Novac ili veza?

Stvar je u tome da verovatno ona hoce da bude NEZAVISNA od njega kada se radi o novcu...

I da se POSLOVNO ISKAZE.

Da li je moguce je da je to DANAS JACI MOTIV nego imati jedan staromodni, klasicni brak i decu? :sad2:

Jeste jak motiv, naravno.
Sad, da li je jači od želje za stvaranjem porodice, zavisi od svake žene... i od životnog razdoblja u kom se nalazi. Meni je sad važnije da čuvam brak nego da se dokazujem na poslu (pričam dokazivanju u Angoli), ali se nisam udala dok se nisam dokazala na poslu, jer mi je to bilo najvažnije...
 
(zar nisi ti postovao o ženama koje se grebu za pare od muškaraca, tj. o tome koliko žene koštaju muškarce? pa znači ništa ne valja - ni da se 'grebeš' od muža, ni da budeš finansijski nezavisna? eeeee, baš je teško biti žena. tvoja žena, htedoh reći.)
 
Sta je danas uopste brak?

Cemu on SLUZI?

Da li ga je vreme pregazilo ili ne?

Kako ga treba konzumirati?

Sta misle muskarci a sta zene o njemu?

KOME VISE TREBA?

Koliko ima MITOVA o braku?

I jos hiljadi pitanja postoji.....

pa ne bih ja rekla da je brak pregazilo vreme
vreme je pregazilo sadrzinu braka kakva je nekada bila
i u braku ljudi treba da se razvijaju
brak nije kraj ni pocetak razvijanja i teznje za napretkom ... tek nastavak ili nagogradnja

i ne mislim da je daleko od ociju = daleko od srca bas uvek
ako je njoj potrbno da se dokaze, da shvati da moze, da poleti, nek je pusti
ako su jaki kao par, vratice se
 
Ne vidim negde, bar između redova, da je ljubav ta koja ih vezuje.
Za oboje postavljač pominje posao i novac, kao da je to ključna stvar u odnosu. A ako jeste, nema nikakvog razloga on da se čudi što je otišla, a ona da ne iskoristi priliku.

No, ne isključuju se međusobno ljubav i posao. Naprotiv, ljudi, koji se vole, međusobno se podržavaju i u tome da se profesionalno ostvare.
Nije brak, ni odnos, prilika da nekog zarobimo. Ima smisla samo ako proširuje i ispunjava, a ne ograničava, sapinje, guši.
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?

to je valjda stavr njihovog dogovora
i azvisi od okolnosti
al ja bih radije otišao da radim dobar posao u angoli nego da čekam zanatliju da me ženi
valjda su oni raščistili odnose pre njenog odlaska
jesu raskinuli ili čekaju daprođu te 2 godine ili šta...
okreni-obrni ubošće nešto u međuvremenu
 
Ja sam vrlo konzervativan (iako sam se zenio par puta) i kada bih vam rekao mogli bi ostati razocarani....

iz iskustva koje imas, jasno ti je da ljubav dodje i prodje..pa se opet pojavi prema nekoj drugoj osobi..
moze da se radi aktivno na istoj, ali ne verujem u jednu ljubav do kraja zivota..
sto znaci da je ekonomska nezavisnost za svakog partnera jako bitna.
prvo to..a onda zajednicki zivot..
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?

to on samo misli da dobro zaradjuje:manikir:

solution: naci neku koja deli to njegovo misljenje:whistling:
 
Poslednja izmena:
Ili misli da je njihova veza toliko jaka, a ona trenutno nije spremna na udaju, pa će odlučiti za dve godine, ili uopšte nema nameru da se uda za njega, pa joj je rad u inostranstvu zgodan razlog da se odvoji od njega.
 
Ja bih otisla za poslom, ljubavi dodju i prodju. Plus sto bi ona bila izdrzavano lice ovde, zavisila bi od njegovih zelja i hirova.
Mada, sta ja znam volis jednom u zivotu......ostali su manje vredni.

