zelim da se zahvalim, a koliko ste pomogli-videcemo za par dana. Krecem 9.8. na Krf kolima. Ide nas 19oro (5 porodica). Bicemo u Ipsosu, u vili koja je na samom pocetku Ipsosa, mislim da je bas prva. Mesto nije uopste bitno, jer svi idu kolima, tako da cemo sve da obidjemo, a sa ovolikim i to extra srustvom zezanje je zagarantovano.Jedva cekam da vidim neke plaze koje sam vidjala na snimcima prijatelja koji su dobsli skoro i da posetim AQUALAND!
Verujem da ce biti prelepo, jer nam svi koji su se vratili pricaju: blago vama sto tek idete :D
A zanimljivo je sto sam toliko istrazivala o Krfu, da mogu da pricam o njemu, kao da sam bila i sve sto procitam mi je poznato. Jedina misterija je taj aqualand, jer to ne moze da se isprica, a ni snimci sa neta nisu bili dovoljni da me zasite, tako da jedva cekam da ga ''dozivim''.
Javicu se kada se budem vratila...
 
vratila sam se pre 7 dana......uf, jos uvek se nisam privikla na smrdu od naseg grada!
mislim da bi ove informacije nekom mogle biti od koristi.
cene u Dassii:
giros pita 1.5 e
6*1.5 l vode 1.5 e - najblizi mini market
pivo 0.65-1.85 e - najblizi mini market
cene voca zaboravila, ali nista preterano strasno
glavno jelo u restoranu 4-10 e (meso, povrce, krompir - veoma velike porcije)
salate 2-5e
sladoled na plazi 1.5 - 2.5 e
espreso 1e
nes frape 2 e
pivo u kaficu 2 - 3 e
kokteli 5e
tekila -ne secam se,mislim oko 3 e
lezaljke i suncobrani po 2e, mada nema potrebe za tim, mozes da stavis peskir gde hoces, a hlada ima na pretek
retorani:
na izlazu iz Dassie kod kampa na raskrsnici - ne znam kako se zove
kad od Kaludis apartmana krenes ka Ipsosu prvi restoran - ne znam kako se zove, ali pise da Ilias sprema klopu za Vas i odlicno je sprema!
Adonis - istim putem samo sa leve strane
Etrusco u Kato korakiani - teski fenseraj - nikako ne ici pravo sa plaze u mokrom kupacem kostimu, cak je i mene malo pojeo blam, mada su svi bili ljubazni (doduse malo i iznenadjeni). e da ovde je skupo.
Dimitris - dijagonalno od Chandrisa , na magistrali
rent a car:
sto se tice rentiranja kola - ne znam, ceo Krfic, sem juga, obisle smo stopom bez ikakvih problema. mislim da je 25-30 auto, 10 bajk.
plaze:
po mom misljenju jedna od lepsih plaza je Kalamaki, severno od Kasiopija. Ima mnogo lepih divljih plaza na potezu od Barbata do Kasiopija i na zapadnoj strani ostrva. Voda u Dassii najtoplija, u Paleokastritsi ledena, ali tamo ne propustite La Grotu (hvala Pajamaci na smernicama).
nocni zivot:
ako poredim Ipsos, Gouviu i Dassiu, svakako glasam za Dassiu i Tartaya klub.Odlican je, nema klinaca, ali je zato masa zanimljivih ljudi uvek prisutna, muzika je dosta dobra,sem par grckih blokova. Meni je bilo super sto mi je ovaj klub bio najuzi komsiluk, pa u 5 ujutru samo pruzis par koraka do svog krevetica. Osoblje je fenomenalno, extra smo se druzile sa svima. U Ipsosu i Gouvii par nabudzenih diskoteka, prosek godina 20, a bogami i manje.
Disko street u gradu Krfu - ludo i skupo.
Pijani patak-kafancina gde, da si Grk, verovatno ne bi isao, ali ovako ti je super da slusas grcku muziku, pijes kao smuk, igras po stolovima i razbijas tanjire.
narod:
fenomenalni su, opusteni, prijatni, druzeljubivi, vole Srbe i veseljaci su 100%
Grad Krf:
jedan od lepsih koje sam videla, ima dusu, obavezno otici.Obavezno videti Srpsku kucu i ostrvo Vido,o tome sto osetis kad odes tamo ne mogu da pisem.
Sad shvatam zasto je ljudima malo 12 dana na ovom ostrvu, imam osecaj da sam videla tek petinu, a spavala sam u proseku 4 sata.
VELIKA MOLBA ZA SVE LJUDE:
Ako neko zna kako da odem u septembru na 7-9 dana (toliko odmora jos imam), neka mi javi.Sve sam agencije prevrnula, ni jedna nema polazak 17, 18 ili 19.septembra. Mooolim vas, moram da se vratim tamo!
Ako nekog jos nesto zanima, pitajte, verovatno sam pola zaboravila da napisem.
I KAKO JA OPET DA ODEM???????
pozdravcic svima
 
Jaooooooo Pijani patak!!!!Jel jos tamo ona luda gazdarica holandjanka(debela)....zena je lik 100 %!I konobar Kostas celavi....jao kakvi su to likovi!!!Jesu vam uvaljivali da cistite lokal posle polupanih tanjira?Mene je ziv blam pojeo ali bilo mi je extra!!!Shmrc!!!!
 


I meni je drago sto se pise toliko o Krfu.Stvarno je prelepo tamo.
Evo slikica iz kafane Pijani patak...ovo je konobar Kostas koji neumorno igra celo vece sa svojim kolegom i sa gazdaricom.Odusevili su me. :D
 
Lepe price o Krfu...
Odlucio sam i ja da skoknem do Krfa sledece nedelje, drustvo mi je tamo, zovu me stalno da dojem, kazu da su odusevljeni, ja im verujem...
Zvao sam agencije da vidim kolika je cena avionske karte u jednom pravcu, posto cu se sa drustvom vratiti kolima...sokirao sam se kada su mi trazili oko 230 EUR za let koji traje 1h i 10 min...
Trazim trenutno autobuski prevoz do tamo, ali je i to ugl popunjeno, pa me zanima da li je ko putovao autobusom do tamo sa nekim presedanjima, kakva je prica, ima li iskustava...ima li drugih opcija osim bus-a?
Ako postoji neko ko putuje za Grcku 9 Avgusta kolima i ima mesta viska, neka mi pusti e-mail na zalutao@gmail.com , rado bih podelio troskove goriva...
 

Back
Top