Novi protesti u najavi!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.780

Vozači trotineta planiraju protest zbog najavljene registracije: "Da pokažemo da postojimo"​


Predsednik Udruženja vozača trotineta Aleksandar Mijailović kaže da se vozači spremaju za proteste zbog pravilnika o registraciji električnih trotineta.

Elektricni_trotinet_09102019_(3).jpg


Kako je rekao za N1, sve se radi kako bi se destimulisala kupovina i vožnja tog vozila.

Novi pravilnik o registraciji električnih trotineta među njihovim vozačima i vlasnicima izaziva brojne nedoumice. Ipak, po njemu će, ukoliko u saobraćaju žele da učestvuju, morati da postupe najkasnije do 15. juna, kada ističe rok za nabavku nalepnica.
Definicija trotineta glasi - to je vozilo na dva točka, koje nema sedište, čija trajna nominalna snaga elektromotora nije veća od 0,6kW, čija najveća kontruktivna brzina ne prelazi 25km/h i čija masa praznog vozila ne prelazi 35 kg. Sagovornik N1 kaže da veliki deo vozila ispunjava te kriterijume.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...CS8mKcIQEha-CkRwbf_k8Kcsu9lB5b3hgvB4LJk0rrRbM

Ne znam za vas, ali mislim da mi ostali učesnici u saobraćaju zapravo imamo više razloga da protestujemo protiv tih trotineta. Odgovornost nikakva, a bahatost maksimalna!
 
Trotineti nemaju šta da traže na putu. Uvode im osiguranje da se namiri šteta kada udari u auto.

Pre par meseci u resavskoj ja usporavam na žuto a sa leve strane me pretiče glovo el bicikl a sa desne trotinet sa njih dvojicom. Ulica ima punu liniju i jebene šine!

Dakle imbecili!
 
katastrofa je ako trotinete proteraju na kolovoz.

prakticno ti si u prekrsaju istog sekunda kad izadjes iz zgrade osim ako ga ne guras.

a na stranu sto oni ne mogu da idu kolovozom zbog brzine koja je u proseku 20 do 30km/h i usporavace automobile.

mogu zamisliti trotinet na novom beogradu na putu.. gazenja u najavi.
 

Back
Top