Racionalno.-prva recenica:cool:
Zbunjujuce-druga recenica:confused:
Kolebljivo-treca recenica..:think:

Sta je zakljucak?
Ja ne razumem zasto ako su dvoje zajedno u bilo kakvoj zajednici i jedan vise zaradjuje,ili cak samo jedan radi ovaj drugi po pravilu mora da bude maltretiran,ponizen,neko ko trpi?
Da li brak i ljubav postoje da bi dvoje merili svoje uspehe,takmicili se u velicini postignutog i u visini primanja?
Ako se ljudi vole,aman...dele ono sto imaju i niko nikog ne maltretira..zasto moje tvoje po svaku cenu mora da se zna?
Eto,mene to ineteresuje...
 
Ja ne razumem zasto ako su dvoje zajedno u bilo kakvoj zajednici i jedan vise zaradjuje,ili cak samo jedan radi ovaj drugi po pravilu mora da bude maltretiran,ponizen,neko ko trpi?
Da li brak i ljubav postoje da bi dvoje merili svoje uspehe,takmicili se u velicini postignutog i u visini primanja?
Ako se ljudi vole,aman...dele ono sto imaju i niko nikog ne maltretira..zasto moje tvoje po svaku cenu mora da se zna?
Eto,mene to ineteresuje...

Zato što smo se složili da ljubav dođe i prođe, a izdržavano lice ostaje na livadi. Pogotovo ako ima i dece u tom braku, teško će izdržavano lice imati šanse da dobije decu. Zaključak - biti izdržavan znači nemati mnogo izbora.
Osim toga, čak i kad je ljubav u punom cvatu ja lično ne volim da tražim pare za svaku sitnicu ili da objašnjavam kad sam koliko i na šta potrošila. Neću da žickam pare i zavisim od nečije dobre volje.

@tema: Ja verujem u ljubav na daljinu, a ako to ne opstane onda nije ni bila ljubav. Po meni je ovo odličan test za njihovu ljubav.
 
novac je takva....sitnica
..... muz ti se shvalerise i odluci da te ostavi
a ti by default ostanes bez djece jer ti je porodica siromasna a ti si se umjesto poslu, posvetila odgajanju

i jos te muzeva ljubavnica na forumu proglasi lijenom vjesticom :mrgreen:

Ili još bolje - ne odluči da te ostavi nego te ponižava i služiš mu kao pralja, a ti moraš da ćutiš i trpiš jer bez njega nemaš leba da jedeš.

:ok: .
 
otisla je jer je nesto vuklo da krene odatle... ne verujem da je u pitanju samo posao, to je samo racionalan paravan pred drugima. jednostavno, zelis da krenes, ukaze se prilika i ti je iskoristis - a iza sebe mozda ostavljas lom, ali to je u tom momentu manje vazno jer drugacije ne mozes, izdao bi sebe da ostanes.
ima pravo sto je otisla kakav god moguci zivot da je ostavila iza sebe. sta ce dalje biti, da li ce se opeci, lupiti glavom o zid, vratiti se njemu da bude majstorica - ko zna. ne bih krenula za njom - hbt, pa ima on svoj zivot i izbore. elem, ona je svoju partiju pocela da igra a on sada moze samo da krene dalje sam i da stisne zube. uostalom, ako taj zivot nije za nju, bolje sto odlazi sada.
 
Racionalno.-prva recenica:cool:
Zbunjujuce-druga recenica:confused:
Kolebljivo-treca recenica..:think:

Sta je zakljucak?
Ja ne razumem zasto ako su dvoje zajedno u bilo kakvoj zajednici i jedan vise zaradjuje,ili cak samo jedan radi ovaj drugi po pravilu mora da bude maltretiran,ponizen,neko ko trpi?
Da li brak i ljubav postoje da bi dvoje merili svoje uspehe,takmicili se u velicini postignutog i u visini primanja?
Ako se ljudi vole,aman...dele ono sto imaju i niko nikog ne maltretira..zasto moje tvoje po svaku cenu mora da se zna?
Eto,mene to ineteresuje...

Ne mora da trpi, ne mora da bude ponizavan, ali vec rekoh negde, nikada na novac partnera ne treba racunati sto posto, niti ga posmatrati kao svoji. Uvek se moze nesto desiti sto ce preokrenuti situaciju, na kraju partner moze i da prokocka taj novac, sto da ne?
I ne razumem ljude koji novac i imovinu partnera dozivljavaju kao svoju, narocito ono sto je partner stekao pre braka.
 

Back
Top