Nova saznanja o Jasenovcu

Пуковник инжињер Хинко Пичили конструисао је у тзв. циглани пећ у којој су убацивани немоћни затвореници. Пред том цигланом заустављали су се камиони, да би се после чули безбројни мушки, женски и дечји гласови како запомажу. Радило се то углавном ноћу. Једном су у фебруару 1942. усташе дотерале у логор велики транспорт жена и деце, и све их поред цигларских пећи поубијали секирама и маљевима. Убијање је трајало читав дан, јер је отпор хрватским убицама био веома снажан. Жене су на усташки нож скакале, у очи су им нокте забадале и падале мртве. После је група заточеника морала да их убацује у цигларску пећ. Пичилијева пећ је радила сваке ноћи!
 
Један од првих заточеника у овај логор, од 11.09.1941., је био Мартис Седлар, који је био гробар за цело време и каже: ..."Мислио сам да то нећу ником причати ако неким случајем останем жив. Са групом гробара на хиљаде сам закопао - мртвих, живих, младих, старих, дјеце, смрзлих, задављених, од глади и жеђи и тифуса умрлих. Закопао сам и свога оца, 20.01.1942. који се био смрзнуо ноћу у бараци и умро..."
 
Нојбахер је све време био у Загребу док је Лер био у Београду, с тим да је Лер лично од Хитлера тражиод а се укине НДХ док је Нојбахер држао страну Павелићу, сад, некако ми је веродостојнија цифра од 750.000.

Када је Јасеновац у питању та цифра од 600 000 до 750 000 хиљада ми је превелика АЛИ КАДА СУ У ПИТАЊУ СВИ ЛОГОРИ, СВЕ ЈАМЕ, И СВЕ МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ И СТРАДАЊА И У РАТУ СРБА - верујем да их је толико изгубило своје животе.

п.с. Питам се само ШТА ЧЕКА ХАШКИ СУД и шта чека БЕЛА КУЋА... ево, објавише да су Турци извршили геноцид А КАДА ЋЕ ОБЈАВИТИ ИСТИНУ О ГЕНОЦИДНИМ УСРАШАМА.

Важно им је да сваки дан трубе и жвалаве о Сребреници........
 
ГОРЕ ОД ПАКЛА
Подручје захвата површину од 240 км2 масовног убијања, на којој су познате 162 локације на којима је било безброј гробница.
Из разних архива имамо документа, изјаве и написане многе материјале, извештаје, књиге, о логору Јасеновац:

а.) Из архиве у Вашингтону, Серђо Кризма објавио је карту Југославије и приказао "Покољ невиног српског становништва" од априла 1941. до августа 1942. године тј. за 16 месеци:
Немци су убили 78.000 Срба
Италијани - 20.000,
Мађари - 30.000,
Хрвати - око 600.000,
Албанци - 10.000,
Бугари - 6.000.
За поменути период убијено је 744.000 Срба.
 
На основу америчких архива, објављена је публикација у Америци под насловом "Genocide in Croatia" (Геноцид у Хрватској) у којој је наведено да је убијено 750.000 Срба, 60.000 Јевреја. Када је то предочено председнику Сједињених Америчких Држава Франклин Делано Рузвелту, марта 1943. године, изјавио је: "Хрвате треба ставити под туторство..."
Председник Рузвелт је био потрешен извештајима о покољу Срба у НДХ, који су по дивљаштву и свирепости прелазили и најгоре нацистичке злочине. Зато је овај великан наговарао, преко Фотића, убеђивао Србе, да не би требало ни да помишљају да после рата живе у заједници са својим убицама!
Нажалост, прерана смрт овог великана онемогућила је, јер би много штошта било другачије.
 
Поглавник НДХ Анте Павелић изјављује опуномоћенику министра спољних послова Немачке Вазенмајеру, почетком 1943. године, да је број Срба у НДХ, од 30 одсто у априлу 1941. спао на 12 до 15 одсто, што је, хвалећи се "позитивно за Хрватску државу".
То је био уједно резултат његове наредбе, прољећа 1942., да "логор Јасеновац може да прими неограничен број заточеника", само да би се у њему што више убијало.
Тако је настао симбол најбруталнијег злочина геноцида над српским народом.
 
Требало би додати и жртве комунистичке диктатуре које вакако нису занемарљиве.А интересантно би било да Милетић да и процену муслиманских жртава јер је четнике оптужио за геноцид над муслиманским живљем источне Босне.Ако се не варам,негде је објавио да је било око 5000 жртава које су припадале војсци(којој?)и цивилима.Чак се у неким његовим текстовима види да су муслимани највише страдали од партизана ,па осд усташа и тек онда од четника.
Дакле,питање је колико се веродостојно могу узети Милетићеве цифре о броју страдалих.Чињеницае говоре да је Срба страдало јако много.На територији НДХ Срби су чинили трећину становништва.
 
Е сад да видимо шта је писао поменути Милетић пре "најновијих сазнања":

Милан Дуземлић, општински секретар у варошици Јасеновац, свједочио је, како је Он до 21. децембра 1943. у својим рукама имао 900.000 картона побијених лица у Јасеновачком логору. \\А. Милетић, док. бр. 223. књ. 3, стр. 494\\
 
Када је Јасеновац у питању та цифра од 600 000 до 750 000 хиљада ми је превелика АЛИ КАДА СУ У ПИТАЊУ СВИ ЛОГОРИ, СВЕ ЈАМЕ, И СВЕ МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ И СТРАДАЊА И У РАТУ СРБА - верујем да их је толико изгубило своје животе.

п.с. Питам се само ШТА ЧЕКА ХАШКИ СУД и шта чека БЕЛА КУЋА... ево, објавише да су Турци извршили геноцид А КАДА ЋЕ ОБЈАВИТИ ИСТИНУ О ГЕНОЦИДНИМ УСРАШАМА.

Важно им је да сваки дан трубе и жвалаве о Сребреници........

eremita o kakvim stranim spijunima u nasoj vojsci ti pricas kada mi skoro pa nemamo vojsku:confused:
 
Поводом "дијалога" Стјепана Месића, председника Хрватске и Борислава Паравца, председника Председништва БиХ, у Меморијалном центру "Јад Вашем" у Јерусалему, Смиља Тишма, председ. Удружења заточеника логора у НДХ, и сама дете логораш, упутила је писмо председнику Месићу у коме тврди да... "само до 6. септембра 1943. године, према немачким изворима број жртава у Јасеновцу био је 600.000, Јадовну 72.000, Старој Градишки 75.000... А, колико је жртава после овог датума није познато, као што се не зна колико је убијених у логорима Сисак, Копривница, Ђаково и дечијим логорима Загреб - Јастребарско и другим?" \\"Новости"-27.04.2005.\\
 
to je kosho za celu jugoslaviju....mada iskreno...sumljam u broj od 600.000 nikog nebi ostalo tamo od srba u hrvatskoj......ta cifra je verovatno prevelika.....pritom ajd mi pojasni
gde su tu gubici u partizanskoj i cetnickoj vojsci
partizani za svoje raspolazu cifrom od 305.000.......za cetnike se nezna tacno
ako imamo u vidi da je vecina partizana bilo srbi...onda sa cetnickim gubicima to je oko milion srba....ako ne i vise
kolio po popisu iz 1940 ima srba u kr.jugoslaviji....kolio po popisu iz 1948 ili 7
lako se da izracunati.....
srbosijek nije ta naprava...to je najobicnii noz...malo duzi....ta naprava se vezivala za podlakticu,i imala secivo sa donje strane podlaktice.....to sto si pomenuo...
a nisu se stalno desavala takva takmicenja...i nije e adilo 8 sati svaki dan...ako me razumes.....
nego sad ozbiljno pitanje...gde su lesevi toliki...ako nije bilo krematorijuma...
 
:lol::?:oops:;-):-?
to je kosho za celu jugoslaviju....mada iskreno...sumljam u broj od 600.000 nikog nebi ostalo tamo od srba u hrvatskoj......ta cifra :lol::idea::idea::arrow::|je verovatno prevelika.....pritom ajd mi pojasni
gde su tu gubici u partizanskoj i cetnickoj vojsci
partizani za svoje raspolazu cifrom od 305.000.......za cetnike se nezna tacno
ako imamo u vidi da je vecina partizana bilo srbi...onda sa cetnickim gubicima to je oko milion srba....ako ne i vise
kolio po popisu iz 1940 ima srba u kr.jugoslaviji....kolio po popisu iz 1948 ili 7
lako se da izracunati.....
srbosijek nije ta naprava...to je najobicnii noz...malo duzi....ta naprava se vezivala za podlakticu,i imala secivo sa donje strane podlaktice.....to sto si pomenuo...
a nisu se stalno desavala takva takmicenja...i nije e adilo 8 sati svaki dan...ako me razumes.....
nego sad ozbiljno pitanje...gde su lesevi toliki...ako nije bilo krematorijuma...

sta ludaco seres:wink::arrow:
 
ПОКУШАЈ УТВРЂИВАЊА ЗЛОЧИНА
1. Одлуком АВНОЈ-а, 30. новембра 1943., оснива се Државна комисија за утврђивање злочина окупатора и њихових помагача.
2. 8. маја 1944. доноси се Правилник о раду државних тијела и грађана на сарадњи у откривању злодела.
3. Основано је 6. земаљских републичких комисија, једна покрајинска и двије обласне, а средином 1946. године дјеловало је 65. окружних, 299 среских и 1210 општинских комисија. Поред поменутих комисија, било је формирано 28 комисија са задатком да истражују и утврђују злочине већег обима и специјалног карактера. На овоме је радило 439 службеника у Државној комисији.
4. Биле су именоване делегације које су биле прикључене комисији ОУН за ратне злочине у Лондону, а посебно при америчкој, британској и француској зони у Немачкој, Аустрији и др.
5. Комисије су прикупиле више од 900.000 пријава о ратним злочинима и злочинцима. Саслушано је 550.000 свједока.
Пронађено је око 20.000 оригиналних докумената из непријатељских извора.
Утврђено је око 65.000 ратних злочинаца, издајника и народних непријатеља.
Упућен је Извештај Југословенске државне комисије Међународном суду у Нирнбергу са још 160 изворних докумената (као додатак). Притисгли извештаји недвосмислено говоре о страхотама геноцида према Српском народу, према Јеврејима и Ромима.
На основу пристиглог материјала Др Антон Погачник из Завода за антропологију - Љубљана, долази до податка, на основу масовних гробница, да је број људи који су изгубили живот у Јасеновцу и Градишки око 730.000 - Овај извештај није укључен у укупан број жртава.
Комисија тврди да само у логору Јасеновац је убијено између 500.000 и 1.400.000 жртава. Овакве разлике долазе на основу ископавања јама где су жртве спаљиване; код других ископавања где су жртве куване у казанима, затим су убице приликом убијања и закопавања жртава слагали и после сваког сложеног дебљег реда посипали живим кречом. О убијању маљем и бацањем у реку нема података, а то се радило данима!
Хрватски историчари при изучавању Другог светског рата, признали су:
"Нису сви Хрвати од 1941. до 1945. клали Србе, али су сви били за њихово потпуно уништење".
Ова констатација није се много променила ни данас, када су 2002. године група француских и белгијских новинара, обишли простор од Славоније до Далмације и затим написали:
"Ништа се на овом свету не може мерити са интензитетом хрватске мржње према Србима".
 
ПОЧЕТАК ВЕЛИКИХ ОБМАНА
1. У Скупштини ФНРЈ, 1952. године, Едвард Кардељ је изјавио да су усташе уништиле 299 грко-православних цркава и убиле 128 свештеника и десетине хиљада верника!

2. Мирослав, крштено Фридрицх Крлежа, као директор Лексикографског завода ФНРЈ, "одредио" је колико је страдало у Јасеновцу, 350.000 и то је записано у Енциклопедији Југославије Загреб-1960).

3. Јосип Броз звани Тито, је 1962. године примио делегацију из Јасеновца, са којом се задржао пар минута и разговор се свео на његову констатацију која је дала меру свему оном што је после и дошло, рекавши ..."како жртве јасеновачког логора треба само третирати као жртве одмазде окупатора на устанак народа Југославије!". (...)
 
ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАРИЧ ГЕНОЦИД ЈЕ ПОЖЕЉАН!
Хрвати су могли и могу да говоре и раде шта им падне на памет - слободно, без икакве одговорности, изражавали су своје жеље, запажања, ставове и претње - које износимо да се не забораве:
А. Иван Стево Крајачић, председник Извршног Сабора НРЈ и члан ЦК СКЈ и ЦК СКХ, на помену жртвама у Јасеновцу, пред српском делегацијом и другим присутним делегатима, отворено је изјавио ..."да је штета што није било више Јасеноваца!"
Ово говори да став Комуниста о уништењу српства и православља је остао непромењен. Б. Мика Трипало, секретар ЦК СКХ и члан ЦК СКЈ, марта 1971. изјавио је: "Кад им узмемо покрајине, сабићемо их између Ужица и Београда".
В. Брозовић Далибор, председ. Преседништва СР Хрватске, 1977. год., изјављује: "Ми, Хрвати причамо и пишемо много тога што нема никакве везе са науком, да би то ипак на крају постала `наука`. Тражимо много да бисмо добили мало, али мало - по мало добијамо на крају све, чак и више од тога".
Г. Почетком последњег рата, Мате Мештровић је изјавио:
"Није ми јасно - двјеста година ми кољемо Србе и што их више кољемо они хоће да живе са нама. Тај феномен ја не могу да схватим". (...)
 
to je kosho za celu jugoslaviju....mada iskreno...sumljam u broj od 600.000 nikog nebi ostalo tamo od srba u hrvatskoj......ta cifra je verovatno prevelika.....pritom ajd mi pojasni
gde su tu gubici u partizanskoj i cetnickoj vojsci
partizani za svoje raspolazu cifrom od 305.000.......za cetnike se nezna tacno
ako imamo u vidi da je vecina partizana bilo srbi...onda sa cetnickim gubicima to je oko milion srba....ako ne i vise
kolio po popisu iz 1940 ima srba u kr.jugoslaviji....kolio po popisu iz 1948 ili 7
lako se da izracunati.....
srbosijek nije ta naprava...to je najobicnii noz...malo duzi....ta naprava se vezivala za podlakticu,i imala secivo sa donje strane podlaktice.....to sto si pomenuo...
a nisu se stalno desavala takva takmicenja...i nije e adilo 8 sati svaki dan...ako me razumes.....
nego sad ozbiljno pitanje...gde su lesevi toliki...ako nije bilo krematorijuma...

Одговоре на сва постављена питања имаш овде, прочитај СВЕ!
Било и крематоријума и гасних комора и бацања у Саву... па мој отац је за све четири године рата виђао у Сави лешеве који су стизали из Јасеновца... па они су и причали да их "шаљу за Србију"!!!
 
ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАРИЧ ГЕНОЦИД ЈЕ ПОЖЕЉАН!
Хрвати су могли и могу да говоре и раде шта им падне на памет - слободно, без икакве одговорности, изражавали су своје жеље, запажања, ставове и претње - које износимо да се не забораве:
А. Иван Стево Крајачић, председник Извршног Сабора НРЈ и члан ЦК СКЈ и ЦК СКХ, на помену жртвама у Јасеновцу, пред српском делегацијом и другим присутним делегатима, отворено је изјавио ..."да је штета што није било више Јасеноваца!"
Ово говори да став Комуниста о уништењу српства и православља је остао непромењен. Б. Мика Трипало, секретар ЦК СКХ и члан ЦК СКЈ, марта 1971. изјавио је: "Кад им узмемо покрајине, сабићемо их између Ужица и Београда".
В. Брозовић Далибор, председ. Преседништва СР Хрватске, 1977. год., изјављује: "Ми, Хрвати причамо и пишемо много тога што нема никакве везе са науком, да би то ипак на крају постала `наука`. Тражимо много да бисмо добили мало, али мало - по мало добијамо на крају све, чак и више од тога".
Г. Почетком последњег рата, Мате Мештровић је изјавио:
"Није ми јасно - двјеста година ми кољемо Србе и што их више кољемо они хоће да живе са нама. Тај феномен ја не могу да схватим". (...)

Када прочитам овако нешто, признајем, свашта ми пада на памет, и никада, али НИКАДА не могу избирсати причу преживелог логораша са којим сам (ето баш ја) направио и објавио први ИСТИНИТИ ИНТЕРВЈУ после 2.св.рата. Био сам лично присутан правом нервном слому који је тај човек доживљавао када је причао о злочинима које су чинили 'рвати тј.усраше. А нарочито је био узрујан и уплашен од комуњара који су му деценијама претили и тражили ДА ЋУТИ.

И зато ја, под шифром "eremita" - никада ли никада до краја свога живота нећу прихватити НИ ЈЕДНОГ 'РВАТА НИ ПОД КОЈИМ УСЛОВИМА, без обзира који је, чији је, одакле је - ужасавам се помисли било каквог контакта са тим сподобама у људском облику. И само нека ми неко почне жвалавити о "добросусетским односима" или о "трговини" и сличним глупостима. НДХ ЈЕ ЦРНА ЗЛОЧИНАЧКА РУПА - КОЈУ ЋЕ АКО НЕ ЉУДИ, БОГ СРАВНИТИ СА ЗЕМЉОМ!
 
Када прочитам овако нешто, признајем, свашта ми пада на памет, и никада, али НИКАДА не могу избирсати причу преживелог логораша са којим сам (ето баш ја) направио и објавио први ИСТИНИТИ ИНТЕРВЈУ после 2.св.рата. Био сам лично присутан правом нервном слому који је тај човек доживљавао када је причао о злочинима које су чинили 'рвати тј.усраше. А нарочито је био узрујан и уплашен од комуњара који су му деценијама претили и тражили ДА ЋУТИ.

И зато ја, под шифром "eremita" - никада ли никада до краја свога живота нећу прихватити НИ ЈЕДНОГ 'РВАТА НИ ПОД КОЈИМ УСЛОВИМА, без обзира који је, чији је, одакле је - ужасавам се помисли било каквог контакта са тим сподобама у људском облику. И само нека ми неко почне жвалавити о "добросусетским односима" или о "трговини" и сличним глупостима. НДХ ЈЕ ЦРНА ЗЛОЧИНАЧКА РУПА - КОЈУ ЋЕ АКО НЕ ЉУДИ, БОГ СРАВНИТИ СА ЗЕМЉОМ!
na žalost ima dosta i hrvata koji slicno ili isto misle i o nama.......
 

Back
Top